Avalon » Biosy » Frost, Emma

Frost, Emma

Charakterystyka

Frost, Emma
Name:
Frost, Emma
Prawdziwe imię i nazwisko:
Emma Grace Frost
Poprzednie pseudonimy:
White Queen [Emma Frost]
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Tajna
Wzrost:
5'10" (178 cm)
Waga:
125 lbs (56 kg)
Kolor włosów:
Blond
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Nauczycielka, dyrektorka Instytutu Xaviera, prezes Frost Enterprises, milionerka
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nienotowana
Stan cywilny:
Panna
Narodowość:
Amerykanka
Miejsce narodzin:
Boston, USA
Znani krewni:
Winston (ojcjec - nie żyje), Hazel (matka -nie żyje), Adrienne Frost (siostra - nie żyje), Cordelia Frost (siostra), Kukułki Stepford (sklonowane córki)
Powiązania z grupami:
X-Men, wcześniej Generation X, Hellions, Hellfire Club
Baza operacyjna:
Instytut Xaviera
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #129
Zdolności:
Emma jest potężną telepatką. Jej drugorzędna mutacja umożliwia jej zamianę własnej skóry w niezniszczalny, organiczny diament.
Uwagi:
W swej 'diamentowej' postaci, White Queen nie może korzystać z mocy telepatycznych.
Biografia:
Emma Frost urodziła się w Bostonie jako drugie dziecko, z trójki, bogatego małżeństwa Frostów. Wszystkie trzy dziewczynki miały mutacyjne zdolności. Na nieszczęście dla Emmy, jej moce objawiały się tym, że słyszała głosy. Rodzice, myśląc, że jest chora psychiczne, wydziedziczyli ją i wysłali do szpitala psychiatrycznego.

Jak się szybko okazało nie było to odpowiednie miejsce dla bezbronnej, pięknej nastolatki. Pewnego dnia Emmę uderzyło to, że jeśli ona słyszy myśli innych to może inni także mogą słyszeć jej. Psychiczny szept o pomoc do jednego ze strażników zamienił się w rozkaz. Mężczyzna niosąc Emmę zmasakrował wszystkich na swojej drodze i podpalił ośrodek.

Nastolatka nie chciała, a w przypadku swej siostry Adrienne nawet nie mogła, prosić o pomoc. Rozpoczęła całkiem nowe życie tułając się po ulicach Nowego Jorku. To się jednak zmieniło gdy dzięki swej telepatii zdobyła suknię wieczorową i korzystając ze swych zdolności "wkręciła" się na przyjęcia elity miasta. Czytając w myślach bankierom i maklerom giełdowym dowiadywała się jak zbić fortunę. Na jednym z przyjęć spotkała Harry'ego Lelanda. Choć wcześniej 'usłyszała' jak myślał o tym, że kogoś zabił to uważała go za człowieka, który może jej się przydać. Tego samego wieczoru poznała jeszcze kogoś, kto w przyszłości miałby być przydatny. Dark Beast, zły, pochodzący z innej linii czasowej odpowiednik Beasta z X-Men, obronił Emmę przed kilkoma bandytami. Ta dwójka rozpoczęła współpracę, Frost przywróciła pamięć cierpiącemu na amnezję McCoy'owi i wyposażyła mu laboratorium. Co otrzymała w zamian pozostaje tajemnicą.

W ciągu kilku lat Emma od podstaw zbudowała imperium finansowe. Dzięki Frost Enterprises założyła nawet własną szkołę prywatną w stanie Massachusetts. Znajomość z Harrym Lelandem zaowocowała poznaniem Sebastiana Shawa. Wkrótce dołączyła do swego nowego znajomego w Hellfire Club, organizacji zrzeszającej najbogatsze i najbardziej wpływowe osobistości na świecie. Emma pasowała do tej organizacji, nie przeszkadzał jej nawet strój jaki musiała nosić - była zmuszona paradować praktycznie w samej bieliźnie. Taki stan rzeczy dawał Frost przewagę nad mężczyznami.

