Avalon » Biosy » Ross, Thaddeus

Ross, Thaddeus

Charakterystyka

Ross, Thaddeus
Name:
Ross, Thaddeus
Prawdziwe imię i nazwisko:
Generał Thaddeus E. "Thunderbolt&qu
Poprzednie pseudonimy:
Thunderbolt, Redeemer, Zzzax
Uniwersum:
#616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
6'1" (182 cm)
Waga:
245 lbs. (111 kg)
Kolor włosów:
Siwe
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Zawodowy żołnierz
Klasa postaci:
Człowiek
Status prawny:
Nie notowany
Stan cywilny:
Wdowiec
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Nieznane
Znani krewni:
Karen Lee Ross (żona, nie żyje), Elizabeth "Betty" Ross Talbot Banner (córka, prawdopodobnie nie żyje), Glenn Talbot (zięć, nie żyje), Robert Bruce Banner (zięć)
Powiązania z grupami:
Siły Powietrzne USA, Hulkbusters
Baza operacyjna:
Dawniej Baza Gamma, baza Hulkbusters
Pierwsze pojawienie się:
Incredible Hulk vol.1 #1
Zdolności:

Brak, Thaddeus jest zwykłym człowiekiem.
Uwagi:

Gdy generał kontrolował postać Zzzaxa miał także dostęp do jego zdolności. Gdy jego umysł powrócił do swojego ciała Thaddeus mógł nadal uwalniać pewne ilości energii elektromagnetycznej.
Biografia:

Męska część rodziny Rossów od bardzo dawna była związana z siłami zbrojnymi USA i Thaddeus poszedł w ślady swego dziadka i ojca. Elitarną akademię West Point ukończył na pierwszym miejscu ze swego rocznika i szybko zaczął piąć się w górę po szczeblach kariery wojskowej. Wkrótce poślubił Karen Lee, córkę swego ówczesnego dowódcy. W czasie wojny na Pacyfiku zabłysnął w roli dowódcy, jego żołnierze mówili, że prowadząc ich do boju uderza niczym piorun [Stad jego przydomek, „Thunderbolt” – piorun – dop. meteorolog Idanow].

Po wojnie major Ross stacjonował w ośrodku naukowym w Los Alamos, tam poznał Briana Bannera, ojca Bruce’a Bannera.

Konflikt w Korei przyniósł kolejne awansy i po wojnie Ross był trzygwiazdkowym generałem lotnictwa. Jako zaprawionemu w boju weteranowi nie podobały mi się następne zadania, które miały mniej do czynienia z dowodzeniem żołnierzami, a więcej z siedzeniem za biurkiem.

Karen Lee urodziła tylko jedną córkę, Elizabeth, i zmarła kiedy dziewczyna była jeszcze nastolatką. W tym czasie generał Ross dowodził ośrodkiem badań nuklearnych w Nowym Meksyku i uważał, że nie jest to miejsce odpowiednie dla jego córki, wysłał ją więc do szkoły z internatem. Kiedy Betty wróciła po zakończonej edukacji, ku wielkiemu niezadowoleniu ojca szybko zakochała się nad cywilnym nadzorcą badań nad Bombą Gamma. Ross pogardzał Bannerem, uważał, że ten wątły intelektualista jest niegodny jego córki, którą zamierzał wydać za zawodowego żołnierza.

Gdy Bruce w wyniku napromieniowania stał się Hulkiem generał natychmiast uznał go za zagrożenie i poprzysiągł jego zniszczenie. Ross podejrzewał, że Banner jest zdrajcą i być może współpracuje z Hulkiem, aby to udowodnić sprowadził go bazy majora Glena Talbota, który Jach szef ochrony ośrodka miał dojść do sedna sprawy. Gdy prawda o podwójnym życiu Bannera wyszła na jaw Ross zintensyfikował swe działania mające na celu zlikwidowania Hulka. Przez wiele lat generał prowadził swą krucjatę przeciwko Bannerowi, lecz za każdym razem Bruce’owi udawało się wydostać z zastawionej pułapki, lub przechytrzyć siły generała.

