Avalon » Biosy » Transonic [Laurie Tromette]

Transonic [Laurie Tromette]

Charakterystyka

Transonic [Laurie Tromette]
Name:
Transonic [Laurie Tromette]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Laurie Tromette
Uniwersum:
616
Tożsamość:
tajna
Kolor włosów:
czerwone
Kolor oczu:
białe
Zajęcie/zawód:
uczennica
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
nienotowana
Stan cywilny:
panna
Narodowość:
Amerykanka
Miejsce narodzin:
Nowy Jork, USA
Powiązania z grupami:
X-Men, Five Lights
Baza operacyjna:
San Francisco, Utopia
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #526
Zdolności:

Czynnik mutageniczny Laurie wpłynął nie tylko na jej zdolności, ale i wygląd. Dziewczyna ma długie, czerwone włosy, białe oczy i spiczaste uszy. Jej twarz pokrywają dwie symetryczne blizny, ciągnące się od czoła do brody. Transonic ma także błękitną skórę, która potrafi rozciągać się, dzięki czemu dziewczyna jest zmiennokształtną.

Laurie posiadła także umiejętność latania. W trakcie lotu może sprawić, by jej ciało stało się opływowe, dzięki czemu potrafi osiągnąć prędkości przekraczające prędkość dźwięku. Jej limit nadal się zwiększa.
Biografia:

Laurie dorastała w Nowym Jorku. Jej życie płynęło spokojnie i dostatnio, bowiem obdarzona nieprzeciętnym intelektem dziewczyna szybko skończyła obowiązkową edukację i poszła na studia.

Kiedy zaczęła uczęszczać na studia w Kanadzie, nieoczekiwanie jej ciało zaczęło się zmieniać. Towarzyszył temu ogromny ból, przez który Laurie zaczęła myśleć o samobójstwie. Kiedy zdecydowała się na skok z budynku, na jej drodze stanęła Hope Summers. Obie dziewczyny spadły z dachu, jednak w porę córka Nate'a objęła Laurie i ustabilizowała jej moc. Niebieskoskóra Amerykanka uniosła się w powietrze i uratowała Hope. Po tej przygodzie mutantki stały się bliskimi przyjaciółkami.

Laurie, przyjmując przezwisko Transonic, stała się nieodłączną częścią zespołu Hope. Wspierała ją podczas poszukiwań innych świateł, w tym także podczas pamiętnej misji w Berlinie. Po tym wydarzeniu zaprzyjaźniła się z Zero, z którym postanowiła odkryć, co tak naprawdę zaszło, kiedy Hope ustabilizowała ich moce.

Po wydarzeniach Schizm Laurie poważnie pokłóciła się z Hope, bowiem Summers uważała, że Laurie mogła powstrzymać Idie przed wymordowaniem Hellfire Club skoro razem z nią znajdowała się w muzeum.

Laurie, wraz z Hope i pozostałymi, udała się do Pakistanu, gdzie odnaleźli Sebastiana Shaw i sprowadzili go z powrotem na Utopię.

Autor:
Kminek

Korekta:
Aruna

Ostatnia aktualizacja:
30.12.2011

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.