W organizacji Emma trzymała się blisko Shawa, który należał do Rady Wybrańców, najtajniejszej części Hellfire Clubu. To jednak mu nie starczało, chciał on władzy absolutnej. Chciał osiągnąć swój cel finansując Projekt Armageddon Edwarda Buckmana. Choć Sebastian wiedział, że Sentinele dr. Langa mają polować na mutantów to myślał, że homo superior zostaną w jakiś sposób wykorzystani przez Hellfire Club. Po śmierci swej kochanki Shaw przekonał się, że roboty będą dążyć jedynie do anihilacji wszystkich mutantów. Wraz z Emmą zaatakował zebranie Wewnętrznego Kręgu. Frost wykorzystała swe zdolności by zmusić Buckmana do zabicia wszystkich a potem siebie. Od tej pory Shaw jako Black King i Emma jako White Queen władali Hellfire Club. Do tej dwójki wkrótce dołączyli Harry Leland i Donald Pierce.

Ostatnią osobą, która zasiliła Wewnętrzny Krąg Hellfire Club był Jason Wyngarde. Mutant znany jako Mastermind miał zamiar uwieść Phoenix i uczynić ją Black Queen Klubu. Dzięki urządzeniu skonstruowanemu przez Emmę mógł on tworzyć w umyśle Jean Grey iluzje, które pasowały do jej najgłębiej ukrywanych fantazji.

Frost, korzystając z podsłuchu założonego w szkole Xaviera, zlokalizowała młodą mutantkę, Kitty Pryde. Po spotkaniu z rodzicami dziewczynki wpadła na profesora i jego studentów, którzy przybyli do Chicago w tym samym celu co ona. Poźniej udało jej się porwać trójkę X-Men, jednak Kitty Pryde wymknęła się korzystając ze swych zdolności 'fazowania' przez przedmioty. Dziewczynce udało się wezwać resztę studentów Xaviera na pomoc. X-Men uwolnili przyjaciół, a bitwę rozstrzygnął telepatyczny pojedynek White Queen i Phoenix. Emma nie mogła się przeciwstawić potędze Jean i desperackim atakiem zawaliła budynek, w którym się znajdowały.

Gdy White Queen doszła do pełni sił Phoenix już nie stwarzała zagrożenia, gdyż popełniła samobójstwo na Księżycu. Hellfire Club ponownie chciał uderzyć w X-Men. Emma telepatycznie zmusiła rodziców Kitty Pryde, by przepisali swą córkę do jej Massachusetts Academy. Choć dziewczyna bardzo nie chciała zmieniać szkoły to musiała usłuchać woli rodziców. Na miejsce podwiozła ją Storm. Tam Emma zamieniła się ciałami z Ororo, w tym samym czasie posiadłość Xaviera została zaatakowana przez Sentinele. "Storm" pomogła je odeprzeć, by następnie pochwycić X-Men dla Hellfire Club. Prawdziwej Ororo udało się zapanować nad telepatycznymi zdolnościami Frost i wraz z Kitty dotarła do posiadłości. Wywiązała się walka podczas której X-Men zostali uwolnieni a finałowy pojedynek rozegrał się pomiędzy kobietami z zamienionymi ciałami. Zmiana została odczyniona. White Queen chciała dalej walczyć jednak Storm powaliła ją błyskawicą. W zamian za puszczenie wolno, Emma musiała przysiąc, że ani Kitty Pryde ani X-Men nie będą celem jej ataków.

Frost skupiła więc swe działania na poszukiwaniu innych młodych mutantów. Szczególne plany wiązała z Angelicą Jones, której ogromny potencjał sprawił, że White Queen odseparowała ją od innych Hellions, którzy byli trenowani w Massachusetts Academy. W tym czasie Emma została zaatakowana przez Masterminda, który obarczał ją winą za to, że Phoenix uwolniła się z jego iluzji. Choć Frost zapadła w śpiączkę to Shaw i Hellfire Club odrzucili ofertę pomocy Charlesa Xaviera.

