Avalon » Biosy » Bishop

Bishop

Charakterystyka

Bishop
Name:
Bishop
Prawdziwe imię i nazwisko:
Lucas Bishop
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Znana władzom rządowym
Wzrost:
6'6" (197 cm)
Waga:
275 lbs. (124 kg)
Kolor włosów:
Czarne
Kolor oczu:
Brązowe, czerwone gdy korzysta ze swych zdolności
Zajęcie/zawód:
Oficeer Initiative, poszukiwacz przygód, były członek Xavier Security Enforcers (X.S.E)
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nienotowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Obóz relokacyjny dla mutantów w Brooklynie, USA w XXI wieku
Znani krewni:
Gateway (pradziadek), nienazwana babka, Shard (siostra - nie żyje)
Powiązania z grupami:
Initiative, X-Men, X-Treme Sanctions Executive, Xavier Security Enforcers, O*N*E
Baza operacyjna:
Instytut Xaviera
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #282
Zdolności:
Bishop jest często określany mianem "żywej baterii". Potrafi on absorbować przeróżne rodzaje energii i emitować je, najczęściej z rąk. Przechowywana energia zwiększa siłę Lucasa, a także daje mu pewną mirę odporności na obrażenia fizyczne.
Uwagi:
Bishop jest żołnierzem wyszkolonym w walce wręcz oraz w wykorzystywaniu wszelkiego rodzaju broni palnych i energetycznych.
Biografia:
Bishop dorastał w przyszłości oddalonej o ponad 70 lat. W świecie zniszczonym i brutalnym. Gdy zniesiono niewolnictwo dla mutantów, ludzie, dla których idee głoszone przez Charlesa Xaviera i jego X-Men przetrwały, stworzyli XSE - Xaviers Security Enforcers. Wierzyli oni, że mutanci sami mogą zajmować się nadzorem nad własnym rodzajem i sami będą mogli ścigać mutantów - przestępców.

Gdy jeden z ówczesnych najgroźniejszych terrorystów, Trevor Fitzroy, uciekł do przeszłości na czele armii przestępców, Bishop i dwójka jego podkomendnych Malcolm i Randall ruszyli za nim. W teraźniejszości polowali oni na ludzi ze swojego czasu zabijając niemal wszystkich. Podczas bitwy w klubie nocnym ludzie Bishopa zginęli, a on sam został ciężko ranny. Uratowali go X-Men, którzy badali tajemnicze egzekucje na mutantach. Profesor X zaproponował, by przyłączył się on do X-Men. Bishop, dla którego studenci Xaviera byli idolami od dzieciństwa, zgodził się bez namysłu. Wtedy wyjawił, że w szeregach X-Men jest zdrajca, który w przyszłości przyczyni się do zniszczenia grupy. Na początku sądził on, że jest nim Gambit, później Sabretooth przebywający w posiadłości. Jak się jednak okazało, owym zdrajcą był sam profesor Xavier pod postacią Onslaughta. X-Men początkowo nieufnie traktowali Bishopa, jednak szybko przekonali się, że jest on oddany idei Xaviera nie mniej niż oni sami. Długo walczył u boku kolegów z zespołu, jednak powracające sny o Fitzroyu zmusiły go do opuszczenia grupy. Bishop musiał odnaleźć jedynego przestępcę, który mu uciekł. W pogoni za Trevorem został przesłany przez Chronoboty do prawdopodobnej, apokaliptycznej przyszłości. Już na miejscu Bish został uratowany przez grupkę młodych mutantów, którzy rozpoznali w nim legendarnego "ostatniego X-Mana". Tam przekonał się, że jego arcy-wróg przekształcił świat zniszczony przez wojny w swoje prywatne królestwo. Fitzroy chciał dostąpić boskich mocy poprzez złączenie się z temporalnymi energiami, które kontrolują czas. Bishop zebrał małą grupkę mutantów, która przeżyła atak Chronobotów i wraz z nimi postanowił powstrzymać Fitzroya.

Dzięki pomocy Gola-19, Sentinela przeprogramowanego przez ostatnich X-Men udało mu się odnaleźć Cerebro. Komputer umożliwił mu znalezienie Fitzroya, który w tej linii czasowej był nazywany Chronomancer. Gdy ludzie Bishopa atakowali twierdzę Trevora, on sam starał się odnaleźć swą siostrę Shard. Udało mu się to, jednak dziewczyna była pod kontrolą Fitzroya i oddała swego brata w jego ręce. Bishop uwolniony przez Michaela i Link ruszył, by pokrzyżować plany złego mutanta. Doszło do walki, w której ostatni X-Man zdecydowanie przegrywał. Wtedy to Shard, która uwolniła się spod kontroli Chronomancera, zamieniła się w energię i "wskoczyła" w swego brata, by ten użył jej do zabicia Fitzroya. Plan się nie udał, ponieważ promień chybił, zajęło to jednak uwagę złoczyńcy na tyle, że Bishop zdążył go złapać przed wkroczeniem do wytworzonego portalu. Zamykające się przejście przecięło Fitzroya w pół. Walka nie obyła się bez szkody dla Bishopa. Wchłaniał on energię otaczającą portal do tego momentu, aż zniknął w temporalnej eksplozji.

Bishop przeżył i pojawił się w teraźniejszości w przestrzeni kosmicznej. Dostał się na pokład stacji orbitalnej Shi'ar, gdzie Xavier i jego Cadre K szukali Deathbird. Ziemię przemieniono w międzygalaktyczne więzienie o zaostrzonym rygorze, a siostra Lilandry posiadała klucz do bariery energetycznej otaczającej planetę. Dzięki wspólnym wysiłkom Cadre K i Bishopa sytuacja wróciła do normy.

Lucas stał się aktywnym członkiem grupy X-Men prowadzonej przez Storm, która wyruszyła na poszukiwania dzienników Destiny.

Po poznaniu, co kryją dzienniki Irene Adler i odparciu inwazji Khana drużyna Ororo obrała rolę oddziału sił pokojowych, mającego na celu łagodzenie konfliktów pomiędzy ludźmi i mutantami. Gdy Po uporaniu się z Eliasem Boganem X-Treme X-Men powrócili do Westchester, aby pomóc w odbudowaniu Instytutu Xaviera. Gdy profesor Xavier wyjechał do Genoshy X-Men czekało wiele zmian. Bishop i reszta członków drużyny Storm uformowali X-Treme Sanctions Executive. Podległa ONZ organizacja ma na celu utrzymywanie kruchego pokoju pomiędzy ludźmi i mutantami. Oprócz swej działalności w X.S.E. Lucas jako agent federalny został wysłany do Dzielnicy X, aby pomóc nowojorskim policjantom w zaprowadzeniu tam porządku.

Gdy w wyniku M-Day z Dzielnicy X mutanci praktycznie zniknęli Lucas skupił swą działalność w Instytucie. Wraz z X-Men starł się z Shi'ar Death Commandos w obronie Marvel Girl. Pomógł także Psylocke gdy ta stała się celem ataków Foursaken i First Fallen.

Podczas Civil War Bishop wbrew radom Cyclopsa stanął na czele rządowego oddziału O*N*E, który miał pojmać zbiegłych "198". Choć mutanci bez szwanku wrócili do Instytutu, Bishop opuścił szeregi X-Men. Podczas finałowego starcia ze zwolennikami Kapitana Ameryki Lucas walczył u boku Iron Mana.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.