Avalon » Biosy » Carnage [Cletus Kasady]

Carnage [Cletus Kasady]

Charakterystyka

Carnage [Cletus Kasady]
Name:
Carnage [Cletus Kasady]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Cletus Kasady
Poprzednie pseudonimy:
Brak
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
6’1” (186 cm)
Waga:
190 lbs (86 kg)
Kolor włosów:
Rude (w ludzkiej formie)
Kolor oczu:
Zielone (w ludzkiej formie)
Zajęcie/zawód:
Seryjny morderca, więzień
Klasa postaci:
Nadczłowiek
Status prawny:
Nie żyje
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Brooklyn, Nowy Jork, USA
Znani krewni:
Ojciec (nie żyje), matka (nie żyje, zabita przez ojca), babcia (nie żyje, zabita przez Cletusa), krewni symbiontu: Venom ("ojciec"), Toxin ("syn"), Riot, Phage i Lasher ("bracia", nie żyją), Agony ("siostra", nie żyje), Scream ("siostra"), Hybrid ("kuzyn"), She-Venom II ("ciotka"), Dreadface ("daleki krewny", nie żyje)
Powiązania z grupami:
"Carnage Family", pensjonariusze zakładu "Ravencroft", więźniowie z Ryker's Island, więźniowie Raft
Pierwsze pojawienie się:
The Amazing Spider-Man #344 (jako Cletus Kasady), The Amazing Spider-Man #360-361 (jako Carnage)
Ostatnie pojawienie się:
New Avengers #2
Śmierć:
Sentry rozerwał go na pół w przestrzeni kosmicznej.
Zdolności:
Cletus był połączony z kosmicznym symbiotem, który dawał mu szereg nadludzkich zdolności, takich jak zwiększone: siła, szybkość, wytrzymałość i inne atrybuty fizyczne czy odporność na obrażenia. Symbiot mógł też dowolnie się wydłużać i kształtować, tworząc dowolny przedmiot i typ ubrania, jaki zamarzył sobie jego nosiciel, w tym ostrza, pazury i macki dowolnych rozmiarów. Po symbiocie Venoma kostium odziedziczył też zdolność wspinania się po ścianach i wytwarzania pajęczej sieci z własnej materii. Carnage potrafił rozdzielać symbiota na części, tworząc ostre pociski. Dawniej kostium dawał mu też możliwość pobierania wizualnej informacji całą swoją powierzchnią. Utracił jednak tę zdolność wraz z chwilą, kiedy Cletus i symbiot ściślej się połączyli. Posiadał też zdolność wysysania płynów ustrojowych z innych osób, którymi kostium się żywił, oraz podłączenia się do mózgu innej osoby tak, aby wpływać na jej psychikę. Potrafił też "wyłączyć" tymczasowo pajęczy zmysł Spider-Mana, oraz zdolność symbiotu Venoma do wyczuwania swojego potomstwa. Symbiot potrafił podróżować łączami komputerowymi i telefonicznymi. Dawny symbiot był połączony z krwią Cletusa, co czyniło go prawie nieusuwalnym z jego ciała. Nie wiadomo, na jakim poziomie połączony był drugi kostium. Z oboma symbiotami Kasady był ściśle zjednoczony psychicznie, przez co te zyskały osobowość identyczną z jego. Podobnie jak inne symbioty, Carnage zawsze był wrażliwy na wysokie temperatury i silne wibracje powietrza, zwłaszcza wysokie dźwięki. Symbioty posiadają zapisane na poziomie genetycznym informacje na temat Heroldów Galactusa.
Uwagi:
- Pierwszy symbiot, z jakim połączył się Cletus, był potomkiem kostiumu Venoma i został przez niego pożarty. Kasady połączył się jednak z drugim kostiumem, pochodzącym z Negative Zone i dającym mu takie same moce, jak poprzedni. W nieznanych okolicznościach odzyskał później swój stary kostium.
- W zamyśle scenarzysty Kasady miał być początkowo kolejnym nosicielem symbiotu Venoma, z którym ten miał się połączyć po śmierci Eddiego Brocka. Ponieważ jednak kierownictwo Marvela nie pozwoliło na uśmiercenie popularnego wówczas Venoma, wymyślono znaną nam wersję Carnage'a.
- Carnage początkowo miał nazywać się "Chaos" albo "Ravage".
Biografia:
Cletus Kasady urodził się i spędził większą część dzieciństwa w Brooklynie. Duża część informacji z tego okresu jego życia jest niepewna, ponieważ opiera się na jego późniejszych, często sprzecznych relacjach. Wiadomo, że od zawsze był niestabilny psychicznie i kiedyś z premedytacją zamordował swoją babcię, zrzucając ją ze schodów. Na domiar złego pochodził z rodziny patologicznej i od obojga rodziców doznawał zawsze tylko bólu i upokorzeń (prawdopodobnie od babci też, ale jest to niepotwierdzone). Jego matka bardziej kochała swojego psa i kiedyś niemal zabiła chłopca za znęcanie się nad zwierzakiem. Jego ojciec był świadkiem zajścia i w obronie chłopca zakatował ją na śmierć. Syn odwdzięczył mu się, zeznając w sądzie na jego niekorzyść (według innej wersji to ojciec chciał zabić chłopca, ale matka stanęła w jego obronie, więc ją zabił). Cletus trafił do ośrodka dla chłopców - St. Estes. Był tam bity i prześladowany przez innych wychowanków i opiekunów. Którejś nocy zamordował ich i podpalił ośrodek. Od tego czasu zaczął żyć na własny rachunek. Jako nastolatek przeżył nawet zawód miłosny, jednak nigdy nie zszedł drogi mordu. Mniej więcej wtedy zaczęła kształtować się jego życiowa filozofia, zakładająca, że u podstaw świata leży chaos, a wszelkie prawa i zakazy nie mają racji bytu.