Później, gdy Emma doszła do siebie udało jej się pochwycić Kitty Pryde i Douga Ramseya. Na ratunek tej dwójce mogli wyruszyć jedynie New Mutants, gdyż inne super-grupy zostały zabrane z Ziemi przez Beyondera. Choć i oni zostali pojmani to Illiana Rasputin wykorzystała zamieszanie by teleportować wszystkich w bezpieczne miejsce.

Emma dalej w tajemnicy trenowała Angelicę Jones, która przyjęła pseudonim Firestar. Frost chciała mieć ją pod pełną kontrolą, dała jej specjalną bransoletę, która wywoływała u dziewczyny koszmary i czyniła ją bardziej podatną na wpływy. W końcu chciała jej użyć jako skrytobójczyni przeciwko Selene, która stała się Black Queen Hellfire Clubu. Frost i Shaw uważali, że stwarza ona dla nich zagrożenie i trzeba ją zlikwidować. Firestar jednak przejrzała plany Emmy i pokonała ją w pojedynku. Frost musiała przyrzec, że już nigdy nie będzie się wtrącać w życie Angelici, w innym wypadku mroczne sekrety Massachusetts Academy ujrzą światło dzienne.

Jakiś czas później X-Men sprzymierzyli się z Hellions i ramię w ramię walczyli przeciwko Nimrodowi, Sentinelowi z przyszłości. Mageto, ówczesny opiekun X-Men otrzymał szansę wstąpienia do Hellfire Club na pozycji White Kinga. W organizacji został ciepło przyjęty przez Emmę, która starała się by się szybko "zadomowił".

Śmierć X-Men w Dallas zachwiała równowagą Wewnętrznego Kręgu. Emma chciała to wykorzystać i subtelnie napuszczała Magneto i Shawa na siebie. Po "Inferno" czara się przelała i dwaj Królowie stoczyli pojedynek. Sebastian przegrał. Zarządzono manipulowane przez White Queen głosowanie, które w szeregach Wewnętrznego Kręgu pozostawiło Magneto. Wkrótce jednak stracił on zainteresowanie Hellfire Clubem i odszedł. Sebastian Shaw przeżył zamach na swoje życie zlecony przez własnego syna, jednakże musiał pozostać w ukryciu. Emma w krótkim czasie straciła zarówno White jak i Black Kinga.

Ścieżki Frost i Firestar znów się skrzyżowały, gdy ta pierwsza podała namiary Angelici Freedom Force. Panna Jones unikała podpisania aktu rejestracyjnego i w końcu przyłączyła się do New Warriors. Hellions Emmy starli się z nowym zespołem Firestar jednak zostali pokonani. Frost ponownie musiała zostawić Angelicę w spokoju.

Jakiś czas później członkowie Hellfire Clubu zaczęli padać ofiarami zamachów przeprowadzanych przez Upstarts. Emma poprosiła X-Men o pomoc i grupka studentów Xaviera przybyła na zorganizowane przez nią przyjęcie. Na przyjęcie teleportował się członek Upstarts, Trevor Fitzroy, z zamiarem zabicia White Queen. W chwilę po nim z portalu teleportacyjnego wyłonił się Donald Pierce ścigany przez kilka zmodyfikowanych Sentineli. Nowy gość uciekał przed robotami w Australii i poprosił Gateway'a by teleportował go do osobnika które je wysłał. Roboty wyłoniły się na przyjęciu i zaczęły masakrować Hellions. Jedną z pierwszych ofiar była sama White  Queen, która padła raniona na polu walki. Empath uznał ją za zmarłą gdyż nie wyczuł u niej żadnych emocji. Jean Grey osaczona przez roboty także zginęłaby gdyby nie udało jej się przenieść swej psyche do ciała Emmy Frost. Później X-Manka ocknęła się w bazie Fitzroya. X-Men udało się ją odnaleźć i Profesor X mógł na czas przenieść psyche Jean do jej własnego ciała. Pozostająca w śpiączce Emma została przetransportowana do ambulatorium w posiadłości Xaviera.

