Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Silver Surfer » Annihilation: Silver Surfer #2

Annihilation: Silver Surfer #2

Postacie
Cytat

Galactus: "The Balance has been undone"

Streszczenie

Dawne Imperium Skrullów. Dziewiętnasty dzień Anihilacji.
Oddziały Annihilusa, zbierające to, co zostało po przejściu Fali Anihilacji, zostają zaskoczone nagłym pojawieniem się Terraxa. Nie przejmują się jednak tym, ponieważ zostaje on zaatakowany przez oddział Poszukiwaczy.

Podróżując śladem Fali, Surfer nie zastaje nic poza trupami i ruinami. W okolicach Tercery Prime udaje mu się znaleźć kogoś, kto ocalał. Tarq Maru, niewolnik Skrullów, jakiś cudem przeżył zniszczenie ich armady. Jego władcy nie mieli tyle szczęścia. Nie wiedzieli nawet, co ich trafiło. On zaś chciałby wiedzieć i prosi Surfera, aby pokazał mu, co spotkało najbliższą planetę. Mimo zapewnień Surfera, że zastaną tam tylko ruiny, kosmita upiera się przy swoim, więc w końcu zabiera go. Tarq Maru z przerażeniem ogląda tysiące martwych ciał. Przerażony prosi, aby Surfer zostawił go tutaj. Jedna śmierć więcej nie zrobi nikomu różnicy. Ten jednak odmawia.

Nieco później, w okolice tej samej planety docierają Poszukiwacze. Ich bestie wciąż są na tropie Surfera, który ma być pojmany żywcem z rozkazu Annihilusa. Czas srebrnego podróżnika zbliża się do końca.

W samym sercu floty Annihilusa. Thanos jest pouczany o protokole, co wystawia jego cierpliwość na próbę. Ale ma tutaj interes do załatwienia. W końcu Ravenous prowadzi go przed oblicze Annihilusa. Ten informuje go, że przyjął jego prośbę o audiencję tylko z uznania dla jego dawnych dokonań. Wyraża też współczucie z powodu Infinity Gauntlet. Thanos odpowiada, że przeszłość jest martwa, a teraźniejszością jest wojna. Chciałby wiedzieć, czemu władca Negative Zone ją rozpoczął. Annihilus wyprasza wszystkie swoje sługi z sali tronowej. Kiedy zostają sami, informuje Tytana, że wszechświat się rozszerza i to prosto w Negative Zone. A on nie pozwoli zabrać tego, co jest jego. I ma zamiar odzyskać to, co zostało mu odebrane. A jeżeli Thanos uważa, że to należy do niego, to będzie musiał wypowiedzieć mu wojnę. Tytan odpowiada, że nie taki jest jego cel. Działania Annihilusa zainteresowały tę, której służy - samą Śmierć.

Surfer ochrania przerażonego Tarqa przed kolejnymi atakami Poszukiwaczy. Ci są pewni zwycięstwa, nawet gdy Surfer poważnie rani ich Curry. W czasie walki z Ravenousem zauważył, że gdy ten był odseparowany od swojej bestii, próbował gadaniną zyskać dość czasu, aby ta się nie zregenerowała. Siła Opozycyjna nie jest w Poszukiwaczach, ale w Currach, z którymi są połączeni. Ich "pan" nigdy nie podzieliłby się taką mocą bez odpowiednich zabezpieczeń. Jeden z Poszukiwaczy przyznaje, że są słabsi, ale jest ich wielu, a on nie ma odwagi ich zabić. Surfer odpiera kolejny atak. Widział już zbyt dużo śmierci. Poszukiwacz dodaje, że za jeszcze więcej był odpowiedzialny. Ale potem coś z nim się stało, kiedy był na planecie Ziemi. Wykorzystując chwilę nieuwagi Surfera, Poszukiwacze przystępują do kolejnego ataku. Nagle z góry spada deszcz ognia, który morduje wszystkich napastników. Surfer zawdzięcza wybawienie Firelordowi i Red Shiftowi, ale zamiast dziękować, jest zły, że ci zamordowali napastników. Firelord przypomina mu, że to wojna, a oni mszczą się za Xandar. Norrin odpowiada, że cała ta wojna jest sprawką Annihilusa. Red Shift wtrąca, że Poszukiwacze polują na dawnych heroldów Galactusa. On sam został przez nich schwytany, ale Firelord go wyzwolił. Ten dodaje, że osobno są straszliwi, razem - niemal niepokonani. Aby wygrać tę wojnę, potrzebują czegoś więcej, niż bycia straszliwymi. Pyta o pozostałych Heroldów. Surfer informuje go, że Gabriel nie żyje, a losy Terraxa i Stardust są mu nieznane. Red Shift zastanawia się, czy ich wrogowie mogą mieć odwagę stanąć do walki z Galactusem.

Sam Galactus właśnie wezwał do siebie Stardust. Doznał złego omenu. Równowaga została zachwiana.

Tarq Maru przeczuwa, że Galactus może być zagrożony. Heroldzi zobowiązują się odstawić kosmitę do pobliskiej karawany kosmicznej. Potem zajmą się Annihilusem. Kiedy lecą, Surfer wyjawia towarzyszom, że są ścigani z powodu Kosmicznej Mocy. Annihilus interesuje się nią z jakiś nieznanych powodów.

Gdzie indziej. Poszukiwacze rozpoczynają transport nieprzytomnego i pokonanego Terraxa.

Na jednym ze statków Annihilusa Skreet odgraża się, że pozabija jego sługi we śnie. Thanos przypomina jej, że są teraz sprzymierzeńcami. Tak długo, jak on będzie miał na to ochotę.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Annihilation: Silver Surfer #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.