Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #7

Alias #7

Alias #7

"B Level" - part 2

Postacie
Cytat

Jessica: "You talked to him?"
Guy: "Yeah, well, shit!! You don't talk TO Jones, he talks AT you."

Streszczenie

Jane zaczyna swoją opowieść od informacji, że jej mąż - Rick Jones, zaginął. Właściwie, może nie jest to dokładne określenie - po prostu nie wie, gdzie jest i trwa to już miesiąc. Już wcześniej zdarzało mu się znikać, ale nigdy na tak długo i pewnie chodziło o jakieś bohaterskie sprawy. Są małżeństwem od pół roku. Poznali się na jednym z jego występów, bo Jane była jego wielką fanką. Kiedy zaczęli się spotykać, zawsze opowiadał jej o swoich przygodach, chociaż nigdy nie przedstawił jej swoim bohaterskim kolegom. Nie przeszkadzało jej to jednak, bo uznała, że to jego sprawy i nie chciała się wtrącać - po prostu za bardzo go kochała. Teraz odchodzi od zmysłów, bo nie wie, co się z nim dzieje, a jedyna osoba, do której mogła zgłosić się po pomoc to Jessica, bo Rick zawsze mówił o niej same dobre rzeczy. Jessica jest tym zaskoczona, bo nie wydaje jej się, żeby byli spokrewnieni, ani nawet nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek się spotkali. Jane wyciąga portfel i oświadcza, że cena nie gra roli, bo chce tylko odzyskać męża, ale Jessica każe jej schować pieniądze i obiecuje, że zobaczy co się da zrobić.

Nauczona niedawnymi doświadczeniami, Jessica najpierw sprawdza swoją klientkę i prawie żałuje, że nie okazała się wariatką, bo to ułatwiłoby sprawy. W książce telefonicznej najbliższych trzech stanów znalazła 456 Ricków Jonesów, a jego oficjalna strona została przejęta przez jakiś porno-serwis, więc tą drogą do niczego nie dojdzie. Nie może też skontaktować się z Avengers, bo znowu są na misji, a poza tym nie chce od razu prosić Kapitana o przysługę po tej aferze z kasetą [poprzednia historia - Gil]. Hulk odpada z oczywistych względów, więc pozostaje jej podążyć za wątkiem rzekomego pokrewieństwa. Dzwoni do matki, aby zapytać, czy mają w rodzinie jakiś Ricków, Dicków albo Richardów, a po dłuższej i niełatwej rozmowie dowiaduje się, że żadne pokrewieństwo nie wchodzi w grę.

Udaje się więc do księgarni, aby zapytać, czy są jakieś książki o Ricku, a sprzedawca wygrzebuje z pudła z przecenami jego autobiografię pod tytułem "Sidekick". Siada z nią w parku i pogrąża się w lekturze wynurzeń Jonesa, kiedy nagle przerywa jej jakaś dziewczyna pytaniem, jakie ma moce. Przedstawia się jako Amy i mówi, że jest mutantem, a jej zdolnością jest widzenie aury innych. Aura Jess jest pomarańczowa, co oznacza, że ma jakieś nadludzkie zdolności. Wtedy pojawia się kumpel Amy i odciąga ją na bok mówiąc, żeby trzymała się z dala od groupies Jonesa. Jessica pyta, co ma na myśli, a ten mówi, że facet kręci się tu od jakiegoś czasu, opowiada niestworzone historie i obraca wszystkie panienki w okolicy. Okazuje się, że Rick co wieczór gra w pobliskim lokalu, wiec Jessica wypytuje o szczegóły i postanawia to sprawdzić. Odchodząc, mówi Amy, że naprawdę ma "moce", żeby kumpel przestał nazywać ją kłamczuchą.

O piątej, Jessica zjawia się w klubie Ultimate, ale jest jeszcze zamknięty, więc wypełnia sobie czas lekturą książki. Trochę później wraca do lokalu i obserwuje występ Jonesa, a po koncercie udaje się do jego garderoby. Zanim jednak zdąży się przedstawić, Rick zabiera swoją gitarę i zaczyna uciekać. Wybiega za nim na tyły lokalu, a tam niespodziewanie on atakuje ją gitarą i krzycząc jak oszalały pyta, czy to Kree czy Skrullowie przysłali ją, żeby zniszczyć mu życie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.