Kilka miesięcy później nagłe przepięcie w sieci elektrycznej spowodowało przebudzenie White Queen. Kobieta instynktownie zaatakowała osobę, która się przy niej znajdowała - Icemana. Opanowała ciało Roberta i chciała dowiedzieć się, co się stało z jej uczniami - Hellions. Frost do tego celu używała zdolności Drake'a w sposób jaki mu się jeszcze nigdy nie udało. Gdy Emma przekonała się, że Hellions zostali wymordowani przez Fitzroya oddała ciało Icemanowi i poczekała na przybycie X-Men.

Wkrótce White Queen znów stanęła do walki gdy studenci Xaviera zostali pojmani przez techno-organiczne istoty zwane Phalanx. Wraz z Seanem Cassidy oraz Sabretoothem uwolniła nową generację mutantów z rąk porywaczy. Uratowana młodzież postanowiła pozostać razem i tak powstało Generation X. Emma i Banshee stali się dyrektorami Szkoły dla Młodych Talentów, którą przeniesiono do dawnej Massachusetts Academy panny Frost. Mając całkiem inne podejście do uczniów, ta dwójka w wielu sprawach miała zgoła odmienne zdanie.

Z jednego ze starć ze sługami Onslaughta Iceman powrócił z dziurą w klatce piersiowej, gdyż jego lodowa forma została przedziurawiona podczas walki. Uniemożliwiało mu to powrót do ludzkiej postaci. Zmusił on Emmę by wyjawiła mu jak ma użyć swych mocy by "załatać" dziurę w ciele. Frost nie chciała mu bezpośrednio pomóc gdyż musiał on dojść do tego sam. Ostatecznie wytworzyła ona w jego umyśle symulację gdzie skonfrontowała go z Opal i jego ojcem co pozwoliło Bobby'emu przełamać wewnętrzne bariery i powrócić do ludzkiej postaci.

Podczas wydarzeń związanych z terrorem Onslaughta bolesne wspomnienia powróciły. Emma, bojąc się by Generation X nie skończyli jak Hellions, wywiozła swych podopiecznych do Kanady. Tam utrzymywała nad nimi psychiczną kontrolę i sprawiła, że czuli się dobrze. Ostatecznie jednak M korzystając ze swej telepatii weszła do umysłu Emmy i pokazała jej, że odbierając wolność swym podopiecznym nie chroni ich, lecz więzi.

White Queen znów popadła w skrajność gdy chciała poświęcić Penanace podczas "Operation: Zero Tolerance". Oddając ją Emplate'owi miałaby dowiedzieć się gdzie przebywają Generation X pojmani przez oddziały Bastiona. Sean protestował jednak Emma była gotowa poświęcić jednostkę dla dobra ogółu. Frost powaliła go telepatycznie i chciała pójść na układ. Banshee jednak obudził się w czas i pokrzyżował plany White Queen. Emma później tłumaczyła swe postępowanie tym, że chciała zwabić Emplate'a w pułapkę.

Podczas "Psi-War" White Queen wraz z resztą ziemskich telepatów straciła na jakiś czas swe zdolności. W tym czasie Emma popadła w lekką depresję jednak Banshee pomógł przejść jej przez ten ciężki okres.

Wkrótce okazało się, że Frost nie jest już w stanie odpowiednio finansować działalności szkoły, gdyż dużą część jej pieniędzy pochłonęły nietrafione inwestycje przeprowadzone przez bankierów. Choć Emma mogła łatwo zdobyć fundusze korzystając ze swej telepatii to postanowiła posłuchać Seana i zrobić to jak normalny człowiek by nie dawać uczniom złego przykładu. Frost poprosiła o pomoc swą starszą siostrę Adrienne. Wpierw jej prośba została odrzucona, lecz Adrienne szybko zmieniła zdanie. Posiadając moc psychometrii, "czytania" przedmiotów, poznała prawdziwe oblicze szkoły. Spodobała jej się wizja posiadania pod swoimi rozkazami oddziału żołnierzy. W zamian za to, że zostanie nową dyrektorką zgodziła się wyłożyć pieniądze.

