Avalon » Biosy » Avalanche [Dominic Petros]

Avalanche [Dominic Petros]

Charakterystyka

Avalanche [Dominic Petros]
Name:
Avalanche [Dominic Petros]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Dominic Petros
Poprzednie pseudonimy:
Jon Bloom
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Znana władzom rządowym
Wzrost:
5' 7" (168 cm)
Waga:
195 lbs. (85 kg)
Kolor włosów:
Brązowe
Kolor oczu:
Brązowe
Zajęcie/zawód:
Zawodowy przestępca
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nienotowany
Stan cywilny:
Żonaty
Narodowość:
Grek
Miejsce narodzin:
Kreta
Znani krewni:
Helen Petros (żona)
Powiązania z grupami:
Brotherhood Of Evil Mutants, Brotherhood of Mutants, Freedom Force, Project: Wideawake, X-Corps
Baza operacyjna:
Nieznana
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #141
Zdolności:
Dominic potrafi generować na czubkach swych palców energie sejsmiczne, które są w stanie niszczyć każdą materię nieorganiczną. Avalanche ma także kontrolę nad ziemią i może ją formować np. w przemieszczające się "fale" lub lawiny.
Uwagi:
Zdolności Dominica nie mają wpływu na materię organiczną. Wytwarzane przez niego fale wibracyjne nie mają na niego żadnego bezpośredniego wpływu, lecz odbite, np. od czegoś organicznego, mogą wyrządzić mu krzywdę.
Biografia:
Niewiele jest wiadomo o Dominicu zanim trafił do Brotherhood Of Evil Mutants. Oprócz tego, że przybył do USA jako imigrant z Grecji, cała reszta pozostaje tajemnicą. W szeregach Bractwa "debiutował" podczas zamachu na senatora Roberta Kelly'ego. Zabiciu polityka zapobiegli X-Men, którzy zostali ostrzeżeni, że jeśli ten polityk zginie to w niedalekiej przyszłości Sentinele obejmą władzę nad światem.

Po nieudanym zamachu Avalanche opuścił na krótko Bractwo, aby spróbować czegoś na własną rękę. Dominic zaczął szantażować władze stanu Kalifornia, zagroził, że jeśli nie otrzyma żądanej ilości gotówki, to spowoduje ogromne trzęsienie ziemi. Wszystko poszłoby gładko, gdyby nie to, że Dominic natrafił na Hulka. W pojedynku z zielonym olbrzymem Avalanche próbował użyć na min swych zdolności, lecz fale wibracyjne odbiły się i połamały mu ręce.

Podczas rekonwalescencji Szadros wrócił do Bractwa, które w tym czasie zmieniło nazwę na Freedom Force i stało się grupą na usługach rządu. Podczas pierwszej misji drużynie udało się pojmać Magneto. Udało im się to, ponieważ Magnus po krótkiej walce dobrowolnie oddał się w ich ręce nie chcąc ryzykować dalszej walki w Narodowym Centrum Holocaustu, które wtedy odwiedzał.

Jako członek Freedom Force Avalanche kilkakrotnie starł się z X-Men, X-Factor oraz Avengers. Grupa została rozwiązana po przegranym starciu z arabską super-grupą zwaną Desert Sword. Wkrótce Avalanche dowiedział się, że Pyro zaraził się Wirusem Spuścizny. Pomógł przyjacielowi oraz grupce zarażonych w próbie zdobycia Izotopu-E, który mylnie uważali za lekarstwo na ich chorobę. Nie udało się jednak zdobyć specyfiku, gdyż Quicksilver wspomagany przez Heroes for Hire udaremnił ich plany.

Dominic znów zaczął pracować dla rządu, gdy zasilił szeregi Project: Wideawake. Wraz z Crimson Commando miał za zadanie udać się na wyspę, gdzie znajdowała się kolonia dla zainfekowanych mutantów. Ośrodek prowadził znany pisarz Jonathan Chambers, który jako Empyrean wysysał nadmiar energii z zarażonych przynosząc im ulgę. Tam spotkali Pyro i Bloba, którzy wtedy byli członkami Brotherhood of Evil Mutants. Avalanche i Commando postanowili pozostać w grupie, której przewodził Toad. Mortimer, jednakże krótko był przywódcą i wkrótce na swe dawne miejsce wróciła Mystique. Avalanche pozostał lojalny Mystique i wraz jej Bractwem drugi raz dokonał zamachu na Roberta Kelly'ego. Tym razem życie senatorowi uratował Pyro, który skonał zaraz po ocaleniu polityka.

Jakiś czas później Avalanche został wbrew własnej woli rekrutowany do X-Corps, paramilitarnej organizacji, której przewodził Banshee. Dominic wraz z Blobem i Feaver Pitch byli utrzymywali w "ryzach" dzięki telepatycznej kontroli Mastermind II, która była przetrzymywana w podziemiach kwatery głównej, w Paryżu. Gdy Mystique ujawniła się [Podszywała się pod mutanta zwanego Surge - dop. jedyny i niepowtarzalny Idanow] i uwolniła Matinique Dominic i reszta zaczęli siać spustoszenie w stolicy Francji. Avalanche zanim zniknął zdążył zniszczyć Wieżę Eiffela.

Ostatnio Dominic zaatakował centrum Nowym Jorku. Tam jednak został szybko pokonany przez Wolfsbane i oddany w ręce władz. Nie jest wiadome, co miało być właściwym celem jego ataku. Z więzienia prawodopodobnie został uwolniony przez Exodusa, który poprowadził ataki nowego Brotherhood na Filadelfię oraz Instytut Xaviera. Podczas finałowego starcia Avalanche wraz z resztą Bractwa został wessany do czarnej dziury w głowie Shena Xorn. Jak później przekazali Juggernaut i Nocturne, wszyscy zostali przeniesieni do Mojoświata. Tam Avalanche ze wspólnikami wydał ich Mojo, prawdopodobnie w zamian za odesłanie na Ziemię. Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.