Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #6

Mighty Avengers #6

Mighty Avengers #6

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Szokujące zakończenie terroru Ultrona następuje, kiedy Avengers przegrupowują się i przechodzą do ofensywy. Teraz albo nigdy nadszedł czas na skopanie Ultrona. Jak Tony Stark to przeżyje?? I jak to jest połączone z Inwazją Skrullów, którzy chcą przejąć uniwersum Marvela? Następna duża podpowiedź do zagadki jest tutaj.

Cytat

Reed Richards: "As amazing as what you've accomplished with this new armor is, may I recommend better virus protection and spyware?"

Streszczenie

Helicarrier. Hank Pym pokazuje zebranym małe urządzenie, tłumacząc, iż tym właśnie ma nadzieję pokonać Ultrona. Używając archaicznego języka programowania, który jest poza oprogramowaniem Ultrona, udało mu się stworzyć program, który zakończy i cofnie wszystkie aktywne programy, które wróg aktywował lub zainicjował i odwróci zmiany mechaniczne, które doprowadziły do przemiany systemu biologicznego Tony'ego. Każe przygotować się Aresowi, ponieważ teraz zaaplikuje mu swoje serum zmniejszające.

Wystrzelony ze zbroi Starka Ares [patrz poprzedni numer - dop. Gamart] trafia prosto w usta Ultrona i przemierzając jej mechaniczne ciało, przypomina sobie słowa Pyma o tym, że Ultron prawdopodobnie stworzyła swoje ciało z biologicznych systemów zbroi w ciele Starka i zaszyfrowała jego DNA. Lecz nie mogą być pewni, co zastanie w środku, może tylko pokryte metalem zwłoki Tony'ego. Jedno jest pewne, jak tylko już wejdzie w jej ciało, od razu zostaną uruchomione systemy obronne, które będą mieć za zadanie go wydalić lub zniszczyć. Ares właśnie dostrzega, czym są te systemy, gdy zaczynają go gonić dziwne urządzenia przypominające bryły pokryte kolcami.

Natasha widząc duszącą się Ultron, każe reszcie zespołu wycofać się i dać skończyć misję Aresowi, ponieważ każdy atak fizyczny może całkowicie zaprzepaścić szansę na uratowanie Tony'ego. Zdziwiony Wonder Man pyta się, czy naprawdę jest jeszcze szansa na uratowanie Iron Mana, co Pym komentuje słowami, iż to jest możliwe, lecz nie ma pojęcia, w jakim kształcie powróci po takiej transformacji. Należy jednak pamiętać, że Tony nie jest już tylko mięsem i krwią, ale od pewnego czasu [a dokładnie od historii "Extremis" z Iron Man vol. 4 #1-6 - dop. Gamart] jest żyjącym, biologiczno-mechanicznym cudem. On jest zbroją i może będzie potrafił się odbudować. Nagle na radarach pojawia się jakaś postać. To Sentry, który w szale po stracie Lindy, potężnym ciosem przebija Ultronem Chrysler Building. W androidzie, Ares, rzucany od ściany do ściany, przypomina sobie dalsze instrukcje Pyma, który mówił, że ma odnaleźć sztuczny mózg, który Ultron musiał wytworzyć w wewnątrz. On jest jego twórcą, więc mógł tak ustawić pojazd, żeby sam doprowadził go do celu, ma się tylko nie oglądać za siebie, co jest dosyć trudne, gdy atakuje go chmara wrogich urządzeń.

Na zewnątrz Sentry wykrzykuje do Ultrona, że zabił jego żonę, po czym jednym ciosem odrzuca próbującego go zatrzymać Wonder Mana i prawie urywa głowę androida. Ares ostatkiem sił, otoczony przez antywirusy, dociera do sztucznego mózgu i podłącza do niego urządzenie Pyma. Natomiast na zewnątrz, Carol potężnym ciosem ogłusza Sentry'ego, dzięki energii, którą wchłonęła po wybuchu ładunku nuklearnego. Ares nie może się przebić przez systemy Ultrona na zewnątrz. Natasha tłumaczy, że już nic nie zrobią i wszyscy mają się ewakuować. Nagle Janet rusza prosto do wnętrzności zdeformowanego działaniem programu ciała androida i w ostatniej chwili wyciąga bohatera, zanim niebem wstrząsa wybuch. W tej samej chwili, z kuli światła wprost w ręce Carol, wpada nagie ciało Tony'ego Starka, a ona sama nie może uwierzyć w to, co widzi.

