Avalon » Biosy » Strong Guy [Guido Carosella]

Strong Guy [Guido Carosella]

Charakterystyka

Strong Guy [Guido Carosella]
Name:
Strong Guy [Guido Carosella]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Guido Carosella
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Znana
Wzrost:
7' (2m 13cm)
Waga:
750 lbs (340kg)
Kolor włosów:
Białe
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Prywatny detektyw, poszukwiacz przygód, były agent federalny, ochroniarz
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nie notowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykańska
Miejsce narodzin:
Rhinebeck, stan New York
Znani krewni:
Nienazwani rodzice (nie żyją), Louis (wuj), Lois (ciotka), Anthony (kuzyn)
Powiązania z grupami:
X-Factor Investigations, X-Factor, The Arena
Baza operacyjna:
Nowy Jork, USA
Pierwsze pojawienie się:
New Mutants vol.1 #29
Zdolności:

Guido absorbuje energię kinetyczną (np. z ciosów) i używa jej do wzmocnienia własnej siły i odporności fizycznej. Jego ciało nie może jednak długo przechowywać dużych ilości energii, gdyż może to prowadzić do permanentnych deformacji fizycznych oraz w ekstremalnych przypadkach zawału serca.
Uwagi:

Za obecny wygląd Guida odpowiadają jego moce, w młodości nie był w stanie odpowiednio szybko pozbyć się zmagazynowanej energii, co doprowadziło do nieodrwacalnych zmian fizycznych. Sam Guido do tego się nie przyznaje, ale przez te deformacje żyje w ciągłym bólu.
Biografia:

Życie Guida Caroselli już od dzieciństwa obfitowało w dziwne wydarzenia. Jako dziecko był chuderlakiem i często padał ofiarą szkolnych osiłków. W domu nie mógł liczyć na wsparcie, więc skupiał się na nauce i dowcipkowaniu. Kolejne spuszczone manto zbiegło się w czasie z aktywacją mutacyjnych zdolności Caroselli i gdy nagle ciało Guida zaczęło rozrastać się wskutek wchłoniętej energii kinetycznej chłopak wpadł pod przejeżdżający autobus. Kolejny zastrzyk energii na stałe zmienił go w olbrzyma z przerośniętą klatką piersiową. Podczas rekonwalescencji w szpitalu Guido dowiedział się, że jego rodzice zginęli zabici przez spadającego... satelitę [Spróbujcie przebić to, twórcy "Oszukać przeznaczenie"! - dop.  oszukant Idanow]. Po otrzymaniu olbrzymiego odszkodowania od producenta nietypowego meteorytu Guido przez jakiś czas mieszkał u wujostwa, a następnie po uzyskaniu pełnoletniości przeniósł się do Waszyngtonu.
 
Hulaszczy tryb życia sprawił, że konto bankowe Guida szybko opróżniało i musiał on rozejrzeć się za pracą. Ze swoimi gabarytami szybko znalazł zatrudnienie jako ochroniarz popularnej piosenkarki, i mutantki teleporterki, Lili Cheney. Pomiędzy koncertami w różnych zakątkach galaktyki Carosella mieszkał w domu Lili w Malibu, tam właśnie po raz pierwszy spotkał się z New Mutants. Pewnego dnia podczas obchodu rezydencji Guido spotkał wycieńczoną Dazzler, która zmaterializowała się na plaży po przejściu z X-Men przez Siege Perilous [Stare dobre Uncany X-Men #259 - dop. tylko stary Idanow].
 
Gdy Lila teleportowała się z X-Men, aby pomóc Lilandrze w walce o tron z Deathbird, Carosella pozostał bez zajęcia. Wkrótce wiedziony niezidentyfikowanym przeczuciem trafił na Wyspę Muir opanowaną przez Shadow Kinga. Tam brał udział w walce na arenie ku uciesze własnej i  zgromadzonych mutantów. W końcu kontrolowani telepatycznie mutanci zostali uwolnieni dzięki wspólnej akcji X-Men i X-Factor.

Gdy po walce z Shadow Kingiem członkowie X-Factor wrócili w szeregi drużyny Xaviera, Valerie Cooper postanowiła wykorzystać okazję oraz tą nazwę i powołać rządowy zespół, który miałby zastąpić Freedom Force. W skład całkiem nowego i całkiem odmiennego X-Factor weszli Havok, Polaris, Wolfsbane, Quicksilver, Multiple Man oraz Guido, który w przypływie natchnienia ochrzcił się mianem "Strong Guy" ["Silny Gość" – dop. "Kogo Nazywasz Grubym? Gość" Idanow]. Podczas jednej z misji zespół ochraniał Lilę Cheney, Guido zasłonił własnym ciałem bombę, która miała za chwilę eksplodować. Wchłonięta energia przeciążyła jego organizm i doprowadziła do zawału serca. Carosella niczym za młodu ponownie na długi czas wylądował w szpitalu. W tym czasie X-Factor przeszło pewne zmiany, drużyna zerwała kontakty z rządem, a Havok nie był już liderem. Strong Guy wrócił do zdrowia dzięki urządzeniu skonstruowanemu przez Forge'a, które wzmocniło serce umięśnionego giganta. Guido zdezorientowany zaistniałym stanem rzeczy wrócił do ochraniania Lili Cheney i wraz z nią znów podróżował po galaktyce.

Po powrocie z kosmosu Strong Guy wmieszał się w półświatek nielegalnych walk na Arenie. Gdy popadł w niełaskę szefów starał się wyrwać, lecz to się nie udało i stał się niewolnikiem, w ostateczności musiał szukać pomocy u Storm. Ororo infiltrowała organizację i odkryła, że wszystkim kierował Masque. Wspomagana przez Callisto pokonała go i uwolniła wszystkich zniewolonych wojowników. Guido skorzystał wtedy z okazji i dołączył do Jamiego Madroxa I Rahne Sinclair, którzy w Nowym Jorku otworzyli agencję detektywistyczną. Tak oto nastała nowa era X-Factor, tym razem jako X-Factor Investigations. Po M-Day zespół zajmował się głównie sprawami mutantów, dołączyli także nowi członkowie, Siryn, Layla Miller, M oraz pozbawiony mocy Rictor.

Idanow
Odpowiedniki z alternatywnych światów:

* Age of Apocalypse Guido Carosella
* Mutant X Guido Carosella
* X-Men Forever Guido Carosella

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.