W wieku dwudziestu lat został skazany za zamordowanie ponad jedenastu osób, choć przechwalał się, ze zabił o wiele więcej. Został osadzony na wyspie Rykera, w jednej celi z Edwardem Brockiem - szerzej znanym jako Venom. Brock utracił akurat swojego symbiota, jednak niedługo później znów się z nim połączył i na oczach Cletusa uciekł z celi. Zostawił po sobie nasienie kolejnego kosmity, które połączyło się z Kasadym. Ten, z początku przerażony, szybko pojął, że los dał mu w prezencie broń, dzięki której mógł zabijać do woli. Uciekł z więzienia i zaczął mordować ludzi, już nie jako Cletus Kasady, ale jako Carnage. Na ruinach St. Estes pierwszy raz zmierzył się ze Spider-Manem, który ledwo uszedł z tej walki z życiem. Niedługo później doszło do jego pierwszego starcia z Venomem, wspieranym przez Spider-Mana, którzy pokonali go za pomocą miotacza sonicznego. Carnage został umieszczony w instytucie dla obłąkanych supeprzestępców - Ravencroft.

Nie zabawił tam długo. Po jakimś czasie uciekł z celi i natknął się na inną pensjonariuszkę - Frances Barrison, zwaną Shriek. Dostrzegłszy w sobie bratnie dusze, para psychopatów uciekła z ośrodka. Szybko znaleźli sobie towarzystwo w postaci innych szaleńców - Carriona, Demogoblina oraz Doppelgangera. Razem utworzyli oni pseudorodzinę, w której Carnage i Shriek byli rodzicami, i rozpętali w Nowym Yorku rzeź. Do walki z nimi stawali różni superbohaterowie, w tym Spider-Man i Captain America, a nawet osobnicy pokroju Venoma i Morbiusa, jednak żaden nie mógł im sprostać. W akcie desperacji bohaterowie próbowali nawet zabić Carnage'a, jednak ich wysiłki spełzły na niczym, a podczas jednej z bitew ten ciężko zranił Black Cat. Na domiar złego, Shriek użyła swych mentalnych zdolności, aby obudzić w mieszkańcach miasta najgorsze instynkty, wywołując zamieszki. Z jej pomocą Carnage zdołał pokonać Venoma, i udał się torturować go do Statui Wolności. Dopiero kiedy ranny Brock uciekł, Cletus wrócił do swojej "rodziny". Pierwszym, co zrobił, było brutalne ukaranie Shriek za plany przejęcia sterów w grupie. Zamordował też próbującego jej bronić Doppelgangera, czym o mało nie doprowadził do rozpadu drużyny, a u Shriek spowodował utratę kontroli nad tłumem, co pozwoliło herosom oczyścić ulice z cywili. W czasie decydującego starcia Spider-Man sam odwrócił uwagę "rodziny", a Deathlok uderzył w nich urządzeniem wytwarzającym uspokajające fale alfa w mózgu. Carnage opierał się fali pozytywnych emocji do tego stopnia, że wywołał eksplozję, po której bohaterowie znaleźli martwe ciało, które ucharakteryzował tak, aby udawało jego własne. Wszyscy myśleli, że zginął. Ale jeszcze tego samego dnia zaatakował Spider-Mana i Venoma w Central Parku. Wciąż jednak nie mogąc sobie poradzić z efektami fal alfa, musiał ratować się ucieczką. Venom ścigał go przez całe miasto, aż do ostatecznej walki między nimi, z udziałem Spider-Mana i Black Cat, na miejskim cmentarzu. W czasie pojedynku Brock i Cletus uderzyli w generatory energii, powodując wybuch. Ledwo żywy Carnage został przetransportowany do Ravecroft, gdzie ponownie go uwięziono.

Jakiś czas później pojawiła się firma, gotowa wydać grę z nim w roli głównej. Za pomocą Internetu gracze mogli pojedynkować się z komputerowym Carnagem, którym sterował ze swej celi sam Cletus. Jednak ten wykorzystał okazję i przejął kontrolę nad zabezpieczeniami instytutu, uciekając, porywając zajmującą się nim dr Pazzo i ciężko raniąc Venoma. Próbował też wykorzystać grę do zamordowania wszystkich internautów, ale w sieci zaatakował go Venom, a fragment walki został nawet pokazany w Internecie. Po całej aferze ponownie trafił do celi.

Kiedy Judas Traveller przejął Ravencroft, Carnage stał się pionkiem w jego gierkach. Miał okazję ponownie walczyć ze Spider-Manem oraz jego klonem, a w czasie urządzonego przez Travellera procesu nad bohaterem, przypadła mu rola oskarżyciela. Po procesie jednak Judas wymazał mu wspomnienia o zdarzeniu, w tym te o sekretnej tożsamości bohatera.

W czasie swojej kolejnej ucieczki Carnage wybrał sobie nowy cel do zabicia. Był nim Billy Benite - jedyny człowiek, jaki czuł przyjazne uczucia do Carnage'a. W myśl pokręconej filozofii Cletusa, zamordowanie go miało być wiadomością dla ludzkości, że przyjaźń nic nie znaczy. Billy zdołał jednak nakłonić go, aby powrócił do ludzkiej postaci, a wówczas Spider-Man znokautował Cletusa jednym ciosem.

Niedługo później kostium postanowił oddzielić się od nosiciela i połączył z szefem ochrony Ravecroft - Johnem Jamesonem. Kontrolując jego ciało uciekł z Ravencroft i zaatakował Spider-Mana, którym tymczasowo był wówczas Ben Reilly. W czasie walki symbiot połączył się z Benem i jako Spider-Carnage zaczął szaleć po Nowym Yorku. W końcu Ben zdołał zmusić go, aby udał się do Ravencroft, gdzie próbował dowiedzieć się od Cletusa, jak kontrolować kostium. W końcu wola Bena przeważyła i symbiot powrócił do ciała Cletusa, który bez niego zapadł na ciężką anemię.

