Avalon » Serie komiksowe » Hulk » Hulk #8

Hulk #8

Hulk #8

"Deatch Match"

Postacie
Cytat

Hulk: "HULK WILL SMASH!"

Streszczenie

Bez chwili zastanowienia Hulk atakuje śmiesznego, małego człowieczka znanego jako Wolverine. Temu udaje uchylić się przed ciosem. Logan wysuwa swoje kościane pazury i mówi, że nadszedł czas, żeby ktoś w końcu powstrzymał jego szaleństwa. Atakuje i wykłuwa Hulkowi oczy. Ten z rykiem bólu uderza Logana, który uderza w drzewo. Ostatnie z rosnących przed przepaścią. Wolverine zdaje sobie sprawę, że Hulk jest od niego silniejszy, dlatego ma zamiar pomóc mu pokonać samego siebie. Planuje, że upadek w taką przepaść mógłby wyrządzić Hulkowi krzywdę, dlatego głośno mówi, aby ten mógł usłyszeć gdzie jest. Hulk zamiast na niego szarżować uderza w ziemię. Cały klif wali się w dół. Hulk spada i zostaje przygnieciony olbrzymimi zwałami ziemi. Loganowi w ostatniej chwili udaje się złapać gałęzi i zapobiec upadkowi. Oglądający z samolotu akcję Dum Dum Dugan jest pewny, że Wolverinowi udało się pokonać Hulka. Po chwili jednak, ten wydostaje się spod zwałów ziemii.

Hulk głośno pyta się "małego człowieczka", czy myślał, że go pokona. Mówi, że jest najsilniejszy, po czym... wpada na drzewo. Ze złości roztrzaskuje je. Wykrzykuje, że zabije Logana. Ten niespodziewanie pojawia się obok i atakuje go pazurami. Hulk łapie go jednak za rękę i łamie jego kościane pazury, po czym rzuca Wolverine'm o drzewo. Uderzenie było potężne, jednocześnie Hulk stracił kontakt z Wolvie'm. Ze wściekłością zaczyna rozbijać i niszczyć drzewa, wykrzykując do Logana, że w końcu go znajdzie i roztrzaska. W pewnym momencie przestaje się ruszać, aby usłyszeć Wolverine'a.

Ten nieopodal zbiera się z ziemii po ciosie, który zainkasował. Powtarza sobie w duchu, że ostatni raz pomaga starym kumplom z Alpha Flight [Wolverine 142-143 - redevil] i, że nie o to prosił Dum Dum'a, gdy chciał, żeby podrzucono go do domu. Teraz wie, że po oślepieniu jadeitowego potwora musi wykorzystać tę szansę, bo drugiej może już nie mieć.

Olbrzym po chwili nasłuchiwania słyszy coś. Nie jest to jednak Wolverine, a rodzina z dziećmi bawiąca się na kempingu. Hulk szarżuje na nnich, Logan wybiega z lasu i odciąga uwagę zielonego. Ten momentalnie go atakuje. Jednak jego cios nie trafia w Wolverine'a, niszczy za to wóz kempingowy należący do pechowej rodziny. Samochód wybucha. Hulk wychodzi z eksplozji bez żadnego szwanku. Rzucony, przez podmuch, o ziemię Logan z trudem się podnosi. Zauważa, że szrapnel po ekplozji wbił mu się w nogę. Dlatego bandażuje sobie ranę, aby się nie wykrwawić. [że jak? Erik nie czytałeś żadnego komiksu o Wolverine? - redevil] Dzięki czemu jego mutacyjny czynnik gojący będzie miał nad czym pracować.
Hulk znów szarżuje na rodzinę. Logan przywołuje go do siebie kolejny raz.

Jaskinie Tyrannusa. Mężczyzna oczekuje od swoich sług tylko jednej odpowiedzi, gdy pyta się, czy znaleźli już Hulka. Ci potwierdzają. Jeden ze sług mówi, że jedna z maszyn pochodzących z jaskini służy do wykrywania promieniowania gamma. Od tej pory Hulk już im nie ucieknie. Tyrannus jest szczęśliwy posiadając takie maszyny, zastanawia się tylko któż je zostawił. Sprawiają one bowiem wrażenie, że zostały specjalnie skonstruowane do złapania i kontrolowania Hulka.

