Avalon » Biosy » Mr. Negative

Mr. Negative

Charakterystyka

Mr. Negative
Name:
Mr. Negative
Prawdziwe imię i nazwisko:
nieznane
Poprzednie pseudonimy:
Martin Li
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Publicznie znana
Wzrost:
5' 11"
Waga:
82 kg
Kolor włosów:
Czarne (Białe jako Mr. Negative)
Kolor oczu:
Piwne (Białe jako Mr. Negative)
Klasa postaci:
Nadczłowiek
Stan cywilny:
Prawdopodobnie żonaty
Narodowość:
Chińczyk
Znani krewni:
Yana Li (prawdopodobnie żona)
Powiązania z grupami:
Inner Demons, Snakeheads, White Dragons of Chinatown, Triady
Pierwsze pojawienie się:
Free Comic Book Day Vol 2007 Spider-Man
Zdolności:
Mr. Negative jest w stanie zmieniać postać i przybierać formę Martina Li lub Mr. Negative’a. Dodatkowo posiada on nadludzką siłę oraz niezwykły refleks pozwalający mu na przykład unikać wystrzelonych w jego kierunku pocisków. Potrafi również napełniać mocą Darkforce przeróżne przedmioty (najczęściej sztylety lub inne ostrza). Używając dotyku potrafi skorumpować daną osobę i zmusić ją do posłuszeństwa, również za sprawą dotyku jest w stanie uleczyć innych, nawet z tak ciężkich chorób jak rak. 
Uwagi:
Nie jest wiadome, w jakich okolicznościach następują przemiany z Martina Li w Mister Negative’a i odwrotnie, czy ją w jakikolwiek sposób uwarunkowane czy też losowe. Moc korumpowania, którą włada, działa jednorazowo; jeśli ktoś raz zostanie skorumpowany i w jakiś sposób zdoła się spod jej mocy uwolnić, nie może zostać skorumpowany ponownie. 
Biografia:
Człowiek, który później stał się Mr. Negative’m był członkiem chińskiego gangu Snakeheads, który zajmował się handlem żywym towarem. Zajmował się przemytem chińskich imigrantów do USA pod przykrywką bycia częścią załogi statku Golden Mountain. Gdy statek rozbił się niedaleko Nowego Jorku, mężczyzna wykradł tożsamość jednego z niewolników, Martina Li – który płynął do Ameryki aby dołączyć do przebywającej tam już żony. „Martin Li” dotarł do kryjówki Snakeheads tylko po to, by odkryć, że wszyscy są martwi a on sam wpadł w ręce Silvermane’a, który doprowadził więźnia do chemika, Simona Marshalla. Marshall opracowywał dla Maggi nowy, syntetyczny narkotyk D-Lite, który testował na nastolatkach, którzy uciekli z domu lub nielegalnych imigrantach. Niestety często skutki podania narkotyku były śmiertelne. Cudem trójka ofiar – Tyrone Johnson, Tandy Bowen i „Martin Li” zdołali przeżyć eksperyment i uciekli. Dzięki narkotykowi i swoim wyjątkowym organizmom, cała trójka zyskała supermoce związane z Darkforce i Lightforce. Tyrone i Tandy stali się Cloakiem i Dagger, z kolei „Li” stał się Mr. Negative’m. Za sprawą D-Lite w ciele „Martina” narodziła się druga osobowość. Teraz jedno ciało zamieszkiwały dwie zupełnie różne osoby: Martin Li był uprzejmy i dobry, z kolei Mister Negative był przebiegłym kryminalistą. I to właśnie ta druga osobowość zdecydowała, że zostanie Kingpinem Chinatown oraz że doprowadzi do upadku Maggi chcąc zemścić się za to, co go spotkało. 