Niedługo po wydarzeniach z Heroes Reborn symbiot uciekł ponownie i tym razem połączył się z Silver Surferem. Dzięki wrodzonej wiedzy o heroldach Galactusa, zdołał przejąć nad nim kontrolę i stworzyć niemal niepowstrzymanego potwora, którego nazwano Carnage Cosmic. W końcu jednak Surfer z pomocą Spider-Mana zdołał oddzielić go od swojego ciała i znów połączyć z Cletusem. Dodatkowo uwięził Carnage'a w polu siłowym, z którego ten uciekł dopiero po bardzo długim czasie. Na swoje nieszczęście został zamknięty w celi, która zmuszała go do przebywania w ludzkiej formie. Tam dopadł go Venom, który wyssał z jego krwi symbiota i pozbawił wszelkiej mocy. Jakiś czas później Cletus uciekł z Ravencroft, nawoływany przez dziwny głos. Szukając jego źródła dalej mordował ludzi, pomalowany czerwoną farbą, ale został łatwo powstrzymany przez Spider-Mana. Wówczas jednak obydwaj trafili do Negative Zone. Tam Kasady odnalazł źródło tajemniczego głosu - takiego samego symbiota, jak ten pożarty przez Venoma. Połączył się z nim i już jako Carnage stanął do walki ze Spider-Manem i Blastaarem. Po powrocie na Ziemię w nieznanych okolicznościach odzyskał swojego pierwszego pasożyta, teraz połączonego z nim tak ściśle, że nawet Venom nie mógł ich się rozdzielić.

W czasie swojej kolejnej ucieczki z Ravencroft, odkrył, że symbiot spodziewał się potomstwa. Carnage planował zgładzić je zaraz po narodzinach, ale jego tropem podążał Venom, pragnący wykorzystać "wnuka" przeciw "synowi". Dodatkowe wmieszanie w sprawę Spider-Mana i Black Cat sprawiło, że nowy symbiot zagnieździł się w ciele oficera policji - Patricka Mulligana. Powstały w ten sposób Toxin okazał się o wiele silniejszy od swojego "ojca" i o mało nie zabił go w bezpośrednim starciu. Venom tymczasem zaczął obawiać się, że nowy symbiot może stać się sprzymierzeńcem Parkera. Doprowadziło to do tego, że obaj mordercy sprzymierzyli się w walce z Toxinem, jednak ten zdołał wyjść cało z opresji dzięki pomocy Spider-Mana.

Carnage ponownie trafił do Ravencroft, jednak ponownie nie zabawił tam długo. Instytut był akurat zamykany, a sam Cletus przyśpieszył ten proces, doprowadzając do szaleństwa jednego ze znanych psychiatrów. O mało nie zgotował też podobnego losu dr Kafce i Johnowi Jamesonowi, ale oboje oparli się jego sztuczkom.

