Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #24

Alias #24

Alias #24

"Purple" - part 1

Postacie
Cytat

Wiadomość na sekretarce: "My name is Jim Eldred. I would like t-t-to schedule an appointment. I think... I'm pretty sure that Hulk is fucking my wife."

Streszczenie

Matt Murdock zaprosił Jessikę do swojego biura, aby przedstawić jej swojego przyjaciela, który potrzebuje pomocy detektywa. Lord Plunder [znany bardziej jako Ka-Zar - Gil] stawia sprawę jasno: Zabu zaginął. Ponieważ Jessica nie bardzo rozumie, o co chodzi, Ka-Zar wyjaśnia, jak jego ojciec odkrył Savage Land, a potem ukrył się tam przed ludźmi, którzy chcieli go zabić, lecz zginął z rąk tubylców. On sam zgubił się w dżungli i został wychowany przez szablozębnego tygrysa - Zabu, a gdy dorósł został władcą tej krainy jako Ka-Zar. Kilka miesięcy temu, Zabu zaginął i mimo wysiłków jego i Shanny, nie udało się go odnaleźć. Dlatego chciałby prosić Jessikę o pomoc i zabrać ją do Savage Land, aby pomogła mu odnaleźć tygrysa. Słysząc całą tą historię, Jessica oświadcza, że nie może pomóc. Cała ta sprawa z dżunglą w środku Antarktyki, tygrysami i dinozaurami po prostu ją przerasta i żadne pieniądze świata nie skłonią jej do zmiany zdania. Przeprasza obu panów za swoje zachowanie i wychodzi.

Po powrocie do biura, znajduje na sekretarce wiadomość od faceta, który chciałby ją wynająć, bo podejrzewa, że jego żona sypia z Hulkiem. Stwierdza, że zdecydowanie zbyt wielu świrów wydzwania do niej odkąd w Bugle pojawił się pochlebny artykuł na jej temat i marzy o jakiejś normalnej sprawie. Następna wiadomość jest od kobiety, która w imieniu grupy ludzi chciałaby prosić ją o odnalezienie pewnego człowieka. Jego nazwisko brzmi Killgrave, ale powszechnie znany jest jako Purple Man. Gdy wiadomość dobiega końca, Jessica blednie i natychmiast biegnie do łazienki, by zwymiotować.

Wkrótce potem, Jessica spotyka się z Carol Danvers w posiadłości Avengers. Ponieważ to ona skierowała do niej tamtą kobietę, na dzień dobry dostaje serię wyzwisk podsumowanych pytaniem, jak mogła jej to zrobić. Jest naprawdę wściekła, ale Carol stwierdza, że nie zrobiła tego, aby jej dołożyć, tylko dlatego, że ci ludzie jej potrzebują. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co Jessica czuje, a ponieważ uważa się za jej przyjaciółkę uznała, że ta sprawa może jej pomóc poradzić sobie z przeszłością. Jessica wyrzuca jej, że nie miała prawa tego robić, ale milknie, kiedy w drzwiach pojawia się Captain America i zaprasza ja do środka. Jess stwierdza, że właśnie miała sobie iść. Przed jej oczami pojawia się Scott - teraz w miniaturowej postaci, siedzący na osie - i pyta, dlaczego nie uprzedziła go, ze wpadnie do rezydencji. Jessica nie odpowiada nic, tylko wybiega przez bramę i zatrzymuje taksówkę. Carol wyjaśnia zebranym, że Jess potrzebuje chwili samotności.

Nie może jednak liczyć na samotność, bo gdy tylko taksówka rusza, Scott pojawia się obok niej, strasząc nie tylko ją, ale także kierowcę. Scott mówi, że wie o wszystkim, co stało się w jej przeszłości. Sprawa wypłynęła, kiedy chciał jej załatwić przepustkę do posiadłości, ale Carol i Steve poręczyli za nią, więc nie ma się czego wstydzić. Ona jednak nie chce o tym rozmawiać, każe kierowcy się zatrzymać i natychmiast po wyjściu z samochodu odlatuje. Teraz to Scott ma problem, bo nie ma przy sobie portfela. Jessica ląduje na najbliższym dachu i chwyta się za brzuch.

Po powrocie do biura, jeszcze raz słucha wiadomości od Kim Rourke i głęboko zastanawia się nad jej treścią.

Wkrótce, udaje się pod wskazany adres. Kim wita ją i prowadzi do salonu, gdzie zgromadziło się kilkadziesiąt osób - wszyscy mają ten sam problem. Jako rzeczniczka grupy, Kim pyta ją, co wie o Purple Manie, więc Jessica zaczyna od tego, jak zdobył swoje zdolności, kradnąc eksperymentalny gaz w akcie szpiegostwa. Tego nikt z grupy nie wiedział, więc Jessica pyta, o co właściwie chodzi. Kim mówi, że kilka dni temu, Killgrave pojawił się w pobliskiej restauracji. Zamówił sobie omlet, po czym stwierdził, że przeszkadza mu hałas, więc kazał wszystkim zebranym nie oddychać. 34 osoby udusiły się, a on po prostu zjadł śniadanie i sobie poszedł. Nikt tutaj nie potrafi zrozumieć, jak mogło do tego dojść, skoro udowodniono naukowo, że hipnoza nie ma takiej siły oddziaływania. Jessica wyjaśnia więc, że Killgrave nie używa hipnozy, ale feromonów wydzielanych przez skórę, za pomocą których potrafi całkowicie kontrolować innych wbrew ich woli, chociaż przy pełnej świadomości. Zapytana, wyjaśnia też, że Killgrave nie zginął, jak podano w wiadomościach, ale został zamknięty w najbardziej strzeżonym miejscu na Ziemi i całkowicie odizolowany. Kim wie o tym i właśnie w tej sprawie potrzebują jej pomocy. Chodzi o to, że Killgrave został skazany za liczne morderstwa, do których się przyznał, ale zebrani tutaj są krewnymi ofiar, do których się nie przyznaje. Ich listy i apele do władz nie przynoszą rezultatów, a sprawy śmierci ich bliskich pozostają otwarte, więc chcą wynająć Jessikę, aby wymusiła na nim przyznanie się do winy. Kiedy szukali materiałów na ten temat, jej nazwisko przewinęło się kilkakrotnie, między innymi przy jednym z aresztowań, ale nie podano szczegółów. Jessica nie chce o tym mówić, więc jeden z zebranych pyta wprost, czy może im pomóc. Po dłuższej chwili wahania, Jessica zgadza się.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.