Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #22

Iron Man vol. 4 #22

Postacie
Zapowiedź

Przygnieciony przez wspomnienia o swoim zmarłym przyjacielu, okrążony przez siły polityczne i S.H.I.E.L.D., Tony Stark ma do rozwiązania sprawę zagadkowego morderstwa, trójkę właśnie licencjonowanych bohaterów do poprowadzenia i konfrontację z Gravitonem.

Cytat

Graviton (do Iron Mana): "What do you want... Creature?"

Streszczenie

Maria Hill informuje Iron Mana o problemach, jakie wiążą się z obudzeniem Gravitona [został ranny w poprzednim numerze - Snak3], który leży w pomieszczeniu obok. Został wprowadzony w komę, ponieważ była to najlepsza możliwość dla człowieka z jego obrażeniami. Był nieprzytomny, kiedy go znaleźli i tylko, dlatego im się to udało. Hill przypuszcza, że nie uda im się to ponownie w przypadku jego przebudzenia. Stark odpiera, że jest on świadkiem i mają mało czasu zanim nie upomni się o niego C.S.A. [Komisja Do Spraw Super-ludzi - Snak3], a on chcę wiedzieć, co stało się tamtej nocy. Mimo maski czuć jego zniecierpliwienie i kiedy Maria zaczyna wymieniać kolejne powody, dla których nie powinni go wybudzać Tony ucina jej wywód mówiąc, że chcę widzieć go obudzonego i jest to rozkaz.

Biura polowe Inicjatywy, otoczone przez S.H.I.E.L.D. Wściekły Captain Ultra sprzecza się z Duganem dowodzącym akcją zbierania materiałów z jego biura. Śmierć Gadget została potraktowana poważnie, a ich zadaniem jest skonfiskowanie wszystkiego, co może pomóc w jej rozszyfrowaniu. Ultra jest zobowiązany do podpisania pisma dotyczącego konfiskacji, zostaję też poinformowany, że wszystkie działania Inicjatywy w Nebrasce zostają wstrzymane. Zdumiony pyta, co ma robić w tym czasie. Zirytowany Dum Dum proponuję mu grę w golfa. Griffin pyta, kto na to zezwolił, ale nie mogąc uzyskać odpowiedzi udaje się do osoby, która będzie wiedzieć...

Hellicarrier S.H.I.E.L.D. Iron Man odpowiada, że to on wydał wszystkie rozkazy i przypomina, że ukaranie winnego śmierci Lucy jest priorytetem. Ultra zwiesza głowę mówiąc, że to on wyszkolił te dzieciaki i powinien móc chociaż pomóc. Tony po krótkim namyślę pyta Captaina w jaki sposób Gadget spędzała czas wolny. W odpowiedzi słyszy, że pomagała rozwiązać kilka spraw lokalnej policji i była w tym naprawdę niezła. Przed śmiercią pracowała nad zaginionymi osobami, których jej zdaniem było za dużo. Stark kontaktuję się z Duganem i każe zwrócić uwagę na informacje o zaginionych ludziach, podczas przeszukiwań twardych dysków. Dum Dum, który właśnie nad tym pracuję informuję go, że Graviton został właśnie obudzony.

Stark spotyka się z przestępcą pokrytym bandażami i pyta jak uciekł z transportu. Ten odpowiada, że nie uciekł, ale został porwany. Nie pamięta nic pomiędzy spaleniem przez Iron Mana, które miało miejsce rok temu [Iron Man #8 - Snak3], a obudzeniem pod maszyną, które nazywa "przepaścią" dodając, że to demony sterują ich działaniami. Potem zasnął i obudził się w stacji pomp. Tony pyta czy zabił Gadget, na co Hal odpowiada, że dziewczyna była jego zdaniem piękna. Pamięta, że było mu zimno i po kilku wymienionych zdaniach coś zaczęło się z nią dziać. Przeraził się widząc, że kobieta ginie, ponieważ ktoś inny używa na niej jego mocy. Iron Man mający już dość tej paplaniny podnosi go w powietrze i pyta po raz kolejny czy ją zabił, prosząc o jasną odpowiedź. Zaskoczony Graviton odpowiada, że rozumie. Nawet przez maskę może dostrzec, że Tony tak samo jak on widzi zjawy, duchy tych, których zawiódł. Stark puszcza go krzycząc, że jest szalony, ale Graviton dalej bełkoczę, że trzeba ich wysłuchać, ponieważ krew dziewczyny jest na dłoniach każdego człowieka, który nie dostrzega...

