Avalon » Biosy » Thing [Ben Grimm]

Thing [Ben Grimm]

Charakterystyka

Thing [Ben Grimm]
Name:
Thing [Ben Grimm]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Benjamin Jacob Grimm
Poprzednie pseudonimy:
Bashful Benjy, Grim Ben, dr Josiah Verpoorteen, Blackbeard the Pirate
Uniwersum:
616
Tożsamość:
powszechnie znana
Wzrost:
183 cm
Waga:
227 kg
Kolor włosów:
Nie posiada(w ludzkiej postaci brązowe)
Kolor oczu:
Niebieski
Zajęcie/zawód:
Poszukiwacz przygód, były budowlaniec, ochroniarz, astronauta, pilot, zawodnik Footballu, student
Klasa postaci:
Nadczłowiek
Status prawny:
Nienotowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Manhattan, New York
Znani krewni:
Daniel Grimm (ojciec, nie żyje), Elsi Grimm (matka, nie żyje), Daniel Grimm Junior (brat, nie żyje), Dr Jacob Grimm (wujek i były oficjalny opiekun), Alyce Grimm (ciotka, nie żyje), Sophie Grimm (ciotka, nie żyje), Petunia „Penny” Grimm (ciotka), Franklin Richards (syn chrzestny)
Powiązania z grupami:
Fantastic Four, Avengers, Unlimited Class Wrestling Federation, Thunderiders, Defenders, NASA, U.S. Army
Baza operacyjna:
Baxter Building (New York)
Pierwsze pojawienie się:
Fantastic Four #1
Zdolności:
Niezwykła fizjonomia Bena nadaje mu olbrzymią siłę fizyczną i wytrzymałość równą skale. Posiada on również większą objętość płuc i jest odporny na ekstremalne temperatury. Pomimo olbrzymiej masy ciała, The Thing ma dużo szybszy refleks od przeciętnego człowieka, zachowuje zwinność i sprawność. Ben jest również utalentowany w walce wręcz.
Biografia:
Ben Grimm wychowywał się w biednej części Manhattanu, a dokładnie na Yancy Street. Jego ojciec był alkoholikiem, który nie miał pracy, a więc w dużej mierze utrzymanie rodziny zależało od starszego brata Bena, Dana, który stał na czele Yancy Street Gang. Młody Grimm ubóstwiał swego brata, lecz kiedy Dan zginął w wojnie gangów, Ben pogrążył się w żalu, zwłaszcza, że jego ciotka Sophie umarła tego samego roku na raka. Ben dołączył do Yancy Street Gang i został nawet ich przywódcą, jednak po śmierci jego rodziców w wypadku, nastoletni Grimm był zmuszony przenieść się do innej części miasta, do jego nowych opiekunów - wujka Jake’a i ciotki Alyce. Yancy Street Gang uznali go wówczas za zdrajcę i niestety pielęgnują tę urazę aż do dziś. Wujek Jake, szanowany doktor medycyny, sam kiedyś wyzwolił się ze slumsów Yancy Street i miał nadzieję, że Ben pójdzie w jego ślady. Jake i Alyce byli surowymi, lecz kochającymi rodzicami i pomimo początkowych oporów Bena, z czasem, chłopak odwzajemnił ich bezinteresowne uczucie. Ben ukończył liceum, odkrywając przy okazji swój talent do gry w football i wkrótce zapewnił sobie sportowe stypendium na Empire State University.

Na uniwersytecie, Ben dzielił pokój z Reedem Richardsem, który marzył o zbudowaniu statku kosmicznego; Grimm w żartach obiecał mu, że jeśli kiedyś to zrobi, on zostanie jego pilotem. Ben został gwiazdą drużyny uniwersyteckiej i spędzał dużo czasu nakłaniając swego współlokatora do porzucenia skorupy zatwardziałego kujona. Towarzyski i popularny Ben wkrótce stworzył parę z Alynn Cambers, jego pierwszą miłością. Gdy Alynn nagle zrezygnowała ze szkoły, Ben odnalazł ją i oświadczył się. Pomimo, że Alynn kochała Grimma, planowała karierę aktorki w Hollywood i w jej życiu nie było miejsca na poważny związek. Odrzuciła oświadczyny i później została gwiazdą filmową, tak jak zamierzała.

