Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #29

Ultimate Fantastic Four #29

Ultimate Fantastic Four #29

"President Thor" - part 3

Postacie
Cytat

Ben Grimm: "What's with the sunglasses at night? You in a rock band?"

Alicia Masters: "I wish. No, I'm blind, actually."

Ben Grimm: "Blind, huh? Thank you, God."

Alicia Masters: "Excuse me?"

Ben Grimm: "Ah, nuthin'. Y'know, a lotta people say I look like Brad Pitt..."

Streszczenie

Super-Skrull pyta się, czy nikt z obecnych nie chce pomścić Sue. Reed rzuca się na niego, a kosmita śmieje się, że człowiek przynajmniej umrze podczas walki, bo nic nie uratuje jego i pozostałych ludzi przed zaktywowanymi pikobotami, które dostały się do ich krwiobiegu wraz z pigułkami Skrulli. Johnny mówi do Jasmine, że Ben, który odmówił wzięcia pigułki, może wciąż zostać uratowany, i dziewczyna odlatuje z nim. Reed krzyczy do Johnny’ego, że nie może dłużej trzymać Super-Skrulla i każe mu zapalić się najmocniej, jak tylko może. Storm odpowiada, że jego przyjaciel też zginie, ale Richards mówi, że dla nich przecież i tak już jest za późno. Johnny używa przeciwko kosmicie całej mocy. Kiedy dym opada, po Reedzie nie ma ani śladu, Johnny jest wyczerpany, a Super-Skrull wciąż stoi, jak stał. Mówi, że Storm wcale nie jest taki potężny, jak mu się wydawało, i zabija go.

Jasmine przeprasza Bena, że nie może lecieć dalej, i mówi, iż była głupia, że wzięła pigułkę Skrulli. Grimm odpowiada, że przecież nie mogła wiedzieć, co się stanie. Po chwili patrzy w niebo i widzi flotę Skrulli. Wie, że to już koniec. Super-Skrull podchodzi do niego i mówi, że w ten sposób podbili już miliony planet i dalej będą to robić. Dodaje, że Ben jest pierwszą istotą od miliarda lat, która odmówiła przyjęcia pigułki, ale teraz to nie ma znaczenia. Z sekundy na sekundę liczebność rasy ludzkiej maleje i wkrótce pozostaje tylko Ben Grimm. Ten zaczyna się śmiać, więc Super-Skrull pyta się, co jest powodem jego wesołości. Ben mówi mu, że jeżeli jego skafander kopiuje zdolności super-ludzi, którzy znajdują się w pobliżu, to co się dzieje wtedy, gdy ostatni człowiek nie ma żadnych? Zanim zaskoczony kosmita jest w stanie zareagować, Ben pokonuje go, zdejmuje z niego skafander i zakłada na siebie. Skrull błaga o litość, ponieważ nie wytrzyma bez skafandra dziesięciu minut w ziemskiej atmosferze. Ben odpowiada, żeby się o to nie martwił, ponieważ w tym czasie uda mu się odwrócić bieg historii i to wszystko się nie stanie.

W Budynku Baxtera Ben uruchamia wehikuł czasu, ale komputer ostrzega go, że nie ma pełnej mocy. Pomimo to Grimm wykonuje skok i pojawia się rano przed samym sobą, orientując się, że to siebie widział w stroju Super-Skrulla. Każe komputerowi przenieść go dalej w przeszłość, do dnia pierwszej próby teleportacji. Nie ma wiele czasu, ponieważ Skrullowie zaalarmowani przez swojego władcę próbują dostać się do laboratorium. Ben pojawia się w momencie, w którym następuje przesłanie jabłka przez Strefę N i krzyczy że jest za późno. Wraca do laboratorium i każe komputerowi spróbować jeszcze raz. Znika, a chwilę później Skrullowie dostają się do środka.

Dwa lata temu. Fantastyczna Czwórka, która przybyła z przyszłości, aby zapobiec wypadkowi, zmierza w kierunku platformy z teleporterem. Nagle Johnny zauważa postać w skafandrze Super-Skrulla. Ben rzuca się na niego, ale postać każe mu przestać walczyć, ponieważ chce zapobiec zagładzie ludzkości. Zdejmuje maskę i Ben zauważa, że to on, ale nie zmieniony w skalnego potwora. Ponieważ kontakt dwóch Benów Grimmów jest zagrożeniem dla struktury czasu, Tygrzyki zaczynają ich atakować. Ben z alternatywnej przyszłości łączy się z laboratorium, w którym Skrullowie właśnie niszczą wehikuł czasu. Komputer oznajmia, że może go przenieść tylko pięćset lat wstecz do Ameryki Południowej, po czym to robi. Po jego zniknięciu Reed zauważa, że wypadek i tak się wydarzył, więc nie zmienili historii. Ben mówi, że teraz nie dość, że utknął w obecnej postaci, to na dodatek widział, jak jest pożerany żywcem przez pająki. Dodaje, że Reed powinien sam zacząć płacić honoraria jego psychiatrze i odchodzi.

W powrotem w teraźniejszości, Zombie Mister Fantastic mówi Reedowi, że nie powinien był próbować zmienić historii, bo to zawsze przynosi jedynie rozczarowanie. Stwierdza, że Ben powinien przestać się mazgaić, bo sam miał podobne problemy ze swoim Grimmem. Sue mówi mu, że i tak nikt nie zwraca na niego uwagi, ale Zombie Reed odpowiada, że powinni zacząć. Oznajmia, że jemu i jemu towarzyszom znudziło się już czekanie i dokładnie za tydzień uciekną i rozpoczną zarażenie tej Ziemi.

Wieczorem. Ben siedzi smutny w parku. Podchodzi do niego młoda kobieta i mówi, że ona też tu czasami przychodzi popłakać, bo dobrze jej to robi. Pyta się, czy Ben ma dziewczynę, a po chwili przeprasza, bo pociągają ją wrażliwi mężczyźni i przy nich zawsze mówi od rzeczy. Przedstawia się jako Alicia Masters. Ben pyta się jej, dlaczego nosi okulary przeciwsłoneczne po zmroku. Dziewczyna odpowiada, że jest niewidoma, a innym ludziom czasami przeszkadza wygląd jej oczu. Słysząc to, Grimm po cichu dziękuje Bogu i rozmawiają dalej. Nie wiedzą, że są obserwowani przez Victora Van Damme’a i Mary Storm za pośrednictwem kamery ukrytej w mechanicznym ptaku. Van Damme stwierdza, że skoro Ben znalazł sobie dziewczynę, to oznacza, że zginie jedna osoba więcej. Dodaje, że jego plan zaczyna się jutro...

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.