Avalon » Biosy » Rocket Raccoon

Rocket Raccoon

Charakterystyka

Rocket Raccoon
Name:
Rocket Raccoon
Prawdziwe imię i nazwisko:
Rocket Raccoon
Poprzednie pseudonimy:
Sharpshooting Space Racoon, Rocky Raccoon, Ranger Rocket
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
120 cm
Waga:
25 kg
Kolor włosów:
Szaro-czarno-białe [futro]
Kolor oczu:
brązowe
Zajęcie/zawód:
Strażnik Galaktyki [obecnie], żołnierz, inżynier, kurier, więzień [poprzednio]
Klasa postaci:
Genetycznie modyfikowany ssak
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Mieszkaniec planety Halfworld
Miejsce narodzin:
Halfword, system gwiezdny Keystone
Powiązania z grupami:
Guardians of the Galaxy
Baza operacyjna:
Statek kosmiczny Guardians of the Galaxy
Pierwsze pojawienie się:
Marvel Preview #7 [1976]
Zdolności:
Dzięki inżynierii genetycznej, Rocket Raccoon został obdarzony ponadprzeciętną inteligencją, zdolnością mowy oraz poruszania się na dwóch łapach. Zachował jednak przy tym charakterystyczne dla gatunku szopa pracza, doskonały węch oraz wyjątkowo bystry wzrok. Co więcej, jego zwierzęce zmysły, pozwalają mu na doskonałe poruszanie się w ciemności, zapewniają doskonałą orientację w terenie oraz sprawiają, że Rocket jest jednym z najlepszych łowców w znanej części galaktyki.Wyostrzony wzrok sprawia, że złośliwy szop to także świetny strzelec, radzący sobie z każdym rodzajem broni palnej, z których najpotężniejsze [lub największe] trzyma w prywatnej kolekcji.Ponadto, Raccoon jest doskonałym strategiem, obdarzonym unikatowym "przeczuciem" pozwalającym mu dostosowywać taktykę do zmian na polu walki.Rocket został także wyszkolony w walce wręcz oraz kursie pilotażu.
Uwagi:
Raccoon często przeklina.Jedną z jego największych życiowych pasji jest znalezienie dla "Guardians of the Galaxy" równie kultowego okrzyku bojowego co "Avengers Assemble!"
Biografia:
Rocket narodził się w gwiezdnym systemie Keystone, na planecie nazywanej Halfword, gdzie rasa humanoidalnych robotów, wykorzystując inżynierię genetyczną, eksperymentowała z różnymi gatunkami zwierząt. Raccoon okazał się jednym z najlepiej rozwiniętych stworzeń, choć, tak jak jego pobratymcy, pozostawał pod żelaznym jarzmem samozwańczego przywódcy Judson Jakesa. Kretopodobny stwór zamarzył sobie stworzenie armii z pokojowo nastawionych istnień, przy pomocy której podbije Keystone. Podczas jednej ze swoich pierwszych eskapad, zwierzęce oddziały starły się z Hulkiem, którego pojmano i oddano pod opiekę… Rocketa.

Między zielonym olbrzymem a pyskatym szopem szybko nawiązała się nić przyjaźni. Ten nietypowy duet, wspomagany przez morsa - naukowca Wala Rusa, postanowił ostatecznie pokrzyżować plany szalonego Judsona. Na początek ukradli mu Biblię Gideona - księgę skrywającą potęgę zdolną zapewnić Jakesowi zwycięstwo podczas podboju.

Nie był to jednak koniec perypetii z szalonym kretem. Po udanej kradzieży, Rocket dowiedział się, że Judson porwał jego ukochaną - Lyllę. Zdesperowany szop powiódł przyjaciół na kolejną, szaloną wyprawę. Zwycięstwo było połowiczne - Raccoon ocalił swoją miłość, stracił jednak Biblię Gideona i Hulka, który został teleportowany na Ziemię przez jednego z inżynierów Judsona. Szalona para przez krótki czas mogła się cieszyć sobą. Okazało się, że Lylla jest ostatnią spadkobierczynią imperium Toy. To odkrycie stało się przyczyną "Toy Wars", konfliktu zapoczątkowanego przez rządnego władzy Jakesa. Po długiej, wyczerpującej batalii, Jakes oraz jego nowy kompan Dyvyne, zostali odparci z terenów gwiezdnego królestwa.

Rocket, upewniwszy się, że tamta część galaktyki jest wreszcie bezpieczna, razem ze swoim pierwszym oficerem, Walem Rusem, rozpoczął nową kosmiczną eskapadę.

W trakcie międzygalaktycznych wojaży, został zaatakowany i uwięziony przez bandę Skrulli, przemienionych w wojowników D'Bari. Wagabundzi, nie mogąc sobie poradzić z odważnym, pyskatym awanturnikiem, przemienili go w kamienną statuę.

Poczciwy szop znalazł się w jednej celi z muskularną istotą o pysku dzika zwanej Razorback oraz… She-Hulk. Dwójce więźniów, wspieranej przez rudowłosą piękność Taryn O'Conell, po wielu perypetiach udało się zniwelować efekty broni D'Bari i pokonać podszywających się pod tę rasę zmiennokształtnych.

