Avalon » Serie komiksowe » Drax the Destroyer » Drax the Destroyer #2

Drax the Destroyer #2

Drax the Destroyer #2

"Illegal Aliens"

Postacie
Cytat

Paibok (patrząc na pistolet): "Did you really think this toy would prove effective against us? Concussion-driven projectiles... Quaint."

Lunatik: "Might's well be flingin' their fecals at us. That th' fallback plan, uniform? Eh?" 

Streszczenie

Niedaleko Coot’s Bluff. Lunatik pyta się Paiboka, czy powinien załatwić stojących im na drodze Cammi i Dexa, ale Skrull uważa, że to nie jest konieczne. Sprawdza, w jakim języku mówią ludzie, po czym każe Cammi zaprowadzić się do przywódcy ludzi. Ona nie chce współpracować, na co Paibok stwierdza, że nie jest zbyt przestraszona tym spotkaniem, więc to chyba nie jest pierwszy raz, kiedy ma do czynienia z obcymi. Co innego Dex, który po chwili zaczyna uciekać krzycząc: „Kosmici!”. Lunatik uważa, że trzeba było go zabić, ponieważ teraz zaalarmuje miasteczko, ale Paibok uważa, że nikt by mu nie uwierzył, a i tak za chwilę tam pójdą.

W pobliżu, jeden z Braci Krwi wyrzuca Draxa w powietrze. Bliźniacy mają nadzieję, że zielony stwór tym razem nie będzie już chciał wracać do walki. Dziwią się też, że kolejne ciosy zdają się przywracać mu inteligencję. Po chwili Drax wraca i oznajmia Braciom Krwi, że mają ostatnią szansę odejść i przeżyć. Oni uznają, że trochę na to za późno i kontynuują walkę.

Paibok i Lunatik zostawiają Cammi samą, ale po chwili tuż obok niej ląduje Drax. Patrzy na dziewczynę i wydaje mu się, że to jest jego córka Heather, o której myślał, że zginęła z ręki Thanosa. Do pary podchodzą Bracia Krwi i zauważają, że Drax znów zachowuje się jak głupi i łamanymi zdaniami błaga, żeby go więcej nie bito, ponieważ głowa go boli. Bliźniacy się zgadzają, nie chcąc, żeby kolejne ciosy przywróciły na powrót Draxowi rozum i odchodzą. Cammi zastanawia się kim jest Heather, za którą bierze ją obcy. Szybko z jego bełkotu dowiaduje się, że to jego córka, więc mówi mu, że Bracia Krwi zrobili jej krzywdę. Słysząc to, wściekły Drax rusza za nimi.

Tymczasem w miasteczku Paibok i Lunatik demolują sklep i próbują się dowiedzieć od wezwanych policjantów, kto tu dowodzi. Staruszka mówi im, że osoba, której szukają, to burmistrz i pokazuje go palcem. Skrull pyta się, czy w pobliżu są porty kosmiczne, ale dowiaduje się, że nie. Mówi też, że nie mają zamiaru podbijać planety, chcą się jedynie wydostać z Ziemi i w tym celu zmuszą ludzi do pomocy w odbudowaniu zniszczonego transportowca, jeżeli to jest możliwe, oraz użyją ich jako zakładników, jeżeli ziemscy super-bohaterowie będą chcieli z nimi walczyć. Staruszka upewnia się, że dobrze zrozumiała, po czym mówi Paibokowi, żeby się wypchał. Skrull uważa, że nie może sobie pozwolić na nieposłuszeństwo i każe Lunatikowi ją zabić, co ten szybko czyni. Widząc, że na pozostałych zrobiło to wrażenie, Paibok każe sobie sprawić bardziej odpowiednie odzienie niż zniszczony strój więzienny, który teraz nosi.

Podążając za walczącymi Draxem i Braćmi Krwi, Cammi znajduje Dexa schowanego w jaskini. Chłopak mówi, że ze strachu nawet nie dotarł do miasteczka, wymiotował i chyba nawet się zmoczył. Dziewczyna każe mu wyjść z jaskini i iść do domu, po czym sama podąża za walczącymi kosmitami, nie chcąc przegapić takiego przedstawienia.

Paibok, ubrany w garnitur, idzie ulicą z burmistrzem. Mówi mu, żeby zebrał ludzi potrzebnych im do pracy i aby nie przejmował się niczym, ponieważ on wraz z Lunatikiem znajdą sposób, aby ich nakłonić do pomocy, nawet jeżeli będą musieli zabić więcej ludzi. Nagle w budynku stojącym obok ląduje jeden z Braci Krwi, a następnie pojawia się Drax walczący z drugim bliźniakiem. Skrull pyta się, dlaczego we dwóch nie mogą dać sobie rady z przeciwnikiem. Jeden z Braci mówi, że z każdym ciosem Drax staje się mądrzejszy i będą potrzebowali pomocy Paiboka. Ten mówi, że wszystko w sowim czasie i każe bliźniakowi wracać do walki. Na ulicę wychodzi Lunatik. Jego ręce są zakrwawione, ponieważ obcy zabijał nudę na swój sposób. Skrull każe mu podejść do Draxa z boku.

Cammi i Dex wracają do miasteczka. Chłopak krzyczy, że obcy są przednią strażą inwazji, ale dziewczyna nie przejmuje się tym i chce popatrzyć na walkę, więc idzie za jej odgłosami. Dex po chwili wahania podąża za nią.

Paibok wkracza do akcji, przemieniając się w Thanosa. W ten sposób odwraca uwagę Draxa, którego z tyłu atakuje Lunatik. Wykorzystując jego nieuwagę, Skrull zmienia swoje ramię w ostrze i wbija je w głowę Draxa, zabijając go. Aby upewnić się, że ten nie żyje, Lunatik miażdży mu stopą głowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Drax the Destroyer #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.