Avalon » Biosy » Doc Samson

Doc Samson

Charakterystyka

Doc Samson
Name:
Doc Samson
Prawdziwe imię i nazwisko:
Leonard Samson
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
200 cm
Waga:
172 kg
Kolor włosów:
Zielone
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Psychiatra, dawniej profesor na uniwersytecie, specjalny konsultant Armii USA, Air Force i Gamma Base
Klasa postaci:
Nadczłowiek
Status prawny:
Nienotowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Tulsa, Oklahoma
Znani krewni:
Ricky Myers (syn)
Powiązania z grupami:
Pracownicy Gamma Base, Hulkbusters
Pierwsze pojawienie się:
Incredible Hulk vol. 2 #141 (1971)
Zdolności:

Doc Samson posiada wiele fizycznych zalet związanych z napromieniowaniem swojego ciała dużą ilością promieni Gamma. Siła Samsona jest porównywalna do tej, jaką posiada Hulk, który nie jest w stanie szału. W przeciwieństwie do Hulka, siła Leonarda nie zwiększa się razem ze złością. Podobnie jak u Biblijnego Samsona, siła Doca, zależy od długości jego włosów.

Tkanka mięśniowa w całym ciele Samsona, została zwiększona do niezwykłego poziomu, przez co może wykonywać niezwykle długie skoki, jego skóra jest odporna na upadki z wysokości, wysokie temperatury czy pociski. Ze względu na swoja muskulaturę, Leonard posiada niezwykła kondycję, co pozwoliło mu nawet walczyć z Hulkiem przez ponad sześć godzin bez przerwy. Doc, tak jak inni, którzy swoje moce otrzymali przez promieniowanie Gamma, jest odporny na ziemskie choroby.

Leonard jest jednym z najbardziej znanych psychiatrów na świecie. Często jest proszony, aby zająć się psychiką różnych bohaterów. Posiada doktorat z psychiatrii, jest wykwalifikowanym technikiem-teoretykiem i twórcą wielu różnych urządzeń medycznych.
Jest również bardzo dobrym wojownikiem, na co wpłynęły lata praktyki podczas walk z Hulkiem. Często też używając swojej wiedzy z zakresu psychiatrii, manipuluje podczas walki silniejszymi od siebie przeciwnikami. Potrafi również odpierać w pewnym stopniu ataki telepatów. Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejna zaleta wiedzy jaka zdobył przez swoja specjalizację.
Biografia:

Doktor Leonard Samson jest ekspertem w sprawach psychiatrii i przy okazji również naukowcem. Len spędził wiele lat, jako wykładowca, ucząc między innymi Karle Sofen, która obecnie znana jest jako Moonstone i należy do Thunderbolts. Ważnym momentem z życia Leonarda, zanim jeszcze stał się znany jako Doc Samson, jest podróż do Argentyny, podczas której zakochał się w Sandrze Verdugo. Po latach dowiedział się, że Sandra urodziła ich syna, Ricky’ego Myersa. Inna wczesna miłość Lena, Delia Childress, została kaleką w czasie, gdy buntowała się przeciwko nadmiernej kontroli Samsona i jej ojca.

Przełom w życiu psychiatry nastąpił, gdy został wynajęty przez Generała Rossa, aby wyleczyć jego córkę, Betty, która została zamieniona w szkło, co było następstwem transfuzji krwi od Sandmana. Samson asystował Rossowi przy schwytaniu Bruce’a Bannera, ponieważ uważał, że tylko promieniowanie Gamma z ciała jadeitowego olbrzyma może wyleczyć dziewczynę. Użył urządzenia swojej własnej roboty zwanego Cathexis-Ray, aby przenieść promieniowanie z ciała Hulka do Betty. Akcja zakończyła się całkowitym powodzeniem. Betty odzyskała swoje ciało, a Banner został przy okazji wyleczony z przemian w Hulka.

