Avalon » Serie komiksowe » Black Widow: Pale Little Spider » Black Widow: Pale Little Spider #3

Black Widow: Pale Little Spider #3

Black Widow: Pale Little Spider #3

"Part The Third"

Postacie
Cytat

Yelena: "I think Petra took her role a little too seriously."

Streszczenie

Yelena przypomina sobie jeden ze wspólnych treningów z pułkownikiem w Akwarium. Kiedy zachowywała się jak początkujący kadet, sprowokował ją do ataku i zmusił, żeby dała z siebie wszystko. Jak na swój wiek, doskonale dawał sobie radę, a może nawet przewyższał ją umiejętnościami i dlatego zmusił ją do wykonania ruchu, przez który straciła równowagę i łatwo mógł ją przewrócić. Przez chwilę leżał tak na niej z dziwnym wyrazem twarzy i odsunął się dopiero, kiedy zaczęła się wściekać na siebie i powtarzać, że Romanova zrobiłaby to lepiej. Starkowski wyjaśnił jej, że trening jest po to, aby znajdować błędy i uczyć się je naprawiać. Tutaj nie liczy się Romanova, a jedynie jej nauka i postępy oraz to, co mogą zrobić razem, a razem zrobią z niej następną Black Widow.

Nikki przywraca ją do rzeczywistości pytaniem, czy wszystko w porządku. Schodzą właśnie do piwnic, do pokoju Petry, chociaż Nikki nie uważa, aby była ona bardzo pomocna w tej sprawie. Belova twierdzi jednak, że skoro była z pułkownikiem poprzedniej nocy, to musi coś wiedzieć i pyta, czy dziewczyna tu mieszka. Nikki wyjaśnia, że wynajęła jeden z pokoi, a Starkowskiemu to odpowiadało, bo zawsze była dla niego dostępna. Twierdzi też, że z pewnością by go nie zabiła, bo jest profesjonalistką i robi tylko to, czego klient sobie życzy. Zapytana, wyjaśnia też, że sama wybrała ją do roli Black Widow, bo najbardziej pasowała z wyglądu, a ponadto była w wojsku i znała różne przydatne sztuczki. Na pytanie, czy Starkowski z nią sypiał, Nikki odpowiada uśmiechem i stwierdzeniem, że właśnie po to tu przychodził.

Petra przerywa innej parze zabawę, aby zabrać związanej niewolnicy kaptur. Kiedy zbliża się do wyjścia zauważa, że detektyw Dobrova wypytuje ochroniarza o swojego partnera. Podchodzi więc do niej i mówi, że przed chwilą rozmawiała z Golitsynem, a Valentina każe zaprowadzić się do niego. Petra zabiera ją więc do piwnicy i wprowadza do pustej celi, a tam atakuje znienacka. Uderza głową Dobrovej w ścianę kilka razy, kopie po plecach, a potem przykuwa łańcuchem do ściany i ciasno zawiązuje kaptur. Wychodząc mówi, że to wszystko jest częścią jej tajnej misji i nie może zostawić świadków.

Nikki zauważa na drzwiach Petry znak czarnej wdowy i stwierdza, że wcześniej go tu nie było. Yelena puka do drzwi, ale wydaje się, że w środku nikogo nie ma, a ponieważ jej towarzyszka nie ma przy sobie klucza, postanawia wywarzyć je kopniakiem. Na podłodze znajdują zwłoki, ale to Nikki rozpoznaje w nich Golitsyna. Yelena zauważa natomiast, że ściany obklejone są zaginionymi dokumentami i zdjęciami. Pyta, czy pułkownik bywał w tym pokoju, ale Nikki zaprzecza i nie rozumie, dlaczego Petra miałaby go zabić. Odpowiedź jest prosta - ponieważ za bardzo wczuła się w swoją rolę, a on wciąż nie traktował jej jak prawdziwej Yeleny. W tym momencie zjawia się Petra. Strzela Nikki w plecy i krzyczy, że Belova jest w błędzie, bo było całkiem odwrotnie - to ona udawała, że jest Black Widow, chociaż nią nie jest, bo jest na to za słaba. Starkowski mówił Petrze o wszystkich jej niepowodzeniach, więc jest przekonana, że bardziej niż Belova zasługuje na rolę Black Widow. Strzela do Yeleny, ale strój z kevlaru zatrzymuje pocisk. Dopada więc do niej i rzucając po całym pokoju próbuje zmusić, aby przyznała, że to ona jest prawdziwą Black Widow, a w końcu przystawia pistolet do głowy i każe powiedzieć to tak, jak mówił pułkownik, kiedy ją pieprzył. Tego jest już za wiele. Yelena przechodzi do kontry i w dwóch ruchach zakłada jej podwójnego nelsona. Mówi, że tamta zabrała jej już człowieka, który był dla niej jak ojciec, więc nie pozwoli odebrać sobie imienia, które jej nadał. Potem skręca jej kark.

Lika opatruje połamane żebra Yeleny zauważając, że i tak miała dużo szczęścia. Przy okazji przekazuje, że generał Tischenko czeka na nią w czerwonym gabinecie.

Kilka minut później, Yelena staje przed generałem, przedstawiając sprawozdane z przeprowadzonej akcji i zwracając odzyskane dokumenty. Generał pyta, co się stało z kobietą, która zabiła pułkownika, Belova zaś oświadcza, że okoliczności zmusiły ją do zastosowania ekstremalnych środków. Tischenko dobrze wie, co to oznacza, ale nie ma uwag. Każe jej się zgłosić następnego dnia o ósmej rano, aby odebrać informacje o misji w Czeczenii.

Kiedy Belova się odmeldowuje, generał zaprasza do gabinetu innego oficera i pyta, czy uważa, że Yelena jest gotowa. Nikki, a raczej kapitan Lubyeva, oświadcza, że nie ma co do tego wątpliwości. Wprawdzie Petra wymknęła im się spod kontroli, a Belova długo się wahała, ale kiedy już się przełamała, zadziałała perfekcyjnie. Ostrzega jednak, że jej uczucie do Starkowskiego było szczere, więc jeśli kiedykolwiek dowie się, że to GRU stał za jego zabójstwem, a cała sprawa była tylko kolejnym testem, może zwrócić się przeciwko nim i będą musieli ją zabić. Tischenko spokojnie stwierdza, że jeśli okoliczności będą tego wymagały, zawsze mogą stworzyć kolejną Black Widow.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Black Widow: Pale Little Spider #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.