Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #21

Ultimate Fantastic Four #21

Ultimate Fantastic Four #21

"Crossover" - part 1

Postacie
Cytat

Przestępca: "I know you stretch like a rubber band and I know Invisible Woman can turn invisible. We studied you guys before we hacked into your files."

Sue Storm: "What about my force fields? You ever seen one of my force fields before?"

Przestępca: "No..."

Sue Storm: "That's because they're invisible, jackass."

Streszczenie

150 milionów lat temu, Ben Grimm zauważa, że mięsożerny dinozaur próbuje go zaatakować, więc nokautuje go potężnym ciosem. Przez komunikator Reed przypomina Benowi, żeby uważał i nie niszczył niczego, nawet robactwa czy roślin, bo może mieć to wpływ na przyszłość. Grimm odpowiada, że będzie o tym pamiętać. Johnny melduje Reedowi, że przeszukał teren w promieniu dziesięciu mil i nie znalazł poszukiwanych, więc najprawdopodobniej nie ma ich już w tej erze. Dwieście milionów lat temu, dokładnie w tym samym miejscu znajdują się Reed i Sue. Nagle podchodzą do nich uzbrojeni mężczyźni. Ich przywódca żąda, żeby ONZ zapłacił im dziesięć miliardów dolarów, bo w przeciwnym wypadku zastrzelą pierwsze stworzenie, które wypełzło z wody na suchy ląd. Reed przypomina mu, że wymazując z historii ludzkość, sami też przestaną istnieć, ale przestępca mówi mu, że bez wielkich pieniędzy życie nie jest wiele warte. Dodaje też, żeby oboje nie próbowali żadnych sztuczek, bo wiedzą o rozciąganiu Reeda i niewidzialności Sue. Dziewczyna pyta się, czy w takim razie nie widzieli nigdy jej pól siłowych. Przywódca grupy niepewnie mówi, że nie, na co Sue stwierdza, że to nic dziwnego, bo przecież one są niewidzialne, po czym powala całą czwórkę na ziemię. Reed mówi Kapitanowi Ameryce, że schwytali przestępców i za chwilę z nimi wrócą, a po drodze zabiorą Bena i Johnny’ego. W teraźniejszości Ultimates czekają na Fantastyczną Czwórkę. Kapitan pyta, o co w ogóle chodzi w całej tej spawie. Johnny wyjaśnia, że grupa przestępców wykradła plany wehikułu czasu, nad którym pracowali Reed i Sue, zbudowali swój własny i chcieli szantażować ludzkość dla okupu. Ben zauważa, że przed budynkiem czeka tłum dziennikarzy, których wezwał Johnny. Między innymi pytają Reeda, dlaczego jego zdaniem ostatnio pojawiło się wielu super-złoczyńców, na co ten odpowiada, że musieli się dostosować do super-bohaterów. Fantastyczna Czwórka wsiada do ich nowego pojazdu i odlatuje. Sue mówi, że Reedowi bardzo spodobało się bycie super-bohaterem. On początkowo mówi, że nie, ale w końcu przyznaje dziewczynie rację.

Budynek Baxtera. Doktor Storm czeka na wyjaśnienia. Reed mówi mu, że musieli powstrzymać ludzi, którzy wykradli plany jego wehikułu czasu. Storm mówi, że od tego są Ultimates, a Richards po raz kolejny naraził życie jego dzieci. Sue i Johnny protestują. Doktor Storm mówi, że od czasu wypadku Reed zrobił się bardzo nierozważny, i przypomina mu, że nie jest super-herosem, tylko naukowcem, i powinien zająć się pracą, zwłaszcza że ich sponsorzy są zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami. Richards obiecuje, że wróci do swoich zajęć, ale nie mówi tego zupełnie szczerze.

Później. Reed pracuje w swoim laboratorium nad nowym wynalazkiem, kiedy nagle maszyneria staje się niewidzialna. To Sue przyszła mu powiedzieć, że powinni już wychodzić na partię szachów z profesorem Hawkingiem. Reed mówi, że zupełnie o tym zapomniał. Sue zauważa, że miał przecież przestać zajmować podróżami się między wymiarami. Richards odpowiada, że nawiązał łączność z alternatywną Ziemią. Pyta, czy Sue zamierza powiedzieć o tym jej ojcu. Ona odpowiada, że doktor Storm przynajmniej poczekał z pogrążeniem się w pracy do śmierci swojej żony, i wychodzi. Reed nie zostaje sam - towarzyszy mu obraz Reeda Richardsa z alternatywnej Ziemi, z którym się komunikował przez ostatnie dni. Drugi Reed mówi mu, żeby się nie przejmował, bo jego Sue też czasami kłóciła się z nim o jego pracę, ale szybko się godzili. Przedstawia mu Franklina, syna jego i Sue. Mówi też, że mają jeszcze córkę, Valerię. Reed mówi, że to jakby potwierdzenie, że on i Sue się pobiorą. Drugi Richards zauważa, że niekoniecznie musi się tak stać, biorąc pod uwagę, że ich Ziemie różnią się pewnymi szczegółami. Reed mówi, że żałuje, iż jego Fantastyczna Czwórka nie jest niezależna finansowo. W ten sposób mógłby skoncentrować się nad tym, co chciałby robić, a w tej chwili uważa, że powinien jak Spider-Man i Ultimates pomagać innym ludziom. Reed zakończył już pracę nad teleporterem i jest gotowy do pierwszej próby. Uruchamia maszynę i znika. Pojawia się w opustoszałym i zniszczonym budynku. Zaskoczony widokiem, wychodzi na zewnątrz, ale tam jest jeszcze gorzej: Nowy Jork jest zdemolowany, a ulice pełne są ciał ludzi. Przed nim pojawia się Fantastyczna Czwórka z tego świata. Wszyscy wyglądają jak zombie. Mister Fantastic pyta, jakie to uczucie dać się tak łatwo oszukać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #21 Ultimate Fantastic Four #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.