Samson wykorzystał promieniowanie zebrane w Cathexis-Ray na sobie, ponieważ był pewny, że będzie mógł kontrolować moc, przez co przemienił się w supersilna istotę, która była manifestacją jego podświadomego pragnienia siły. W przeciwieństwie do Hulka jednak, jego ciało zostało napromieniowane dużo mniejszą dawką promieni Gamma, przez co w nowej formie zachował całą swoja świadomość, a muskulatura i długie zielone włosy zostały mu już pernametnie. W końcu też mógł spełnić swoje marzenia o byciu superbohaterem. W tym czasie rozpoczął romans z Betty Ross. Banner, zrozpaczony po stracie kobiety, którą kocha, użył na sobie Cathexis-Ray i znów stał się Hulkiem. Obaj stoczyli przerażającą walkę, którą w końcu Samson przegrał i musiał w końcu przyznać, że nie jest dla Hulka żadnym wyzwaniem, ponieważ, mimo, że ich początkowa siła była zbliżona, to moc Samsona nie wzrasta razem z gniewem.

Po obcięciu włosów, Len odkrył, że jego siła jest zależna od ich długości, tak jak u biblijnego Samsona. W tym czasie też, stracił swoje niezwykłe moce ratując Hulka przed Leaderem. Jakiś czas później udało mu się je odzyskać podczas jednego z wypadków z promieniowaniem Gamma. Samson nadal romansował z Betty, ale w końcu stracił ją na rzecz Glenna Talbota.

Jakiś czas później, dawna dziewczyna Samsona, Delliah, przyłączyła się do organizacji terrorystycznej zwanej AIM, pracując nad badaniami związanymi z promieniami Gamma dla ich własnego użytku. W tym samym czasie szukała również sposobu, aby zemścić się na Samsonie. Używając jednego ze stworzonych przez siebie urządzeń, sprawiła, że moce Lena całkowicie wymknęły się spod kontroli. Wynajęła Rhino, aby schwytał jej dawnego chłopaka i używając urządzenia zwanego Mind-Probe, chciała wpędzić go w szaleństwo. Jednak nie jest to takie łatwe w przypadku największego psychiatry uniwersum. Delia sama wpadła w obłęd po tym jak Samson razem ze Spider-Manem udaremnili jej plan. Leonard obiecał kobiecie, że przywróci ją do normalnego stanu psychicznego.

Przez lata, które minęły od jego przemiany, Samson traktował sprawę Hulka bardzo osobiście. Za cel postawił sobie wyleczenie Bannera za pomocą psychiatrii, ponieważ uważał, że cały problem mężczyzny siedzi w jego zniszczonej psychice. Niestety jedyne, co dostawał to kolejne starcia z jadeitowym olbrzymem i brak zainteresowania ze strony Bannera w sprawie ofert pomocy. W końcu jednak, przez analizę jednego ze snów Hulka, był zdolny zidentyfikować podłoże niestabilnej psychiki Bannera w jego przeszłości, ale usunięcie tego problemu nadal go przerastało. Leonard stał się z czasem przyjacielem Hulka, który jednak nie zawsze mu ufał. W tym samym czasie, Samson stał się sprzymierzeńcem Hulkbusters, jednostki, która miała za zadanie pochwycić Hulka. Nie zgadzał się jednak na ich okrutne metody. Pracował również, jako psychiatra Generała Rossa, kiedy ten podupadł na zdrowiu. Te wydarzenia sprawiły również, że stał się tymczasowym dyrektorem Bazy Gamma i Hulkbusters w zastępstwie Rossa. Jednak z przyjemnością zrezygnował z tej pozycji i odszedł z grupy, gdy tylko pojawił się Glenn Talbot.

Podczas okresu, który Hulk spędził wymiarze Crossroads, Samson przyjął pracę, jako profesor na jednym z uniwersytetów. Jakiś czas później udało mu się stworzyć specjalną substancję odżywczą, w której umieścił Hulka, co doprowadziło do rozdzielenia Bannera z monstrum na dwie oddzielne osobowości. Len miał nadzieje, że monstrum będzie mogło być nauczone życia w naszym świecie i stanie się normalnym obywatelem. Jednak jego plany szybko spaliły na panewce, ponieważ potwór zniszczył kawałek New Mexico. Samson czuł się osobiście odpowiedzialny za cała sytuację i zrobił wszystko, co w swojej mocy, aby powstrzymać festiwal destrukcji, w jakim udział wziął pozbawiony Bannera Hulk. Podczas tych starań został zaatakowany przez nową inkarnacje Hulkbusters których zebrał Banner. Należąca do zespołu Carolyn Parmenter zginęła, gdy jej pojazd został zniszczony podczas walki z Samsonem. Samuel LaRocquette winił Lena za jej śmierć, co wkrótce miało doprowadzić do jego przemiany w Rocka, jednego z poddanych Leadera. Cała historia zakończyła się tym, że Banner znów musiał poświęcić swoje życie i ponownie połączył się z Hulkiem w jedna postać.

