Avalon » Biosy » Scarlet Spider [Kaine Parker]

Scarlet Spider [Kaine Parker]

Charakterystyka

Scarlet Spider [Kaine Parker]
Name:
Scarlet Spider [Kaine Parker]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Kaine Parker
Poprzednie pseudonimy:
Peter Parker, Tarantula, Kaine
Uniwersum:
616
Tożsamość:
znana niewielkiej grupie ludzi
Wzrost:
193 cm
Waga:
113 kg
Kolor włosów:
brązowe
Kolor oczu:
brązowe
Zajęcie/zawód:
bohater, wcześniej zabójca do wynajęcia
Klasa postaci:
nadczłowiek
Status prawny:
Notowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykańska
Znani krewni:
Peter Parker, Ben Reilly, Ciotka May, Wujek Ben, Szakal, Spidercide
Pierwsze pojawienie się:
Web of Spider-man #119
Zdolności:
Scarlet Spider posiada nadludzką siłę, refleks, wytrzymałość, równowagę i zwinność. Może także wytwarzać sieć, którą wystrzeliwuje spod dłoni. "Przyleja" się do większości powierzchni. Posiada również pajęczy zmysł, ostrzegający go przed niebezpieczeństwem, a także dwa wysuwane z ramion żądła. 
Uwagi:
Zanim Kaine przeszedł transformację na skutek wydarzeń znanych jako Pajęcza Wyspa, jego ciało pokrywały liczne blizny – ślady po degradacji jego sklonowanego ciała. Wcześniej na skutek deformacji potrafił używać swojego „piętna Kaine'a”, które wypalał na twarzach swoich ofiar. Kiedy Kaine ulega transformacji i staje się pająkowatym stworzeniem (Innym) poziom jego siły gwałtownie wzrasta. W przeciwieństwie do Spider-Mana, Kaine nie ogranicza swojej siły podczas starcia z przeciwnikiem, bywa że jest gwałtowny i porywczy. 
Biografia:
Kaine był pierwszym klonem Petera Parkera, który został wyhodowany przez profesora Warrena. Jednak jego ciało uległo częściowemu procesowi degeneracji. Stał się nieudanym eksperymentem, który Warren musiał zabić. Kaine zdołał jednak uciec. Skierował się do Salt Lake City, gdzie zwrócił na siebie uwagę Louise Kennedy. Pewnej nocy pani detektyw zastawiła pułapkę na jednego z miejscowych przestępców, lecz zbiry były sprytniejsze. Nagle do budynku wpadł Kaine i zabił wszystkich, ratując Louise, która spędziła z nim noc. Później kobieta wyznała mu miłość. Ich związek wydawał się być dość udanym, gdy jednej nocy Kaine’a dosięgł napad bólu wywołany jego genetycznymi deformacjami. Rozwścieczony Kaine wyruszył na poszukiwania Reilly’ego, którego postanowił zabić. Odnalazł go w starym magazynie, w którym handlarze narkotyków urządzili sobie kryjówkę. Doszło do pojedynku między klonami, który wygrał Kaine i następnie usunął się w cień obserwując wszystko. 


Jak się okazało Kennedy działała w spisku z przestępcami i przykładała lufę pistoletu do głowy Bena, który miał zginąć z ręki Kaine’a. Rozwścieczony Kaine wpadł do pokoju i pokonał zbirów. Reilly i Louise zdołali uciec. Kennedy wpadła w pułapkę zastawioną przez swojego „szefa”, który chciał ją zabić. Na szczęście przeszkodził mu w tym Kaine, skręcając mężczyźnie kark. Następnie Kaine zaatakował Reilly’ego jadącego ze swoją dziewczyną Janine na motorze. Doszło między nimi do walki w którą wmieszała się Kennedy i jej partner Jacob Raven. Louise wykorzystała chwilę nieuwagi Bena i przyłożyła lufę do jego głowy. Jak się okazało był to dla niej śmiertelny błąd. Kaine skręcił jej kark, pozostawiając na jej twarzy swoje piętno. Potem uciekł w nieznanym kierunku. Postanowił sobie, że za wszelką cenę będzie chronił tego, co Peter zbudował przez wszystkie lata. 