Niedługo po tym Emma musiała się zmierzyć z Dark Beastem. McCoy potrzebował nowych obiektów do swych chorych eksperymentów, więc porwał członków Generation X. Wraz z X-Manem dotarła do siedziby Dark Besta. Nate wyczytał z jej umysłu, że już wcześniej miała z nim do czynienia jednak ona sama nie chciała drążyć tego tematu. Emma zmierzyła się z McCoy'em i okazało się, że w przeszłości nie rozstali się będąc w najlepszych stosunkach. Frost jednak nie było dane dokonać przypuszczalnej zemsty, gdyż Beast, z którym walczyła był jedynie holograficzną projekcją.

Kilka tygodni później życie Emmy i Generation X ponownie zawisło na włosku, gdy Adrienne pokazała swe prawdziwe oblicze. Od samego początku chciała jak najbardziej zranić i utrudnić życie swej siostrze. Zaprogramowała Salę Ćwiczeń tak by odwzorowała ostatnie chwile Hellions w starciu z Sentinelami Fitzroya. Generation X mieli odegrać rolę dawnych podopiecznych Emmy, a ona miała być po prostu "sobą". Protokoły zabezpieczające zostały wyłączone, więc wszyscy walczyli o swoje życie. Zespołowi udało się wydostać jednak Adrienne uciekła.

Wyrodna siostra uderzyła ponownie, ujawniając, że do szkoły potajemnie chodzą mutanci. Wybuchły zamieszki podczas których podłożyła wiele bomb na terenie uczelni. Banshee robił co mógł by je rozbroić jednak ostatnia z nich wybuchła wprost przed Synchem, zabijając go na miejscu. Emma nie mogła użyć na Adrienne swej telepatii jednak ku zaskoczeniu siostry wyciągnęła pistolet i po prostu ją zastrzeliła. Spadek który odziedziczyła White Queen rozwiązał problem finansowania szkoły.

Sprawa została zatuszowana dzięki telepatii Emmy. Gdy tylko członkowie Generation X dowiedzieli się o morderstwie natychmiast rozwiązali zespół i opuścili szkołę. Po rozpadzie grupy Frost przyjęła propozycję Xaviera - miała uczyć klasę telepatów w Genoshy.

Emma prowadziła właśnie zajęcia gdy wyspiarskie państewko zostało zniszczone przez Mega-Sentinele. Choć śmierć poniosło szesnaście milionów mieszkańców Genoshy to Forst udało się przeżyć. Stało się to dzięki jej drugorzędnej mutacji - przetrwała atak gdyż teraz jej skóra mogła zamieniać się w organiczny diament. Jedyną wadą tego stanu rzeczy było to, że w diamentowej postaci Emma nie mogła korzystać ze swej telepatii.

Frost przyjęła propozycję Xaviera i dołączyła do personelu uczącego w Instytucie Xaviera. Tam zajęła się nowym pokoleniem mutantów. Jej pupilkami stała się piątka sióstr zwanych "Kukułkami Stepford", które wyglądają zupełnie jak Emma i potrafią łączyć swe umysły w jeden super-umysł.

Frost zainteresowała się Scottem Summersem. Wykorzystując jego kłopoty małżeńskie z Phoenix zaczęła z nim romansować. Podczas jednej z telepatycznych "schadzek" nakryła ich Jean. Phoenix wtargnęła telepatycznie do umysłu Emmy i kazała jej jeszcze raz przeżyć bolesne chwile z przeszłości. Sprawa romansu nie była jeszcze definitywnie zakończona gdy Beast znalazł pokruszone na kawałki diamentowe ciało Frost.Ktoś postrzelił ją diamentową kulą. Wpierw uznano ją za martwą, lecz Phoenix udało się poskładać wszystkie kawałki i ożywić Emmę. Gdy odzyskała przytomność okazało się, że to jedna z Kukułek - Esme - jest odpowiedzialna za atak na nią.