Rocket niedługo cieszył się wolnością. Z nieznanych powodów został aresztowany i osadzony w więzieniu na terenie imperium Kree. Tam też znalazł go Peter Quill, kompletujący drużynę do walki z Phalanxem. Raccoon, z braku lepszego zajęcia zgodził się na propozycję Star-Lorda, stając się tym samym członkiem "Guardians of the Galaxy" nowej ery.

Ku zaskoczeniu towarzyszy broni, złośliwy futrzak okazał się być nie tylko doskonałym taktykiem i specjalistą od wszelkiej maści uzbrojenia, ale przede wszystkim wiernym oraz oddanym przyjacielem.  Stał się nieformalnym zastępcą Star-Lorda, a po jego kompromitacji, objął dowództwo nad "Strażnikami".

Stanowiska przywódcy nie piastował zbyt długo, bowiem rzekoma śmierć Petera doprowadziła do rozwiązania zespołu.

Bezrobotny Raccoon, wspierany przez małomównego Groota, znalazł zatrudnienie w międzygalaktycznej firmie kurierskiej Timely Incorporated. Najdziwniejsze, kosmiczne duo otrzymało zadanie przetransportowania tajemniczej paczki do rodzimego systemu gwiezdnego Rocketa.

Tuż przed dotarciem do granic Keystone, Raccoon odkrył, że pakunek zawiera prototypy nowej wersji morderczych klaunów, z których starszymi wersjami przyszło mu się mierzyć w przeszłości. Szop, niewiele się zastanawiając, zniszczył niebezpieczny ładunek kończąc krótką, acz burzliwą, karierę kuriera.

Podczas krótkiego pobytu na Halfworld,  Rocket i Groot zmierzyli się ze Star-Thiefem, kolejnym przeciwnikiem pragnącym zagarnąć sobie władzę  nad umysłami mieszkańców oraz organicznym rdzeniem gwiezdnego systemu. Ciężka walka z obdarzonym telekinetycznymi mocami monstrum uświadomiła przyjaciołom, że galaktyka nadal potrzebuje jej strażników.

Zanim jednak doszło do reaktywacji zespołu, w wyniku machinacji Królewskiego Braterstwa Badoon, duet został przeniesiony do Mojoverse. Ich eskapady, reżyserowane przez szalonego Mojo, odniosły prawdziwy sukces, zapewniając telewizyjnemu potentatowi nieprzerwany strumień gotówki.
Bohaterom z niemałym trudem udało się wyrwać z bezsensownej spirali niebezpieczeństw. W trakcie "finałowego odcinka", Rocketowi udało się postrzelić Mojo. Ku jego zaskoczeniu, niezrównoważony psychicznie reżyser okazał się być cyborgiem, kontrolowanym przez psychopatycznego Majora Domo. Dawny majordomus "prawdziwego" Mojo zgodził się uwolnić przyjaciół pod warunkiem darowania życia.  Rocket z ciężkim sercem przystał na umowę, wytargowując wcześniej nowy statek kosmiczny oraz pełne uzbrojenie.

Oswobodzeni "Strażnicy" ruszyli w pościg za Thanosem. Dopadli go na Ziemi, gdzie kosmiczny tyran, na czele fanatycznie oddanej mu grupy zwanej Zodiac, toczył bój z Avengers o Cosmic Cube.

Odparłszy atak sił Szalonego Tytana na Błękitną Planetę, "Guardians of the Galaxy" nie spoczęli na laurach. Ramię w ramię z Mścicielami kontynuowali pogoń za Thanosem, któremu, przed klęską, udało się ukraść tajemniczą kostkę.

Kolejne starcie z kochankiem Śmierci zakończyło się jednak klęską bohaterów. Thanos, wykorzystując moc Cosmic Cube, przeniósł drużyny do Cancerverse, gdzie spotkali się z Elders, rasą omnipotentnych istot, stłamszonych pod jarzmem potęgi szalonego tytana.

Podczas kiedy reszta drużyny negocjowała powrót do własnej rzeczywistości z Collectorem, Rocket i Stark prowadzili badania nad bronią Thanosa. Wyniki okazały się zaskakujące. Kostka szalonego tyrana okazała się być kopią prawdziwej Cosmic Cube, mającą pewne wady konstrukcyjne. Te wady były szansą na zwycięstwo, które to, dzięki pomocy Collectora, odniesiono.

Zwycięstwo nad Thanosem było swoistym ogniskiem zapalnym do reaktywowania "Guardians of the Galaxy". Rocket, co oczywiste, jako jeden z pierwszych dołączył do zespołu.

Obecnie Raccoon nadal pełni rolę zbrojmistrza, mechanika i drużynowego błazna. Lata walki wyostrzyły jego dowcip, będący nie gorszą bronią niż ogromny miotacz, którego moc poczuli na swojej skórze niezliczeni członkowie Imperium Badoon, żołnierze Spartaxu, Angela, a ostatnio nawet Gladiator, władca Imperium Shi'Ar.
Kminek

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.