Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #99

Exiles #99

Exiles #99

"Home, Again!" - part 5: "End's Beginning (Find Us The Way To Go Home!)"

Postacie
Zapowiedź

Niesamowita konkluzja przygody. Ostateczna rozgrywka z Victorem Von Doom wydaje się nieunikniona. Co gorsze, czas innego wymiaru dobiega końca. Czy wizja jednego człowieka przertwa? I co ważniejsze, czy zasługuje na przetrwanie?

Cytat

Creed:" There, "Genius". You are wrong."
Kitty:" How would you know?"
Creed:" Simple... I took a breath."

Streszczenie

Kryształowy pałac. Psylocke, Shadowcat i Thunderbird z niedowierzaniem przyglądają się wskazaniom na monitorach rejestrujących przebieg misji Exiles. Ci jak się okazuje zniknęli.

Creed odzyskuje przytomność w iście sielskiej scenerii leżąc na trawie w cieniu drzew, a dokoło liście łagodnie opadające na wietrze i pobliski... cmentarz. Sabretooth powoli wstaje na nogi. Niewątpliwie krzepiącą go wiadomość stanowi fakt, iż tallus wciąż jest sprawny. Gdy jednak Victor próbuje skontaktować się z kimś z bazy, odpowiada mu jedynie głucha cisza. Szybko jednak inny obrazek przyciąga jego uwagę. Oto grupa uzbrojonych i odzianych w kostiumy w moro mężczyzn skrada się, do stojącego nieopodal nad czyimś grobem jegomościa. Nie namyślając się długo Creed atakuje partyzantkę. Za chwilę w sukurs przychodzi mu obserwowany do niedawna samotny mężczyzna. Ten nie przebierając w środkach dokonuje egzekucji napastników przy pomocy pistoletu. W wyniku starcia Creed zostaje ranny nożem w plecy. Nowopoznany przedstawia się jako Raphael-Raven Darkholme, a w grobie, nad którym się znajdują, spoczywają zwłoki jego żony i dziecka. Sabretooth prosi teraz Ravena, by ten wyjął mu nóż z pleców. Raphael czyni to, po czym zabiera się za przygotowanie opatrunku. Victor uświadamia go, iż szkoda fatygi. Rana za chwilę sama się zagoi. Tak też się staje.

Z powrotem w kryształowym pałacu. Kitty naprawia usterki w komputerze, przy której to pracy towarzystwa dotrzymuje jej Proudstar, gdyż jak sam wyjaśnia, nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie elektronicznym. Za chwilę wszystko jest gotowe i przed Kitty, Betsy i Johnem wyświetlają się hologramowe wizerunki niezliczonej rzeszy światów i rzeczywistości. Pora rozpocząć poszukiwania zaginionych kolegów.

Inny świat, inny Exile, Miguel O'Hara, znany też jako Spider-Man 2099. Wyrzucony przez fale leży teraz na piaskowej plaży bez przytomności, podczas gdy w jego głowie rozbrzmiewa imię szczególnie bliskiej mu osoby; Gwen. W nocy Miguel zrywa się nagle ze snu w swoim domku malowniczo położonym nad brzegiem jeziora. Okazuje się, że nie mieszka tam samotnie. Dziewczyna, z którą dzieli lokum, zabiera go na krótką wycieczkę po plaży, by pokazać mu, w którym miejscu fale wyrzuciły go na brzeg. Cud, jednak dla Miguela byłoby lepiej, gdyby owego dnia zwyczajnie się utopił. Nie potrafi znieść myśli, że Gwen poświęciła swe życie, by on mógł ocalić własne. Jego towarzyszka słuchając tego nie potrafi opanować emocji. Spider-Man wygrał od życia los na loterii. Powinien z większym szacunkiem potraktować ofiarę Stacy.

Inna rzeczywistość, inna Ziemia, Nowe Tokio. Podczas rozpruwania sejfu Rogue zostaje przyłapana na gorącym uczynku przez grupę przypominającą Avengers. Ci nakazują poddać się dziewczynie, której to możliwości Anna nawet nie bierze pod uwagę. Nie namyślając się długo w pojedynkę atakuje adwersarzy, jednak ich przewaga liczebna stanowi dla Raven skuteczną zaporę. Niespodziewanie z pomocą przybywa Morph, który wyrywa dziewczynę z rąk supergrupy i błyskawicznie oddala się z miejsca przestępstwa. Osiągnąwszy bezpieczną odległość Morph przedstawia się wyratowanej z opresji Rogue, która jak się okazuje nigdy o nim nie słyszała.

Inne miejsce i czas. Pośród białego puchu otulającego świat szczelną pierzyną stoi samotna chatka. W środku nie mniej osamotniona Blink siedzi przed radośnie tryskającym z kominka ogniem. Dziewczyna wstaje i rozgląda się po pokoju. Podchodzi do stojących na kominku fotografii. Jakby na zawołanie tuż obok niej pojawia się nieznana Blink kobieta; właścicielka posesji. Ta za chwilę cała pokrywa się płomieniami i w tej postaci informuje swego gościa, iż moc Blink sprzężona z energią kryształowego pałacu pozwoliła jej nie na tylko na podróż w przestrzeni, ale także i w czasie. Nie potrafi jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie Blink, czy ta w takim razie znalazła się w przyszłości.

Kryształowy pałac. Trójka rezydentów ma niespodziewanych gości w postaci małżeństwa, które Betsy niedawno spotkała w przestrzenii kosmicznej (patrz nr 96 - przyp. autora). Ci przybyli tu by poinformować zebranych, iż ich czas dobiegł końca i pora, by ktoś przejął po nich obowiązki ochrony zagrożonych światów i pilnowania ogólnego porządku w przestrzeni. Wszyscy razem wybierają się w podróż po zaginionych kolegów z Exiles. Udaje im się odnaleźć prawie wszystkich. Niektórzy wracają do zespołu z nowopoznanymi osobami, inni, jak Spider-Man, nie wracają do niego w ogóle. Zagadkowa pozostaje jedynie obecna sytuacja Longshota, który jest jedynym członkiem zespołu, po którym nie pozostał żaden ślad.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #99 Exiles #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.