Avalon » Serie komiksowe » Black Widow: Pale Little Spider » Black Widow: Pale Little Spider #1

Black Widow: Pale Little Spider #1

Black Widow: Pale Little Spider #1

"Part The First"

Postacie
Cytat

Nikki: "Is there something you're looking for in particular, pale little spider?"

Streszczenie

Moskwa, środek nocy. Dwie osoby wchodzą do klubu przy Prospekcie Staropriwojskim i nie zważając na hałasy schodzą do podziemi, rozmawiając przy tym o moralnym aspekcie wynoszenia nielegalnych podróbek ubrań z depozytu na posterunku. Docierają w końcu we wskazane miejsce, a za drzwiami zastają prawdziwą komnatę tortur. Zwłoki, które mają zbadać to facet przywiązany do krzyża, mający na sobie tylko maskę sado-maso. Detektyw ogląda ciało i pod maską, dokładnie na środku czoła odkrywa dziurę po kuli, co obala jego teorię, że to tylko nieszczęśliwa ofiara perwersyjnej zabawy. Tymczasem, jego partnerka znajduje na ziemi mundur podpułkownika oraz portfel z legitymacją służb wywiadowczych. Wygląda na to, że sprawa wyszła poza ich kompetencje.

W Akwarium - kwaterze głównej GRU - młoda kobieta wbiega do szatni, wołając Yelenę Belovą. Ta zamknęła się w saunie i zamierza pozostać tam, aż straci przytomność, ale Lika mówi, że nie ma się czym martwić, bo zaliczyła test sprawnościowy doskonale. Yelena mówi jednak, że Romanova miała lepszy wynik i to właśnie ją zdołowało. Jej koleżanka przypomina, że Natasha była o cztery lata młodsza, kiedy przechodziła trening, a i tak wszyscy uważają, że to ona będzie następną Black Widow. Potem rzuca jej ręcznik i mówi, że jest oczekiwana w czerwonym gabinecie.

Jakiś czas później, Yelena melduje się przed generałem. Ten bez zbytnich ceregieli pyta, czy dobrze znała podpułkownika Starkowskiego, a gdy ona mówi, że jest jej instruktorem sztuk walki, dopytuje się, czy byli ze sobą blisko. Yelena odpowiada, że pułkownik jest dla niej jak ojciec, ale poza tym nic ich nie łączy - nie rozumie tylko, skąd te pytania. Generał oświadcza, że Starkowski został znaleziony martwy w sex-clubie, z dziurą w głowie. Belova nie chce uwierzyć, więc pokazuje jej zdjęcia i zapiski, które potwierdzają, że był tam regularnym gościem. Ona obiecuje znaleźć sprawcę i zabić go, ale generał mówi, że to nie wszystko. Kiedy przeszukali gabinet pułkownika w trakcie dochodzenia, okazało się, że brakuje części akt, dotyczących właśnie Yeleny Belovej, a to prowadzi do oczywistego wniosku, że Starkowski był zdrajcą. Yelena zaprzecza, więc generał mówi, że będzie mogła przekonać się o tym osobiście, bo właśnie przyznał jej oficjalnie status Black Widow i przydzielił do tej sprawy.

Patolog właśnie przeprowadza sekcję denata i wdaje się w dyskusję z detektywami na temat sposobu, w jaki został związany, kiedy do kostnicy wkraczają Yelena i Lika. Pierwsza informuje detektywa Golitsyna, że przejmują sprawę, a druga natychmiast zabiera się do sekcji, rozstawiając policyjnego patologa po kątach. Nie mogąc patrzeć na zwłoki pułkownika, Belova wychodzi na korytarz, aby odetchnąć, a detektyw wybiega za nią, by zaprotestować, że GRU nie może odebrać mu sprawy. W odpowiedzi dostaje kopa w brzuch, a Yelena wrzeszczy, że znała tego człowieka lepiej niż ktokolwiek i to daje jej prawo do odkrycia prawdy o jego śmierci. Potem wybiega, tłumiąc łzy.

Belova udaje się na miejsce zdarzenia, ale długo waha się przed wejściem do klubu. Gdy w końcu wchodzi do środka, natychmiast zaczepia ją jedna z tutejszych domin stwierdzając, że musi być nowa w interesie. Ogląda ją uważnie i stwierdza, że wysoko aspiruje, a protesty Yeleny tylko utwierdzają ją w tym wniosku. Kiedy nazywa ją "Pajączkiem", Belova dopytuje się, co chce przez to powiedzieć, ale zamiast odpowiedzi otrzymuje cios dyscypliną i upomnienie, że nie tak powinna zwracać się do swojej pani. Yelena zamierza jej oddać, ale tamta ostrzega, że niczego się nie dowie, jeśli nie będzie grać według zasad, musi więc przełknąć dumę i poprosić. Nikki nie jest zadowolona, ale każe jej pójść za sobą na zaplecze. Po drodze mijają różne pary, oddające się dziwnym zabawom, które szokują Belovą, ale jej towarzyszka upomina, żeby się nie przyglądała i sugeruje, że chyba jej się to podoba. Yelena traci cierpliwość i chwyta ją za gardło, ostrzegając, że ją zabije jeśli nie powie, co się tu dzieje, ale tamta spokojnie odpowiada, żeby otworzyła najbliższe drzwi. Za nimi, Black Widow znajduje dziewczynę uderzająco podobną do siebie, która okłada batem innego perwersa przywiązanego do krzyża.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Black Widow: Pale Little Spider #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.