Jakiś czas później Tony budzi się w łóżku, otoczony przez Mighty Avengers, Pyma i Reeda Richardsa. Zdziwiony pyta, co się stało. Gdy słyszy, że Ultron przejęła jego ciało i zrobiła z niego dziewczynę, od razu ze strachem sprawdza, czy wszystko ma na swoim miejscu. Reed mówi, ze wszystko jest z nim w porządku, oprócz tętniaków w podstawie mózgu, którymi jednak już się zajął system jego zbroi. Hank Pym tłumaczy, że dobrymi wieściami jest to, że żyje i w końcu mieli okazję zbadać jego nową bio-zbroję, co chcieli zrobić od jakiegoś czasu. Richards mówi, że zbroja jest fantastyczna, chociaż poleca lepszego antywirusa i spyware. Dalej skołowany, Tony pyta się, co właściwie się z nim działo. Hank tłumaczy w skrócie, że Ultron prawie osiągnął perfekcyjną sztuczną inteligencję. Tony pyta się, jak bardzo blisko był jej osiągnięcia. Pym odpowiada, że bardzo, co zostaje przerwane przez Reeda, który każe Tony'emu odpoczywać. Stark jeszcze na odchodne powiadamia wszystkich, że jutro jest ich pierwszy oficjalny dzień jako drużyna. Henry odchodząc przeprasza za Ultrona i to, że przez jego wynalazek musieli znowu cierpieć, po czym zostawia Starka sam na sam z Ms. Marvel.

Carol zdaje raport, mówiąc, że Ares dobrze się spisał i to w końcu on go uratował, chociaż musi się nauczyć współpracować. Prawdziwym problemem jest teraz Sentry. Nie wie, jakby się to skończyło, gdyby nie wchłonęła energii nuklearnej chwilę przed jego powrotem. Jednak pomijając te sprawy, to są naprawdę dobrym zespołem. Pyta jeszcze Tony'ego o kontrolujące pogodę satelity i inne rzeczy które ukrywa, jednak jej rozmówca zasypia mamrocząc, że świat potrzebuje Mścicieli.

W Watchtower, zapłakany Sentry podchodzi do budzącej się właśnie Lindy. Mówi, że była martwa. Kobieta odpowiada, że tylko spała. Zalany łzami Bob powtarza, że była martwa, a on jej dotknął i znowu żyje. Zdziwiona kobieta przytula męża.

Na dachu Stark Tower Wonder Man wita Carol pocałunkiem. Tłumaczy jej, że cieszy się z powrotu do zespołu i tego, co jest między nimi, jednak ma mu następnym razem pozwolić na działanie, ponieważ jest tak samo silny, jak ona czy Sentry. Są Avengers i jeśli chce dowodzić, musi stawiać sprawy przyjaciół ponad osobiste sprawy. Inaczej ich związek się rozpadnie.

Helicarrier. Wasp gratuluje Hankowi tego, co dzisiaj zrobił. Pym mówi opryskliwie, że to dziwne, że teraz z nim rozmawia. Wasp zaczyna się kłócić, że to jego Ultron był powodem tego wszystkiego. Wspomina również o jego związku z Tigrą, co tylko podgrzewa atmosferę. Oboje odchodzą w złym humorze, a w tym czasie na jednym z monitorów na chwilę pojawia się głowa Ultrona.

Noc. Koło łóżka Iron Mana pojawia się kobieca postać. Spider-Woman oznajmia mu, że muszą porozmawiać, po czym pokazuje zwłoki Skrulla Elektry.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #6 Mighty Avengers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.