Po zamknięciu Ravencroft Carnage trafił do Raft - więzienia dla superprzestępców. Kiedy Elektro napadł na nie i uwolnił wszystkich, Carnage wyruszył na łowy. Wspólnie z Mr. Hydem zaatakował Matta Murdocka. Miał jednak pecha, ponieważ temu z pomocą przyszedł Sentry. Najpotężniejszy bohater Ziemi zabrał Carnage'a w przestrzeń kosmiczną i dosłownie rozerwał na pół. 
Jednak Kasady nie zginął. Symbiont zdołał go wprowadzić w pewien rodzaj śpiączki i umożliwić mu przetrwanie. Krążąc wokół planety, Cletus w końcu zderzył się z satelitą Michaela Halla – konkurenta Tony’ego Starka – który postanowił sprowadzić go na Ziemię. Hall zdołał oddzielić symbionta od Kasady’ego i wykorzystać go do produkcji protez i egzoszkieletów. Doktor Tanis Nieves – psycholog Shriek – dostała jedną z takich protez, po tym jak została zaatakowana przez Doppelgangera. Niestety, symbiont zdołał się uwolnić i połączyć z Kletusem, który musiał stawić czoła Iron Manowi i Spiderowi. Jakby tego było mało, w protezie doktor Nieves krył się kolejny potomek symbionta, który łącząc się z nią stworzył Scorn. Niestety, podczas walki okazało się, że bohaterowie walczyli ze strażnikami Halla udającymi Carnage’a. Prawdziwy Carnage zdołał uciec wraz z Doppelgangerem.
Symbiont pokierował Cletusa do Doverton w stanie Kolorado, gdzie Kasady „rozszerzając” swój żywy kostium przejął kontrolę nad niemal wszystkimi mieszkańcami. Ogłaszając miasto stolicą niezależnego państwa symbiontów, osiedlił się tam i rządził w dość patologiczny sposób. Kilku członków Avengers oraz Thing z Fantastycznej Czwórki ruszyli w drogę aby powstrzymać szaleńca, lecz oni także zostali zawładnięci przez symbionta. Jedynie Spider-Man pozostał na placu boju i dołączył do nielicznych mieszkańców, którzy tworzyli coś na kształt ruchu oporu. Na pomoc przybył Oddział Mercury wraz ze Scorn, a później pojawił się Agent Venom. Ostatecznie Carnage został pochwycony przez Scorn.
Cletus został zamknięty w Thunderbolts Mountain, a jego symbiont pozornie został zniszczony. Istoty z Microverse skontaktowały się z Kasady’m, oferując mu cały wszechświat do wymordowania, jeśli będzie im służyć. Cletus nie mógł odrzucić takiej propozycji. Na poziomie komórkowym symbiont znajdujący się w jego ciele zdołał się zregenerować. Carnage uciekł i udał się do Centrum Kosmicznego w Teksasie, gdzie korzystając z najnowszej technologii zdołał przenieść się do Microverse, mimo, że na jego drodze stanął Scarlet Spider. Scarlet i Agent Venom ruszyli za nim do Microverse. Oba symbionty zostały złapane i powielone, tworząc w ten sposób armię, która miała zniszczyć cały wymiar. Cletus zdołał przejąć kontrolę nad tą armią i zdołał powrócić na swoją Ziemię. Scarlet Spider dopadł Carnage’a i wbijając mu ostrze w oko wprowadził go w katatoniczny stan, co oznaczało, że symbiont miał pełną kontrolę nad jego ciałem. Kletus raz jeszcze trafił za kraty.
