Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #8

Ultimate Fantastic Four #8

Ultimate Fantastic Four #8

"Doom" - part 2

Postacie
Cytat

Ben Grimm (słysząc, że nie może opuszczać Budynku Baxtera z powodu swojego nietypowego wyglądu): "They let Ozzy Osbourne out on the street but I have to stay indoors?"

Streszczenie

Kopenhaga. Danny, student będący na wymianie rozmawia z Duńczykiem o imieniu Hjalmar. Amerykanin skarży mu się na to, że życie w Danii jest bardzo drogie. Hjalmar mówi mu, że może powinien zamieszkać w Osadzie, mieście wewnątrz miast założonym przez człowieka o nazwisku Van Damme, gdzie wszystko potrzebne do życia jest dostępne za darmo, a ludzie tam mieszkający rządzą się swoimi prawami. Danny zauważa tatuaż przedstawiający błękitnego smoka na szyi Hjalmara. Chłopak mówi, że to również dzieło Van Damme’a.

Później. Danny i Hjalmar przybywają do Wolnej Strefy. Hjalmar pokazuje nowemu przyjacielowi Victora Van Damme’a, który jest pokryty metalem i zamiast stóp ma kopyta. Obaj młodzieńcy obserwują jak Victor wypuszcza z worka chmarę owadów.

Reed rozmawia z Benem. Ma dla niego kilka pytań od Sue, a ponieważ dotyczą one spraw fizjologicznych, uznała, że lepiej, żeby to Richards je zadawał. Ben zauważa, że minęły już dwa miesiące, a Reed wciąż nie wie, jak doszło do wypadku. Ten odpowiada, że wie, jak to się stało, ale nie wie, jak odwrócić proces. Słysząc to, Ben chce, żeby Reed mu wytłumaczył. Richards zaczyna opowiadać, że gdy organiczna materia dostaje się do Strefy N, istnieje tam we wszystkich swoich stanach, w jakich mogłaby się znaleźć. Superpozycjoner będący częścią aparatury teleportującej odpowiadał za wydostanie ze Strefy N obiektu organicznego dokładnie w tym samym stanie, w jakim był, kiedy do niej trafił. Ponieważ Victor Van Damme zmienił ustawienia superpozycjonera, kiedy cała piątka znalazła się w Strefie N, urządzenie wydostało ich w innym stanie, co spowodowało przemianę. Reedowi wydaje się, że może odwrócić ten stan: po uprzednich badaniach i przygotowaniach, znając ustawienia wprowadzone przez Van Damme’a, przywrócenie siebie i innych do normalnego stanu mogłoby być możliwe. Ben pyta się, co ma robić w międzyczasie. Wojsko pozwala nawet Johnny’emu wychodzić z Budynku Baxtera, ale on może tylko dzwonić raz w tygodniu do matki, która się bardzo o niego boi. Reed mówi, że teraz pójdą do Sue. Idąc korytarzem, Ben pyta się, dlaczego w budynku jest tylu żołnierzy. Richards odpowiada, że zawsze tak tu było, kiedy jeszcze to miejsce było szkołą dla jednostek wybitnie uzdolnionych (pozostali uczniowie zostali przeniesieni do innej placówki w Oregonie), a ponieważ władze się ich obawiały, żołnierze mieli ich pilnować. Reed mówi też coś, czego Ben wcześniej nie słyszał i co go bardzo denerwuje: jeżeli któreś z czwórki wymknie się spod kontroli, mają rozkazy strzelać, by zabić.

W laboratorium Sue zamierza zbadać poziom siły Bena za pomocą prasy. Ben wchodzi do urządzenia i ma powiedzieć, kiedy nacisk będzie za silny dla niego. Sue postanawia zacząć spokojnie, ale nacisk rąk Bena na prasę od razu ją niszczy. Dziewczyna uważa, że Grimm mógłby zgnieść czołg, jakby był zrobiony z papieru. Nagle szyby w oknach zostają wybite...

W pobliskiej kawiarni Johnny Storm, pilnowany przez ochroniarzy, podrywa dziewczynę, próbując jej wmówić, że jest Justinem Timberlake’iem. W pewnym momencie zauważa chmarę mechanicznych owadów zbliżających się do Budynku Baxtera. Uznając je za zagrożenie i chcąc ratować ojca i siostrę, mimo protestów ochroniarzy zapala się i odlatuje. Ponieważ owady, dostając się do środka, zbiły szyby w oknach, Johnny postanawia najpierw stopić spadające szkło, aby nic się nie stało przechodniom. Wewnątrz Budynku Baxtera Reed każe Benowi i Sue uciekać. Nagle odwraca się i widzi jednego z owadów lecącego prosto na niego z wysuniętymi ostrzami, centymetry od swojej twarzy...

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.