Po ukończeniu studiów, Ben zaciągnął się do wojska, by kontynuować edukację i spełnić swe marzenie zostania pilotem. Po kilku bojowych operacjach, Grimm zmienił rodzaj służby i został pilotem-oblatywaczem, jednym z najlepszych w Air Force. Zaprzyjaźnił się z pilotami Mickiem Clancy i Desmondem Pittem (później demoniczny Darkoth) i znalazł nową miłość w postaci Dr Lindy McGill. Jako pilot, Ben podejmował się niebezpiecznym zadaniom, jak np. gdy Pentagon zwerbował go do przelotu z agentami Carol Danvers i Loganem (później Ms. Marvel i Wolverine) na teren Rosji, rzekomo aby przetestować radiotransmitery. Trójka została zestrzelona terenie Rosji, lecz udało im się wydrzeć z tego kraju, podczas gdy Logan ukończył ich prawdziwą misję zdobycia projektu Red Storm. W końcu, Ben zaciągnął się do programu szkolenia przyszłych pilotów-astronautów. Tam, jednym z zapoznanych pilotów był John Jameson (syn Jonaha Jamesona).

Gdy Reed zaczął budować swój statek kosmiczny, poprosił Bena, by został jego pilotem. Rząd obciął jednak dofinansowanie projektu, a wówczas Richards zaproponował sekretny lot próbny, jeszcze przed całkowitym zamknięciem projektu. Grimm domyślał się, że tarcze przeciw kosmicznemu promieniowaniu są zbyt słabe, lecz dziewczyna Reeda, Sue, przekonała go. Wraz z młodszym bratem Sue, Johnnym, czwórka szczęśliwie wystartowała w kosmos, lecz promienie kosmiczne sforsowały tarcze ochronne ich statku i napromieniowały załogę, zmuszając ich do powrotu na Ziemię. Wówczas kwartet odkrył, iż promienie zmieniły ich w super ludzi - nieszczęśliwie dla Grimma, który zmienił się w groteskowego, pokrytego skalnymi łuskami siłacza, nazwanego The Thing. Czwórka postanowiła używać swych fantastycznych mocy dla dobra ludzkości jako Fantastic Four.

Krótko po jego transformacji, tułając się po ulicach Nowego Yorku, Ben został zaatakowany przez członków Yancy Street Gang i uciekł do kanałów, gdzie spotkał się z biedakami okupującymi to miejsce. To spotkanie dało mu determinację, by próbować sprostać jego trudnej sytuacji. Po powrocie do domu, Ben spotkał się z jego dziewczyną Lindą, która uciekła przestraszona jego wyglądem. Niedługo później, dziewczyna odnalazła Bena chcąc pocieszyć go i kontynuować ich związek. On jednak twierdził, że lepiej będzie jej bez niego i udał wybuch szału, co na dobre odstraszyło dziewczynę. Dr McGill poślubiła innego mężczyznę, założyła rodzinę i kontynuowała karierę naukową.

Ben zbudował sobie nowe życie jako członek Fantastycznej Czwórki. Jednym z jego wczesnych, wartych wspomnienia przeciwników był Impossible Man, figlarny obcy, który później został dobrym przyjacielem całej drużyny. Super potężni, Namor i Hulk natykali się na Bena na przestrzeni lat jako jego wrogowie i jako sprzymierzeńcy, a Hulk do dziś pozostał jego najbardziej nieustępliwym przeciwnikiem. Poza przygodami z FF, The Thing często współpracował z Human Torchem, walcząc z wrogami takimi jak chociażby Beetle, Kang, Terrible Trio czy Profesor Jack. Początkowo, Ben spontanicznie powracał do ludzkiej formy na różne okresy czasu, jednak zawsze z powrotem zmieniał się w The Thinga i z czasem jego mutacja ustabilizowała się w jeszcze bardziej wyraźną ‘skalną’ formę.

We wczesnym okresie, Ben był tak bardzo niezadowolony ze swojego wyglądu, że czasami odstępował od lojalności wobec Fantastic Four i np. gdy Dr Doom wysłał drużynę w podróż w czasie, The Thing doskonale odnalazł się w roli legendarnego pirata Czarnobrodego i o mało nie został na stałe w XVIII w.; później Ben zgodził się służyć Diablo w zamian za lek na jego wygląd, jednakże wkrótce obrócił się przeciw złemu alchemikowi, by ratować FF. Z czasem Grimm nauczył się akceptować swoją postać, a najbardziej pomogła mu w tym przybrana córka Puppet Mastera, Alicia Masters, niewidoma rzeźbiarka, która potrafiła dostrzec wewnętrzne piękno Grimma. Ben i Alicia zakochali się i spotykali przez lata, lecz nigdy nie był pewny, czy jest jej wart i bał się, że go w końcu opuści. Inne kobiety w życiu The Thinga to przybyła z alternatywnej przyszłości Thundra (adorator) oraz kobieta-kot, Tigra (przyjaciel).