Leonard jednak nie dawał za wygraną i nadal próbował uratować przyjaciela w czasie, gdy ten przyjął Szarą formę i pseudonim Joe Fixit. Ta wersja Hulka miała całkiem inne podejście do walk z Samsonem, mając na uwadze fakt, że teraz obaj byli sobie równi siłą, a Joe’go można było łatwo wyprowadzić z równowagi, gdy tylko zaczęło się go porównywać do zielonej wersji. W tym czasie Banner zgodził się w końcu na danie Leonardowi kolejnej szansy, aby go uzdrowić.

Z pomocą Ringmastera z Circus of Crime [który specjalizuje sie w hipnozie], Samson mógł w końcu zaproponować Bannerowi przynajmniej tymczasowe rozwiązanie związane z jego stanem. Poprzez swoje umiejętności psychiatryczne, Len skonfrontował doktora z jego przeszłością, wliczając w to śmierć jego matki z ręki ojca, co jak się okazało było największym koszmarem Bannera. Doprowadziło to do połączenia Bannera, zielonego Hulka i jego szarego odpowiednika w jedna istotę, która była znana pod nazwa The Professor. Ten Hulk wierzył, że jest Bannerem, a Leonard pozostawił go z tą myślą, wierząc, że w końcu umysł Bruce’a zacznie dominować.

Samson nadal pomagał Hulkowi i w końcu udało mu się go namówić na regularne sesje psychiatryczne. Stał się również bliskim dla Betty Ross, Ricka Jonesa i Marlo Chandler. Samson był terapeutą Hulka w czasie jego udziału w Pantheonie, walki z Maestro i starciu z Onslaughtem. Jednak śmierć Betty z ręki Abomination sprawiła, że Banner całkowicie się od niego oddalił. Leonard jednak po raz kolejny nie dał za wygraną i kontynuował pościg za przyjacielem, aby mu pomóc.

W tym czasie, Samson był również psychiatrą X-Factor i wielu innych superbohaterów. Jego działania, aby wyleczyć Punishera za pomocą leków psychotropowych odbiła się negatywnie, gdy skorumpowany agent rządowy zwany Spook sabotował cały proces i doprowadził do tego, że Punisher uwierzył, iż to Nick Fury jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziny. Len wziął również przypadek innej zabójczej bohaterki znanej, jako Crazy Eight i za cel postanowił sobie wyleczenie jej psychiki. Niestety została stracona zanim Samson dowiedział się, że polityk, którego zabiła był mężem jej koleżanki, która to była przez niego maltretowana.

Samson był jednym z supersilnych bohaterów, którzy stawili czoła Championowi w fizycznej walce. Został jednak łatwo pokonany. Jego status uznanego bohatera, sprawił, że dostał ofertę wstąpienia do Avengers, którą jednak odrzucił. Pomógł natomiast She-Hulk w odnalezieniu zabójcy zwanego Patchwork, mając nadzieje, że uda mu się pomóc poprzez terapie psychiatryczną.
Po tym jak Dr. Angela Lipscombe pomogła Bannerowi uporać się z jego tożsamościami, Samson wyjaśnił jej, że Professor nie był Bannerem i pomagał jej w dalszym uzdrawianiu Bruce’a. Leonard wdał się w romans z Angelą, jednak ich związek szybko się rozpadł.

Samson został poproszony przez ludzi z Home Base, aby ich poprowadzić w poszukiwaniach Hulka, jednak Len odrzucił ich ofertę. Home Base nie dało jednak za wygraną i wrobili Hulka w morderstwo syna Samsona, Ricky’ego. Przez to Len nie mógł pozostać obojętny. Spróbował ostrzec Bruce’a o zamiarach Home Base którzy go ścigali i powiedzieć mu o uzbrojeniu, które mają. Niestety przypadkowo doprowadził przeciwników prosto do przyjaciela, dzięki kamerze, którą konspiratorzy umieścili w jego prawym oku.

Po tych wydarzeniach, Samson zaczął nosić opaskę na oku, ponieważ sam za pomocą skalpela usunął kamerę, a opaska miała chronić jego leczące się oko. Dołączył do jednostki razem z Sandrą Verdungo, która miała pomóc Bannerowi w walce przeciw Home Base. Podczas tych wydarzeń, Sandra i Ricky prawdopodobnie zginęli, jednak nie zostało to potwierdzone.

