Avalon » Serie komiksowe » Doctor Spectrum » Doctor Spectrum #6

Doctor Spectrum #6

Doctor Spectrum #6

"Full Spectrum" - part 6

Postacie
Cytat

Kryształ: "Who are you?"

Joe Leger: "My mother's son. My stepfather's killer. A soldier. A lover."

Kryształ: "Who are you?"

Joe Ledger: "A killer."

Kryształ: "WHO ARE YOU?"

Joe Ledger: "I'm a murderer! I kill and I enjoy it!"

Kryształ: "Then now, at last, we have something in common. Now, at last... we may become one." 

Streszczenie

Policja ściga karetkę, którą przewożony jest porwany Joe Ledger. Trwa wymiana ognia, kiedy policjanci otrzymują rozkaz zaprzestania pościgu, ponieważ Hyperion się tym zajmie. Mark staje na drodze karetce, a następnie podnosi ją. Kiedy całe zamieszanie dobiega końca i Ledger znajduje się powrotem w szpitalu wojskowym, generał Casey każe wzmocnić ochronę. Zauważa, że rodzina aresztowanej Penny Edmondson czeka, aż zostanie ona wypuszczona, ale generał każe przewieźć ją niezauważenie w inne miejsce. Wydaje również rozkaz aresztowania doktora Nortona, jak tylko się pojawi, a pojawi się na pewno, jak tylko się dowie, że nastąpiła próba porwania Joego. Generał mówi doktorowi Steadmanowi, że odsunięcie Nortona od sprawy Ledgera wywołało zainteresowanie w dowództwie i lada dzień nastąpi inspekcja. Steadman ma jednak dobre wiadomości. Hyperion powiedział mu, że podczas zatrzymania porywaczy, kiedy podniósł karetkę, doznał dziwnego uczucia. Doktor mówi, że coś podobnego się stało, kiedy badał działanie fal mózgowych Marka na Ledgera jakiś czas temu. Umieszczenie ich obu w jednym pomieszczeniu nie jest dobrym pomysłem, ale można sprawdzić, w jaki sposób na Joe będzie oddziaływał statek, który przyniósł Hyperiona na Ziemię. Casey zgadza się na ten eksperyment i każe przewieźć Ledgera do Langley.

Joe stoi przed mostem, którego drugi koniec ukryty jest w ciemności. Kryształ pyta się go, dlaczego chce wracać do życia, skoro Ledger jest samotny. Dodaje, że on może dać mu to, na co zawsze zasługiwał. Joe mówi, że wojsko jest jego rodziną. To ono go przygarnęło, kiedy potrzebował pomocy. Kryształ nie zgadza się z nim. Wyjaśnia, że po dwóch zabójstwach nie miał wyboru, jak zgodzić się na służbę w zamian za zatarcie śladów. Nie miał wyboru, kiedy zgadzał się na propozycję pułkownika Bradshawa, który potrzebował zabójcy do wykonywania nieoficjalnej mokrej roboty. Nie mogła być ona połączona w żaden sposób z armią i gdyby Ledger kiedykolwiek został schwytany, nie udzielono by mu pomocy. Joe zaczyna iść przez most. Kryształ mówi, że teraz wróci on jedynie do punktu, z którego wyruszył i nie zbliży się w ogóle do osiągnięcia tego, o czym marzy. On natomiast może sprawić, że wszystkie bolesne wspomnienia znikną. Z człowieka z pistoletem na rozkazy innych może go przemienić w żywą broń, która będzie mogła robić to, co chce. Joe nie widzi różnicy między tą propozycją a tą, którą kiedyś otrzymał z armii. Kryształ mówi, że on nie chce go kontrolować, lecz chce go dopełnić. Wie, że Joe chce mieć moc i władzę, i on jest mu w stanie to dać. Ledger pyta się, czego kryształ chce w zamian. On odpowiada, że niczego. Misja zostanie wypełniona z ich pomocą lub bez niej. Najpierw Joe musi jednak przyznać, kim jest i pogodzić się z tym. Kryształ pyta go, kim jest. Po chwili wahania Ledger odpowiada, że jest zabójcą. I podoba mu się to. Kryształ mówi, że wreszcie mają coś wspólnego i mogą stać się jednym.

Doktor Steadman odkrywa, że kryształ stał się mieszanką substancji organicznych i nieorganicznych oraz to, że jest połączony z ciałem Joe na poziomie cząsteczkowym. Za pomocą impulsów elektrycznych Steadman chce pobudzić kryształ do życia, a wraz z nim Ledgera. Przeprowadzając zabieg w pobliżu kapsuły chce zwiększyć szanse jego powodzenia. Dla bezpieczeństwa Ledger jest oddzielony od statku ołowianą osłoną. Wewnątrz umysłu kryształ mówi Joemu, że razem przygotują podwaliny nowego świata. Generał Casey decyduje usunąć osłonę i wtedy następuje reakcja. Ledger budzi się w błysku światła i wylatuje przez dach kompleksu. Casey mówi, że prędzej czy później Joe wróci, a wtedy będzie miał do dyspozycji dwóch super-żołnierzy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Doctor Spectrum #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.