Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #22

Alias #22

Alias #22

"The Secret Origin Of Jessica Jones" - part 1

Postacie
Cytat

Nurse: "Jessica... It's a miracle."

Streszczenie

Było to piętnaście lat temu. Kiedy wszystkie dzieciaki w szkole wyśmiewały się z Petera Parkera, jedna dziewczyna patrzyła na niego rozmarzonym wzrokiem i rysowała serduszka z jego imieniem w swoim notesie - Jessica. Kiedy wreszcie przemogła swoje obawy i postanowiła zaprosić go na randkę podczas pokazu eksperymentalnego generatora energii jądrowej [tak, właśnie tego - Gil], on nagle źle się poczuł i musiał wyjść. Sądząc, że to jej wina, wyszła na ulicę i o mało nie wpadła pod ciężarówkę z radioaktywnymi odpadami [tak, właśnie tą - Gil]. Wróciła więc do domu i spędziła wieczór, wpatrując się w plakat z Johnnym Stormem i dotykając się w miejscach intymnych. Niestety, akurat, kiedy zaczynało jej być dobrze, do pokoju wszedł jej młodszy brat, Phillip, więc musiała go wyrzucić i pogrążyć się we wstydzie.

Kilka dni później, była wraz z rodziną w drodze do Disneylandu. Rodzice jak zwykle kłócili się, bo jej ojciec, który pracował w zakładach Starka, nie potrafił postawić się kierownikowi i od lat tkwił na tej samej posadzie. Jessica siedziała z tyłu z bratem, który ciągle jej dokuczał, więc w końcu nie wytrzymała i mu oddała. Wtedy ten zaczął się drzeć, a ojciec wydarł się na nią. Odwrócił się przy tym i stracił panowanie nad kierownicą, a po chwili wjechał wprost pod przejeżdżającą obok ciężarówkę wojskową. Cały ładunek z naczepy spadł na ich samochód, a butla z jakimś gazem wylądowała dokładnie na kolanach Jessiki. Samochód odbił się od innej ciężarówki w konwoju i wypadł z drogi, po czym wybuchł.

Jessica obudziła się po nieokreślonym czasie, sama w wielkiej szpitalnej sali. Kiedy wyjrzała przez okno, ujrzała Galactusa, a Silver Surfer przeleciał tuż za oknem. Zaraz pojawiło się kilka podekscytowanych pielęgniarek, które dopiero po dłuższej chwili zorientowały się, że dziewczyna jest przytomna. Po sześciu miesiącach śpiączki to był prawdziwy cud.

Wkrótce, Jessica trafiła do sierocińca. Nie trwało długo, zanim dyrektorka wezwała ją do siebie i oświadczyła, że znaleźli dla niej rodzinę zastępczą. Rozwodziła się nad tym, jakie to szczęście dla dziewczyny w jej wieku i zachwalała rodzinę Jonesów, podkreślając, że jej przyszła opiekunka również straciła rodzinę i doskonale rozumie jej sytuację. Jessica siedziała markotna w fotelu i nie odzywała się, więc dyrektorka podeszła do niej i powiedziała, że to, co się stało nie było jej winą, a los wynagrodził jej stratę, dając drugą szansę. Przez chwilę Jessica wierzyła w to.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.