Przyglądający się całemu zajściu Dugan i Hill zastanawiają się o co chodzi. Maria zauważa, że Graviton ma rację, ponieważ Tony nosi cały czas swoją zbroję. Przerywają, kiedy Iron Man wchodzi do pomieszczenia. Rozmowa z Hallem nie dała żadnych odpowiedzi i dodatkowo stworzyła nowe pytania bez odpowiedzi. Jednym z nich jest, dlaczego zginęła Gadget, skoro Paragon był większym zagrożeniem. Tony przyznaję, że najdziwniejszą rzeczą w tym wszystkim jest to, że wierzy Gravitonowi, który twierdzi, że nie zabił dziewczyny.

Pentagon. Biuro Sekretarza Obrony. Mandarin rozmawia z Kooningiem domagając się wycofania Starka z Nebraski, który jego zdaniem źle działa na  Doktor Hansen pracującą w projekcie Prometeusz. Rozmowa ma charakter jak najbardziej przyjacielski. Jack mówi, że to nie leży w jego kompetencjach. Mandarin przypomina, że ich celem jest zapełnienie luki, jaka powstała po śmierci Captaina America i właśnie dlatego powinien zrobić wszystko, żeby stało się to jak najszybciej. Wspomina, że zakończyli własnie fazę trzecią i miał zamiar dostarczyć raport dotyczący przeprowadzonych badań do końca tygodnia, ale obecność Starka wydłuzy ten termin. Wstrząśnięty Kooning zmienia pozycję na fotelu i pyta czy dobrze zrozumiał i czy przeprowadzają już badania na ludziach. Kiedy rozmówca potwierdza zaczyna krzyczeć, że taka informacja nie może zostać ujawniona opinii publicznej. Mandarin uspokaja go mówiąc, że jeśli wszystko pójdzie dobrze to dostanie nowego Captaina do końca roku. Są bardzo blisko celu i ujawnienie odbiłoby się ujemnie na całym kraju, co sprowadza się do wycofania Starka. Kooning dodatkowo upewnia się, że nie grozi im nic ze strony Hansen, która jest nieświadoma podawaniu Extremis ludziom i obiecuje zająć się Tonym.

Stark zostaję poinformowany, że nie zostało odnalezione nic, co mogłoby pomóc w sprawie morderstwa Gadget. Informuję, żeby nie wysyłać oddziału do jej mieszkania, ponieważ zajmie się tym osobiście.

Będąc na miejscu rozpoczyna skanowanie dysku komputera tłumacząc sobie, że ekipa przeglądająca rzeczy Lucy takie jak ubrania, zdjęcia, może nawet listy miłosne byłaby jak zbeszczeszczenie zwłok. W mieszkaniu znajduje się więcej niż mógłby chcieć zobaczyć, ale na dysku nie ma nic o sprawie dotyczącej zaginionych osób. Robota jaką było usunięcie tych danych jest tak profesjonalna, że nie wiedząc, że istniały takie dane nie poznałby ich braku. Nagle odwraca się zdając sobie sprawę, że znowu widzi zjawę, tym razem jest to Happy Hogan na szpitalnym łóżku [zginał podczas Civil War - Snak3]. Ten uśmiecha się przypominając przyjacielowi słowa Gravitona. W tym momencie wzrok Tonego pada na wenflon w żyle Hogana i uświadamia sobie, że to Paragon znajdował się za plecami Lucy. W końcu zrozumiał, co znaczy zwrot "będąc pod maszyną".

Cooper będący przypięty do maszyn podtrzymujących życie słyszy odgłosy przyspieszenia zbroi Iron Mana. Ten po chwili zjawia się w sali pytając, dlaczego Roth zamordował swoją koleżankę. Przypomina sobie jego moce, mówiąc, że nie jest zdolny do aktywowania niezniszczalności, kiedy chcę, ale musi zmienić ciężkość i gęstość swojego ciała, a Graviton go naładował. Chłopak zaczyna się wypierać i w tym momencie wizjer Tonego pokazuję, że właśnie aktywował swoje moce. Po chwili zostają dezaktywowane przez repulsor, który pochłania anomalię. Iron Man mówi, że nie jest jak Gadget i już ma zamiar uderzyć chłopaka kiedy atakuję go Captain Ultra. Siła ciosu wyrzuca Starka na ulicę. Griffin zaczyna krzyczeć, że poznał się na jego metodach w stylu zaatakowania półżywego chłopaka, ale zostaję wbity w auto. Kiedy Tony wraca do szpitala nie ma tam już Paragona.

Budynek Projektu Prometeusz. Pomieszczenie z kontenerami gdzie przetrzymywani są ludzie, którym podawane jest Extremis wypełnione jest ciałami martwych naukowców. Przy jednym z kontenerów klęczy zapłakany morderca - Paragon proszący matkę, żeby się obudziła. Wykres EKG przy nazwisku Roth Gretchen pokazuję brak akcji serca... Będący na miejscu Mandarin przeprasza mówiąc, że zrobili wszystko, aby ją uratować.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #22 Iron Man vol. 4 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.