Aby osiągnąć swoje cele, były przemytnik przywłaszczył sobie tożsamość Martina Li i zaczął nowe życie w Stanach. Opinia publiczna wiedziała, że Martin Li jest imigrantem z prowincji Fujian, który przypłynął do mieszkającej w Ameryce żony. W Chinach prowadził fabrykę, lecz nie miał dostatecznych środków, aby dawać łapówki Komunistycznej Partii. Przez to nie był w stanie rozwinąć swojej działalności i postanowił opuścić kraj. Środkiem transportu, którym chciał dopłynąć do Ameryki okazał się statek Golden Mountain, będący tak naprawdę statkiem handlarzy niewolników z gangu Snakeheads. Podczas sztormu załoga opuściła statek pozostawiając „pasażerów” na pokładzie. Li jako jedyny zdołał przeżyć i dopłynął do brzegu Nowego Jorku, gdzie spędził kolejne lata gromadząc fortunę i pomagając tym, którzy nie mieli w życiu tyle szczęścia. 

W początkowej fazie budowania swojej podziemnej organizacji, Li przejął kontrolę nad gangiem White Dragons i – pozornie – zlikwidował gang Snakeheads. Tak naprawdę włączył ich do swojej, rozwijającej się grupy przestępczej. Tymczasem Martin Li udzielał się jak dobroduszny filantrop, który prowadził jadłodajnię F.E.A.S.T. Co więcej, wśród odwiedzających lokal, którzy chorowali na przeróżne choroby zaobserwowano nagły powrót do zdrowia, jednak nie odkryto, co lub kto stoi za tymi cudownymi uzdrowieniami. 

Do pierwszego spotkania Mr. Negative’a ze Spider-Manem doszło, gdy ten pierwszy usiłował przejąć kontrolę nad nowojorskim półświatkiem, starając się wyeliminować wszystkich członków przestępczych rodzin Karnellich i Magii, używając do tego broni biologicznej nazywanej „Devil’s Breath”. Plan Negative’a okazał się sukcesem i większość gangsterów, których chciał sprzątnąć z przestępczej sceny, padła na ziemię martwa. Spider-Man zdołał dopaść przestępcę, lecz Mister Nagative wziął za zakładnika dziecko będące w cyrku. Bohater zażądał, aby przeciwnik zostawił dziecko w spokoju na skutek, czego gangster wrzucił je do rzeki i wykorzystując nieuwagę Pająka uciekł. 

Martin Li w pewnym momencie natknął się na Edwarda Brocka. Po poznaniu jego historii zaproponował mu pracę w jadłodajni. Zaskakujący był fakt, iż podczas zaledwie jednego dotknięcia Brocka, Li zdołał wyleczyć go z raka… jednak miało to również wpływ na pozostałości po obcym symbioncie, które wciąż znajdowały się w jego ciele. Doprowadziło to do powstania Anti-Venoma, który niedługo potem musiał zmierzyć się obecnym nosicielem symbiotu Venoma, Garganem. F.E.A.S.T. zostało dosłownie rozniesione na strzępy podczas ich pojedynku, co doprowadziło do tego, że Li odkrył, iż pracownicy sklepu należącego, do Crowne’a przeprowadzali eksperymenty dla Oscorpu. 

Martin również popierał Billa Hollistera jako kandydata na burmistrza Nowego Jorku w nadchodzących wyborach. To z kolei sprawiło, że znalazł się na celowniku naczelnego Daily Bugle’a, Dextera Bennetta, który z kolei zaczął wspierać rywala Hollistera – Randalla Crowne’a. Ta sytuacja wywołała istną wojną na oszczerstwa wobec Hollistera, a także i Bennetta, który chciał znaleźć jakiekolwiek brudy dotyczący Martina Li. Gdy okazało się, że córka Hollistera to złoczyńca o pseudonimie Menace, Bill zrezygnował z ubiegania się o funkcję burmistrza. Li zajął jego miejsce w wyborach, lecz przegrał z J.J. Jamesonem. Z kolei Mister Nagative zwerbował do swojej organizacji Hammerheada oferując mu przeniesienie jego mózgu do ciała robota o szkielecie z adamantium, po tym jak został postrzelony przez Underworlda. 

