Avalon » Biosy » Rictor [Julio Esteban Richter]

Rictor [Julio Esteban Richter]

Charakterystyka

Rictor [Julio Esteban Richter]
Name:
Rictor [Julio Esteban Richter]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Julio Esteban "Ric" Richter
Uniwersum:
616
Tożsamość:
tajna
Wzrost:
5'9" (178 cm)
Waga:
145 lbs. (66 kg)
Kolor włosów:
brązowe
Kolor oczu:
brązowe
Zajęcie/zawód:
prywatny detektyw, poszukiwacz przygód
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
notowany
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Meksykanin
Miejsce narodzin:
Guadalajara, Meksyk
Znani krewni:
Louis Alejandro Garabello Richter (ojciec, nie żyje); nienazwana matka (prawdopodobnie nie żyje); nienazwana  macocha; Gonzalo Richter (wujek); Omar Domingo Richter (kuzyn); Ramon Richter (kuzyn); liczne rodzeństwo oraz kuzyni
Powiązania z grupami:
X-Factor Investigations, Purifiers, X-Factor, X-Terminators, New Mutants, Weapon P.R.I.M.E., X-Force, X-Corporation
Baza operacyjna:
biuro X-Factor Investigations, Nowy Jork
Pierwsze pojawienie się:
X-Factor vol. 1 #17
Zdolności:

Ciało Julio generuje potężne fale sejsmiczne oraz wibracje, które zazwyczaj przekazuje na inne obiekty za pomocą rąk. Zależnie od potrzeby wibracje mogą zniszczyć dotykany przedmiot lub wywołać katastrofalne trzęsienie ziemi. Rictor posiada również empatyczną więź z Ziemią co m.in. pozwala mu wyczuwać ruchy płyt tektonicznych.
Uwagi:

Podczas M-Day Julio został pozbawiony swych zdolności. Gdy Scarlet Witch odzyskała wspomnienia przywróciła mu moce w ramach eksperymentu, czy jest  to w ogóle możliwe.
Biografia:

Julio Esteban Richter wychowywał się w rodzinie, która parała się przemytem broni. Był to niebezpieczny proceder, przez który Ric trafił nawet do więzienia. Szmuglowanie broni również nie wyszło na zdrowie jego ojcu, który został zabity przez Stryfe'a [Klon Cable'a z przyszłości - dop. wspominający stare, dobre, pokręcone czasy Idanow] podczas nieudanego zakupu broni.
 
Gdy uaktywniły się jego moce Julio kompletnie nad nimi nie panował, co doprowadziło do rozległych zniszczeń w Guadalajarze. Potęga jego zdolności sprawiła, że porwała go organizacja The Right, grupa zwalczająca mutantów wszelkimi możliwymi sposobami. Ich planem było dodatkowe wzmocnienie jego mocy i zniszczenie San Francisco oraz zrzucenie odpowiedzialności za ten czyn na mutantów. Na szczęście dla miasta i młodego Richtera z pomocą przyszli X-Factor, którzy pokonali siły The Right. Julio szybko przystał na propozycję , aby szkolić się pod ich nadzorem.
 
Rictor szybko zaprzyjaźnił się z resztą dzieciaków, które znalazły schronienie w siedzibie X-Factor.  Wraz z nimi został ponownie pojmany przez The Right gdy wraz z Boom Boom próbowali ucieczki. X-Factor ponownie udało się odbić swoich protegowanych z rąk szaleńców. Jednakże Rictor i spółka nie byli jedynie od tego, aby ciągle ich ratować, gdy drużyna Cyclopsa starła się z Jeźdźcami Apocaypse'a brali czynny udział w walce.
 
Po starciu z sługami En Sabah Nura nową siedzibą stał się Statek, statek kosmiczny zbudowany przez Celestiali. Gdy dorośli przebywali poza bazą okazało się, że okręt wciąż był pod wpływem Apocalypse'a i Rictor wraz z resztą musieli walczyć o życie. Gdy Rusty Collins uwolnił świadomość Statku okazało się, że jest on świadomą sztuczną inteligencją i po zażegnaniu niebezpieczeństwa oznajmił, że chce być częścią X-Factor.
 
Gdy uchwalono akt rejestracji mutantów X-Factor zgodzili się zarejestrować, a dzieci pod ich opieką trafiły do Philips Academy w New Hampshire. Dzięki temu Rictor uniknął bezpośrednich efektów wydarzeń, które zawładnęły Nowym Jorkiem podczas Inferno. Wraz z grupą młodych mutantów sformował grupę X-Terminators i razem ruszyli do miasta owładniętego szaleństwem, aby pomóc porwanym Artiemu Maddicksowi i Leechowi. Tam starli się z N'astirhem i gdy demon został pokonany Rictor przystąpił do New Mutants.
 
