Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Emperor Vulcan » X-Men: Emperor Vulcan #2

X-Men: Emperor Vulcan #2

Postacie
Zapowiedź

Podczas gry bracia toczą swój największy pojedynek, tajemnicza siła wnika do Imperium Shi'Ar. Po co przybyła? Jaki jest jej cel? Odpowiedzi na te pytanie zmienią bieg rzeczywistości i złożą brzemię odpowiedzialności za miliardy istnień na barkach jednego człowieka.

Cytat

Havok: "Rachel, try to reach the Scy'Ar Tal telephatically. See if you can figure out what they actually want."

Ch'od: "Well, according to their name..."

Streszczenie

Tysiąc lat temu. Statek zwiadowczy Shi’Ar znajduje planetę, wokół której nie widać gwiazd. Zgodnie z podaniami jest to miejsce narodzin rasy Shi’Ar. Czujniki pojazdu wykrywają formy życia na orbicie planety. Kapitan mówi, że obcy znajdują się w świętym miejscu, więc mają dwa wyjścia: opuszczą je lub zginą.

 

Feather’s Edge, teraz. Trwa bitwa między Shi’Ar a Scy’Ar Tal. Starjammer próbuje uniknąć wystrzałów i pocisków. Na jego pokładzie Havok rozkazuje dostać się do statku, który zniszczył okręt Vulcana i spróbować nawiązać z nim łączność. Poleca również Korvusowi połączyć się z Lilandrą i Ka’ardumem i powiedzieć im, aby wycofali flotę buntowników. Marvel Girl ma za zadanie przeszukać umysły Scy’Ar Tal i dowiedzieć się, czego chcą. Polaris mówi, że wyczuwa energię Vulcana, więc on wciąż żyje.

 

Tymczasem Gabriel i Gladiator wdzierają się na statek flagowy Scy’Ar Tal, Shard. Znajdują ich przywódcę, którego pozostali nazywają Najstarszym. Ten mówi do Summersa, że ponieważ nie jest Shi’Ar, to daje mu możliwość ucieczki. Vulcan odpowiada, że jest cesarzem imperium, a po tym, jak Scy’Ar Tal zniszczyli jego statek i zabili jego ludzi, nie ma zamiaru nikomu odpuszczać. Trafia Najstarszego ścianą ognia, ale ten pochłania energię i oddaje cios Vulcanowi. Gabriel każe Gladiatorowi zaatakować obcego. Najstarszy bez problemu powstrzymuje cios Kallarka i łamie mu rękę. Stwierdzając, że on również nie jest Shi’Ar wyrzuca go w przestrzeń kosmiczną. Podchodzi do Vulcana i mówi mu, że skoro sprzymierzył się z Shi’Ar, to podzieli ich przyszły los, ponieważ Scy’Ar Tal odbiorą jego ludziom to, co ich i zemszczą się. Gabriel trafia Najstarszego promieniami z oczu, po czym wykorzystuje jego oszołomienie i ucieka. Scy’Ar Tal pomagają wstać swojemu przywódcy, który stwierdza, że Vulcan jest niebezpiecznym przeciwnikiem. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ liczy się tylko zniszczenie Shi’Ar i wszystkiego innego. Nagle Najstarszy słyszy w swojej głowie głos, który wyraża nadzieję, że do niczego takiego nie dojdzie. Scy’Ar Tal zauważa astralne projekcje Havoka i Marvel Girl. Alex przedstawia się i ma nadzieję porozmawiać. Najstarszy pyta się, czy, podobnie jak Vulcan, oni również wybiorą śmierć zamiast ucieczki. Havok wyjaśnia, że ich zamiarem jest przywrócenie na tron Lilandry, prawowitej cesarzowej i pokonanie Vulcana, który jest jego bratem. Słysząc to Najstarszy uważa, że Alex kłamie, ponieważ nie wierzy, że brat mógłby walczyć przeciwko bratu. Następnie zwraca się do Rachel, która włada mocą Phoenix, a która nie jest nieznana Scy’Ar Tal i przekazuje jej informacje o swojej rasie. Marvel Girl widzi obrazy przedstawiające oddziały Shi’Ar atakujące i niszczące Scy’Ar Tal. Po chwili przerywa połączenie. Ch’od oznajmia Havokowi, że Vulcan kontratakuje i muszą się wycofywać. Rachel przekazuje pozostałym to, co widziała. Mówi, że Scy’Ar Tal przybywają odzyskać swój dom. Havok uważa, że mogą zawrzeć sojusz z obcymi: oni pomogą pokonać im Vulcana, a Lilandra odda im planetę. Marvel Girl mówi, że to nie takie proste: oryginalna nazwa rasy Scy’Ar Tal to M’kraan, a kryształ należał kiedyś do nich i teraz chcą go odzyskać. Raza powiadamia pozostałych, że Shard właśnie wystrzelił w kierunku Feather’s Edge jakiś przedmiot, który nadaje sygnał. Rachel orientuje się, co to jest i każe zestrzelić „pocisk”.

 

Ludzie Vulcana powiadamiają go, że wystrzelony przedmiot to sygnał naprowadzający, ale jego to nie interesuje, ponieważ chce jedynie zniszczyć swoich wszystkich przeciwników. Gladiator zwraca uwagę, że Scy’Ar Tal się teleportują. Gabriel uważa, że to nie ma sensu, ale po chwili każe swojej flocie uciekać.

 

Polaris nie może zatrzymać nadajnika, ponieważ nie zawiera on metalu. Marvel Girl chce wyjść na zewnątrz i uratować planetę, ale Korvus powstrzymuje ją. Havok rozkazuje Ch’odowi teleportować się.

 

Nadajnik ląduje na Feather’s Edge. Po chwili otwiera się brama o ogromnych rozmiarów, przez którą zostaje teleportowana gwiazda, która pojawia się w tym samym miejscu, co planeta, unicestwiając ją.

 

Shi’Ar tłumaczą Vulcanowi, że technologia używana przez Scy’Ar Tal do teleportacji należy do nich, ale przez nich nigdy nie była używana na taką skalę. Gladiator pyta się, w jakim kierunku zmierzały statki Scy’Ar Tal. W odpowiedzi słyszy, że w kierunku planety, na której znajduje się kryształ M’kraan.

 

Na Starjammerze Ch’od oznajmia pozostałym, że prawie dwa i pół miliarda mieszkańców Feather’s Edge zostało zabitych. Havok pyta się Lilandry, czy to prawda, że planeta z kryształem M’kraan należała kiedyś do Scy’Ar Tal. Ona zaprzecza mówiąc, że to miejsce narodzin Shi’Ar, które zostało odnalezione przez D’Kena za pomocą świętych tekstów i plotek o zaginionej ekspedycji. Rachel stwierdza, że to dziwne, że Shi’Ar nazywają kryształ dokładnie tak samo, jak kiedyś brzmiała nazwa obcej rasy. Raza zastanawia się, czy, nawet pomimo destrukcji, której byli świadkami, nie lepiej jest oddać kryształ na powrót Scy’Ar Tal, ale odebrać go Vulcanowi. Alex pogrąża się w rozmyślaniach, ale nagle zostają one przerwane przez Vulcana, który pojawia się na Stajammerze wraz ze Strażą Imperialną. Gabriel proponuje tymczasowy rozejm.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Emperor Vulcan #2 X-Men: Emperor Vulcan #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.