Avalon » Biosy » Marvel Girl [Rachel Summers]

Marvel Girl [Rachel Summers]

Charakterystyka

Marvel Girl [Rachel Summers]
Name:
Marvel Girl [Rachel Summers]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Rachel Summers
Poprzednie pseudonimy:
Aly'zrn Summerset, Bright Lady, Matka Askani, Phoenix [III]
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Tajna
Wzrost:
5'7" (171 cm)
Waga:
125 lbs. (56 kg)
Kolor włosów:
Rude
Kolor oczu:
Zielone
Zajęcie/zawód:
Poszukiwaczka przygód, wcześniej łowczyni mutantów
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Przybysz z przyszłości, nienotowana
Stan cywilny:
Panna
Narodowość:
Amerykanka
Miejsce narodzin:
Alternatywny Nowy Jork
Znani krewni:
Scott Summers (ojciec), Jean Grey (matka), Nathan Summers (przyrodni brat), Franklin Richards (mąż), Hyperstorm (syn), reszta rodziny Summersów
Powiązania z grupami:
Starjammers, X-Men, Excalibur, Klan Askani
Baza operacyjna:
Statek kosmiczny Starjammer
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #142
Zdolności:
Rachel posiada w sobie cząstkę mocy Phoenix odziedziczoną w swej rzeczywistości po matce, telekinezę i telepatię, a także zdolność przenoszenia w strumienia czasu siebie i innych.
Uwagi:
Rachel pochodzi z rzeczywistości "Days of the Future Past", która nie zaistniała w wyniku działań X-Men, była także założycielką zakonu Askani w przyszłości odległej o 3000 lat.
Biografia:
Rachel jest dzieckiem Cyclopsa i Phoenix z rzeczywistości, w której Jean Grey nie zginęła na księżycu. W przyszłości tej, po śmierci senatora Kelly z rąk Bractwa Złych Mutantów, przeforsowano projekt ustawy o rejestracji mutantów, która sprawiła, iż celem pozbycia się homo superior stworzono olbrzymią ilość Sentineli. Te przejęły władzę, pozbywając się super-bohaterów, a niedobitki mutantów zamknęły w obozach. Rachel doświadczyła śmierci X-Men podczas ataku na Szkołę. Wraz z pozostałymi przy życiu członkami grupy w roku 2007 ułożyła plan, mający nie dopuścić do zaistnienia tej rzeczywistości. W jego realizacji pomagał jej ukochany Franklin Richards. Buntownicy wysłali w przeszłość Kitty Pride, która przejęła kontrolę nad młodszą wersją Ariel. Dzięki jej informacjom X-Men powstrzymali w Waszyngtonie Mystique i jej grupę przed zabiciem senatora Kelly. Umysł Kitty powrócił do swej rzeczywistości, która jednak nie uległa zmianie. Aby odkryć czemu tak się stało, Rachel przeniosła swój umysł do przeszłości, gdzie zwróciła uwagę mocy Phoenix dzięki swemu podobieństwu do Jean Grey. Moc weszła w jej ciało, gdy Rachel powróciła do przyszłości. Świadoma tego Kitty, podczas ataku na fabrykę Sentineli, której dokonała z Rachel, aby nie dopuścić do śmierci Rachel przy pomocy Phoenix przeniosła ją na stałe w przeszłość. Rachel znalazła się w przeszłości, w której była kompletnie zagubiona. Stała się celem Selene, lecz ocalili ją X-Men, których nieświadomie wezwała na pomoc. Była ogromnie zszokowana, gdy dowiedziała się, że ustawa o rejestracji mutantów weszła w życie, zaś Jean Grey bezpotomnie zmarła. Wkrótce przyjęła pseudonim matki, nieświadoma, iż nosi w sobie moc Phoenix.

Stało się to jasne wkrótce, gdy zmierzyła się z Beyonderem podczas starcia, w kórym omal nie zniszczyła wszechświata, zamierzając odtworzyć jego nową, lepszą wersję. Po tym incydencie X-Men przestali ufać Rachel. Ona zaś złożyła przysięgę widząc nowo narodzonego syna Scotta i Madelyne, iż będzie opiekować się swym młodszym braciszkiem po wsze czasy.

