Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man & The Black Cat » Spider-Man & The Black Cat #4

Spider-Man & The Black Cat #4

Spider-Man & The Black Cat #4

"The Evil That Men Do" - part 4: "A Study In Scarlet"

Cytat

Matt: "Peter, you've got me wishing for the first time, that a radioactive isotope took my hearing instead of my sight."

Streszczenie

Więzienny strażnik na wyspie Rykera wyprowadza Felicię z celi, na spotkanie z prawnikiem. Nie widzi jego twarzy i nie ufa mu, ale na powitanie słyszy, że wynajął go przyjaciel. Na początek mówi, o co jest oskarżona: morderstwo pierwszego stopnia podczas próby kradzieży, prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Wszystkie dowody są przeciwko niej, bo została znaleziona półprzytomna obok wybebeszonego Kluma, cała w jego krwi, a w pokoju były akcesoria do zażywania heroiny. Na dodatek zbliżają się wybory, więc burmistrz aż się pali, żeby wynieść sprawę na pierwsze strony gazet i dowieść swojej skuteczności. Twierdzi, że mogą odeprzeć zarzut włamania, powołując się na jej wcześniejszą współpracę z władzami i oświadczyć, że była gościem Kluma. Trudniej będzie poradzić sobie z zarzutem morderstwa, ale sądząc po stanie jej kostiumu domyśla się, że w grę wchodzi napastowanie seksualne, a zatem mogą powołać się na samoobronę, jeśli Felicia zgodzi się na badania. Ona jednak nie zgadza się, a gdy prawnik próbuje ją namówić twierdzi, że nie została zgwałcona. Przerywa jego kolejną próbę pytaniem, czy wie jakie to uczucie. Nie chodzi tylko o fizyczny ból i inwazję w ciało, ale o poczucie bezsilności i upokorzenia, bo przede wszystkim do tego dąży gwałciciel: do zwycięstwa swojej woli, upokorzenia i złamania ofiary na lata. Podkreśla jednak, że Klum jej nie złamał. I chociaż chętnie sama by go zabiła, nie zrobiła tego. Prawnik wciąż sugeruje, że badanie na okoliczność gwałtu byłoby pomocne dla linii obrony, ale ona stanowczo się nie zgadza i każe mu znaleźć inny sposób, żeby ją z tego wyciągnąć. W takim razie, on stwierdza, że będą musieli liczyć na przychylność sędziego i zbiera się do wyjścia. Felicia pyta, czy ma jakieś imię, a on przeprasza za swój brak manier i rozkojarzenie - nazywa się Matt Murdock.

Trochę później, Murdock przeciska się do swojej kancelarii przez tłum dziennikarzy i pod gradobiciem pytań, dotyczących głównie tego czy jest Daredevilem. W środku, Foggy śmieje się z niego, że dadzą mu spokój dopiero kiedy ktoś ujawni tożsamość Spider-Mana i wybuchnie większa sensacja. Dodaje też, że w biurze czeka na niego jakiś nauczyciel, a gdy Matt wścieka się, że nie powinni nikogo wpuszczać mówi, że sprawdzili go i jest w porządku. Wchodząc do biura, wymienia standardowe uprzejmości z panem Parkerem udając, że się nie znają, a gdy tylko zamyka za sobą drzwi oświadcza, że Felicia jest niewinna. Potwierdza to rytm jej serca i inne oznaki, jednak jest inny problem: nie zgadza się na badania i twierdzi, że Klum jej nie zgwałcił, co nie tylko utrudnia mu obronę, ale także może oznaczać, że bardzo mocno stara się zaprzeczyć faktom. Wszystko wskazuje też, że żywi bardzo mocną nienawiść do kogoś i wbrew jego przypuszczeniom, nie chodzi o Petera. Parker pyta, czy może ją odwiedzić, ale Matt stanowczo odradza, bo przy tak rozdmuchanej sprawie, ktoś może szybko skojarzyć ich znajomość ze znajomością Black Cat i Spider-Mana. Oferuje, że może przekazać Felicii wiadomość, ale po chwili zastanowienia Peter stwierdza, że muszą ją wyciągnąć z więzienia. Murdock odpowiada, że to szalony pomysł, ale Parker jest tak nakręcony, że zarzuca mu, że nie interesuje go nic, co dzieje się poza Hell's Kitchen. Na to Matt odpowiada, że dosyć ma kłopotów, a on nie ułatwił mu zadania, wysyłając do Felicii jako adwokata. Już i tak wszyscy strażnicy patrzyli na niego, jakby Daredevil przyszedł odbić swoją koleżankę, a teraz miałby zrobić to naprawdę w kilka godzin po tym, jak rozmawiał z nią jako Murdock. W tej sytuacji, Peter zmuszony jest wypomnieć mu wszystkie przysługi, jakie mu wyświadczył i podeprzeć to faktem, że Felicia jest niewinna, a pomaganie niewinnym i skrzywdzonym to ich zadanie. Poza tym nie może ścierpieć myśli, że może być też ofiarą gwałtu. Po dłuższej chwili, Matt zgadza się pomóc i dodaje, że z taką gadką, Parker powinien zostać prawnikiem.

Trochę później, Spider-Man i Daredevil włamują się do więzienia. Zaskakujące jest to, że nikt ich nie niepokoi, a Matt nie słyszy bicia serc strażników. Gdy schodzą do głównego korytarza, okazuje się, że wszyscy strażnicy leżą martwi na ziemi. Na drugim końcu hallu, zauważają Felicję, trzymaną przez Francisa Kluma. Ona ostrzega, żeby uciekali, ale kiedy Spidey próbuje wystrzelić sieć, w kierunku Kluma, Daredevil niespodziewanie atakuje przyjaciela. Peter nie pozostaje mu dłużny i już w następnej chwili obaj okładają się na podłodze. Felicia wie, że to sprawka Kluma i błaga go żeby przestał, ale on twierdzi, że jeśli to zrobi, zwrócą się przeciwko niemu. Ona zapewnia, że są przyjaciółmi i chcą pomóc, ale on chce tylko jej pomocy. W tej sytuacji, Felicia może tylko poprosić, żeby zabrał ich stąd. Francis waha się, ale po chwili teleportuje oboje. Spider-Man i Daredevil przestają walczyć. Zauważają, że mają większy problem niż się spodziewali, bo ich przeciwnik jest nie tylko teleporterem, ale też telekinetykiem. Potem tracą przytomność.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.