Gdy Norman Osborn doszedł do władzy, stał się nie lada problemem dla Mr. Negative’a. Współpracujący z Normanem Hood chciał wchłonąć organizację Negative’a, lecz ten nie zamierzał się poddać. Hood wysłał do oponenta swojego podwładnego, White Dragona, którego Negative skorumpował używając swoich mocy i odesłał z rozkazami zaatakowania kryjówki Hood. W odwecie Hood postanowił zabić swojego wroga. Oddziały H.A.M.M.E.R zajęły Chinatown, co z kolei przyciągnęło uwagę Spider-Mana, który uratował Martina Li. Dzięki swojej mocy, Li skorumpował Spider-Mana i wysłał go do walki z Syndykatem Hooda a potem zlecił mu zabójstwo Betty Brant, która przeprowadzała wywiad z wdową po prawdziwym Martinie Li. Wojna gangów szybko skurczyła się do pojedynku Negative’a z Hoodem. Blokada H.A.M.M.E.R zakończyła się, gdy Hammerhead wręczył Osbornowi papiery, które udowadniały, że Oscorp przeprowadzało eksperymenty na imigrantach. 

Jakiś czas później działania Mister Negative’a zwróciły uwagę Anti-Venoma i Wraith. Razem ze Spider-Manem udaremnili przemyt heroiny, a jakby tego było mało, korzystając z oprogramowania do rozpoznawania twarzy Wraith ustaliła, że Mister Negative to Martin Li i przesłała odpowiednie nagranie do każdej sieci telewizyjnej w Nowym Jorku. Gdy na miejsce przybyła policja, Negative i jego ludzie zdołali uciec. Jakiś czas później Negative zdołał odkryć, że Wraith – osoba, która odkryła jego tożsamość – to kapitan Yuri Watanabe z NYPD. Mister Negative zaczął brać na cel innych przywódców grup przestępczych, podsunął wskazówki detektywowi Teddy’emu Rangelowi o położeniu jednej z kryjówek Tombstone’a. Policja wpadła do dziupli i z pomocą Pająka aresztowali Tombstone’a, jednak Rangel został śmiertelnie ranny. Zatrzymany gangster został wypuszczony na wolność przez sędziego Ansona Howella, który kupował od niego narkotyki. Na pogrzebie policjanta pojawił się Negative i wręczył Watanabe zdjęcia, które wskazywały na związek Tombstone’a z Howellem. Policja odmówiła aresztowania sędziego, dlatego Wraith wzięła sprawy w swoje ręce i wraz ze Spider-Manem ruszyłą do kryjówki Tombstone’a aby znaleźć więcej dowodów. Nie wiedzieli jednak, że wszystkiemu przyglądał się nie kto inny jak Mister Negative. Po aresztowaniu Howella i Tombstone’a, Goblin King i Hammerhead umówili się na walkę o przejęcie władzy nad terenem aresztowanego gangstera. Informator powiedział o tym Negative’owi, a on z kolei udał się z tym do Watanabe. Spider i Wraith przerwali bitwę, wszyscy z wyjątkiem Goblin Kinga zostali złapani. 

Negative postanowił dalej manipulować Wriath do swoich celów. Wysłał jednego ze swoich ludzi w przebraniu Crime Mastera do Black Cat i przekonał ją, że mogą zyskać lojalność Hammerheada i ludzi Tombstone’a, jeśli wyciągną ich z Ryker’s. Tak naprawdę całe to zamieszanie miało doprowadzić do zabicia Tombstone’a. Negative poinformował o włamaniu do więzienia Watanabe. Spider-Man i Wraith udali się do więzienia, gdzie Pająk zdołał przekonać Felicię aby odpuściła, podczas gdy Yuri udaremniła próbę zabójstwa Lincolna. Później Wraith spotkała się z Negative’m, który pokazał, że wie o jej prawdziwej tożsamości. Rozkazał jej aby powstrzymała Ringmastera i jego Circus of Crime, którzy mieli zamiar wykraść ekspozycję wartą dziesięć milionów dolarów. Wściekła z powodu bycia manipulowaną Yuri udała się do Negative’a i oznajmiła, że zamierza go zabić. Gangster uciekł, lecz ostatecznie uszedł z życiem z powodu ingerencji Spider-Mana, który pobił Wraith. 