Po zniszczeniu Instytutu, zabiciu Jean Grey i ataku na Nowy Jork podszywający się pod Magneto Xorn został zabity przez Wolverine'a. Gdy profesor opuścił szkołę i wyjechał do Genoshy Emma i Scott wspólnie - jako dyrektorzy oraz jako para - wzięli się za odbudowę Instytutu i szkolenie kolejnego pokolenia młodych mutantów.

Frost była kluczową postacią podczas wydarzeń House of M. Dzięki jej telepatii Layla Miller mogła przywrócić bohaterom pamięć, co następnie umożliwiło przypuszczenie ataku na Genoshę.

Wkrótce po M-Day Emma odkryła, że Kukułki Stepford, oraz tysiące ich bliźniaczek przechowywanych w Świecie [Fabryce żywych broni, z której pochodzi Fantomex - dop. Idanow], zostały stworzone przez sztuczne zapłodnienie jej własnych komórek jajowych. Sublime chciał w ten sposób przejąć kontrolę nad niszczycielską mocą Phoenix jednak jego plany zostały pokrzyżowane przez interwencję Emmy i X-Men.

Energie wyzwolone przez M-Day ożywiły brata Cyclopsa i Havoka - Vulcana. Próbując zemścić się na Xavierze Gabriel zmusił profesora do zmierzenia się z własną przeszłością. Na jaw wyszło istnienie - i zagłada - zespołu X-Men wysłanego z misją ratunkową na Krakoę przez grupą Storm i Wolverine'a. Niejako przy okazji Emma przypomniała sobie, że kiedy jeszcze była tancerką w Hellfire Clubie, na długo przed tym jak została jego królową, Xavier i Moira MacTaggert próbowali ją zrekrutować. Rozmowa nie przebiegła najlepiej a kiedy Vulcan postrzelił swoją mocą wykidajłę klubu profesor postanowił wymazać całe zajście z pamięci Emmy. [miniseria X-Men: Deadly Genesis]

Jakiś czas później wydawało się, że członkowie Hellfire Clubu zaatakowali Instytut za przyzwoleniem Emmy, jednak była to telepatyczna iluzja. Okazało się, że Frost przetrwała atak Sentineli na Genoshę dzięki Cassandrze Novie, która wywołała u niej drugorzędną mutację. Nie zrobiła tego bezinteresownie - Emma miała się stać jej uśpioną agentką, nieświadomie przechowującą część jej świadomości w swoim umyśle. Cassandra nie uwolniła się z ciała Stuffa (w którym została uwięziona podczas ostatniego starcia z X-Men) gdyż Emmie udało się odzyskać kontrolę nad sobą. Niebezpieczeństwo nie zostało ostatecznie zażegnane, ponieważ w tym momencie X-Men wraz z atakującymi Instytut Danger i Ordem zostali przeniesieni na pokład statku organizacji S.W.O.R.D. zmierzający w kierunku Breakworld - ojczystej planety Orda. Podczas walki o przeżycie na obcej planecie Scott wyznał Emmie, że ją kocha. Wkrótce potem Frost przeciągnęła Danger na stronę X-Men obiecując, że po powrocie na Ziemię wyda jej profesora Xaviera. Choć zagrożenie ze strony Breakworldu zostało zażegnane, wyglądało na to, że Kitty Pryde poświęciła życie by tego dokonać. Pomimo lat wzajemnej niechęci Emma musiała przyznać, że Shadowcat ją oszołomiła swoimi dokonaniami. Po powrocie na Ziemię Frost oznajmiła, że odwzajemnia uczucia Cyclopsa. [Astonishing X-Men v3 #13-24, Giant-Size Astonishing X-Men #1]

Parę godzin po narodzinach pierwszego mutanta od M-Day Emma znalazła się w grupie X-Men badających pobojowisko w Cooperstown - miejscu narodzin dziewczynki. Przeglądając wspomnienia ocalałych z rzezi Frost wpadła na trop Purifiers i Marauders. Później, w czasie poszukiwań dziecka zabezpieczała telepatycznie oddział X-Men który szturmował bazę Sinistera. Podczas ostatecznej bitwy na wyspie Muir wdała się w telepatyczny pojedynek z Exodusem aby nie zorientował się, że wdycha drobiny piasku Dust która pokiereszowała jego wnętrzności, wyłączając go z walki. [crossover X-Men: Messiah CompleX]

