Avalon » Biosy » Hawkeye [Clint Barton]

Hawkeye [Clint Barton]

Charakterystyka

Hawkeye [Clint Barton]
Name:
Hawkeye [Clint Barton]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Clinton "Clint" Francis Barton
Poprzednie pseudonimy:
Captain America, Goliath, Golden Archer, Ronin
Uniwersum:
616
Klasa postaci:
człowiek
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Waverly, Iowa
Znani krewni:
Barney Barton (brat)
Powiązania z grupami:
Avengers, Thunderbolts, Defenders, New Avengers, Great Lake Avengers
Pierwsze pojawienie się:
Tales of Suspense #57 [1964]
Zdolności:

Mistrz w posługiwaniu się łukiem
Długotrwałe i żmudne szkolenie sprawiło, że Hawkeye stał się prawdziwym mistrzem w używaniu wszelkiej maści łuków (od zwykłych łuków refleksyjnych, po kusze). Jest w stanie w krótkim czasie wystrzelić dużą liczbę pocisków, nie tracąc przy tym na celności. Hawkeye nigdy nie chybia, instynktownie potrafi ocenić dystans, uwzględniając warunki niekorzystne (siłę wiatru, odchylenie, uwarunkowania terenu). Dzięki swojej sile, Barton może wystrzeliwać strzały na duże odległości. Te umiejętności sprawiają, że jest prawdopodobnie najcelniejszym człowiekiem na planecie. By zachować formę, Clint ćwiczy dwie godziny dziennie.

Ekspert w dziedzinie broni białej / miotanej
Hawkeye, trenowany w młodości przez Trick Shota, stał się prawdziwym mistrzem w używaniu wszelkiej broni miotanej (noży, shurikenów itd.). Dzięki tym ćwiczeniom nabył niezwykłą precyzję w celowaniu, spostrzegawczość połączoną ze świetnym wzrokiem i koordynację psychoruchową. Nabyte zdolności dają mu możliwość trafienia nie tylko podczas długotrwałego celowania, ale przede wszystkim podczas ekstremalnych akrobacji.
Jako Hawkeye, Clint nie zwykł używać żadnej broni białej. Po zmianie swojego pseudonimu zaczął korzystać z katany czy nunchaku. W szermierce szkolił go Swordsman, uważany za jednego z największych ekspertów na świecie.
Warto zaznaczyć, że Clint należy do nielicznej grupy osób, które doskonale opanowały technikę posługiwania się tarczą Kapitana Ameryki.

Atleta
Clinton posiada ponadprzeciętną siłę, refleks, szybkość i wytrzymałość. Jest to związane z ciężkimi, długoletnimi treningami akrobaty. Dzięki nim poprawił wszelkie życiowe parametry, a także refleks i zwinność, co czyni go zdolnym do wykonania skomplikowanych akrobacji.
Jako Hawkeye lub Ronin, Barton posiada poziom siły człowieka w jego wieku, wzrostu i budowy. Od początku swojej kariery superbohatera angażuje się w intensywne regularne ćwiczenia.
Po zażyciu specyfiku stworzonego na bazie zdolności Hanka Pyma, Clint zdobywa zdolność zwiększania swoich rozmiarów. Wraz ze wzrostem rośnie także jego siła (maksymalny udźwig wynosi prawdopodobnie 50 ton).

Specjalista w walce wręcz
Barton jest doskonałym wojownikiem, został przeszkolony w różnych sztukach walki przez m.in. przez Kapitana Amerykę. Początkowo nie używał ich zbyt często, ale kiedy wymagała tego sytuacja, Clint umiał sobie poradzić, stając twarzą w twarz z przeciwnikiem. Podczas jednego z licznych pojedynków zyskał sobie nawet uznanie Iron Fista.
Uwagi:

Clinton, oprócz zwykłych strzał ze stalowym grotem, używa całego wachlarza różnorakich pocisków (od wzmocnionych tytanem po takie, do których zamontowano materiały wybuchowe).