Został jednak uwolniony przez Wizdarda, który myślał, że Casady wciąż sprawuje kontrolę nad swoim żywym kostiumem. Carnage zaatakował Wizarda, który został uratowany przez Klawa. Zdając sobie sprawę, że oddzielenie symbionta od Kletusa nie pozwoli „przenieść” jego mocy na innego nosiciela, bowiem symbiont był połączony z krwią Casady’ego. Wizard zaczął przenosić Carnage’a na innego nosiciela, przez transfuzję krwi Kletusa do ciała Karla Malusa. W całe zamieszanie włączył się Superior Spider-Man, który zamknął symbionta w swoim prywatnym więzieniu. Kasady – już z wyleczonym mózgiem – trafił za kraty. Długo to nie potrwało i Carnage znowu zaczął kroczyć po ziemi. Postanowił wrócić do korzeni, czyli zabijać bez motywu, wybierając na cele losowe ofiary. Lecz szaleńca zdołał rozgryźć inny szaleniec – Deadpool – który ruszył jego tropem. Podczas starcia Carnage o mało nie zabił Shriek, po czym pozwolił się zamknąć, chcąc przeczekać aż jego umysł wróci do normy.
Carnage był jednym ze złoczyńców, którzy na skutek pojawiania się Red Onslaughta został dotknięty zaklęciem zmieniającym naturę. Nie czując już takiej chęci by zabijać, ba, chcąc nawet być dobrym, Kletus postanowił nauczyć się być bohaterem. Miała mu w tym pomóc Alice Gleason, którą Carnage uratował przed nowym Sin-Eaterem. Kletus porwał dziennikarkę, żądając aby uczyła go jak być dobrym. Casady co prawda pokonał Sin-Eatera, lecz Alice go zdradziła. Carnage uciekł i już nie chciał być dłużej bohaterem. Lecz mimo to zdołał się poświęcić w akcie odwagi i heroizmu. Gdy X-Men odpalili bombę, które miała zabić każdego nie-mutanta na planecie, Carnage postanowił opleść ją swoim symbiontem, chcąc w ten sposób powstrzymać eksplozję. Widząc rozrzucone dookoła strzępy czerwonego symbionta, Kletus został uznany za zmarłego.
Jak się okazało, Cletus jakimś cudem raz jeszcze zdołał oszukać śmierć. Mimo, że przeżył, stracił dolną część ciała. To mu nie przeszkodziło, aby uprzykrzyć życie Novy (Sama Alexandra), który po kilku perypetiach zdołał odstawić superzłoczyńcę na Ryker’s Island. Niestety mury więzienia nie utrzymały Kasady’ego zbyt długo, bowiem zdołał uciec i został zapędzony przez FBI do kopalni w Zachodniej Virginii. Na czele drużyny mającej pochwycić Carnage’a stała jego niedoszła ofiara, Manuela Calderon. Poza nią, do oddziału należała agentka FBI Clarie Dixon, John Jameson (Man-Wolf) oraz Eddie Brock będący nosicielem symbionta Toxina. Kasady schodził coraz głębiej do kopalni, aż natknął się ukrytą świątynię, w której właściciel kopalni – Barry Gleason – chciał poświęcić Carnage’a w rytuale zaczerpniętym z księgi Darkhold, w której była wzmianka o Casadym jako Red Slayerze. W wyniku rytuału, Carnage został wzmocniony, zdobył księgę i wymknął się FBI. Podczas podróży, mającej uwolnić moce Darkhold, Kasady dowiedział się, że wolumin powiązany jest ze Starym Bogiem Chthonem. Używając mocy księgi, zmienił Claire Dixon w swoją marionetkę, Raze. Co więcej, zainfekował również swoim symbiontem żeglarkę Jubulile van Scotter, która po tym wydarzeniu była z nim mentalnie połączona. Ostatecznie oddział anti-Carnage, zdołał uniemożliwić mu realizację niecnego planu. Jubulile korzystając z symbionta Raze i Toxina oraz mocy księgi zdołała wygnać z powierzchni planety Chthona. Moc księgi pozwoliła rozdzielić Kasady’ego od symbionta, który przybrał kształt klatki, w której Cletus został uwięziony. Calderon i Jameson oddali seryjnego mordercę w ręce FBI.