Po tymczasowym rozwiązaniu X-Men Scott i Emma wybrali się na wakacje do Savage Land, jednak musieli je przerwać gdy stracili kontakt z Angelem, nadzorującym prace nad nową bazą X-Men w San Francisco. Okazało się, że pozbawiona wspomnień Lady Mastermind (Martinique Jason) rozciągnęła nad miastem iluzję ożywiającą hipisowskie lata 60. Po rozwiązaniu tego drobnego problemu burmistrz San Francisco oficjalnie powitała X-Men w mieście. Wkróce później Emma umożliwiła Cyclopsowi przekazanie telepatycznego komunikatu wszystkim mutantom którzy pozostali na planecie - "X-Men istnieją a San Francisco jest azylem dla wszystkich mutantów szukających schronienia przed prześladowaniem". [Uncanny X-Men #495-500]

Wkróce po nieudanej inwazji Skrullów Norman Osborn został dowódcą Avengers i szefem H.A.M.M.E.R., organizacji mającej zapewnić bezpieczeństwo Stanom Zjednoczonym. Aby tego dokonać Osborn postanowił współpracować z potężnymi przedstawicielami świata superludzi - Doctorem Doomem, Lokim, Hoodem i Namorem. W tej "Kabale" znalazła się również Emma, choć od początku wyrażała wątpliwości na temat swojej przynależności. Osborn przekonał ją, że dzięki temu będzie mogła lepiej dbać o dobro mutantów.
Przy okazji tego spotkania wyszło na jaw, że wiele lat wcześniej Sebastian Shaw wysłał ją by przekonała Namora do wstąpienia w szeregi Hellfire Clubu. Zamiast tego Namor zabrał ją do swego królestwa gdzie rozpoczęli romans. Przekonany o zdradzie Frost Shaw nasłał na Namora Sentinela. Podczas walki z robotem Selene przejęła kontrolę nad Emmą, zmuszając ją, by wymazała siebie z pamięci Namora.
Po spotkaniu Kabały Frost przekonała Namora, że może mu pomóc zemścić się na Shawie. Zwabiła Sebastiana w odosobnione miejsce a następnie użyła telepatii by przekonać Namora, że go zabił. W zamian Namor przysiągł, że będzie bronił mutantów jak swego własnego ludu. Po jego odejściu Emma przetransportowała Shawa do celi w bazie X-Men. [one-shoty Secret Invasion: Dark Reign i Uncanny X-Men Annual #2: White Queen, Dark Reign]

Kiedy w San Francisco trwały zamieszki wywołane starciem zwolenników i przeciwników ustawy ograniczającej prawa mutantów Osborn przekonał Emmę, że X-Men potrzebują nowego przywódcy. Dlatego uczynił ją dowódczynią zebranej przez siebie grupy złożonej z Dakena, Mimica, Cloaka i Dagger. Na prośbę Emmy do tych "nowych X-Men" dołączył Namor. Ich pojawienie się szybko doprowadziło do zaognienia relacji X-Men Cyclopsa z władzami. Aby uspokoić nastroje Scott nakazał swojej grupie by nie interweniowała gdy X-Men Osborna opanowywali sytuację w mieście. Po paru dniach Frost zażądała by Norman oprowadził ją po Alcatraz, gdzie przebywali aresztowani podczas zamieszek mutanci. Udawała, że wyjaśnienia Normana przekonują ją, mimo, że miejscami kłamał w żywe oczy - na przykład gdy zaglądała do celi maskowanej hologramem tak, by wydawała się pusta, jednocześnie prowadząc telepatyczną rozmowę z więzionym w niej Xavierem. Parę dni później doszło do konfrontacji X-Men Osborna z próbującą odbić więźniów X-Force. Starcie eskalowało gdy Emma i Namor zmienili strony, ujawniając, że od początku realizowali plan Cyclopsa. Wraz z nimi w szeregi prawdziwych X-Men wstąpili Cloak i Dagger. Kiedy uwaga Osborna skoncentrowana była na wydarzeniach w Alcatraz Cyclops przeniósł mutantów na Utopię - sztuczną wyspę która stała się nową siedzibą X-Men. Wkróce Utopia stała się polem bitwy między X-Men a Avengers Osborna. W jej trakcie Emmie udało się wyłączyć z walki Sentry'ego. Ponieważ zamknęła w sobie fragment Voida musiała pozostawać w diamentowej formie dopóki Cyclops z pomocą Psylocke i profesora Xaviera nie przeprowadził telepatycznej akcji ratunkowej w wyniku której zamknął ów fragment w swoim umyśle. [crossover Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia, Uncanny X-Men #517-518]