Zdrowie Clinta zostało kilkakrotnie nadwyrężone. Po raz pierwszy, podczas walki z Crossfire'em Barton niemal całkowicie ogłuchł (utrata słuchu sięgała rzędu 80 procent). Drugie uszkodzenie wiązało się z zakłóceniami błędnika i utratą wzroku. Na szczęście, w obu przypadkach, Hawkeye mógł liczyć na łut szczęścia i wiernych przyjaciół – słuch wyleczył Franklin Richards, a wzrokiem zajął się Tony Stark.
Biografia:

Clint Barton urodził się w Waverly, w stanie Iowa. Będąc jeszcze dzieckiem, w tragicznym wypadku samochodowym stracił oboje rodziców. Razem z bratem Bernardem został wysłany do sierocińca, z którego wkrótce uciekł. Bracia znaleźli azyl w Carson Carnival of Travelling Wonders, gdzie młodszy Barton szybko rozpoczął swoje treningi pod okiem Swordsmana i Trick Shota. Przed wkroczeniem na arenę cyrkową, Clint musiał przyjąć jakiś przydomek. Z racji przebytego szkolenia i fenomenalnych umiejętności strzelniczych zaczęto go nazywać Hawkeye. Jego pierwszy mentor okazał się zwykłym oszustem, który niemal zabił zdolnego podopiecznego. W późniejszym okresie czasu, stosunki młodego Clintona z bratem i drugim nauczycielem również stały się napięte.
Kariera cyrkowca wystarczała niespokojnemu artyście tylko do pewnego momentu. Mianowicie do chwili, w której na widok Iron Mana w głowie Clintona wykiełkowała myśl o zostaniu superbohaterem. Młodzieniec, chcąc naśladować filantropa, po raz pierwszy włożył swój fioletowo-czarny kostium i ruszył do walki z przestępczością, uzbrojony w łuk, kołczan pełen strzał i fenomenalną celność.
Jednakże, jego pierwszego występu nie można zaliczyć do udanych [Tales of Suspense #57]. W trakcie akcji został omyłkowo wzięty za złodzieja i koniec końców musiał zmierzyć się z Tonym Starkiem.

Jego potencjał dostrzegła sowiecka agentka Natasha Romanowa i szybko zwerbowała do swojej drużyny. Zadania, które przyszło im wykonać zbliżyły ich do siebie. Agentkę i cyrkowca połączył płomienny romans. Mimo zaangażowania w uczucie, Clint nie zamierzał pozostawać w tym tandemie dłużej. Marzył przecież o byciu superbohaterem, nie przestępcą. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, przypomniał o swoim istnieniu Tony'emu. Ten, pamiętając zapał dawnego przeciwnika, poparł jego kandydaturę i wkrótce Hawkeye dołączył do elitarnych "Mścicieli".
Przez szereg lat Hawkeye był nieodłączną, elementarną częścią zespołu Avengers. Nawet po odejściu większości oryginalnych członków, Clint został w ośrodku, wierny swoim ideałom. Wraz z Kapitanem Ameryką, oraz rodzeństwem – Scarlet Witch i Quicksilverem – tworzyli przez pewien czas grupę zwaną "Cap's Kooky Quartet". Na drodze zespołu stanęli m.in. Kang the Conqueror czy Doctor Doom.

Mimo swojej wierności i całkowitemu oddaniu, Clint nie był (i w dalszym ciągu nie jest) łatwym partnerem. Słynie ze swoich wybuchów, pewnego rodzaju arogancji i bezkompromisowości. Nierzadko zdarzało się, że podważał decyzje dowódcy. W trakcie akcji cechowała go dodatkowo całkowita beztroska (kompletny brak przejmowania się niebezpieczeństwem graniczący z głupotą). Przez takie zachowanie, między Hawkeyem, a Kapitanem dochodziło do licznych spięć. Choć początkowo nie wpływało to na pracę grupy, wkrótce stało się jasne, że Barton prędzej czy później odejdzie "na swoje".
Co też się stało. Clint powziął decyzję i odszedł z drużyny. Po rozpoczęciu swojej solowej kariery zaczął występować jako Golden Arrow lub Goliath (po przyjęciu specyfiku wzrostu Hanka Pyma). Odejście z grupy miało być nowym początkiem dla Bartona. Przede wszystkim próbował udowodnić niektórym przyjaciołom, że nie potrzebuje zespołu, by efektywnie pracować.
Nie trwał jednak w swoim postanowieniu zbyt sumiennie. Kiedy tylko Avengers potrzebowali wsparcia, Clint natychmiast odpowiadał na apel.

