Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #17

Alias #17

Alias #17

"The Underneath" - part 2

Postacie
Cytat

Malcolm: "And that Daredevil asshole. He's a big pussy. (...) He got outted in the tabloids, right? And now what? He's suing everyone like a big fucking pussy. I mean, be a man."

Streszczenie

Jessica i Scott właśnie są w łóżku i zabawiają się na pieska, kiedy nagle ona oświadcza, że chce przerwać. On oczywiście natychmiast pyta, czy coś jest nie tak, ale ona mówi, że to nie jego wina tylko jej, bo nie powinna go namawiać, kiedy nie jest w nastroju. Naturalnie, chodzi o sprawę, więc Scott oferuje się wysłuchać, co jej leży na wątrobie i zgaduje przy tym, że ma to jakiś związek z Jamesonem.

Wcześniej tego dnia, Jessica wsiada do limuzyny Jamesona, chociaż wie, że on jej nienawidzi i odwzajemnia to uczucie. Tym razem jednak on nie kłapie gębą jak zwykle, tylko siedzi w ciszy, zamyślony, a ona nie wie jak zacząć rozmowę. W końcu wyrzuca z siebie całą historię i wszystko, co wie na temat powiązań Mattie z rodziną Jamesonów oraz wyznanie, że przyszła do niego, bo nie wie, co dalej robić z tą sprawą. Jonah dwa razy pyta, gdzie jest dziewczyna, a ponieważ Jessica konsekwentnie twierdzi, że nie wie stwierdza, że próbuje go szantażować. Ona próbuje wyjaśnić, że dziewczyna może być w tarapatach, ale on stwierdza, że pewnie sama ją porwała i grozi, że jeśli Mattie nie wróci do domu, zrujnuje ją. Potem każe zatrzymać limuzynę i każe jej wynosić się na deszcz.

Teraz, Jessica stwierdza, że powinna była od razu iść na policję, mimo swojej niechęci do władz i pod żadnym pozorem nie powinna była rozmawiać z Jamesonem, bo ten facet jest nienormalny. Scott delikatnie zauważa, że właśnie o tym samym mówił od początku.

Jessica wraca do swojego biura i postanawia uporządkować wiadomości, bo jedynym wyjściem, jakie widzi jest rozwiązanie sprawy. Przypomina sobie wszystko, co powiedzieli Mattie i Jameson, a następnie próbuje połączyć to z danymi od Quartermaina. Zauważa, że Mattie była w komitywie z niejaką Madame Web i poprzednią Spider-Woman, Jessiką Drew, więc postanawia poszukać z nią kontaktu. Znajduje w necie adres biura detektywistycznego Jessiki i dzwoni pod podany tam numer, ale nagranie na sekretarce informuje, że Drew jest w Stambule, a w razie pilnej sprawy należy dzwonić na komórkę. Przełykając zazdrość, Jessica dzwoni pod wskazany numer i zostawia lakoniczną wiadomość, że szuka kontaktu w sprawie Mattie Franklin. W tym momencie ktoś puka do drzwi. Malcolm wsadza głowę przez szparę i na dzień dobry pyta, czy Jessica zna Kapitana, a gdy ta każe mu spadać pyta, gdzie się podziewała przez kilka ostatnich dni. Jess zbywa go, więc jeszcze raz pyta o Kapitana, a gdy ona potwierdza, że go zna pyta, czy słyszała już, że publicznie ujawnił swoją tożsamość. Wiadomość pojawiła się w mediach tego ranka, ale Jessica jakoś ją przegapiła. Malcolm twierdzi, że Steve ściąga z niej, bo ujawniła się jako pierwsza lata temu. Twierdzi też, że Daredevil to cipa, bo dał się wystawić i teraz może tylko grozić wszystkim pozwami. Jessica jak zwykle cieszy się, że mogła wysłuchać jego opinii, ale ponownie każe mu się wynosić, bo ma po uszy pracy. Chłopak jednak upiera się, że może pomóc, bo jest wystarczająco narwany i ma nieskończoną wiedzę o rzeczach zbytecznych. W takim razie, Jess pyta go, co wie o Spider-Woman, a on od razu pyta, którą z trzech ma na myśli. Niestety, o tej ostatniej wie niewiele, a już na pewno nie zna jej, ani nikogo kto by ją znał. Jessica udziela mu kilku podstawowych informacji i mówi, że dziewczyna może mieć problem z narkotykami, więc jeśli zna jakichś ćpunów i chce pomóc, może popytać o nią. Malcolm wykorzystuje sytuację i mówi, że jeśli ją znajdzie, chce dostać pracę w biurze. W tej chwili, Jessica jest gotowa nawet zatrudnić go na pół etatu, jeśli jego rodzice się zgodzą. Wyrzuca więc chłopaka za drzwi, żeby wreszcie się zamknął i wraca do swojego laptopa. W tym momencie dzwoni telefon, a głos w słuchawce mówi, że spotkają się o siódmej wieczorem. Kobieta przedstawia się jako Madame Web i mówi, że widzi przyszłość, ignoruje jednak pytanie Jessiki, czy znajdzie idealnego faceta, a w zamian dyktuje jej swój adres, chociaż już wie, że i tak zabłądzi.

Trochę po siódmej, asystentka Madame Web znajduje Jessikę, błądzącą w korytarzu i prowadzi do swojej pracodawczyni. Na powitanie, Web dziękuje jej za spóźnienie, którym potwierdziła jej przewidywania. Jess stwierdza, że nie wie, dlaczego właściwie tu przyszła, ale jasnowidząca wie, że kłamie i wymienia dokładnie źródła, w których ją sprawdziła. W tej sytuacji, Jessica pyta, co łączy ją z Mattie, a Web oświadcza, że była jej mentorką i przewodniczką przez pewien czas, jednak ich drogi się rozeszły, a od niedawna nie może dostrzec dziewczyny na planie astralnym, ani zajrzeć w jej przyszłość. Ponieważ Jessica czuje się zagubiona, Web wyjaśnia pokrótce, jak działają jej zdolności i oświadcza, że odnalazła Mattie w jednej z jej możliwych przyszłości. Widzi błyskające światła i taniec, czuje ból dziewczyny, a potem widzi, jak Jessica walczy z nią i od tego miejsca otwiera się kilka mniej lub bardziej tragicznych rozwiązań. Słysząc, że może zabić Mattie lub sama zginąć, Jessica stwierdza, że to wszystko zwykłe brednie, a jeśli kobieta naprawdę wszystko widzi, niech lepiej powie jej, dlaczego dziewczyna przyszła do niej. Web zaskakuje ją jednak stwierdzeniem, że przykro jej z powodu tego, co stało się w przeszłości Jessiki. Ta wścieka się, sądząc, że kobieta przeczytała jej myśli, ale tamta przeprasza i mówi, że tak drastyczne wizje czasami same do niej przychodzą. Jess rzuca kilka wyzwisk i wybiega z apartamentu.

Po tej rozmowie postanowiła pójść do Scotta i wyładować stres we właściwy sobie sposób, ale nie pomogło, więc teraz woli schować się pod kołdrę i próbować zasnąć. Scott pyta, o czym mówiła Madame Web, ale Jessica odwraca się od niego i udaje, że zasypia.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.