Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #1

Avengers #1

Avengers #1

"The Coming Of The Avengers!"

Postacie
Cytat

Janet o Iron Manie: "He's hideous! I wish he had gone instead of that dreamy Thor!"

Streszczenie

Asgard. Uwięziony na Wyspie Ciszy Loki przeklina swego przyrodniego brata, przez którego się tu znalazł i planuje zemstę. Chociaż nie może fizycznie opuścić wyspy, dzięki magii przenosi swoje myśli na drugą stronę Tęczowego Mostu - na Ziemię. Odnajduje Donalda Blake'a przy pracy i przekonuje sam siebie, że mógłby go zmiażdżyć w każdej chwili, ale to zwycięstwo nie byłoby satysfakcjonujące, bo to Thora chce pokonać. Udaje się na poszukiwanie odpowiedniego narzędzia zemsty i gdzieś nad pustynią znajduje Hulka. Przyglądając mu się odkrywa, że nie jest zły, a jednak ludzie boją się jego ogromnej siły, więc postanawia go wykorzystać. Aby zwrócić jego uwagę sprawia, że na pobliskim wiadukcie kolejowym Hulk zauważa wiązkę dynamitu gotową do wybuchu. Rzuca się na nią, ale razem z dynamitem niszczy też kawał mostu. Akurat zbliża się pociąg, więc Loki cieszy się już, że Hulk zostanie obwiniony za katastrofę, a Thor go zaatakuje, ale ku jego zdziwieniu, olbrzym zaczyna naprawiać most. Gdy zdaje sobie sprawę, że nie zdąży tego zrobić, podtrzymuje fragment torów, aby pociąg mógł przejechać po jego plecach. Pociąg został uratowany, ale mimo to, Loki jest pewien, że jego plan się powiedzie.

 

Zgodnie z przewidywaniami, kilka godzin później na pierwszych stronach gazet pojawia się informacja o ataku Hulka na pociąg. Gazeta trafia w ręce Ricka Jonesa, który chociaż zna prawdę o Hulku, nie jest pewien czy informacja ta nie jest przypadkiem prawdziwa. Wraz ze swoimi kolegami dochodzi do wniosku, że powinni zawiadomić Fantastic Four o miejscu pobytu Hulka. Dzięki machinacjom Lokiego, wiadomość trafia jednak do radia w gabinecie Donalda Blake'a, który uznaje, że Thor powinien się tym zająć i natychmiast zmienia postać.

Loki nie przewidział jednak, że wiadomość może trafić także do innych odbiorników w okolicy, na przykład w laboratorium doktora Pyma. Ant-Man zamierza wyruszyć na tę misję sam, ale w ostatniej chwili dołącza do niego Wasp. Oboje wystrzeliwują się z mini0katapulty i chwytają owady, które mają zanieść ich na pustynię. Wiadomość dotarła również do biura Tony'ego Starka, który wprost nie może się doczekać, aby wypróbować swoją zbroję przeciwko Hulkowi, którego dotąd uważał za legendę.

 

Po kilku godzinach, Teen-Brigade odbierają wiadomość od Fantastic Four, którzy jednak nie mogą odpowiedzieć na wezwanie, bo zajęci są inną sprawą, ale Reed zapewnia, że ktoś inny się tym zajmie. Dokładnie w chwili, kiedy kończą transmisję, w siedzibie Brygady pojawia się Thor, a chwilę później na miejsce docierają też Iron Man oraz Ant-Man i Wasp. Janet od razu stwierdza, że Thor jest słodki, ale Henry przywołuje ją do porządku i z pomocą projektora rzutuje na ścianę ich powiększony obraz, aby zapytać Ricka o szczegóły. Widząc taki obrót wydarzeń, Loki jest wściekły, ale postanawia wykorzystać ostatnią okazję, aby wywabić Thora z budynku. Tworzy iluzję Hulka w takim miejscu, aby Thor ją zauważył, a gdy ten wychodzi na zewnątrz, odciąga go dalej na pustynię. Jednak kiedy Thor dogania Hulka i rzuca w niego młotem, iluzja rozwiewa się i pojmuje, że to sprawka Lokiego i natychmiast udaje się do Asgardu, aby go ukarać. Wkrótce jego nieobecność zostaje zauważona, ale Iron Man zapewnia, że sami poradzą sobie z Hulkiem, jeśli tylko go odnajdą.