Zdarzyło się, że Clint próbował także imać się zajęć "zwykłego człowieka". Brzemienną w skutkach okazała się decyzja o przyjęciu jednej z ofert pracy. Barton został szefem ochrony Cross Technological Enterprises. To właśnie w tamtej korporacji spotkał swojego późniejszego przyjaciela Jorghe Lathama, genialnego projektanta i konstruktora, odpowiedzialnego za projekt Sky-Cycle (pojazdów, którymi podróżowali wszyscy Avengers).

W trakcie pracy w charakterze ochroniarza, Clinton zetknął się z Bobbi Morse, kryminalistką znaną pod pseudonimem Mockingbird (jak się okazuje, Clint miał szczęście / nieszczęście spotykać na swojej drodze "kobiety z przeszłością"). Oboje zostali porwani przez Crossfire'a, kryminalistę wykorzystującego swoje zdolności hipnozy do skłócenia superbohaterów (liczył na to, że bohaterowie pozabijają się w bratobójczych walkach).
Hawkeye i Mockingbird pokonali przeciwnika, ale Clint doznał bardzo poważnego uszkodzenia słuchu (jego bębenki zostały prawie całkowicie zniszczone przez fale soniczne, na których opierała się hipnoza).

Po powrocie do Avengers, Bartona zastały ogromne zmiany. Obecną drużyną dowodził Vision. Nowy lider zadecydował, aby Clint poprowadził zupełnie nową grupę, odciążającą w pewnym stopniu działalność Avengers. Hawkeye stanął na czele West Coast Avengers, grupy superbohaterów chroniących głównie Zachodnie Wybrzeże. Clint długo rozmyślał nad składem grupy. Dobierał członków starannie i w sposób przemyślany. Oprócz Mockingbird, nie mógł nie zatrudnić Iron Mana, wielkiego autorytetu i przyjaciela. Pozostałe miejsca zajęli Tigra i Wonder Man. Hank Pym, dawna podpora Avengers, stał się konsultantem cywilnym, a Jorghe, "znajomy z pracy" Clinta, został zatrudniony w charakterze mechanika i konstruktora [West Coast Avengers #1].

Podczas jednej z przygód większość oddziału znalazła się w starożytnym Egipcie. W teraźniejszości została tylko Bobbi, uwięziona przez Phantom Ridera. Ostatecznie, Mockingbird uciekła i doprowadziła do śmierci swojego oprawcy (pozwoliła, by mężczyzna spadł ze skarpy). Clint dowiedział się o wszystkim od ducha Ridera i odszedł od żony. Rozłam nie tylko małżeństwa, ale całej grupy pogłębił się, kiedy wyszła na jaw prawda o udziale rządów światowych w operacji zniszczenia Visiona. Clint pokłócił się z Bobbi, a ta odeszła, a wraz z nią Tigra i Moon Knight (na szczęście na krótko, bowiem dwie panie szybko wróciły do swojego rodzimego składu).

Podczas Operation: Galactic Storm Hawkeye po raz kolejny poczuł się dotknięty. Jako nieposiadający żadnych nadnaturalnych mocy, pyskaty łucznik miał pozostać na Ziemi. W takim wypadku, Clint wrócił do tożsamości Goliatha i zaczął pracować dla Rządu Stanów Zjednoczonych.

Po zamęcie spowodowanym nieposłuszeństwem Iron Mana w trakcie walki z imperium Kree, Hawkeye był istotnym ogniwem w łańcuchu odzyskiwania zaufania do Steve'a Rogersa. W tym samym czasie, Clint pogodził się z Mockingbird.

Z inicjatywy Visiona, West Coast Avengers miało zostać rozwiązane. Ich ostatnia misja polegała na walce z Mephisto i jego satanistycznym kultem. W trakcie bitwy z demonami, zginęła Barbara. Śmierć żony i rozwiązanie zespołu bardzo boleśnie dotknęły Clinta. Mężczyzna odszedł, po raz kolejny próbując zrobić solową karierę.

Działał w charakterze tajnego agenta rządowego, odpowiedzialnego za trenowanie "Shadows". Starał się jak najdłużej powstrzymywać tą paramilitarną drużynę od akcji, w których mogła ucierpieć ludność cywilna, ale nie dał rady. Striker, jeden z "Shadows", zabił kobietę i zranił poważnie jej narzeczonego Jamesa Rhodesa, znanego szerszemu gronu jako War Machine.
Przyjaciel Starka był zdziwiony, kiedy ujrzał Hawkeye'a dowodzącego grupą zabójców wspieranych przez rząd. Clint nie miał czasu wytłumaczyć się ze swoich poczynań. Jego podopieczni narobili niemałego bałaganu podczas operacji "Brothers-in-arms". Skonfliktowany ze swoimi zwierzchnikami i zawiedziony niepowodzeniem treningu, Barton zdecydował się odejść.