Degeneracja wprawdzie zmieniła wygląd Kaine’a i zwiększyła jego umiejętności, jednak nie do końca zmieniła jego charakter. Wciąż było w nim coś z prawdziwego Parkera- był skłonny do pomocy niewinnym. Przykładem może być chęć ocalenia Mary Jane od śmierci, której wizja cały czas go dręczyła. Mimo to, Kaine nie stronił od przemocy i zabijania. Jego ofiarami zostali miedzy innymi: Elizabeth Tyne, życiowa miłość Reilly’ego, a także Doktor Octopus i Grim Hunter. Kiedy Peter został umieszczony w więzieniu za popełnione przez Kaine’a morderstwa, Ben zgodził się zająć jego miejsce w więziennej celi. Peter ruszył na poszukiwanie Kaine’a, który odmówił jakiejkolwiek współpracy, która miałaby na celu pomoc Reilly’emu. Spider-man zagroził, że zdradzi swój sekret przed sądem i zebranymi w nim ludźmi. Sfrustrowany Kaine przyznał się do popełnienia wszystkich morderstw. Oczywiście Kaine nie pozostał długo zatrzymany, uciekł by dostać Bena. 

Po odkryciu, że to właśnie Reilly jest prawdziwy, Peter udał się do laboratorium Szakala. Tam także udał się Kaine, który mamiony obietnicą wyleczenia dołączył do „ojca”, Petera i Spidercide’a. Rozumiejąc, że Szakal nie ma najmniejszej ochoty wyleczenia jego organizmu, Kaine odszedł. Powrócił jednak by pomóc Benowi w walce z nieudanymi klonami Spider-mana. Ostatecznie zginął w walce z Spidercide’m. Jednak Kaine naprawdę nie zginął…przeżył w jednym ze zbiorników regeneracyjnych Szakala. Powrócił podczas Wielkiej Gry, w którą został niechętnie wciągnięty. Uciekł i przygotowywał się do kolejnego ataku na nowego Spider-mana, Bena Reilly’ego. 

Kiedy Elizabeth Tyne (Janina) powróciła do życia Bena była szantażowana przez Kaine’a. Kaine wybrał sposobność do uderzenia, po nieustępliwych walkach, odniósł zwycięstwo nad Benem w jednej z restauracji. Powiedział, że żaden z nich nie zasługuje na to, aby żyć i że cała trójka z nich umrze w tym miejscu. Ben błagał Kaine’a, aby oszczędził Elizabeth, która nie miała nic wspólnego z całym wydarzeniem. Kobieta prosiła o litość dla Reilly’ego. Ostatecznie Kaine oszczędził ich oboje i poprosił Bena o to, aby ten go zabił. Reilly odmówił, mówiąc że ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Kaine starał się zginąć w deszczu policyjnych kul, jednak Reilly w ostatnim momencie uratował go. Kaine zapytał dlaczego Ben to zrobił. Jednak nie potrzebował żadnych słów, aby to zrozumieć. Obaj popatrzyli na siebie i zawarli pokój. Kaine został ocalony przez swojego „brata”. Był wdzięczny za pomoc, okazaną mu ze strony Bena, której przyrzekł nigdy nie zapomnieć. 

Spontaniczność Kaine’a nie trwała długo. Kiedy więzienie o zaostrzonym rygorze, the Vault zostało zniszczone, Kaine wraz z innymi super-złoczyńcami powrócił na wolność. Po przemianie duchowej miał nowe plany. Ben Reilly, mężczyzna który uratował mu życie i duszę, został zabity przez Normana Osborna, który powrócił zza grobu. Kaine postanowił nie spocząć, dopóki Norman nie wyda ostatniego oddechu. Podążył za Scrierami do Europy, poszukując córki Petera i MJ, May Parker, gdzie odkrył jeden z elementów potrzebnych do rytuału Zgromadzenia Pięciu. Zabił więc kilku Scrierów i zdobył ten kawałek. Jednakże przed odprawieniem ceremonii Osborn został poinformowany przez Scriera, że Kaine sprawił parę problemów, ale „ważny obiekt” jest nadal w ich posiadaniu. Obecnie Kaine przebywa na wolności i wciąż darzy ogromną nienawiścią Normana Osborna. Kaine ruszył w pościg za Normanem i tropił go na terenie Europy południowej. 

