Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #32

Ultimate Fantastic Four #32

Ultimate Fantastic Four #32

"Frightful" - part 3

Postacie
Cytat

Doctor Doom (stojąc przed gromadą super-zombie): "Hmph. Well, this should be a challenge."

Streszczenie

Wcześniej, chwilę po tym, jak Victor Van Damme i Reed Richards zamienili się ciałami. Victor mówi, że to bardzo szlachetne ze strony Richardsa, że poświęcił się dla Johnny'ego i że nie spodziewał się tego po nim. Reed ledwo łapie oddech w nowym ciele i zastanawia się, jak Victor mógł tak żyć. Ten odpowiada, żeby przestał narzekać, bo uczynił go władcą prosperującego państwa i najpotężniejszą istotą na Ziemi. Dodaje, że to nie byłoby honorowe, gdyby zostawił go z niczym.

Teraz. Victor w ciele Reeda, Sue i Ben zbliżają się do Budynku Baxtera. "Reed" mówi do dziewczyny, żeby się nie martwiła, bo on wie jak wydostać pasożyta z ciała Johnny'ego. Przed budynkiem na Fantastyczną Czwórkę czekają doktor Storm, generał Nick Fury i Ultimates. Franklin mówi im, że zombie kończą budować portal i za niecałą godzinę sprowadzą pozostałych, a pole siłowe, które otacza górną część budynku ich nie powstrzyma. "Reed" mówi, że Johnny jest dla niego najważniejszy i najpierw zajmie się nim. Sue i jej ojciec próbują nakłonić go do zmiany zdania, ale "Richards" twierdzi, że Johnny jest istotną częścią planu, który ułożył przeciw zombie i zdąży go postawić na nogi, zanim brama do innego świata zostanie otwartao.

Na górze, zombie Sue śmieje się, że "Reed" marnuje czas, zamiast się zająć nimi. Zombie Reed odpowiada, że i tak by im nie przeszkodził, ponieważ wszystko dokładnie przemyślał: ple siłowe nie pozwala im wyjść na zewnątrz, ale równocześnie chroni ich przed atakiem nuklearnym, więc w spokoju mogą dokończyć portal i potem razem z resztą zombie wydostać się z budynku.

Johnny zauważa, że powinien dziękować zombie za to, że jeszcze żyje: gdyby nie opanowali górnej części budynku, gdzie znajdują się laboratoria, już zostałby wysłany do Strefy N. Mówi, że słyszał o tym, co by się stało i nie miałby nic przeciwko poświęceniu się dla ratowania reszty planety. "Reed" rozpoczyna egzorcyzm. Kiedy wypowiada zaklęcie, wszyscy odczuwają nagły przypływ energii. Po chwili Zvilpogghua zostaje wyciągnięty z ciała Johnny'ego, ale pojawia się obok niego, zamiast zostać przeniesiony do Strefy N. "Richards" krzyczy, że musiał się pomylić i właśnie zgubił całą planetę. Stwór wylatuje z pokoju i szybko zmierza na zewnątrz. "Reed" mówi, że potrzebuje gospodarza i będzie szukał najpotężniejszej osoby na planecie. Kontaktuje się z profesorem Stormem i każe mu powiedzieć Thorowi, żeby uciekał. Zvilpogghua mija jednak boga grzmotów i leci dalej, wprost na Reeda w ciele Victora Van Damme'a, który właśnie przybył na miejsce, po czym wchodzi w niego. "Victor" każe wyłączyć ple siłowe, ponieważ ma zamiar skończyć z tym wszystkim.

W budynku, Zombie Invisible Woman zauważa, że są wolni, ale ktoś został wysłany do walki przeciwko nim. Zombie Torch rusza mu na spotkanie, ale "Victor" opluwa go jakąś substancją i unieruchamia go. Następny w kolejności atakuje Zombie Thing, ale "Van Damme" unika jego ciosu, wyrywa mu ramię i odrzuca na bok. Zombie Richards każe Zombie Sue utworzyć pole siłowe wewnątrz ciała "Victora", ale ona nie może tego zrobić, ponieważ ciało przeciwnika jest w całości zbudowane ze stali. "Van Damme" rzuca na nią jeden z czarów, których nauczył się z ksiąg Atlantydów i powoduje, że Zombie Sue zaczyna się rozkładać coraz szybciej. Zombie Reed atakuje "Victora", ale niewiele mu może zrobić i ten po chwili wypowiada kolejne zaklęcie przywołujące larwy, które zaczynają pożerać stwora. Przez interkom odzywa się doktor Storm, który pyta się czy "Victorowi" udało się donieść pasożyta do portalu. Ten odpowiada, że tak i dodaje, wrzucając ich szczątki przez bramę, że zombie też pójdą z nimi. Franklin przyznaje, że jest zaskoczony tym poświęceniem i że źle oceniał Victora przez te wszystkie lata. Ten odpowiada, że wcale nie jest Van Dammem. Wtedy "Reed" przyznaje się do wszystkiego: zmusił Richardsa do zamiany ciałami i że to wszystko jest jego winą. Następnie z powrotem zamienia się umysłami z Reedem, mówiąc, że to on chce uratować świat. Przechodząc przez portal przypomina reszcie, żeby zapamiętano, że to on, Victor Van Damme uratował wszystkich ludzi przed śmiercią. Na Ziemi opanowanej przez zombie grupa stworów zauważa Victora, który stwierdza, że ta walka powinna być dla niego wyzwaniem.

Reed, Sue, Johnny, Ben i Alicia siedzą w miniaturowym domku, który Richards zaprojektował. W gazetach jest napisane, że to Fantastyczna Czwórka uratowała świat. Alicia pyta się Johnny'ego, czy nauczył się czegoś podczas bliskiego spotkania ze śmiercią, ale ten odpowiada, że to doświadczenie w ogóle go nie zmieniło.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #32 Ultimate Fantastic Four #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.