Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #10

Ultimate Fantastic Four #10

Ultimate Fantastic Four #10

"Doom" - part 4

Postacie
Cytat

Reed: "I called it 'the fantasti-car'."

Johnny: "Reed, you suck. You beyond suck."

Ben: "You fantasti-suck, dude."

Johnny: "C'mon, Ben, let's find the fantasti-door and have a fantasti-look inside."

Ben: "Yeah. I wanna see if it has a fantasti-can."

Johnny: "Think it has a fantasti-chair for your butt?" 

Streszczenie

Reed Richards wciąż ogląda pozostałości po mechanicznych owadach, które zaatakowały Budynek Baxtera. Przychodzi do niego doktor Storm i mówi, że najwyższy czas, żeby porozmawiali. Pyta się Reeda, czy jest pewny co do pochodzenia urządzeń. Reed potwierdza, że system łączności, który był wbudowany w owady, to był jego pomysł, którym podzielił się z Victorem Van Damme’em. Poza tym, części insektów pochodzą z telefonów komórkowych, które mają oznaczenia duńskie, więc, najprawdopodobniej, podczas wypadku Victor został wysłany do Danii. Reed mówi, że Van Damme może nie wiedzieć, że podczas wypadku pozostali zostali obdarzeni mocą, bo wtedy zaplanowałby atak inaczej. Doktor Storm zastanawia się, czy to dlatego, że Victor nie został zmieniony, ale Richards myśli, że raczej Van Damme jest zbyt arogancki i uważa, że Strefa N podziałała tylko na niego. W każdym razie, muszą po niego polecieć. Doktor Storm mówi, że wojsko to zrobi. Richards odpowiada, że muszą wyciągnąć od Victora ustawienia, które wprowadził do superpozycjonera, więc to oni powinni pierwsi go znaleźć. Storm zauważa wśród pozostałości po owadach kamery. Mówi, że Van Damme musi wiedzieć, że atak się nie powiódł, więc spróbuje jeszcze raz. Doktor nie może pozwolić, żeby jego dzieci były w ciągłym niebezpieczeństwie, więc nie widzi innego wyboru, jak powiadomić armię o miejscu pobytu Victora. Reed jest wściekły, ale po chwili wpada na pomysł.

Dania. Hjalmar przyprowadza Danny’ego do namiotu Victora. Amerykanin jest początkowo przerażony wyglądem gospodarza. Van Damme pyta się, czy podoba mu się jego Osada. Danny odpowiada, że tak. Victor mówi, że w zamian za to wszystko wymaga jedynie lojalności od mieszkańców, po czym przykłada urządzenie do szyi chłopaka i wszczepia mu mikro-włókna, które łączą się z pniem jego mózgu, a z zewnątrz wyglądają jak tatuaż w kształcie smoka. Wtedy rozlega się sygnał i Victor wraca do swoich monitorów, na których widzi obraz przekazywany przez jego mechaniczne owady. Jeden z nich ma właśnie wbić się w Reeda, kiedy nagle obraz znika. To samo dzieje się na pozostałych monitorach, ale Victor jeszcze zdąża zauważyć kamienną formę Bena i Johnny’ego w swej zapalonej postaci. Wściekły Van Damme zaczyna niszczyć monitory. Danny mówi mu, żeby się uspokoił, ale Victor rzuca się na niego z furią.

Reed ma coś do pokazania Sue, Benowi i Johnny’emu. Mówi, że kiedy przeprowadził się do Budynku Baxtera, czuł się samotny. Jego rodzice niechętnie rozmawiali z nim przez telefon, nie mówiąc o odwiedzinach. Reed zbudował więc latający samochód, żeby móc ich odwiedzać, ale nigdy się nie odważył, bo bał się ich reakcji. Johnny pyta się, jak to się nazywa. Reed nie chce mu z początku powiedzieć, ale w końcu oznajmia, że właśnie patrzą na „Fantastyczny Samochód”. Ben i Johnny zaczynają się naśmiewać z tej nazwy i zaczynają oglądać pojazd. Sue pyta się, dlaczego im go pokazuje właśnie teraz. Reed mówi, że armia schwyta Victora, a potem pewnie gdzieś go zamkną, więc nie będą mogli otrzymać od niego informacji, jak odwrócić skutki wypadku. Sue domyśla się, co Reed zamierza. Chłopak odpowiada, że jeżeli będzie musiał, to poleci sam, ale z pewnością przydałaby się mu pomoc. Sue przedstawia sytuację Johnny’emu i Benowi, a oni zgadzają się im towarzyszyć.

W Kopenhadze, Victor stoi nad zwłokami Danny’ego. Jest pewny, że Reed już znalazł kamery w owadach, więc odnalezienie go to już tylko kwestia czasu. Van Damme nie może się już doczekać tego spotkania.

Czwórka przyjaciół kończy przygotowania do startu. Johnny pyta się Reeda, jakiego paliwa używa jego pojazd. Ten odpowiada, że silnik wytwarza próżnię, która wysysa energię z otoczenia, potrzebny jest tylko akumulator, żeby go uruchomić. Ponadto, z przodu samochodu umieszczone jest pole siłowe, które zapewnia opływowe kształty, dzięki czemu, Reed przypuszcza, ponieważ nigdy nie próbował lecieć pojazdem, że może osiągać olbrzymie prędkości. Johnny jest trochę zaniepokojony, że ich lot będzie pierwszym, ale Reed uspokaja go, że nic im się nie stanie. Wszyscy wsiadają do środka, Reed otwiera dach Budynku Baxtera i „Fantastyczny Samochód” odlatuje do Danii.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.