Zaoferował się jako dowódca dla nowo tworzonej grupy Thunderbolts. Jego zdolności przywódcze i rozległa wiedza była niezbędna, by zapanować nad nowymi uczniami. Byli to przestępcy, chcący odkupić swoje winy wobec społeczeństwa. Clint, entuzjastycznie nastawiony do całego przedsięwzięcia, stanął na czele nowo powstałego oddziału superbohaterów. Na czas pracy w Thunderbolts przyjął nowe miano - Dreadknight. Po zrezygnowania z dowodzenia nad grupą, jego miejsce zajął Hercules (dzięki temu, syn Zeusa uniknął losu pozostałych Avengers, którzy musieli stawić czoła Onslaughtowi).

Po powrocie do Avengers, Clint począł flirtować z Wasp, co doprowadziło do spięć z Hankiem Pymem.
Panowie musieli odłożyć swoje niesnaski na później, bowiem nad całym światem zawisło nowe zagrożenie – Onslaught. Istota o niemal boskich mocach nie mogła zostać pokonana żadnymi dostępnymi metodami. Dopiero poświęcenie połączonych esencji życiowych Fantastic Four i Avengers pozwoliło na zniszczenie potwora. [Onslaught: Marvel Universe].
Wszyscy mieszkańcy Ziemi myśleli, że bohaterowie nie żyją, ale oni zostali przeniesieni do "kieszonkowego świata" stworzonego przez Franklina Richardsa. Tam Barton odkrył, że w pełni odzyskał słuch. Zdrowy mężczyzna dalej uczestniczył w akcjach Avengers (był nawet obecny podczas złapania Spider-Mana i oryginalnego Hulka).

Po interwencji Celestianów, ucieczce ze świata równoległego i poświęceniu się Thora [Heros Reborn #1-4], wydawało się, że sytuacja stała się stabilna i już nic nie zagrozi bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Nic bardziej mylnego.
Podczas załamania Scarlet Witch, które doprowadziło do rozpadu Mścicieli, Clint był jednym z tych, którzy zginęli za jej przyczyną ["Avengers Disassembled!"].

Jak to bywa z postaciami Marvela, pyskaty łucznik powrócił do żywych za sprawą… Scarlet Witch, która dzięki swoim mocom dokonała zmian w historii Ziemi [House of M]. W alternatywnej rzeczywistości ludzie służyli homo superior. Wśród poddanych znalazł się i Clint, niepamiętający nic ze swojego poprzedniego życia. To zmieniło się, kiedy Emma Frost przywróciła mu pamięć, werbując do armii walczącej z Magneto i jego szaloną córką. Dołączył do grupy w samą porę, kiedy walka z Wandą już trwała. Stanął ramię w ramię z pozostałymi Avengers, ale wewnętrznie nadal bił się z myślami. Między nim i Wandą, jeszcze za czasów współpracy pod dowództwem Rogersa, rozkwitło uczucie. Koniec końców, nie udało mu się zabić szalonej siostry Quicksilvera. Niezdecydowany Clint tłumaczył to argumentem, że chciał dowiedzieć się, czemu kobieta odebrała mu życie w "przeszłości". Ich konfrontacja trwała zbyt krótko, bowiem Scarlet Witch po raz kolejny zabiła Hawkeye'a.

Kiedy Wanda przywróciła ziemię do poprzedniego stanu, niszcząc jednocześnie 90% populacji mutantów ("No more mutants!"), Clint obudził się w Avengers Mansion, zdezorientowany ostatnimi wydarzeniami. Zostawiwszy ubrania i wyposażenie Hawkeye'a ruszył, by odnaleźć Scarlet Witch. W tej krucjacie pomógł mu Doctor Strange, jedyna osoba wiedząca o odrodzeniu Bartona.
Clint odnalazł dawną ukochaną w małej europejskiej wiosce prowadzącej życie jako zwykła Cyganka. Łucznik dowiedział się, że Wanda cierpi na kompletną amnezję i jest najprawdopodobniej pozbawiona mocy. Nie chcąc pogłębić i tak już poważnych psychicznych zaburzeń dziewczyny, Clint odszedł bez słowa.