 

Tymczasem, Hulk znalazł schronienie w obwoźnym cyrku, gdzie udaje robota-siłacza i żongluje słoniami na arenie. Dzięki jednej z mrówek, obserwujących ten pokaz, Ant-Man poznaje miejsce pobytu Hulka i razem z Wasp ruszają na zwiad, zostawiając Iron Mana w tyle. Podczas podnoszenia wozu cyrkowego, Hulk wpada w dziurę w ziemi i aby się uwolnić, musi narobić trochę zamieszania, czym zwraca na siebie uwagę poszukujących. Pym używa mikrofonu cyrkowego, aby wezwać go do zatrzymania się, ale ponieważ Hulk odmawia, każe grupie mrówek zrzucić na niego metalową rurę. Przez chwilę, olbrzym jest uwięziony, ale uwalnia się, ku uciesze widzów. To jednak denerwuje Hulka, który zaczyna szukać napastników i zauważa Wasp, którą zdmuchuje miechem, a potem chwyta. W tym momencie pojawia się Iron Man, który wyzywa Hulka. Ten puszcza Wasp, ale nie zamierza walczyć i próbuje wyskoczyć przez namiot cyrkowy, ale plącze się w siatkach zabezpieczających i ciągnie całość za sobą. Iron Man rusza za nim i goni przez jakiś czas, aż w końcu Hulk daje się wyprzedzić i przy kolejnym skoku strąca go z nieba, solidnym ciosem, który uszkadza zasilanie zbroi.

 

W tym czasie, Thor prosi Odyna, aby pozwolił mu udać się miejsce wygnania Lokiego, Ten zgadza się, ale uprzedza, że będzie musiał pójść sam, bo nie może wystąpić przeciw własnemu synowi. W drodze na Wyspę Milczenia, Thor zostaje zaatakowany przez pnącza, wulkaniczny gaz i tornado - wszystkie zesłane przez Lokiego. W końcu dociera na miejsce i uprzedza Lokiego, że zamierza ukarać go za oszustwo. Ten wzywa na pomoc trolla, który rzuca się na Thora, ale szybko zostaje usunięty z pomocą błyskawicy. Teraz Thor zamierza zabrać się za Lokiego, ale gdy go dopada okazuje się, że rozmawiał z iluzją. Otacza go tuzin innych iluzji Lokiego, ale machając młotem wytwarza wiatr, który zdmuchuje je wszystkie w przepaść - tylko prawdziwy Loki zostaje, trzymając się gałęzi. Uderzeniem o ziemię, magnesuje swój młot i przyciąga Lokiego, aby wreszcie wymierzyć słuszną karę.

 

Iron Man zdołał naprawić swoją baterię i kontynuuje pościg za Hulkiem, który zdążył dotrzeć do Detroit i wpadł do fabryki samochodów. Kiedy Iron Man dociera na miejsce, zastaje go niszczącego taśmę produkcyjną, którą uznał za wroga. Widząc Starka, rzuca w niego kawałkiem złomu, który tamten przechwytuje i zagina w szczypce, którymi przybija olbrzyma do ściany. Hulk rozbija ścianę wokół siebie i chce uciec, ale Iron Man próbuje go przekonać, że chce mu tylko pomóc. W tej chwili, obok ląduje Thor, ciągnąc za sobą Lokiego, aby ten przyznał się, że wszystko zaaranżował. Loki jednak uwalnia się i zmienia się w promieniowanie radioaktywne, grożąc wszystkim śmiercią. Jednak nagle i niespodziewanie, mrówki otwierają klapę w podłodze, na której stał, a potem wrzucają go do ołowianego kontenera w piwnicy - wszystko to oczywiście z rozkazu Ant-Mana. Ciesząc się ze zwycięstwa, bohaterowie zamierzają się rozejść, ale Ant-Man zatrzymuje ich i zauważa, ze gdyby połączyli siły na co dzień, byliby niepokonani, więc powinni działać jako drużyna. Wszyscy stwierdzają, że to dobry pomysł, a Wasp wymyśla nazwę, która wszystkim się podoba - Avengers.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.