Kiedy dziewczynka z Cooperstown, teraz nastoletnia i nazywająca się Hope Summers, powróciła wraz z Cablem z odległej przyszłości Bastion rzucił wszystkie swoje siły do walki z X-Men. Emma wspierała Cyclopsa podczas tej wojny, jednak ostatecznie wszystko zależało od Hope. Krótko po zwycięstwie nad Bastionem Frost spostrzegła wokół dziewczyny emanację Phoenix Force, przez co zaczęła podejrzewać, że Hope jest w jakimś stopniu odrodzoną Jean Grey. Przełożyło się to na jej stosunek do dziewczyny - była wobej niej wyjątkowo chłodna, zarzucając jej nawet, że przyniesie im wszystkim zgubę. [crossover X-Men: Second Coming, Generation Hope #5]

Odkąd Magneto sprowadził Shadowcat z powrotem na Ziemię jej relacje z Emmą znów sprowadzały się do nieukrywanej niechęci. Wkróce Frost doszła do wniosku, że po wstąpieniu Namora w szeregi X-Men przetrzymywanie na Utopii uwięzionego Sebastiana Shawa stało się szczególnie ryzykowne. Kitty, przekonana, że Frost chce go po prostu zabić, uparła się, że będzie jej sumieniem. W związku z tym Emma przekonała Fantomeksa by zabrał je wraz z Shawem do Chin. Tam powiedziała Kitty, że Shaw ją ukształtował po czym zmusiła go, by opowiedział o próbie jakiej ją poddał. Zanim Emma stała się jego królową w Hellfire Clubie rywalizowała o tę pozycję z dwoma przyjaciółkami. Kiedy Shaw zdecydował, że Emma jest najlepszą kandydatką, kazał jej wybrać którą z jej przyjaciółek ma pozostawić przy życiu. Spodziewając się, jakiej odpowiedzi oczekuje, Emma odparła, że obie jej nie obchodzą po czym sączyła wino obserwując jak Shaw zabija dziewczyny. Zanim podjęła decyzję co z nim zrobić Fantomex wyrzucił Sebastiana ze swojego statku, nie wiedząc, że upadek tylko naładuje go energią. Po krótkim starciu Frost zyskała telepatyczną kontrolę nad Shawem. Kitty wciąż była przekonana, że White Queen chce go zabić, jednak Emma tylko pozbawiła go pamięci. Wyjaśniła, że prowincja Xinjiang w której się znajdują jest najdalej położonym od morza punktem na planecie, a zatem najbezpieczniejszym miejscem by ukryć się przed Namorem. Oznajmiła, że Shaw zawsze mówił, że sam do wszystkiego doszedł - teraz będzie miał okazję to udowodnić. Życzyła mu, by dobrze wiódł swoje nowe życie podczas gdy ona będzie wieść swoje. [Uncanny X-Men #530-534]

Emma pozostaje ukochaną Cyclopsa i jednym z jego zastępców. Choć nie zabiega o przyjaźń pozostałych mutantów to zdobyła ich zaufanie i sprawiła, że nikt już nie kwestionuje jej miejsca w szeregach X-Men.

Idanow i Krzycer

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.