W nowej grupie Julio nawiązał bliską przyjaźń z Wolfsbane, co nie podobało się Boom Boom, z którą od początku dzieliły go najlepsze kontakty. Wraz z New Mutants Rictor odwiedził Asgard oraz walczył z Freedom Force, któremu przewodziła Mystique. W kanałach Morlocków Julio starł się z Calibanem, przyjacielem, który stał się Śmiercią, najnowszym Jeźdźcem Apocalypse'a. Podczas walki został ciężko raniony przez Sabretootha.
 
Ponownie zalazł się niebezpieczeństwie, gdy wraz z Storm, Boom Boom i Warlockiem został porwany na Genoshę. Julio i Tabitha nie zostali poddali procesowi zniewalania, niestety Storm i Wolfsbane miały mniej szczęścia. Dopiero połączony szturm X-Men, X-Factor oraz New Mutants przywrócił im wolność.
 
Wolfsbane postanowiła pozostać na wyspie, Rictor udał się tam, żeby ją odnaleźć. Jego poszukiwania jednak okazały się być nieskuteczne, przystąpił więc do Weapon P.R.I.M.E., kanadyjskiego zespołu, który miał na celu pojmanie Cable'a, lidera X-Force. Motywacją Julio było przeświadczenie, że to właśnie on zabił jego ojca. Jednakże wkrótce przekonał się, że za tą zbrodnię odpowiedzialny był klon Nathana Summersa.
 
Większe problemy ze zrozumieniem istnienia dwóch Cable'ów mieli X-Men, którzy w pewnym momencie pojmali X-Force i zażądali wyjawienia gdzie znajduje się ich mentor. Zarzut był poważny: podczas koncertu Lily Cheney Nate postrzelił profesora Xaviera. Gdy sprawę naprostowano i okazało się, że napastnikiem był Stryfe, Rictor pozostał w szeregach X-Force, tam poznał Shatterstara, z którym połączyła go głęboka przyjaźń, a z biegiem czasu coś więcej. Obaj przez dłuższy okres pozostawali w cieniu gdy Julio udał się do Meksyku, aby raz na zawsze zerwać połączenia jego rodziny z handlem bronią.
 
Ric pojawił się ponownie jako członek X-Corporation, organizacji powołanej do życia przez Charlesa Xaviera. Niechlubnym wydarzeniem była śmierć Darkstar, która zginęła podczas walki z Weapon XII w Eurotunelu.
 
Los Rictora aż do M-Day nie jest znany, w tym dniu jak większość mutantów na Ziemi stracił swoje mutacyjne zdolności. Julio popadł w depresję, od próby samobójczej odwiódł go Jamie Madrox, który reaktywował X-Factor pod postacią agencji detektywistycznej X-Factor Investigations. Podczas pracy w agencji Ric, na krótko odzyskał swoje moce dzięki kryształom terrigenowym, które dostał od Quicksilvera. Wkrótce jednak okazało się, że nowe moce miały śmiertelne skutki uboczne i Julio musiał się pozbyć kryształów. Wolfsbane pracowała również dla Madroxa i jej związek Rictorem znów zaczął kwitnąć. Nie była dane długo nacieszyć się sobą, gdyż Rahne odeszła, aby wstąpić do reaktywowanego przez Wolverine'a X-Force.
 
Gdy X-Factor poszukiwali jednego z duplikatów Madroxa, żyjącego jako ksiądz w Nowej Anglii, zostali nagle zaatakowali przez Shatterstara. Szybko okazało się, że był on pod czyjąś kontrolą. Gdy Shatterstar odzyskał zmysły jego i Rictora połączył namiętny pocałunek. Związek z Shatterstarem jednak nie był łatwy gdyż przybysz z innej planety nie był przyzwyczajony do monogamii. Sprawy dodatkowo skomplikowała Wolfsbane, która pojawiła się w biurze agencji w zaawansowanej ciąży. Rahne dawała do zrozumienia, że Ric jest ojcem, choć prawda szybko wyszła na jaw: ojcem był Hrimari, potomek Fenrisa i bóg-wilk z Asgardu.
 
Wkrótce Scarlet Witch została odnaleziona przez Young Avengers, gdy wróciły jej wspomnienia Wanda przyznała, że powinna spróbować przywrócić moce mutantom. Zadanie odnalezienia osób, którze utraciły zdolności, w celu sprawdzenia czy można im je przywrócić zostało powierzone X-Factor Investigations. Ci nie musieli daleko szukać, wśród nich był taki mutant. Wandzie udało się odwrócić zaklęcie i Rictor odzyskał swoje zdolności.

Idanow

Ostatnia aktualizacja:
11.12.2011

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.