Przez lata, Ben wraz z kamerdynerem Avengers, Jarvisem, organizowali zawody super herosów w pokera, w których uczestniczyli Nick Fury, Wolverine, Blake Tower, Doctor Strange, Beast, Human Torch, She-Hulk, Black Cat, Rachel Summers, Goliath, Archangel, Spider-Man i wielu innych. The Thing współpracował też z całą plejadą super bohaterów, zaczynając od ikon jak np. Captain America i Iron Man, a kończąc na pobocznych postaciach takich jak Hellstrom, Straw Man, Brother Voodoo, Jack of Hearts, Stingray, Blue Diamond czy Living Mummy. Ben zaprzyjaźnił się nawet z jego długowiecznym wrogiem, Sandmanem, gdy ten zreformował się na lepszego człowieka. Wyjątkowym sprzymierzeńcem okazało się osierocone dziecko obcego i człowieka, Wundarr. Chłopak darzył swego „wujka Bena” wyjątkowym uczuciem, nawet po ewolucji w potężnego Aquariana. Gdy Wundarr przebywał pod obserwacją w zaawansowanym technologicznie ośrodku badawczym - Project: PEGASUS - The Thing stał się jednym z ochroniarzy ośrodka, by mieć oko na chłopaka. Podczas współpracy z projektem, Grimm pomógł obronić PEGASUS przed zagrożeniem ze strony the Grapplers i Nth Mana, i zaprzyjaźnił się z także pracującymi tam Quasarem i Giant Manem (Bill Foster).

Na przestrzeni lat, Reed próbował znaleźć lek umożliwiający powrót Bena do ludzkiej postaci. Gdy pozornie udało mu się, FF zatrudnili super-najemnika Luke’a Cage’a na miejsce Grimma. Ten jednakże wkrótce powrócił po tym, jak Reed skonstruował mu specjalną zbroję podnoszącą siłę. Niedługo potem, Ben znów zmienił się w The Thinga, a wówczas Reed zaczął domyślać się, że niemoc przemiany w człowieka na stałe ma podłoże psychologiczne i jest związane ze związkiem Bena z Alicią, która zakochała się w skalnej formie Grimma. Richards twierdził również, że strach przed utratą Alicii uniemożliwia Benowi powrót do ludzkiej formy siłą własnej woli, lecz nie był pewny tej teorii i zachował ją dla siebie, nie chcąc burzyć związku przyjaciela. Gdy Fantastic Four znaleźli się pośród wielu innych super bohaterów zmuszonych do walki na planecie Beyondera- Battleworld (tzw. Secret War), Ben odkrył, że potrafi zmieniać się w ludzką postać kiedy tylko chce - prawdopodobnie w związku z długa rozłąką z Alicią, choć Ben utrzymywał, że to przez specjalne właściwości Battleworldu. Gdy wojna zakończyła się, The Thing postanowił odejść chwilowo na bok, rekrutując She-Hulk na jego miejsce w Fantastic Four. Ben przeżył szereg spotkań z dziwnymi istotami, nieświadomy, że są one wytworem jego podświadomości - jak chociażby Tarianna, kobieta wojownik, w której Ben się zakochał, czy czarnoksiężnik Grimm, uosabiający jego ludzką stronę. Tarriana i Grimm ostatecznie pozabijali się nawzajem, a wówczas Ben stracił możliwość przybrania ludzkiej formy. Po powrocie na Ziemię, The Thing zbyt późno dowiedział się o teorii Reeda, która zakładała, że jego transformacje mają podłoże psychologiczne. Dowiedział się także, że Alicia, podczas jego obecności, zostawiła go i związała się Johnnym.