Jakiś czas później, Kaine wrócił do Nowego Yorku i okazało się, że to on nasłał Raptora na Spider-Mana. Liczył na to, że będzie on w stanie uleczyć go z degeneracji komórkowej, która trawiła jego ciało. Jak się okazało, Raptor okłamał Kaine'a na temat możliwości stworzenia lekarstwa, gdyż chciał otrzymać tylko możliwość zemszczenia się na Parkerze (którego uważał za Bena Reilly'ego). W przypływie gniwu Kaine zabił niedawnego sojusznika i zniknął. 

Kaine powrócił po tym jak został zaatakowany przez Anę i Alyoshę Kravinoffów. Z racji tego, że Kaine mimo wszystko nie był do końca prawdziwym Pająkiem, został jedynie ciężko ranny. Rany nie przeszkodziły mu w odnalezieniu Petera Parkera aby prosić go o pomoc i jednocześnie ostrzec przed Kravinoffami. Peter ruszył w pościg za napastnikami. Przeczuwając, że Peter może mieć nie lada kłopoty, Kaine zmienił swój wygląd upodobniając się do Parkera – pozbył się zarostu i obciął włosy, odróżniały ich jedynie paskudne blizny pokrywające ciało Kaine'a. Odnajdując pobitego Spider-Mana na cmentarzu, Kaine zmusił Parkera do tego aby oddał mu swój kostium po czym kazał mu uciekać. Rodzina Kravena wykorzystała Kaine'a do odprawienia rytuału, dzięki któremu z martwych miał powstać Sergei Kravinoff. Po wszystkim, Peter zabrał ciało Kaine'a i pochował go na cmentarzu jednak jego martwy „brat” nie pozostał tam długo. Za sprawą Szakala wydostał się z grobu by następnie zostać przemienionym w krzyżówkę pająka i człowieka, nazwaną Tarantulą. 

Tarantula pozostawał na usługach Szakala współpracującego z Królową podczas wydarzeń znanych jako Pajęcza Wyspa. Podczas pojedynku ze Spider-Manem, Kaine został wrzucony do basenu wypełnionego lekarstwem pozyskanym z symbiontu Antyvenoma. Dzięki temu, Kaine odzyskał ludzką postać oraz został wyleczony z degeneracji komórkowej, stał się przez to idealnym klonem Petera Parkera. To właśnie Kaine okazał się być kluczem do zwycięstwa nad Adrianną Sorią, Królową, gdyż był w stanie zrobić to, czego nie zrobiłby Parker. Ostateczna walka z Królową miała miejsce w Central Parku, gdzie na skutek śmiertelnego ciosu Kaine'a, zmutowana Królowa padła martwa. Kaine postanowił opuścić miasto. 

Miejscem, w którym Kaine postanowił zatrzymać się na dłużej było Houston w Texasie. Tam uratował młodą dziewczynę imieniem Aracely przed handlarzami ludzkim towarem. Następnie musiał stanąć do walki z osobnikiem nazywanym Salamander, który ścigał uratowaną dziewczynę. Po uratowaniu dziewczyny, postanowił zostać w mieście aby móc nad nią czuwać. Poza Aracely, Kaine zdołał zaprzyjaźnić się z Annabelle Adams, Wally'm Laytonem oraz Donaldem Melandem. Również za sprawa mieszkańców Houston przyległ do niego pseudonim Scarlet Spidera. Kaine był jedną z osób, która ruszyła w pościg za Carnage'm, który włamał się do centrum badawczego NASA i korzystając z Prometheus Pit dostał się do Microverse. Tam, chcąc powtrzymać psychopatycznego mordercę musiał połączyć siły z agentem Venomem. Na szczęście obu herosom udało się zarzegnać konflikt i oddać Carnage'a w ręce władz. 