W wyniku wielu starć z Hulkiem Ross natknął się także na jego wrogów i gdy zobaczył, że Bruce walczy ze złoczyńcami nabrał trochę szacunku dla swego przeciwnika. Kiedy Banner nauczył się kontrolować swe alter ego generał niechętnie zgodził się na ślub z jego córką. Jednak podczas ceremonii zaatakował Leader, Banner poddany dużej dawce promieniowania zamienił się oszalałego Hulka. Podczas powstałego zamieszania Thaddeus został ciężko ranny.

Rząd USA podzielał zdanie generała Rossa, że Hulk stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i zlecono mu zorganizowanie operacji mającej złapanie bądź zlikwidowanie Hulka.

Generał był zadowolony, że drogi Bannera i jego córki się rozeszły. Kiedy Betty poślubiła Glenta Talbota Thaddeus postanowił sprzymierzyć się z Abomination, żeby zagwarantować, że Hulk nie będzie już niepokoił jego córki.

Podczas jednej z operacji, która miała przybliżyć schwytanie Hulka generał Ross i jego ludzie zostali pojmani przez Gremlina, rosyjskiego agenta. Próba odbicia go przez Glena Talbota powiodła się, lecz wydawało się major zginął podczas ucieczki. Dopiero pewien czas później został on uratowany przez Rossa, któremu pomagał Clay Quatermain z S.H.I.E.L.D.

Talbot obwiniał Hulka za rozpad jego małżeństwa z Betty Ross i próbował go zabić, lecz w wyniku swych działań sam stracił życie. Generał postanowił pomścić swego podopiecznego za wszelką cenę. W tym celu nawet sprzymierzył się z największymi wrogami Hulka, Abominaton i MODOK-iem, lecz i to przedsięwzięcie spaliło na panewce, gdy o tym „sojuszu” dowiedziała się Betty. Generał był zdruzgotany tym, że córka uważała go za zdrajcę i niemal popełnił samobójstwo. Kiedy dowiedział się, że Betty chce wyjść za Bannera, którego rozdzielono z Hulkiem postanowił przerwać ślub z bronią w ręku. Na szczęście Betty udało się przemówić mu do rozsądku i zażegnano niebezpieczeństwo.

Wkrótce z Rossem skontaktował się Clay Quatermain, który umożliwił mu wzięcie udziału eksperymencie, który dałby generałowi elektromagnetyczne zdolności Zzzaxa. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem, Zzzax wchłonął świadomość Rossa i uciekł. Okazało się jednak, że to Ross dzięki swej nienawiści do Hulka uzyskał kontrolę i przy wykorzystaniu nowych zdolności próbował zgładzić Hulka. Generał zaprzestał ataków, gdy uświadomił sobie, że sam stał się potworem, które do tej pory tak usilnie zwalczał. Ross odzyskał swe ciało i zachował część elektrycznych mocy, te się przydały gdy musiał poświęcić swe życie aby uratować Bazę Gamma przed atakiem mutanta zwanego Nevermind.

Ross został przywrócony do życia przez Leadera i w skafandrze Redeemera zmuszony do walki z Hulkiem. Thaddeus został uwolniony i w końcu odzyskał pełnię zdrowia oraz swą pozycję w wojsku.

Po śmierci Betty generał ponownie wziął na cel Hulka, ale wkrótce wyszło na jaw, że to Abomination był odpowiedzialny za jej śmierć. Ross postanowił zostawić w spokoju Hulka, jednak wcześniej dzięki niemu zemścił się na potworze którzy zabił jego córkę.

Gdy Hulk wrócił ze swego wygnania i zaatakował Nowy Jork generał Ross został wezwany, aby go powstrzymać. Jego plan ataku jednak się nie powiódł i został pojmany razem ze swoimi żołnierzami przez członków Warbound.

Po wojnie z zielonym gigantem generał Ross stał się jednym z najważniejszych konsultantów w sprawach związanych z Hulkiem.

Idanow
Odpowiedniki z alternatywnych światów:
Ross, Thunderbolt [Ultimate]

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.