Czując się zdradzonym, rozgoryczony Ben opuścił FF i wyruszył w drogę w poszukiwaniu samego siebie. Chwilowo związał się z grupą motocyklistów-kaskaderów, Thunderiders, gdzie spotkał sportową mistrzynię, Sharon Venturę, którą był zachwycony, gdyż wyglądała jak bliźniaczka Tarianny. Podczas podróży, Ben został przyjacielem i mentorem dla pełnego problemów młodego mutanta, uciekiniera, Vance’a Astrovika. Grimm, Vance i Sharon zostali członkami Unlimited Class Wrestling Federation, profesjonalnej ligi wrestlingowej dla super ludzi (Sharon w międzyczasie uzyskała moce i została Ms. Marvel). Ben zaprzyjaźnił się z wrestlerem Demolition Dunphym i zaczął towarzyszyć West Coast Avengers, których lider, Hawkeye, nieustępliwie starał się włączyć go do swej drużyny. The Thing był przez pewien czas mistrzem UCWF, jednak jego osobiste odczucia (włączając rosnącą świadomość wszechobecnej korupcji w świecie sportu) doprowadziły go do porzucenia ligi. Ostatecznie przyjął członkostwo Avengers, lecz szybko zrezygnował i udał się w odosobnienie, po tym jak zmutował w jeszcze bardziej potworną formę. Odnalazł swoje sanktuarium i akceptację w podziemnym królestwie jego niegdysiejszego wroga, Mole Mana, który planował stworzenie nowego kontynentu, na którym mogliby żyć jego poddani. Kiedy Fantastyczna Czwórka odkryła, że ten proces może spowodować śmiertelne w skutkach trzęsienia ziemi, The Thing niechętnie stanął po ich stronie i pomógł zniweczyć plany Mole Mana. Nie mając gdzie pójść i wracając do standardowej, skalnej formy, Ben znowu stał się członkiem FF.

Kiedy Sue i Reed odeszli z Fantastic Four, by skupić się na wychowywaniu syna, Ben został liderem grupy. Zwerbował Crystal i Ms. Marvel w zastępstwo za Richardsów i umiejętnie kierował grupą, zaczynając przy okazji romans z Sharon. Ich związek nabrał rumieńców, gdy ponownie zostali przeszyci kosmicznym promieniowaniem i Sharon zamieniła się w żeńską wersję The Thing, a Ben w jeszcze silniejszego, pokrytego skalnymi kolcami, stwora. Ich romans trwał jeszcze przez kilka następnych transformacji (ostatecznie Ben powrócił do klasycznej, skalnej postaci) nawet kiedy Sue i Reed powrócili już do drużyny. Rozstali się jednak, gdy Sharon przyjęła propozycję Dooma przywrócenia jej do ludzkiej formy. Od tego czasu, Ben nie wdał się w żaden poważny związek, choć flirtował ze starą znajomą Reeda, Alyssą Moy i chwilowo spotykał się z dyrektorką Damage Control, Kathleen O’Meara. Kiedy Alicia, która poślubiła w międzyczasie Johnny’ego, okazała się być szpiegiem - Skrullem, FF odnaleźli i uratowali prawdziwą Alicię, która pozostała z Benem jednak tylko dobrymi przyjaciółmi.

Głęboka uraza, jaką żywią Yancy Street Gang do Bena Grimma jest przekazywana z pokolenia na pokolenie wśród członków gangu. Przez to, biedny Ben wciąż jest ofiarą ich niekończących się zniewag, ośmieszających żartów, a nawet drobnych napadów. Wiele z kawałów przypisanych Yancy Street Gang, jest tak naprawdę sprawką podstępnego i złośliwego Johnny’ego Storma. Członkowie gangu odczuwają pewną kuriozalną dumę z ich dziwacznego wychowanka i czasem nawet wspierają Bena, najwyraźniej uważając, że tylko oni mają prawo go dręczyć. Ben wciąż jednak przyjaźni się z jego kompanami z dzieciństwa na Yancy Street, włączając Cholly (właściciela Yancy Street Bar & Grill), pilota śmigłowca, Hoppera Hartnecky’ego i znajomego ze szkoły, „Sluggera” Sokołowskiego. Ben wciąż utrzymuje dobry kontakt z jego wujem Jake’em, który po śmierci Alyce poślubił nową żonę - dużo młodszą Petunię „Penny” Grimm. The Thing bardzo polubił nową ciotkę, którą w żartach nazywał małą, starszą panią, aż wreszcie FF spotkali tę piękną, młodą kobietę osobiście. Alynn Cambers także odnowiła przyjaźń (lecz nie romans) z Benem, szukając dobrej rady i wsparcia po tym, jak na wskutek udaru została kaleką. Gdy Ben poległ w jednej z bitew z Dr Doomem, reszta drużyny podążyła za jego duszą do bram samego Nieba, gdzie boscy Creators przywrócili go do życia.

Podczas wojny między super bohaterami, zwanej Civil War, Fantastic Four rozpadło się, i tak Sue i Johnny stanęli po stronie przeciwnej Reedowi, który był jednym z największych zwolenników rejestracji. Ben natomiast postanowił nie brać udziału w bratobójczej walce i udał się do Paryża, gdzie wspomógł lokalnych herosów. Podczas finałowej potyczki, Ben pojawił się, jednak wciąż wyraźnie nie opowiedział się za żadną ze stron.

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.