Tymczasem Hulk złapał jedną z osób, przebywających w lesie na kempingu. Grozi, ze jeśli Logan nie przyjdzie do niego, zrobi jej krzywdę. Wolverine nie ma wyboru. Po chwili zamiana dokonuje się i Hulk trzyma "małego człowieczka" za rękę. Wolverine drugą wolną ręką wbija pazury w odsłonięte klejnoty Hulka, Ten wrzeszczy dziko i wyrzuca Wolverine'a w powietrze.

Gdzie indziej, jeden z ludzi Apocalypse'a przedstawia sylwetkę Hulka nowemu jeźdźcowi - Death. Mówi mu, że zielony olbrzym kompletnie zawiódł, gdy nosił miano Wojny. Może on stanowić zagrożenie dla planów ich pana, dlatego Death ma go wkrótce zabić, ku chwale Apocalipse'a.

Wolverine po potężnym uderzeniu ma szczęście. Spada na skalną ścianę pod odpowiednim kątem i nie robi sobie krzywdy. Po chwili ześlisguje się z niej i z pluskiem wpada do wody. Wyłania się z niej tuż obok filarów pobliskiego mostu. Bojąc się o niewinne osoby, znów przywołuje zielonego potwora. Olbrzym skacze w jego kierunku, z okrzykiem na ustach mowiącym, że zgniecie małego człowieczka. Trafia jednak w drewniane filary mostu. Logan przecina pazurami inne i na głowie Hulka ląduje metalowa sztaba. Wbija go ona w dno rzeki.

Tyrannus próbuje przejąć kontrolę nad Hulkiem. Udaje mu się to i trafia w umysł osoby kompletnie ślepej i uwięzionej pod wodą. Po chwili wachania, czy nie pozwolić potworowi umrzeć uwalnia furię drzemiąca w napromieniowanym ciele i uderza mocarnym dłońmi w dno. Uderzenie jest tak potężne, że woda rozstępuje się i Hulk kontrolowany przez Tyrannusa odskakuje. Ląduje w pobliskim mieście kompletnie niszcząc budynek sklepu. Nie ma jednak ofiar, gdyż miasto dawno opustoszało na wieść o pobliskim pojawieniu się zielonego olbrzyma.
Hulk odzyskuje wzrok. Naciera na niego Wolverine prowadząc dżepa. Ale potwór jednym tąpnięciem w ziemię powoduje zawalenie się drogi i kraksę samochodu. Uderzenie jest tak potężne, że powoduje lokalne trzęsienie ziemii. Kominy pobliskim domów zawalają się.

Wolverine wychodzi z rozbitego samochodu. Zdaje sobie sprawę, że Hulk odzyskał wzrok. Robi jedyną mądrą rzecz w takim momencie - ucieka. Hulk, kontrolowany przez Tyrannusa, goni go. Rzuca w niego zaparkowanymi przy drodze samochodami. Jednak, cudem, Loganowi udaje się przeżyć. Ucieka do opuszczonej kopalni. Hulk jest tuż za nim. Wolverine opiera się o ścianę. Hulk przymierza się i zadaje potężny cios. Logan uchyla się i pięść zielonego wbija się w ścianę. Wylatuje z niej gaz. Powoduje on przemianę Hulka w Bannera. Nieprzytomnego mężczyznę Logan wyciąga przed kopalnię.

Tyrannus jest wściekły. Znów stracił kontakt.

Po chwili Logan żąda wyjaśnień od Bannera. Ten mówi, że jego życie to koszmar. Umarła mu żona, stracił wszystkich przyjaciół. Wyjaśnia także, że ostatnie zbrodnie, które popełnił jako Hulk zrobił pod kontrolą Tyrannusa. Dlatego nie może teraz umrzeć, Tyrannus po prostu znajdzie sobie inną ofiarę. Banner prosi Logana o pomoc. Wolverine puszcza go wolno.

Autor: redevil

Galeria numeru

Hulk #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.