Po wydarzeniach Civil War i zabójstwie Kapitana Ameryki, Iron Man poprosił Clinta, by ten przejął tarczę po zmarłym bohaterze. Hawkeye odmówił, twierdząc, że nikt nie jest godzien zastąpienia bohatera narodowego Stanów Zjednoczonych. Po tym jak Bucky odważył się przejąć kostium i tytuł należący do Steve'a, zdenerwowany Barton po raz kolejny opuścił szeregi Mścicieli.
Barton przyjął zupełnie nową tożsamość. Zaczął się tytułować Roninem (samurajem bez pana), dołączając do New Avengers.
Podczas World War Hulk został poturbowany przez dwóch zwolenników zielonego potwora, kiedy starał się uratować jednego ze swoich podkomendnych.

W trakcie inwazji Skrulli, Clint udał się do Savage Land by zbadać rozbity statek kosmicznych przeciwników. Tam, wspólnie z "oryginalnymi" Mścicielami, dokonali niezwykłego odkrycia. Na pokładzie znaleźli wielu ziemskich bohaterów, w tym Mockingbird i… Hawkeye'a. Ten drugi okazał się być Skrullem, ale istota podająca się za zmarłą żonę pyskatego łucznika była przekonana o swojej autentyczności.
Okazało się, że domniemana Barbara była tak naprawdę kolejnym zmiennokształtnym. Została zabita przez Natashę Romanovą (Black Widow). W wyniku tej mistyfikacji, Clint stał się propagatorem całkowitej eksterminacji Skrulli na Ziemi. Podczas ostatecznej bitwy z Imperium, Barton użył swojego starego łuku i kołczanu ze strzałami upuszczonymi przez Kate Bishop, członkinię Young Avengers (notabene, Clint pozwolił Kate używać swojego starego pseudonimu, dlatego obecnie, w świecie Marvela funkcjonuje dwójka Hawkeye'ów). Dzięki swojej starej broni udało mu się zabić kilka Super-Skrulli i ciężko ranić Królową Veranke, głównodowodzącą całą inwazją. Po walce okazało się, że wszyscy, za których podawali się Skrullowie żyją, w tym także ukochana Clintona – Bobbi.

Po spotkaniu z żoną, Clint został zaproszony przez Bucky'ego do nowej bazy dla New Avengers. Pierwszym zadaniem drużyny stało się odnalezienie i ratunek nowo narodzonej córeczki dawnego partnera Bartona – Luke'a Cage'a.
Głównym przeciwnikiem nowego składu stał się Norman Osborn, dowodzący grupą super-złoczyńców wykorzystujących logo Avengers.
Poszukując sposobności do ostatecznego pokonania Osborna, Clint całkowicie zmienił front. Udał się do mediów i ujawnił brudną politykę korupcyjną i powiązania Normana z Hoodem. Chciał, by opinia publiczna wydała wojnę i zdyskredytowała Osborna, jednak zrobił to bez zgody swoich przyjaciół. Decyzja o rozpoczęciu wojny medialnej nie została zaaprobowana przez wszystkich superbohaterów. Niektórzy, bojąc się o swoje bezpieczeństwo, pokłócili się z Clintem, jednak większość utrzymywała z nim poprawny kontakt (szczególnie blisko zaprzyjaźnił się z Wolverinem i Spider-Manem).

Choć Bobbi początkowo nie uznawała Clinta jako swojego męża i Hawkeye rozważał nawet rozwód, na szczęście udało im się pomyślnie rozwiązać problem. W wyniku traumy po inwazji Skrulli, Barton pozostaje nieufny w stosunku do Spider-Woman.
Mimo takich niesnasek, Clint bez większych problemów został jednogłośnie wybrany na lidera New Avengers. Na swoją zastępczynię powołał Ms. Marvel.