Wkrótce potem Rachel opuściła X-Men, zamierzając zabić Selene. Zaatakowała Hellfire Club, lecz powstrzymał ją Wolverine raniąc swymi pazurami. Rachel uciekła do Central Parku gdzie zwiodła ją Spiral, sprowadzając do Mojowersum. Rachel opuściła je długo potem, ścigana przez istoty wysłane przez Mojo. Zostały one wyeliminowane przy pomocy Nightcrawlera, Shadowcat, Meggan i Kapitana Britain. Ponieważ X-Men zginęli na oczach całego świata w Dallas, piątka sformowała grupę Excalibur. W jakiś czas później Rachel spotkała wreszcie swą zmartwychstałą matkę i wyjawiła Jean i Scottowi kim jest. Jak się później okazało, w innej rzeczywistości, wraz z Franklinem, miała syna Hyperstorma, który stał się zagrożeniem dla wszystkich rzeczywistości, dziedzicząc moc obojga rodziców. Zagrożenie to wyeliminowali Fantastic Four.

Rachel zmierzyła się także z Galactusem, który uważał Phoenix za zagrożenie dla całej galaktyki. Excalibur wylądowali też w przyszłości, z kórej wywodziła się Rachel, niszcząc zagrożenie Sentineli. Podczas powrotu Brittanic zagubił się w strumieniu czasowym. Aby go ocalić Rachel, w dniu ślubu swych rodziców, wymieniła z nim miejsca w strumieniu czasowym i znalazła się w świecie odległej przyszłości rządzonym przez Apocalypse'a. Chcąc z nim walczyć założyła Zakon Askani, a wiedząc, co wydarzyło się w przeszłości, wysłała jedną ze swych uczennic aby sprowadzić zarażonego technowirusem Nathana Dayspringa, który mógł pokonać En Sabah Nura. Ponieważ nie wiadomo było czy przeżyje, po jego przybyciu Nathan został sklonowany, a gdy nastąpił atak Apocalypse'a, klon, zwany Stryfe, wpadł w jego ręce. Ciężko ranna Rachel sprowadziła z przeszłości Scotta i Jean, którzy jako Slym i Redd wychowali Nathana w duchu Askani do walki z Apocalypsem. Rachel zmarła prosząc swą matkę, aby przyjęła na powrót pseudonim Phoenix. Gdy w przeszłości podczas wydarzeń znanych jako The Twelve Apocalypse został wyeliminowany, przyszłość Askani została wymazana. Rachel pojawiła się na powrót w strumieniu czasu, bowiem nie zmarła w niezaistniałej rzeczywistości, skąd ocalił ją Cable sprowadzając do przeszłości. Poprosiła go wówczas, aby ukrył ten fakt przed X-Men, bowiem chciała wieść wreszcie normalne życie.

Rachel podjęła naukę na uniwersytecie, z małą "przerwą" na pomoc Cable'owi w walce z Dark Sisterhood. Kilka miesięcy później Ray została porwana przez tajemniczego Eliasa Bogana. Bogan zniewolił ją i wykorzystywał jej telepatyczne zdolności do kontrolowania innych mutantów. W końcu Rachel została uwolniona przez X-Treme X-Men i wraz z nimi wróciła do Instytutu Xaviera. Ray postanowiła pozostać w szeregach X-Men i aby uczcić pamięć swej matki przyjęła pseudonim "Marvel Girl".

Po wydarzeniach M-Day, gdy Sentinele O*N*E zaczęły "opiekować się" Instytutem do Rachel powróciły wspomnienia jej przyszłości, gdzie wielkie roboty zdziesiątkowały mutantów. Podczas spotkania rodziny Grey dom dziadków Rachel został zaatakowany przez Death Commandos, oddział komandosów wysłany przez Shi'ar aby wymazać genom rodziny Grey i zminimalizować ryzyko odrodzenia się Phoenix. Podczas ataku Marvel Girl została naznaczona specjalnym piętnem, które pozwoli ją zlokalizować w każdej chwili. Choć napastnicy zostali ewentualnie odparci to udało im się zabić wszystkich oprócz Rachel. Marvel Girl stojąc nad grobami swych bliskich poprzysięgła wywrzeć srogą pomstę na Shi'ar.

Wkrótce Rachel wyruszyła z profesorem Xavierem i jego grupą X-Men w przestrzeń kosmiczną, aby powstrzymać Vulcana przed tym, co Marvel Girl najchętniej zrobiłaby sama - zniszczeniem Imperium Shi'ar.Kumos 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.