Jakiś czas później Negative zdołał uciec zza krat i kontynuował swoją przestępczą działalność. Odkrył, że Silverfang, gangster, który pchnął go do kryminalnej działalności porzucił swoje dotychczasowe interesy i przyjął tożsamość Shena Quinghao. Negative zaczął układać plan, jak się na nim zemścić. Zdołał złapać Cloaka i Dagger, użyć na nich swoich mocy i zmusił do współpracy. Zaczął również wytwarzać nowy narkotyk, Shade, który działał na zażywających tak jak jego mocy korumpowania. Jednakże Negative został złapany i osadzony w więzieniu, gdzie zaczął zmieniać się w Martina Li i na powrót w Mister Negative’a. Nie przebywał za kratami zbyt długo bo podczas przeniesienia w inne miejsce, transport z więźniem został zaatakowany przez Inner Demons wspieranych przez Cloaka i Dagger. Martin Li znów był na wolności, lecz natychmiast został nafaszerowany Shade’m, na skutek czego zmienił się w Mister Negative’a. 

Mister Negative przeniósł swoją kryminalną działalność z Nowego Jorku do Szanghaju i rozpoczął tam produkcję nowego narkotyku. W zaledwie trzy tygodnie jego organizacja stała się prawdziwą potęgą, a wszystko dzięki Shade. Jak się okazało, Negative otrzymał możliwość zemszczenia się na Silverfangu szybciej niż się spodziewał. Były gangster a obecnie osoba udzielająca się w akcjach humanitarnych miał zostać nagrodzony za swoją działalność. Nagrodę miał wręczać Peter Parker, prezes Parker Industries. Z pomocą Cloaka, Negative trafił do Parkera i spróbował użyć na nim swoich mocy by nagiąć jego wolę. Nie wiedział jednak, że Peter to Spider-Man i już raz został skorumpowany przez jego moce. Parker udawał, więc, że jest pod wpływem Negative’a, który polecił mu w sekrecie podać Quinghao porcję Shade, tak aby pod wpływem narkotyku były gangster ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Po uzyskaniu informacji o narkotyku Peter i jego naukowcy opracowali antidotum na Shade. Wyprzedzając wydarzenia, Mister Negative sporządził nagranie dla Martina Li, wyjaśniając mu swój plan zemsty na Silverfangu. Gdy w końcu doszło do transformacji, Li zgodził się współpracować ze swoją drugą osobowością, aby osiągnąć ten cel. 

Negative i jego Inner Demons obserwowali konferencję, podczas której Quinghao miał ujawnić swoje prawdziwe oblicze. Jak się okazało, cały plan wziął w łeb, więc gangster i jego ludzie postanowili zaatakować. Na miejscu okazało się, że nie tylko czeka na nich oddział SWAT, ale jeszcze towarzyszy im Spider-Man z antidotum. Cloak pierwszy otrzymał lek i uniemożliwił Negative’owi ucieczkę. Podczas zamieszania Negative dopadł Quinghao i próbował zmusić go do wyjawienia swoich grzechów przed kamerą, jednak jeden z policjantów zdołał zniszczyć kamerę zanim do tego doszło. Mister Negative uciekł, a Cloak, Dagger i Spider-Man udali się do jego kryjówki. Tam obejrzeli nagranie Martina Li, który poinformował ich, że on i Negative działają razem i zamierzają podbić Szanghaj. Kazał im wrócić do Stanów, jednak Cloak i Dagger postanowili zostać i dopaść go za to, że zmusił ich do bycia jego niewolnikami.

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.