Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #31

Ultimate Fantastic Four #31

Ultimate Fantastic Four #31

"Frightful" - part 2

Postacie
Cytat

Zombie Invisible Woman: "Turning a pen into a teleporter with lunch ingredients? Are you some kinda moron?"

Zombie Human Torch: "Sure he is, sis. Kentucky-fried moron..."

Streszczenie

W Budynku Baxtera, przed celą zombie stoją żołnierze i pytają się Zombie Mistera Fantastic, co ukrywa za plecami. Ten odpowiada, że to tylko długopis, ale ludzie wciąż podejrzewają, że to nie jest cała prawda. Zombie Sue zachęca męża, żeby się pochwalił. Zombie Reed mówi, że zmieszał atrament z chemikaliami z jedzenia tworząc teleporter, a następnie użył włosa jako klawiatury do wprowadzenia współrzędnych skoku. Dodaje, że infekowanie tej Ziemi zaczną od Central Parku. Cztery zombie podają sobie ręce, Zombie Reed naciska długopis i wszyscy znikają. Żołnierze nie mają wątpliwości, że potwory uciekły i włączają alarm. Następnie otwierają celę, żeby sprawdzić jej wnętrze. Wtedy Zombie Sue przestaje używać swojej mocy, zombie znów są widzialni i zaczynają zagryzać żołnierzy, śmiejąc się, że uwierzyli, że Zombie Richards jest w stanie zmienić długopis w teleporter. Potwory wydostają się z celi i zabijają kolejnych ludzi. Rozpoczyna się ewakuacja na niższe piętra. Górna część Budynku Baxtera zostaje otoczona polem siłowym. Doktor Storm przez interkom mówi do Zombie Mistera Fantastic, że jeżeli darują życie wszystkim, którzy są z nimi uwięzieni, to jakoś dojdą do porozumienia. Zombie Sue odpowiada, że nie mają po co rozmawiać, bo przecież są zamknięci w laboratoriach, więc mają wszystko, czego im potrzeba.

W Latverii, Reed, Ben i Sue spotykają się z Victorem Van Dammem w jego sali tronowej. Władca wie, w jakim celu przybyli jego goście i zaczyna sobie drwić z Reeda, że nie jest taki fantastyczny, skoro nie może pomóc Johnny'emu. Ben traci cierpliwość i pyta się, czy Victor potrafi uratować ich przyjaciela. Ten odpowiada, że oczywiście i chętnie to zrobi, żeby udowodnić, że jest mądrzejszy od Reeda. Ma jednak jeden warunek. Woła do siebie Mary Storm, która mówi Sue i Benowi, żeby poszli z nią. Dziewczyna jest bardzo zaskoczona, że jej matka współpracuje z człowiekiem, który próbował ją zabić w przeszłości. Mary odpowiada, że Victor kupił jej firmę i zainwestował w nią dużo pieniędzy, dzięki czemu bardzo szybko mogła odkryć wszystkie tajemnice Atlantydy. Poza tym, w tej chwili tylko on może pomóc Johnny'emu.

Reed i Victor zostają sami. Van Damme mówi, że pasożyt nazywa się Zvilpogghua, zawsze szuka najsilniejszego gospodarza i używa go do zniszczenia wszystkich wokół. Przodkowie Atlantydów wygnali stwora do Strefy N za pomocą zaklęć i Victor jest pewny, że one mogą pomóc Johnny'emu, ale jedna pomyłka może sporo kosztować. Następnie Van Damme mówi, że w zamian chce zająć miejsce Reeda i dowodzić Fantastyczną Czwórką. Nie dlatego, że chce, ale aby odebrać to Richardsowi. Proponuje, żeby zamienili się umysłami za pomocą zaklęć albo Johnny zostanie wyrzucony do Strefy N. Reed domyśla się, że to Victor za wszystkim stoi i to on umieścił pasożyta w ciele Storma, więc pyta się, dlaczego to zrobił. Van Damme odpowiada, że to dlatego, ponieważ Richards rozpowiedział, że popełnił błąd i wypadek przy teleportacji był jego winą i w ten sposób splamił jego honor. Przypomina, że czas ich nagli i czeka na decyzję Reeda.

Sue dostaje sygnał od ojca i mówi Benowi, że zombie uciekły z celi i opanowały połowę Budynku Baxtera, więc muszą wracać. Wpada do pokoju, gdzie rozmawiają Reed i Victor. "Richards" mówi, że doszli do porozumienia i teraz wie jak uratować Johnny'ego. Ben wspomina o zombie, ale "Reed" stwierdza, że nie ma powodu do paniki, bo wszystkim się zajmą po kolei. Sue zauważa, że jej chłopak jest jakiś inny. W pałacu, Mary dziwi się, ponieważ wydaje się jej, że "Victor" płacze.

W Budynku Baxtera, doktor Storm mówi do zombie, że widzi na monitorach, że próbują dokończyć portal międzywymiarowy Reeda i dodaje, że jeżeli chcą wrócić do swojego świata, to nikt im nie będzie przeszkadzał. Zombie Sue odpowiada ze śmiechem, że ich plany się nie zmieniły: przybyli do tego świata, żeby rozprzestrzenić infekcję i wciąż mają zamiar to zrobić, jak tylko sprowadzą przez portal resztę super-zombie do pomocy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #31 Ultimate Fantastic Four #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.