Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #11

Ultimate Fantastic Four #11

Ultimate Fantastic Four #11

"Doom" - part 5

Postacie
Cytat

Ben Grimm: "Where's the jerk in the blanket who shot me in the butt?"

Victor Van Damme: "Here. Shooting you in the chest." 

Streszczenie

Victor Van Damme ogląda zapisy odebrane od mechanicznych owadów, za pomocą których zaatakował Budynek Baxtera. Zauważa, że Ben, Sue i Johnny zostali zmienieni w wyniku wypadku i zyskali nadludzkie moce. Żaden z insektów nie zarejestrował Reeda używającego nowych zdolności, więc Victor zastanawia się, czy on jako jedyny nie został odmieniony.

Reed, Johnny, Sue i Ben lecą „Fantastycznym Samochodem” nad Atlantykiem. Reed w pewnym momencie zauważa coś w oddali. Wyjaśnia, że nauczył się rozciągać elementy swoich oczu w taki sposób, że przez krótki czas jest w stanie widzieć bardzo dobrze. Mówi, że chce pokazać coś Sue. Zmienia kierunek lotu i zbliża się do stada delfinów, które bawią się w wodzie. Sue jest zachwycona widokiem i zaczyna całować Reeda.

Van Damme zastanawia się, w jaki sposób Richards będzie chciał się do niego dostać przed wojskiem. Mieszkańcy jego Osady mówią mu „Dobry wieczór”, ale on odpowiada, że to nie będzie dobry wieczór. Mówi zgromadzonym, że właśnie dzisiaj Amerykanie będą chcieli go aresztować, ponieważ według nich dawanie jedzenia i energii za darmo jest zbrodnią. Wojsko wyśle żołnierzy, a nawet różne stwory, żeby schwytać Victora i uwięzić go. Mieszkańcy Osady chórem odpowiadają, że nie pozwolą im zabrać Van Damme’a.

Reed i reszta zbliżają się Kopenhagi. Wiedzą, że owady wystartowały z placu w centrum miasta, więc postanawiają tam zacząć poszukiwania. Johnny pyta się, jak mają zamiar to rozegrać. Reed mówi, że złapią Victora, zmuszą go do podania im ustawień superpozycjonera, a potem oddadzą w ręce wojska. Sue jest zaskoczona twardą postawą Reeda, ale on odpowiada, że to jest poważna sprawa i musi wyciągnąć informacje od Van Damme’a za wszelką cenę. Przyjaciele znajdują się już nad Osadą i wtedy zauważają Victora, który celuje w nich wyrzutnią pocisków. Rakieta trafia w tył „Fantastycznego Samochodu”, czyli tam, gdzie nie było pola siłowego. Pojazd wpada w jeden z budynków przeznaczonych do rozbiórki i przebijając się przez kolejne piętra, ląduje na parterze. Reed myśli, że to koniec, ale w tym momencie budynek zawala się na nich. Victor przez chwilę myśli, że walka jest skończona i że poszło mu łatwiej niż się spodziewał. Wtedy spod gruzów wylatuje Johnny  w swojej płonącej postaci. Van Damme strzela w Storma kolcami, które znajdują się na jego rękach, trafia go i chłopak rozbija się na ziemi. Ben, który w międzyczasie uwolnił się, szarżuje na Victora, ale ten strzela do niego z wyrzutni rakiet. Van Damme odwraca się i zauważa, że dym z jego broni ujawnił obecność Sue, która stała się niewidzialna i próbowała zajść go od tyłu. Victor wydycha w jej stronę gaz, który powoduje, że dziewczyna zaczyna się dusić. Mówi, że najprawdopodobniej wytwarza go przekształcając pozostałości po jego organach wewnętrznych i  jest on bardzo trujący. Wtedy pojawia się Reed i mówi do Van Damme’a, żeby odsunął się od jego dziewczyny.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.