Avalon » Serie komiksowe » Icons: Chamber » Icons: Chamber #2

Icons: Chamber #2

Icons: Chamber #2

"The Hollow Man" Chapter Two

Postacie
  • * Chamber
  • * Amber Cheesman, Kirk, Gigi Martin, Walter, inni uczniowie Empire State University
Cytat

Chamber: "Your roomie's not into mutants, is she?"
Amber: "Not unless they're ninjas, turtles, and decorations on her pillowcase"

Streszczenie

Kilka kul pistoletu trafia w owiniętą bandażami pierś Jonothana, który stara się jeszcze dowiedzieć, kim był napastnik, ale osuwa się bezwładnie na łóżko. Jego oprawca ucieka przez okno. Chwilę później, przez dziury w bandażach wydobywają się promienie energii i Jono z krzykiem zrywa się na równe nogi. Nagle ktoś puka do jego drzwi i wypytuje o hałasy, a mutant tłumaczy, ze miał zbyt głośno włączony telewizor. Kiedy stojący przed drzwiami chłopak orientuje się, że ma do czynienia z homo superior, przeprasza go i prosi, żeby informował go, jeżeli coś będzie nie tak. Chwilę później do pokoju wraca Walter, kiedy Jono pyta, gdzie podziewał się przez całą noc, dochodzi do krótkiego spięcia między współlokatorami i Walter kończy rozmowę, mówiąc, że chce się wyspać.

Później, Jono spotyka na dworze Amber i wyznaje, że należy do X-men, a do Empire State University przyjechał by prowadzić dochodzenie w związku ze śmiercią grupy mutantów. Nagle przerywa - dostrzegł obserwującego go od dwóch dni chłopaka i za namową Amber postanawia zapytać, o co mu chodzi. Student tłumaczy, że chciał mu zaproponować rolę w przedstawieniu, ale kiedy dodaje, że widzi go w roli zombie, Jono traci entuzjazm i odchodzi. Chłopak krzyczy za nim, że nie chciał zrobić mu przykrości, ale mutant już go nie słucha. Pyta Amber, gdzie mogliby porozmawiać sam na sam, a ona zabiera go na stołówkę. Tam Starsmore opowiada jej o incydencie w jego pokoju, a na poparcie swoich słów pokazuje jej kilka nabojów, które wydostały się z jego ciała, po czym tłumaczy, że w jego klatce piersiowej nie ma ani płuc, ani serca, więc nic nie mogło mu się stać. Amber twierdzi, że ten, kto go postrzelił musiał o tym wiedzieć i prawdopodobnie chciał go tylko przestraszyć. Ich rozmowę przerywa wejście Kirka i jego bandy. "Neutrino Anihilator" żąda, żeby Jono pocałował jego buty i grozi, że w przeciwnym razie jego kumple zrobią krzywdę towarzyszce Jonothona. Chamber klęka przy nogach Kirka i odchyla maskę, a zadowoleni członkowie "Magnetic North" zostawiają ich w spokoju. Amber pyta, czy zrobił to dla niej, a Jono przypomina, że nie ma ust, więc całowanie jest dla niego niemożliwe. Zamiast tego związał jego sznurówki. Kawałek dalej, Neutrino Anihilator przewraca się i krzyczy, że zabije bezczelnego Anglika, który tymczasem idzie na spotkanie z Gigi.

Dziewczyna opowiada mu o swoim chłopaku, który również był mutantem i posiadał telepatię podobną do tej, którą dysponuje Starsmore. Alex zginął w wybuchu, który zabił pięciu innych członków ESU - ona sama przeżyła tylko dlatego, że osłonił ją swoim ciałem. Gigi zmienia temat na przeszłość Jono, a gdy ten jest zaskoczony, ile dziewczyna wie na jego temat, tłumaczy mu, że wszystko wyczytała w Internecie, na stronie Purity - uniwersyteckiej organizacji antymutanckiej działającej w ukryciu. Gigi uważa, że to oni są odpowiedzialni za śmierć jej chłopaka i przyjaciół, a oczarowany nią Jono nie zaprzecza.

Jakiś czas później, Chamber idzie do mieszkania Amber. Drzwi otwiera mu piękna, zgrabna blondynka, a zauroczony mutant mota się, pytając o jej współlokatorkę. Dziewczyna znika za drzwiami i chwilę później do Jonothona wychodzi Amber. Starsmore prosi ją o przysługę - ale najpierw wypytuje jeszcze o współlokatorkę. Kiedy Cheesman zaczyna okazywać zniecierpliwienie, przechodzi do sedna sprawy i prosi o pomoc z Internetem - chce namierzyć założycieli Purity, ale jest kiepski, jeśli chodzi o komputery. Z westchnieniem, Amber siada przy biurku. Twierdzi, że potrzeba jej pół godziny, żeby zlokalizować komputer, z którego pisze moderator strony.

Wkrótce potem, Jono stoi przed pokojem, w którym według Amber znajduje się ów komputer. Wewnątrz jest zupełnie ciemno, więc Chamber rozświetla pomieszczenie swoją energią i tylko dzięki temu unika ciosu kijem bejsbolowym - wymierzonego przez tego samego chłopaka, który proponował mu rolę w przedstawieniu. Okazuje się, że w rzeczywistości nienawidzi on mutantów, ponieważ zabili jego rodziców. Chłopak zaprzecza jednak, gdy Jono oskarża go o nocny atak na niego - uważa, że zabijanie mutantów nie ma sensu, ponieważ czyni ich męczennikami - woli ich ośmieszać i sprawiać, by czuli się dziwadłami. Chamber pyta, dlaczego podłożono bombę, która zabiła ESU, a jego rozmówca śmieje się z jego naiwności. Według niego, to nie bomba była powodem ich śmierci, tylko inny mutant.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Icons: Chamber #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.