Poszukując osób odpowiedzialnych za handel ludźmi, Kaine trafił na Carlosa Lobo i jego siostrę – osoby odpowiedzialne za porwanie Aracely. Podczas walki z parą wilkołaków Kaine został zabity, a jego ciało pokryło się kokonem z pajęczyny – tak jak miało to miejsce, gdy Spider-Man zginął z ręki Morluna. Kaine znalazł się w wizji, w której rozmawiał z Innym w postaci Ero, istota oznajmiła, że to za jej sprawą Kaine powstał z martwych po śmierci z rąk Kravinoffów. Kaine otrzymał możliwość aby zrobić to, czego nie zrobił Parker – przyjąć dar Ero. Początkowo odrzucał ofertę, jednak nie mając innego wyboru – inaczej Aracely trafiłaby w łapy Lobo – zaakceptował propozycję Ero. Przywrócony do życia Kaine mógł teraz przekształcić się w pająkowatą istotę o znacznie większej sile, dzięki czemu bez problemu pokonał Lobo. 

Podczas kolejnych miesięcy, Kaine miał sporo na głowie: musiał zmierzyć się z Gildią Zabójców i naraził się przez to Wolverine'owi, walczył z Szakalem i Superior Spider-Manem oraz stawił czoła temu, którego ożywił oddając swe życie zamiast Petera Parkera – Kravenowi oraz zmierzył się z Shathrą. Podczas starcia z Shathrą, Kaine musiał wyzwolić moc Innego i wtedy zdał sobie sprawę, że żaden z niego bohater i zdecydował, że musi opuścić Houston. 

Kaine wraz z Aracely zatrzymali się w Mazatlan w Meksyku i tam spotkała ich nie lada niespodzianka. Morze wypełniła krew i zwłoki mieszkańców Atlantydy. Z wody wyłoniła się także Faira Sar Namora, poszukująca bohatera. Jej śladem podążali Evolutionaries, którzy pochwycili ją a także towarzyszących jej Kaine'a oraz Aracely. Zostali zabrani do Góry Wundagore, gdzie zostali uratowani przez New Warriors i stanęli do walki z Wielkim Ewolucjonistą. Po namowach Justice Kaine dołączył do drużyny, sądząc, że dzięki temu stanie się lepszą osobą. 

Gdy Inheritors rozpoczęli polowanie na Pająków, jeden z nich – Daemos - zaatakował Scarlet Spidera. Podczas walki ze Scarlet Spiderem, Daemos rozpoznał w nim Innego. Bez wachania, Kaine dołączył do pajęczej armii aby stawić czoła Inheritors. Wraz z Benem Reillym i Ultimate Jessicą Drew, wyruszył z misją zniszczenia sklonowanych ciał wszystkich Inheritors, dzięki którym raz za razem wracali do życia. Reilly poświęcił swoje życie aby Kaine i Jess wykonali swoje zadanie. Przepełniony gniewem z powodu śmierci towarzysza, Kaine udał się na Ziemię 001 gdzie mieszkali Inheritors i uwalniając moc Innego przemienił się w gigantycznego pająka posiadającego dość mocy aby zabić przywódcę Inheritors, Solusa. Niestety, Kaine zginął z ręki Morluna. Gdy walka dobiegła końca i zwycięstwo odniosła Pajęcza Armia, ze zwłok Innego wyczołgał się nie kto inny, jak Kaine. 

Po kolejnym powrocie do świata żywych Kaine zorientował się, że jego ciało znowu ulega degeneracji. Moc Innego powstrzymywała chorobę lecz teraz jej zabrakło. Co gorsza, choroba zdawała się zmieniać Kaine'a w Carriona, przez co Master Weaver nie mógł odesłać Kaine'a do jego świata bo równałoby to się sprowadzeniu na ludzi plagi Carriona. Kaine dzięki mocy Wavera podróżował po alternatywnych wszechświatach szukając leku na wirusa Carriona i odkrył, że pomocna w tym może być firma jego „brata” - Parker Industries. Z pomocą Spider-Gwen, Kaine zaczął badać inne rzeczywistości, w których Peter i Miles Warren połączyli siły aby znaleźć lekarstwo. Scarlet Spider wraz z Gwen odkryli, że nowa plaga ma rozpocząć się na Ziemi 616 i ma mieć swój początek w siedzibie New U Technologies.

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.