Avalon » Biosy » Storm [Ororo Munroe]

Storm [Ororo Munroe]

Charakterystyka

Storm [Ororo Munroe]
Name:
Storm [Ororo Munroe]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Ororo Munroe
Poprzednie pseudonimy:
Królowa Ororo, Beautiful Windrider, Mutate #020, White Queen, Weather Witch
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
5'11" (177 cm)
Waga:
127 lbs. (57 kg)
Kolor włosów:
Białe
Kolor oczu:
Niebieskie, białe gdy korzysta z mocy
Zajęcie/zawód:
Królwa Wakandy, poszukiwaczka przygód, "bogini" dla szczepu w Kenii, wysoce wyszkolony złodziej
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Osoba z immunitet dyplomatyczny, nienotowana
Stan cywilny:
Zamężna
Narodowość:
Amerykanka
Miejsce narodzin:
Nowy Jork, stan Nowy Jork, USA
Znani krewni:
T'Challa (Black Panther, mąż) David Munroe (ojciec - nie żyje), N'Dare Munroe (matka - nie żyje), Ashake (przodek - nie żyje)
Powiązania z grupami:
Fantastic, Four, (X-Treme) X-Men, (była) przywódczyni Morlocków
Baza operacyjna:
Budynek Baxter
Pierwsze pojawienie się:
Giant-Size X-Men #1
Zdolności:
Jej moce pozwalają psionicznie kontrolować pogodę nad danym obszarem. Do lotu używa generowanych przez siebie wiatrów. Potrafi ona zmieniać wilgotność powietrza wokół siebie, a także wytwarzać różnego rodzaju wyładowania atmosferyczne (np. błyskawice). Zdolności bojowe: Ekspert w walce wręcz, wyszkolona przez Wolverine'a. Storm dobrze zna się na broni oraz bardzo dobrze operuje wytrychem.
Uwagi:
Na zdolność Ororo do generowania pogody mają wpływ jej emocje. Jeśli więc straci nad sobą panowanie może wytworzyć potężną burzę, której przejście może być opłakane w skutkach. Storm cierpi na klaustrofobię od momentu, gdy pod gruzami, jako jedyna przeżyła atak bombowy na jej rodzinny dom.
Biografia:
Ororo Munroe urodziła się w Nowym Jorku jako córka Davida i N'Dare Munroe. Jest ona w prostej linii potomkiem starożytnej linii afrykańskich kapłanek. Wszystkie one miały białe włosy, niebieskie oczy i zdolności "magiczne". Jej matka, N'dare była właśnie taką kapłanką jednego z kenijskich plemion. Poślubiła ona amerykańskiego foto-dziennikarza i wraz z nim przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie urodziła się Ororo.

Gdy ich córeczka miała sześć miesięcy, przenieśli się do Kairu. Tam przez pięć lat wiedli spokojne życie, które się skończyło gdy ich dom został zniszczony podczas nalotu. W zgliszczach budynku przeżyła jedynie mała Ororo. Te traumatyczne wydarzenia spowodowały rozwinięcie się u niej klaustrofobii. Osierocone dziecko przygarnął Ahmed al-Gibar, "król" kairskich złodziei. Wkrótce Ororo stała się jego ulubioną i najpojętniejszą uczennicą. Co jest ciekawe już w tym okresie Charles Xavier spotkał się ze swoją przyszłą studentką gdy ta... zręcznie go okradła. Ororo przez kilka lat działała pod "opieką" al-Gibara.

Pewnego dnia poczuła zew i ruszyła na pustynię. Po długiej podróży poprzez Saharę trafiła na Równinę Serengeti, miejsce skąd wywodził się jej lud. Tam korzystała ze swych mocy by pomagać ludziom, którzy z czasem zaczęli wielbić ją jak boginię.

Tam właśnie rekrutował ją profesor Charles Xavier, gdy tworzył on nową generację X-Men. Gdy studenci Xaviera pozostali bez przywódcy po odejściu Cyclopsa, Storm zajęła jego miejsce. W zaledwie kilka miesięcy po tym jak stała się liderem X-Men, jej moce zostały zablokowane przez broń Forge'a. Choć nadal je posiadała to nie potrafiła z nich korzystać. Na szczęście odzyskała je podczas "Upadku Mutantów" gdy Adversary wysłał ją i Forge'a do innego wymiaru. Te wydarzenia zawiązały pomiędzy nimi związek, który niestety rozpadł się (wcześniej Forge nawet oświadczył się) z powodu dzielących ich różnic światopoglądowych.

W pewnym okresie, Ororo nie była odpowiedzialna jedynie za X-Men. Po wygranej walce z Callisto, stała się ona przywódczynią mieszkających w kanałach Morlocków. Storm obarcza siebie odpowiedzialnością za masakrę Morlocków dokonaną przez Marauders. Stało się to podczas jej nieobecności.