Po tych wydarzeniach zaprzyjaźnił się ze znajomym Dr Strange’a, Jackiem Holyoakiem i pomógł córce przyjaciela, Tinie Punnet w uratowaniu jej rodziców przed zadawaniem się z duchem muzyka, Cama Larsona, który był chroniony przez Living Totem. Szukając swojego dawnego przyjaciela, Sama Laroquette, Leonard razem z Living Totemem, Tiną i Jackiem udał się na farmę New Age'owego kultysty, doktora Aricka Schnellageistera, gdzie starli się z potworem, który przypominał żyjącą trawę. Później Samson pomógł dziewczynie zwanej Scorpion oczyścić się z zarzutów, ponieważ została wrobiona w zabicie agentów S.H.I.E.L.D. Starł się również z wysłanym przez Nightmare’a swoim złym odpowiednikiem.

Po tych wydarzeniach Samson zajął sie podłamaną psychicznie Rachel Gray, co doprowadziło do konfliktu z Valerie Cooper, która w związku z tym, że mutanci byli obserwowani przez rząd, chciała nagrywać wszystkie ich spotkania, na co Len nie chciał się zgodzić. Podczas Civil War, Samson był po stronie pro-rejestracyjnej. Powrócił również do roli psychiatry X-Factor, a szczególnie skupił się na Jamiem Madroxie. Po World War Hulk, podczas którego był jeńcem Warbound, Samson nadal jest w Initiative, gdzie dostał za zadanie zająć się terapiami z Penance.

W czasie pierwszej sesji Samsona z Penancem siedziba Thunderbolts została zaatakowana od wewnątrz. Kilkoro ostatnich superludzi schwytanych przez drużynę okazało się telepatami, których celem było zniszczenie zespołu. Podczas gdy wszyscy członkowie zespołu powoli popadali w szaleństwo, Samson spokojnie kontynuował rozmowę z Penancem. Robbie rozluźnił się na tyle, że podświadomie przywołał moc, z której korzystał jako Speedball, co po incydencie w Stamford wydawało mu się niemożliwe. Po zakończeniu sesji Leonard wyniósł z siedziby Thunderbolts nagrania z kamer bezpieczeństwa, na których widać było Osborna w kostiumie Green Goblina, masakrującego własnych straźników. [Thunderbolts #116-121]

Samson poleciał do Rosji wraz z She-Hulk, Iron Manem i generałem Rossem, kiedy znaleziono tam ciało Abominationa. Próbowali ustalić, kto go zabił. Kiedy na miejscu zbrodni zjawiła się Winter Guard, grupa rosyjskich superbohaterów, wywiązała się sprzeczka na temat jurysdykcji. Przez Samsona kłótnia szybko zmieniła się w bójkę. Po powrocie do Stanów Samson wraz z Rossem odwiedzili uwięzionego po ataku na Manhattan Bannera, próbując uzyskać odpowiedzi na parę pytań. [Hulk v2 #1]

W wyniku ataku nieznanego przeciwnika - którym okazał się nowy, czerwony Hulk - zbudowany na zamówienie Tony'ego Starka złoty helicarrier S.H.I.E.L.D. rozbił się w okolicy New Jersey. Po katastrofie S.H.I.E.L.D. nie mogło doliczyć się dwóch osób, które znajdowały się na pokładzie - generała Rossa i doktora Samsona. Znaleziono jednak podarty płaszcz Samsona, przesiąknięty dużymi ilościami energii gamma. Na Samsona padło podejrzenie, że to on jest Red Hulkiem. [Hulk v2 #2, Hulk v2 #4]

Wkrótce doszło do pierwszego starcia zielonego i czerwonego Hulka. Zielony wygrał, między innymi dzięki pomocy Ricka Jonesa, działającego już jako A-Bomb. Po walce Rick próbował dogonić Bannera, by wyjawić mu tożsamość Red Hulka. Został postrzelony w plecy przez Samsona. Samson i generał Ross zrugali czerwonego Hulka za porażkę i odeszli, uprowadzając ze sobą Jonesa. [Hulk v2 #6]

