Avalon » Serie komiksowe » Drax the Destroyer » Drax the Destroyer #1

Drax the Destroyer #1

Postacie
Cytat

Drax (do Paiboka): "Ooh. You green, Drax green. Green... Green. You Drax's daddy?"

Streszczenie

Więzienny transportowiec zmierzający do Kyln w wyniku błędu w nawigacji wychodzi z hiper-przestrzeni w okolicach Ziemi. Na pokładzie w bloku Gamma Lunatik i jeden z Braci Krwi rozmawiają o celu podróży. Lunatik nie przejmuje się wcale reputacją więzienia i nie obawia się tego miejsca, w wyniku czego jego rozmówca uważa, że jego imię rzeczywiście pasuje do niego. Lunatik pyta się siedzącego w celi obok Draxa, skąd on wziął przydomek „Niszczyciel”. Brat Krwi mówi mu, że rozmowa z nim nie ma sensu, ponieważ on zachowuje się, jakby żył we własnym świecie. Dwaj kosmici przekomarzają się dalej, ale w pewnym momencie Drax każe im zamilknąć, ponieważ przeszkadzają mu w słuchaniu odgłosu kropel. Oni nie wiedzą, o co mu chodzi, ale wtedy odzywa się Skrull o imieniu Paibok, który wyjaśnia, że napęd statku jest uszkodzony i proponuje przygotować się, ponieważ statek eksploduje. Po chwili rzeczywiście tak się dzieje.

Coot’s Bluff, Kanada. W klasie szkolnej dziewczyna o imieniu Cammi przekomarza się z siedzącym obok Douglasem, ponieważ ten zaczepiał jej kolegę, Dexa. Sprytnie doprowadza do tego, że chłopak zostaje ukarany przez nauczycielkę za rozmowy w trakcie lekcji i zatrzymany w kozie.

Po lekcjach Cammi i Dex wracają do domu. Dziewczyna ostrzega kolegę, że powinien przez jakiś czas trzymać się z dala od Douglasa. Ponadto proponuje mu, żeby poprosił siostrę o nauczenie go aikido, ponieważ może mu się przydać. Dex odpowiada, że nie nadaje się do bicia i właśnie od tego ma Cammi, aby go broniła. Nagle Dex zauważa coś, co wygląda jak spadająca gwiazda i proponuje, aby pomyśleli życzenie.

Niedaleko poza miasteczkiem, miejsce rozbicia się transportowca. Z wraku wydostaje się Lunatik i po chwili znajduje Braci Krwi. Mówi im, że ta planeta nie jest dobrym miejscem dla nich i powinni się jak najszybciej z niej wydostać. Jeden z Braci pyta się, co powinni w takim razie zrobić. Paibok, który ukrywał się pod postacią wiewiórki, mówi im, że są na Ziemi i podziela zdanie Lunatika. Ten pyta się, czy poza ich trójką ktoś jeszcze przeżył i wtedy Skrull pokazuje palcem na siedzącego na pobliskim głazie Draxa.

Cammi wraca do domu. Znajduje swoją matkę pijaną, co najwyraźniej zdarza się dosyć często. Idzie na górę do swojego pokoju i włącza telewizor. Przełącza programy i wreszcie znajduje obraz z miejsca rozbicia się transportowca. Dzwoni do Dexa i każe mu włączyć telewizor na ten sam program. Oboje zastanawiają się, czy to ktoś kręci film, czy to może jest coś innego. Cammi, nie mając nic innego do roboty, proponuje Dexowi, aby następnego dnia rano poszli obejrzeć to miejsce.

Jeden z Braci Krwi próbuje uderzyć Draxa, więc ten osłania się i trafia przeciwnika. Lunatik pyta się dlaczego to zrobił, a drugi Brat odpowiada, że po prostu miał dosyć przekonywania Draxa, że nie powinni zwracać na siebie uwagi Ziemian, skoro zielony stwór i tak nic nie rozumie z tego, co się do niego mówi. Lunatik mówi, że będą mu to tłumaczyć tak długo, aż zrozumie, ponieważ nie chcą mieć na karku licznych ziemskich super-bohaterów. Drugi z Braci idzie w kierunku Draxa. Pytany przez Lunatika, czemu chce z nim zadzierać, odpowiada, że musi bronić reputacji Braci Krwi i byle kto nie powinien bezkarnie uderzać jednego z nich. Lunatik przypomina, że Drax to nie jest byle kto, ale to nie powstrzymuje bliźniaków, którzy rzucają się na przeciwnika. Paibok mówi Lunatikowi, że kiedy znalazł Draxa, ten pił plazmę z napędu. Kogoś innego same opary by zabiły, ale Drax zniechęcił się dopiero po kilku łykach i to tylko z powodu smaku substancji. Lunatik zastanawia się, czy powinni przerwać walkę, ale Paibok proponuje zostawić ich samych i iść do niedalekiego miasteczka, które wcześniej znalazł. Być może znajdą tam pomoc, a w najgorszym wypadku zakładników na wypadek konfrontacji z bohaterami. Drax mówi Braciom, żeby przestali z nim walczyć, bo nie wygrają. Bliźniacy zauważają, że ich przeciwnik zaczął używać składniejszych zdań, jakby nagle zmądrzał. Zgodnie jednak uznają, że to nie ma dla nich znaczenia i znów ruszają do walki.

Cammi i Dex idą w kierunku miejsca, które wczoraj widzieli w telewizji. Chłopak jest pewny, że nic nie znajdą i zakłada się nawet o pięć dolarów. Dziewczyna ma nadzieję, że jednak coś tu jest, ponieważ miasteczko jest bardzo nudne i coś ciekawego mogłoby się raz na jakiś czas stać. Nagle przed parą pojawiają się Lunatik i Paibok. Cammi mówi, że Dex jest jej winny pięć dolarów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Drax the Destroyer #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.