W czasie swojego pobytu w szeregach X-Men Storm przeszła dwie fizyczne metamorfozy. Pierwsza to gdy Nanny II ją porwała i poddała procesowi regresyjnemu. Ororo została cofnięta do wieku dziecięcego. Gdy już wszystko wróciło do normy, Storm wraz z New Mutants trafiła go Genoshy. Tam zamieniono ją w niewolnika w sygnaturze Mut#20. Na szczęście udało się odwrócić ten proces i pokonać tyranów rządzących małym wyspiarskim państewkiem. Przez cały czas swojego pobytu w X-Men, Ororo zawsze stawała w pierwszej linii jako obrońca ideałów Charlesa Xaviera.

Ostatnimi czasy, po krótkim pobycie w Wakandzie Storm wraz z kilkoma innymi X-Men w tajemnicy wyruszyła na poszukiwanie Dzienników Destiny. Te trzynaście ksiąg prawdopodobnie kryje prawdę o przyszłości mieszkańców Ziemi, więc Storm i jej grupa nie mogą pozwolić by wpadły w niepowołane ręce.

W Australii zespół Ororo spotkał Gambita, który chciał zdobyć rubin Storm, który podarowała jej matka. Według legendy ten klejnot miał umożliwić otwarcie bramy pomiędzy wymiarami. Remy dowiedział się, że część kamieni już zaginęła w tajemniczych okolicznościach i doszedł do wniosku, że rubin Storm może być następny. W tym czasie X-Men zostali zaatakowani przez Shaitana, wojownika z innego wymiaru, który porwał klejnot i Gambita. Jak się okazało Remy był potrzebny, aby jego mutacyjne zdolności zasilić międzywymiarową bramę. Przez portal na teren wyspy Madripoor zaczęły wysypywać się najeźdźcze wojska.

X-Men próbowali odeprzeć inwazję, lecz podczas walk Storm została ciężko raniona przez Viper, władczynię Madripoor, i wzięta do niewoli przez Khana, dowódcę wojsk inwazyjnych. Ororo miała się stać jego królową, więc jej ranami zajęli się najlepsi medycy. Będąc w niewoli Storm starała się grać na zwłokę i uwodziła Khana, aby dać reszcie drużyny więcej czasu na zamknięcie bramy. W końcu udało jej się uciec, akurat w samą porę, gdyż reszcie zespołu udało się dezaktywować portal.

Po odparciu inwazji Storm musiała poddać się rehabilitacji pod okiem Wolverine'a. W tym czasie ją oraz resztę jej grupy poproszono, aby powrócili do posiadłości. Storm odmówiła, ponieważ wierzyła, że jej X-treme X-Men mogą jeszcze coś dobrego zdziałać. To doprowadziło, to tego, że Storm oraz jej ludzie stali się oficjalnie X-Treme Sanctions Executive (X.S.E.), siłami policyjnymi mutantów pod jurysdykcją Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Podczas swej pierwszej (solowej) misji Storm zdemaskowała w Japonii organizację, która aranżowała na arenach walki mutantów-gladiatorów. Po zakończeniu misji Storo wraz z zespołem wróciła do Westchester, aby pomóc w odbudowie po ataku sobowtóra Magneto. Członkowie X.S.E. pozostali w Instytucie, lecz Ororo i jej zespół w żadnym wypadku nie zaniedbują swych obowiązków nałożonych przez ONZ.

Podczas misji w Afryce Storm spotkała Black Panthera i łączące ich dawno uczucie odżyło. Ororo nie wróciła do USA uważając, że tutaj ludzie bardziej potrzebują jej pomocy.

Podczas wydarzeń House of M Storm była królową Kenii i potajemnie wspierała T'Challę w jego niechęci do Magneto. Po M-Day Storm wspierana przez Wolverine'a zajęła się rozwiązaniem zagadki morderstw byłych mutantów. Okazało się, że był za to odpowiedzialny pułkownik Shetani, wuj Storm. Po pokonaniu go Ororo dowiedziała się, że w wiosce w północnej Kenii żyje jej babka. W jednej z wiosek spotkała Black Panthera, który niespodziewanie poprosił ją o rękę. Ororo wahała się, lecz w końcu zgodziła się wyjść za króla Wakandy. T'Challi udało się wytropić amerykańską stronę rodziny Storm i przyszła królowa mogła osobiście zaprosić swoich dziadków na ślub.

Nowożeńcy zamiast spędzić miesiąc miodowy na Hawajach wybrali się w ogólnoświatową podróż, która miała na celu pozyskanie poparcia dla ewentualnej akcji przeciwstawienia się Ustawie Rejestracji Superbohaterów. Stom i T'Challa odwiedzili Inhumans, dr Dooma oraz Namora w Atlantydzie. Podczas Civil War Storm walczyła u boku męża z rządowymi siłami pro-rejestracyjnymi.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.