Związek Samsona z czerwonym Hulkiem był utrzymywany w tajemnicy. Leonard nadal działał jako wybitny znawca psychologii superludzi. Kiedy po inwazji Skrullów Norman Osborn został szefem H.A.M.M.E.R. i przywódcą aprobowanego przez władze oddziału Avengers, Samson próbował uświadomić nowo wybranemu prezydentowi, jakim człowiekiem jest Osborn. Do konfrontacji doszło na pokładzie samolotu Air Force One - Samson przedstawił swoją wersję wydarzeń, a Osborn przypomniał o telepatach, pod których wpływem się znalazł. Zanim Leonard zdążył pokazać prezydentowi kompromitujące Osborna taśmy, samolot został zaatakowany przez Green Goblina - a raczej podszywającego się pod niego Headsmana, jednego z nowych Thunderboltów. Oczywiście, atak był ukartowany. Na ratunek prezydentowi natychmiast pospieszyli pozostali Thunderbolts. Aby przekonać prezydenta, że Osborn jest ofiarą spisku, a "Green Goblin" i Samson działają w zmowie, Ant-Man wszczepił Leonardowi emiter gamma, który doprowadził go do szału. Leonard miał już zaatakować prezydenta, kiedy Ghost wyfazował go z samolotu. Po tym wydarzeniu Samson był poszukiwany listem gończym jako niedoszły zabójca prezydenta. [Thunderbolts #128-129]

Jakiś czas później Leonard wprowadził She-Hulk, Bena Uricha i Petera Parkera do Gamma Base w Nevadzie, wyjawiając, że nie zarządza nią wojsko, lecz MODOK i AIM, a wszyscy znajdujący się na terenie bazy wojskowi to roboty udające ludzi. Generał Ross współpracował z MODOKiem, by wyprodukować nowych super-żołnierzy - tym razem za pomocą energii gamma.
W środku grupa zobaczyła A-Bomba, na którym prowadzono jakieś eksperymenty, i uwięzionego Bruce'a Bannera. Kiedy She-Hulk zapytała, dlaczego Leonard nie powiedział jej o tym wcześniej, doktor zdążył tylko powiedzieć, że MODOK poddał go praniu mózgu. Zaraz potem kontrolę przejęła stworzona przez MODOKa osobowość każąca zwracać się do niej per "Samson". Zmiana Leonarda w Samsona niosła ze sobą drobne zmiany w wyglądzie - Samson był trochę większy, miał długie włosy i bliznę w kształcie błyskawicy, przecinającą klatkę piersiową. Gamma Base stała się polem walki między She-Hulk i Samsonem, która eskalowała w miarę, jak dołączali do niej nowi uczestnicy - MODOK, Spider-Man, A-Bomb, Red Hulk i zwykły Hulk. Wszystko skończyło się dużą eksplozją, po której Samson i She-Hulk pozostali w rękach MODOKa i Red Hulka, pozostałym udało się uciec. [Incredible Hulk #600]

Samson brał później udział w kłótni z kimś, kto okazał się Red Hulkiem. Kłótnię obserwowała Domino, która znalazła się z tego powodu w opałach. Czerwony był przekonany, że Neena poznała jego sekretną tożsamość i zaatakował ją, jednak mutantce udało się uciec. Samson i Ross kazali Red Hulkowi zebrać drużynę, która zapoluje na Domino. Z różnych powodów na współpracę z czerwonym Hulkiem zgodzili się: Deadpool, Thundra, Elektra, Crimson Dynamo i Punisher. Domino zdążyła w międzyczasie skontaktować się z własnym zespołem - Red Hulk i jego ekipa mieli więc zmierzyć się z X-Force.
Podczas jatki do drużyny Red Hulka dołączyła Red She-Hulk. Kiedy sprawy przybrały zły obrót dla czerwonego - został oślepiony przez Wolverine'a - ewakuowała się wraz z nim do kanałów. Walczące niedobitki obu drużyn rozdzielił ostateczenie Samson.
Red She-Hulk nadal prowadziła kanałami oślepionego Red Hulka - i wprowadziła go prosto w zasadzkę, którą przygotował Samson. Doktor zdążył zebrać drużynę czerwonego i kupić ich lojalność dając im to, co wcześniej obiecał im Red Hulk. Thundra pozostała jednak lojalna czerwonemu i zaatakowała Samsona, dając Red Hulkowi czas na ucieczkę.
Później okazało się, że całe zajście - włącznie z tym, by Domino zauważyła Red Hulka - zostało ukartowane przez Samsona. [Hulk v2 #14-17]

