Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Silver Surfer » Annihilation: Silver Surfer #1

Annihilation: Silver Surfer #1

Annihilation: Silver Surfer #1

"Opposing Force"

Postacie
Cytat

Skreet: "Wouldn't have believered it if not seen with Skreet's own two peepers (...)"
Thanos: "Must you continue referring to yourself in the third person?"

Streszczenie

Ruiny Xandaru. Siedemnasty dzień Anihilacji.
Silver Surfer jest przybity tym, co zastał. Fala Anihilacji nie zostawiła po sobie nic, oprócz ruin i gorącego jądra Xandaru. Surfer próbuje doszukać się w tym jakiegoś celu. Widząc niedaleki błysk światła, udaje się, aby to zbadać.

Niedaleko, grupa Poszukiwaczy i ich zwierzaków, Currów, rozprawia się właśnie z Air Walkerem. Ich dowódca – Ravenous - stwierdza, że Annihilus będzie zawiedziony faktem, iż Gabriel jest androidem. Air Walker odgraża się, że jego pan zapłaci za zniszczenie Xandaru. W odpowiedzi zostaje powalony wystrzałem energii i poszczuty Currami, które odpycha od siebie. Grozi, że Annihilus zapłaci życiem za śmierć bilionów. Ravenous pyta, ile istot zginęło na planetach, które pożarł Galactus. Na planetach, do których Gabriel przyprowadził Pożeracza Światów. Air Walker odpowiada, że Galactus jest częścią naturalnego porządku, ale jego oprawca mówi to samo o swoim panu. Biliony zginęły tutaj, biliony gdzie indziej. widząc, ze Gabriel nie ma zamiaru się poddać, Ravenous chce wydać rozkaz do ataku, gdy nagle czyjś głos każe mu przestać.

Silver Surfer żąda, aby powiedziano mu, co się tu dzieje. Na jego widok Gabriel zaczyna krzyczeć, że to oni zniszczyli Xandar, aby napędzić swoją machinę wojenną. Revenous poprawia go. Xandar został zniszczony, aby zwabić do nich jego i Firelorda. Sufrer pyta po co, a w odpowiedzi słyszy, że Annihilus interesuje się heroldami Pożeracza Światów. Gabriel, Firelord i Silver Surfer zostali napełnieni przez niego kosmiczną mocą i stali się potężni. Curry potrafią wyśledzić tę moc w całym kosmosie, a Poszukiwacze chwytają heroldów dla swojego pana. Ravenous, zwany tak z powodów, które wkrótce staną się oczywiste, chce, aby Norrin się poddał, a gdy ten odmawia, szczuje jego i Gabriela Currami. Surfer odrzuca od siebie potwory i zostaje powalony promieniem Ravenousa. Dymny wojownik informuje go, że są z Negative Zone. Tam istnieje odpowiednik kosmicznej mocy, zwany Esencją. Siłą Opozycyjną. Poszukiwacze są nią przepełnieni i mają przewagę liczebną.

Ravenous rzuca się na Surfera, śmiejąc się, że ten oszczędził im czasu, jaki zmarnowaliby na schwytanie go. Widząc, jak Gabriel jest masakrowany przez Curry, Radd próbuje mu pomóc, ale wówczas sługa Annihilusa chwyta go i unieruchamia. Srebrny bohater krzyczy, że włada mocą, z którą oni nie mogą się równać i wywołuje gigantyczną eksplozję. Sam ucieka, niosąc na rękach Gabriela. Ma zamiar zabrać go w bezpieczne miejsce, póki wyzwolona energia nie pozwoli Poszukiwaczom ich namierzyć. Air Walker prosi, aby go zostawił. Jest za późno dla niego i dla kogokolwiek.

Sekundy później i lata świetlne dalej. Dawni heroldzi lądują na samotnej asteroidzie. Gabriel uważa to za zbyteczne. I tak namierzą jego towarzysza. Surfer wie o tym, chciał tylko zyskać na czasie. Air Walker twierdzi, że umiera. Sufer nie może się z tym pogodzić, ale Gabriel mówi mu, że jest tylko maszyną. Co niezbyt spodobało się Poszukiwaczom. Zastanawia się, czego Annihilus chce od nich. Norrin Radd odpowiada, że pewnie chce ich zabić lub zniewolić, może jedno i drugie. Gabriel wspomina, że słyszał to już, zanim sztuczna inteligencja Nova Corps została skorumpowana. Odtwarza hologram, aby pokazać przyjacielowi, co spotkało Xandar. W ciągu kilku godzin cała planeta została zniszczona. Nikt nie przeżył, biliony zginęły. Kiedy to ujrzał, pochłonął go gniew, tak jak było to zaplanowane. Nawet dla nich, heroldów Galactusa, to było niesamowite okrucieństwo. Gabriel informuje Surfera, że Poszukiwacze nie wiedzieli, że jest maszyną. To oznacza, ze ich inteligencja nie jest doskonała i można to wykorzystać przeciw nim. Chce, żeby Norrin znalazł w tym sens. Wszechświat wokół niego umiera. Nie mogąc dłużej znieść agonii przyjaciela, Surfer dobija go. Obiecuje mu, że Poszukiwacze nie odnajdą jego ciała, po czym oddala się, niszcząc to, co pozostało z Gabriela, wraz z całą asteroidą. W jego głowie wciąż kołaczą słowa przyjaciela.

Na obrzeżach galaktyki Andromedy trzech osobników obserwuje czarną dziurę, stworzoną przez wybuch mocy Surfera. Skreet pyta, czy Thanos ma zamiar czekać tu, aż ta ich pochłonie. Ten uważa, że to jeszcze nie koniec. Tak jak się spodziewał, z centrum czarnej dziury wylatuje kilka smug. Poszukiwacze przetrwali. Chce, aby Fallen One przyprowadził ich do niego. Niech powie im, że Thanos chce zostać ich sojusznikiem. Gdy jego sługa odlatuje, Skreet stwierdza, że to ona powinna dostać to zadanie. Jej towarzysz jest na to zbyt małomówny. Thanos uważa jednak, że dawny pierwszy herold Galactusa wie, kiedy należy się odezwać, a ona mogłaby się nauczyć tego od niego. Skreet pyta, jaki jej pan ma interes do sług Annihilusa. Ten odpowiada, ze chce wiedzieć, czemu pewne sprawy zostały puszczone w ruch. Skreet uważa, ze powodem jest, jak zwykle, wojna. Thanos jednak myśli, że chodzi tu o coś więcej, niż o podbój.

Ruiny Tala Prime. Patrząc na zniszczone Imperium Skrullów, Silver Surfer pamięta, że widział zniszczenia na taką skalę, kiedy służył Pożeraczowi Światów. Ale to nie jest to samo. W tym nie ma sensu. Lecąc nad zniszczona planetą, Norrin Radd wciąż słyszy w głowie słowa Gabriela. Kiedy był heroldem, mógłby wezwać swojego pana, aby pożarł ten świat, a ten przybyłby i zrobił z nim to samo, co Fala Anihilacji, ale byłby w tym jakiś sens. Nagle nawiedzają go wspomnienia rozmowy z Alicją Masters, kiedy ta zapytała go, jak może stać i patrzeć, jak świat jest niszczony. Patrząc na zniszczony świat Skrullów, Silver Surfer krzyczy, że to nie to samo. To pozbawione sensu szaleństwo. Annihilus musi być powstrzymany!

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Annihilation: Silver Surfer #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.