Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #519

Fantastic Four #519

Fantastic Four #519

"Fourtitude" - Part 3

Postacie
Cytat

Johnny Storm: "...oh, this bites."

Streszczenie

Statek obcych. Ludzie Ziusa podłączają unieruchomioną Susan Richards do aparatury swojego przywódcy. Ten zaś odpowiada spokojnie na pretensje i oskarżenia Johnny'ego i Bena, tłumacząc kolejny raz, że nie chce krzywdy niewinnych mieszkańców Manhattanu i już za chwilę opuści wyspę na jej miejsce. Przypomina im również, że Galactus zna już położenie Ziemi, nie może więc zastosować swojej technologii na ich planecie, by ukryć ją przed statkiem Pożeracza Światów. Sue prosi go, by pozwolił jej jeszcze raz zobaczyć męża i dzieci, co sprawia, że Thing i Human Torch ponownie usiłują wyrwać się stworom, które ich trzymają. Johnny na moment oślepia wszystkich nagłym błyskiem, ale kolejna porcja wody powala go na ziemię. Ben kolejny już raz prosi Reeda, aby ten przybył im z pomocą, twierdząc, że to już naprawdę ostatnia szansa na uratowanie Sue.

Z dłonią na panelu kontrolnym Zius dziękuje Susan za jej poświęcenie. Jest wyraźnie pod wrażeniem. Jej towarzysze natomiast wzywają ją do walki, na co zrezygnowana kobieta nawet nie odpowiada. W momencie uruchomienia maszyny wybuch tworzy wyrwę w ścianie. Natychmiast pojawia się w niej uzbrojony Mr. Fantastic. Prosi Sue o wybaczenie, a następnie strzela w jej kierunku. Trafiona energią strzału Invisible Woman pada na ziemię, a uwolnieni Ben i Johnny rzucają się w jej kierunku. Jednak to jej mąż obejmuje ją pierwszy, tłumacząc, że jego broń odebrała Susan jej moc, przez co jest już dla Galactusa nieużyteczna. Zius spoglądając na swoje monitory dochodzi do wniosku, że to prawda, a jego misja jest zakończona. Następnie pozwala, by Manhattan wrócił na swoje miejsce, jednocześnie naprawiając wszystkie szkody i przywracając elektryczność na wyspie. Ostrzega też Ziemian przed gniewem Galactusa, na co Reed odpowiada mu przypomnieniem, że nieraz już sobie radzili z jego atakami. Zius otrzymuje od niego również radę, by więcej nie traktował Ziemi niczym mrowiska, bo w przeciwnym razie Fantastic Four sprawią, iż tego pożałuje. Amerykanie, oglądający tę scenę na ekranach telewizorów, zaczynają odzyskiwać wiarę w swoich bohaterów.

Budynek Baxtera. Stojący na dachu członkowie Fantastic Four obserwują, jak cztery obeliski opuszczają Ziemię. Thing żąda od Reeda, by ten zastosował na nim urządzenie, które odebrało Susan jej zdolności. Richards tłumaczy mu, że to niemożliwe, po czym każe żonie skoczyć z budynku. Z pewnymi oporami Invisible Woman to czyni, aby moment później stanąć w płomieniach i wznieść ku niebu. Po chwili Johnny zaczyna znikać, co najwyraźniej niezbyt mu się podoba. Mr. Fantastic tłumaczy im, że mógł jedynie zamienić im moce, gdyż kosmiczne promieniowanie, które ich zmieniło, jest nieusuwalne. W tym momencie obeliski, które już prawie zniknęły, z ogromną prędkością zbliżają się do bohaterów. Nagle olbrzymia dłoń chwyta jeden z nich i miażdży go, tym samym pozbywając się Ziusa i jego załogi. Nad Nowym Jorkiem unosi się postać Galactusa.

Zaskoczony Mr. Fantastic szykuje swój zespół do bitwy, gdy promienie z oczu Galactusa trafiają Human Torcha, który po chwili stoi przed nimi w nowym stroju. Fantastic Four ze zdumieniem spoglądają na emanującą z niego energię. Reed przypomina sobie, że widzieli już podobną transformację. W tym momencie Galactus wyciąga dłoń po swojego nowego herolda.

Autor: dexx

Galeria numeru

Fantastic Four #519

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.