Norman Osborn odebrał Cletusowi symbionta, a on sam nadal pozostał w zamknięciu. Przeniesiono go z czasem do Ravencroft, gdzie został umieszczony w specjalnej celi. Nie pozostał tam zbyt długo, dowiem Instytut zaatakowali Poisoni, którzy zabrali Kasady’ego na pokład swojego statku. Najeźdźcy z kosmosu zaproponowali mu, że znów stanie się Carnage’m, jeśli się z nimi sprzymierzy. Nie spodziewający się zdrady Cletus przystał na ich propozycję, tylko po to by dostać nowego symbionta, a w końcu zostać zaatakowanym przez jednego z Poisonów. Ostatecznie został wystrzelony w kosmos przez Venoma i Danger. Był jednym z nielicznych Poisonów, którzy przeżyli śmierć Królowej.Po śmierci Królowej Poisonów, krystaliczny egzoszkielet i pożarty symbiont skruszyły się i okazało się, że Cletus w jakiś sposób wrócił do ludzkiej postaci. Krążąc tak dookoła planety grawitacja w końcu zrobiła swoje i Kasady w końcu zaczął spadać w kierunku Ziemi. Pozostałości symbionta zaczęły otaczać jego ciało, chcąc ocalić swojego nosiciela przed spłonięciem. Mimo wzmocnienia magią Darkhold, resztki żywego kostiumu spłonęły, a sam Kasady – ciężko poparzony – wylądował na pustyni i zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Władze zdołały odzyskać jego ciało. Niestety, kult czczący Knulla – ze skorumpowaną Scorn na czele – zdołał wykraść zwłoki Cletusa, a także próbkę symbionta Grendela. Scorn doprowadziła do połączenia Grendela z Kasady’m, czyniąc z niego poplecznika mrocznego boga. Więź z Knullem została zerwana, gdy Cletus wyrwał Scorn kręgosłup i pożywił się jej codexem – resztkami swojego starego symbionta, które pozostały w jej organizmie. Carnage postanowił pomóc Knullowi odzyskać wolność, polując na wszystkich, którzy mieli kiedykolwiek styczność z symbiontem.
Kasady zdołał podbić podziemne miasto pod San Francisco – które swego czasu było pod ochroną Venoma – i wykorzystując swoje nowe umiejętności, zainfekował mieszkających je bezdomnych aby odnaleźli wszystkich nosicieli symbiontów. Sam Cletus wrócił na Manhattan i próbował włamać się do starej Wieży Avengers udając Eddiego Brocka. Pozwalając się aresztować, poinformował władze o swoimplanie, sprawiając, że Brocka uznano za wariata. Kasady został zamknięty na Ryker’s, gdzie – wciąż udając Eddiego – spotkał się z Lee Pricem. Podczas konfrontacji, Kasady wydarł z ciała kryminalisty symbionta Manii. Niszcząc kamery dopuścił się rzezi, a cała wina miała spaść na Eddiego Brocka. Kolejnym celem Carnage’a, miał być Spider-Man. 
Demogorgon, Dengar
Odpowiedniki z alternatywnych światów:

Carnage pojawił się w uniwersum MC2, gdzie jego symbiot był więziony przez S.H.I.E.L.D., do czasu aż został przypadkowo uwolniony przez Spider-Girl. Uciekając, kosmita połączył się z Marice "Moose" Mansfieldem - przyjacielem May Parker, który liczył, że jeżeli Carnage połączy się z jego umierającym na raka ojcem, to uratuje mu życie. Carnage jednak nie śpieszył się do tego i wykorzystując ciało futbolisty mordował ludzi. Porwał też młodszego brata May - Bena i połączył go z częścią siebie, tworząc Junior Carnage'a. Doprowadził do tego, że Spider-Girl musiała użyć miotacza promieni dźwiękowych w walce z nimi. Udało jej się pokonać oba potwory, ale jej malutki braciszek ogłuchł w wyniku trafienia falą dźwięku, a Moose znienawidził ją za to, że zniszczyła jedyną szansę ratunku dla jego ojca.

W serii What If? pojawiła się swojego czasu rzeczywistość, w której Silver Surfer nie zdołał oprzeć się symbiotowi, w wyniku czego Carnage Cosmic zaczął siać zniszczenie na całym świecie, walcząc z Avengers, Spider-Manem, Justicem i Firestar. W końcu Surfer zdołał przejąć kontrolę nad potworem na tyle, żeby poświęcić się dla zniszczenia go. Wleciał z nim w sam środek Słońca, ginąc, ale też zabierając symbiota ze sobą na tamten świat.

W drużynie Weapon X - działającej równolegle z Exiles grupy naprawiającej alternatywne rzeczywistości (przy użyciu brutalnych metod) działał Spider - Peter Parker połączony z symbiotem Carnage'a. Wiadomo o nim niewiele, po za tym, że był kontrolowany przez symbiota i we własnej rzeczywistości ciążył na nim wyrok 40 dożywoci za liczne morderstwa. Przyłączył się do Hyperiona, gdy ten postanowił zbuntować się i podbijać kolejne światy. W starciu buntowników z wierną stroną Weapon X oraz Exiles, Spider został zabity przez dawną koleżankę z drużyny - Firestar.


Opracował: Demogorgon 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.