Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #6

Nova vol. 4 #6

Postacie
Zapowiedź

Annihilation: Conquest trwa, ale gdzie jest Richard Rider? W porządku, nie powiedzieliśmy, kim była ta kobieta z okładki z zeszłego miesiąca, ale chyba każdy wie, że ta z tego miesiąca prezentuje najbardziej niebezpieczną kobietę we wszechświecie! Tak, Gamora powraca, więc co to oznacza dla jej byłego kochanka, Novy? Przekonasz się, gdy Nova wleci prosto w sam środek aktualnych sci-fi wydarzeń!

Cytat

Worldmind do Ko-Rel: "I taste vengeance in your mind, Ko-Rel. A hunger for destruction. That is good."

Streszczenie

Wracając do statku-bazy po walce z Phalanx, Ko-Rel zauważa, że Worldmind umilkł nagle i nie bardzo wie, co ma robić dalej. Po dotarciu na miejsce odkrywa jednak coś gorszego - kolejną grupę napastników w zniszczonym statku. Spada na nich z wściekłością i roznosi kilkoma ciosami, a potem biegnie do wnętrza statku, by sprawdzić, czy jej towarzysze żyją. Znajduje ich zmasakrowanych i załamuje się, uważając, że to jej wina, bo jest dowódcą i powinna ich chronić. Spoglądając na projekcję swojego syna przysięga, że nie pozwoli go skrzywdzić i zemści się na Phalanx. W tym momencie słyszy słabe wezwanie Worldmindu, który mówi, że Richard został zainfekowany przez Phalanx i tylko kwestią czasu jest opanowanie jego sztucznej inteligencji. Gamora zabrała go na jedną z wewnętrznych planet Kree, więc Ko-Rel wyrusza natychmiast, domagając się, by Worldmind nauczył ją otwierać portale podprzestrzenne, on zaś cieszy się, wyczuwając chęć zemsty w jej myślach. Kiedy jednak Ko-Rel obiecuje, że go uratuje, Worldmind poprawia ją - to nie jest misja ratunkowa. Musi zabić Novę Prime i zniszczyć Worldmind, zanim Phalanx przejmą nad nim kontrolę, albo staną się niezwyciężeni, a wszystkie kultury będą skazane na zagładę. Ona mówi, że nie chce tego zrobić, ale on błaga, więc w końcu zgadza się i zostaje skierowana we właściwe miejsce.

Na planetoidzie Nil-Rast, Drax ucieka przed jakimś zagrożeniem. Jest nim Nova, który pojawia się nad nim nagle i powala wyładowaniem energii, po raz wtóry wzywając do poddania się selekcji. Drax oczywiście odmawia i rzuca się do ataku, ale Richard unika go, dzięki teleportacji Phalanx. Gamora pyta, czy potrzebuje pomocy i przypomina, że Drax zabił samego Thanosa, ale Richard świetnie się bawi podczas tej walki i traktuje przeciwnika niezwykle okrutnie. Gamora stwierdza, że specjalnie zostawiła Draxa dla niego, jako test nowych możliwości, a Nova dziękuje jej za to, wbijając go w ziemię i upewnia się, że musi zostawić go przy życiu do asymilacji. Ponieważ Drax do końca nie zamierza się poddać, ogłusza go wyładowaniem wprost do mózgu.

Po pewnym czasie, dostarczają nieprzytomnego Draxa do rafinerii Phalanx, gdzie ma zostać poddany asymilacji. Teraz mają czas na chwilę rozmowy. Richard zauważa, że czuje się zadziwiająco dobrze i normalnie, chociaż spodziewał się, że połączenie z Phalanx zmieni go w bezmyślną maszynę. Gamora odpowiada, że Phalanx ewoluowali znacznie i zostali nauczeni znaczenia wolnej woli. Dzięki temu, że poszczególne obiekty są niezależne, kolektyw zyskuje większe możliwości rozwoju i nowe kierunki ewolucji. Chociaż mają zakodowaną wierność wobec kolektywu, wciąż pozostają sobą, co zamierza udowodnić, flirtując z Richardem. Przerywa im jednak znajomy odgłos otwieranego portalu, a sekundę później, Ko-Rel spada wprost na Richarda i z zaskoczenia porywa go z platformy. Worldmind ostrzega ją przed odpowiedzią Richarda, ale o ułamek sekundy za późno i zostaje odrzucona wyładowaniem energii. Rider żąda opracowania taktyki, ale Worldmind odmawia, stając po stronie Ko-Rel i kierując jej ucieczką. Nova Prime tylko bardziej się wścieka i rusza za nią, a Gamora dołącza się do pościgu. Dzięki wskazówkom Worldmindu, Ko-Rel zaskakuje Richarda kilka razy, atakując i uciekając, a gdy ją dopada, wbija go w budynek. Z każdym ciosem, Rider bardziej się wścieka i atakuje jak szalony. Worldmind prowadzi Ko-Rel w głąb kompleksu elektrowni geotermalnej, a tam udaje jej się zalać Richarda magmą i unieruchomić, jednak kiedy otrzymuje polecenie zabicia go, waha się. W tym momencie pojawia się Gamora i wbija jej nóż w plecy. Ko-Rel wpada w ramiona wstającego Richarda i prosi go, żeby otrząsnął się z tego, bo nie jest sobą. Opadając na podłogę, wzywa swojego syna i wypuszcza z dłoni projektor z jego wizerunkiem. Richard mówi, że jej serce przestało bić i przez chwilę przygląda się uruchomionej projekcji, ale Gamora mówi, że to nic ważnego, więc niszczy projektor i proponuje wspólny prysznic. Wychodząc, zostawiają Ko-Rel na ziemi, bez życia.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #6 Nova vol. 4 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.