W jakiś czas później doszło do konfrontacji pomiędzy osobowościami doktora. Leonard prowadził terapię Samsona. Odpowiadając na kolejne pytania swojej oryginalnej osobowości Samson wyjawił, że żył w cieniu innych - najpierw swojego ojca, potem Bannera, Glenna Talbota i generała Rossa, trzech najważniejszych mężczyzn w życiu Betty Ross, z którymi nie mógł się równać. A jednak dawno temu tylko on mógł ją uratować, przywracając do życia ze stanu krystalizacji. Jednocześnie skorzystał z okazji, by napromieniować się energią gamma i dać sobie nadludzkie moce. Po kolejnym pytaniu Leonarda Samson precyzuje, że technologia kateksji, dzięki której uzdrowił Betty i dał sobie moce, pochodziła od generała Rossa i "innych". Kolejne pytania Leonarda doprowadzają Samsona do furii. Walczące osobowości próbuje rozdzielić trzecia - Doc Samson, bohater - jednak Samson okazuje się silniejszy od nich obu. Ze starcia wychodzi jako dominująca - może nawet jedyna - osobowość. [Hulk v2 #18]

Niedługo później posypały się odpowiedzi na trapiące wszystkich pytania. Czerwonym Hulkiem był generał Ross. W kilku sytuacjach, w których Red Hulk i Ross stali koło siebie, generała udawał robot LMD. Samson pracował dla MODOKa, który był częścią Intelligencii - grupy najmądrzejszych superłotrów, planujących podbój świata. Ich siedzibą był Hellcarrier - wykradziony ze złomowiska i przebudowany złoty helicarrier S.H.I.E.L.D., w tym celu zaatakowany przez czerwonego Hulka. Ich plan składał się z dwóch elementów - w pierwszej fazie chcieli porwać osiem najmądrzejszych osób na świecie - siedmiu herosów i Von Dooma - i umieścić ich w maszynie ogłupiającej, aby nikt nie przeszkodził im w fazie drugiej. Faza druga polegała na przeprowadzeniu zamachu stanu przy pomocy superżołnierzy naładowanych energią gamma. Początkowo na jego czele miał stanąć Red Hulk - Ross, jednak drogi jego i Inteligencii rozeszły się. Ostateczne twarzą puczu miał być LMD udający Glenna Talbota.
Intelligencii stawiła czoło grupa Bannera, w skład której wchodzili: Skaar, Korg, A-Bomb i Red Hulk oraz ich wtyczka w szeregach Inteligencii - Lyra, a także uwolniona przez nią She-Hulk i zdradzona przez Intelligencię Red She-Hulk (którą okazała się być wskrzeszona Betty Ross). Mimo to Intelligencia odniosła sukces - Banner został pochwycony i podłączony do maszyny ogłupiającej. W ręce Intelligencii wpadł również Red Hulk - jak się okazało, kluczowy element ich planu. Po tym, jak wyssał energię gamma z zielonego Hulka, tylko on mógł zostać źródłem zasilającym generator promieni kateksji [cathexis ray]. Dawno temu to właśnie to urządzenie uzdrowiło Betty i dało Samsonowi moc Hulka - teraz Intelligencia obdarowała siłą Hulka dziesiątki wiernych żołnierzy AIM.
Ostatecznie Banner okazał się mądrzejszy, niż ktokolwiek się spodziewał. Wyrwał się spod wpływu maszyny ogłupiającej i uwolnił pozostałych bohaterów. Następnie wspólnie przeprogramowali generator promieni kateksji tak, by odebrać moc żołnierzom AIM i zwrócić energię gamma Bannerowi. Coś jednak poszło nie tak - Banner nie był w stanie przyjąć całej energii, a generator zaczął się sypać, co groziło katastrofalną w skutkach eksplozją.
Wtedy do głosu ponownie doszedł Leonard. Zaoferował, że przyjmie na siebie nadprogramową energię. Szybko okazało się, że jego ciało nie jest w stanie tego znieść. Leonardowi to nie przeszkadzało - zawsze chciał uratować świat, a teraz wreszcie miał okazję. Zgromadzona energia spopieliła go, ale osiągnął swój cel - powstrzymał eksplozję, ocalił przebywające na Hellcarierze osoby i udowodnił, że był bohaterem. [Fall of the Hulks/World War Hulks, a zwłaszcza Incredible Hulk #610]

Gamart i Krzycer

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.