Chcąc raz na zawsze położyć kres władzy Osborna, Clint zinfiltrował szeregi szalonego przeciwnika, ale został uwięziony przez Aresa. Mentallo, podkomendny Osborna, wydobył z głowy Hawkeye'a informację o tajnej siedzibie New Avengers. Superbohaterowie zdołali uwolnić swojego lidera. Po powrocie do ośrodka, Bartona czekała pozytywna niespodzianka. Spotkał się z ożywionym Kapitanem Ameryką.
Jako jeden z pierwszych dołączył do nowo sformowanej przez Kapitana drużyny, ponownie przyjmując tożsamość Hawkeye'a. Przez pewien czas funkcjonował w dwóch drużynach, jednak ostatecznie odszedł z New Avengers.
Razem ze swoją żoną i jej antyterrorystyczną organizacją wielokrotnie pokrzyżowali liczne plany terrorystów, w tym także niebezpiecznej organizacji Crossfire. Działalność antyterrorystyczna była jednak niebezpieczna i wiązała się z ofiarami – poważnie raniona została matka Barbary. W wyniku takich komplikacji, związek Clinta i Mockingbird stał się niezwykle napięty. Małżonkowie szybko jednak doszli do porozumienia, kiedy okazało się, że lista "agentów do odstrzału" obejmowała także Bobbi.
Małżeństwo połączyło swoje siły z Nasthą Romanową i we trójkę stawili czoła tajemniczemu nowemu Roninowi i Dark Ocean Society. Nowym Roninem okazał się były mąż Black Widow – Alexiei Shostakov. Podczas finałowej potyczki z Red Guardianem, Hawkeye został poważnie kontuzjowany, czego konsekwencje zaczęły być widoczne później. W trakcie walki z Lethal Legion jego zdolności celownicze zdały się zawodzić. Po walce, Tony Stark, Thor i Steve próbowali ustalić co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Okazało się, że Clint zaczął ślepnąć, jednak Tony zapewnił go, że posiada technologię, która zatrzyma postępującą ślepotę.
Kiedy Clint wrócił do zdrowia, do siedziby Avengers dotarł umierający Trick Shot. Mężczyzna poinformował Clinta, że przed Bartonem był jeszcze jeden genialny łucznik, ale nie wyjawił jego tożsamości. Umarł w ramionach swojego ucznia, zostawiając go z pytaniem: Kto jest prawdziwym nemezis buntowniczego Mściciela?

Zanim jednak Clint zdołał odnaleźć odpowiedź na to pytanie, świat znów stanął w obliczu całkowitej anihilacji. Serpent, wraz ze swoimi "Godnymi", zaczął siać terror na Ziemi. Hawkeye, chcąc nie chcąc, ruszył do Brazylii w towarzystwie Spider Woman. Tam doszło do ich konfrontacji z Nulem, z której wyszli zwycięsko. Walka z wojownikiem Serpenta zbliżyła dwójkę do siebie. Hawkeye odkrył, że czuje do kobiety coś więcej niż przyjaźń, ale myśli o związku skutecznie zakłócił... Captain America, przekazując niepokornemu łucznikowi dowództwo nad Secret Avengers.

Gdy wybuchła wojna pomiędzy X-Men a Avengers, Clint ruszył na pomoc Scarlet Witch. Podczas walki rzucił się pomiędzy nią, a Emmę Frost wspieraną przez Phoenix Force, ratując córkę Magneto przed spaleniem żywcem. Sam poniósł dotkliwe rany (połowa jego ciała uległa poważnemu poparzeniu). Półprzytomnego łucznika przetransportowano na Utopię, gdzie został wyleczony i osadzony w ogromnym więzieniu, jako wyjęty spod prawa członek Avengers. Dopiero interwencja Storm i Profesora X, którzy ruszyli na pomoc Mścicielom, pozwoliła mu na ponowne dołączenie do drużyny.

Po zażegnaniu kryzysu, Hawkeye skupił się bardziej na swoim życiu osobistym. Kupił apartament na Brooklynie, a następnie przygarnął rannego psa, którego nazwał Lucky ("Szczęściarz"). Silniejsze profesjonalne więzy zaczęły go łączyć z Kate Bishop. Członkini zawieszonego zespołu Young Avengers z jego protegowanej stała się powoli pełnoprawną partnerką Hawkeye'a. Razem rozbili nowy Circus of Crime pod dowództwem Ringmastera, podkreślając tym samym swoją niezachwianą opozycję wobec całego kryminalnego półświatka.

Autor:
Kminek

Ostatnia aktualizacja:
30.09.2012

Źródła:
Wikipedia
MarvelWiki

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.