Avalon » Serie komiksowe » Annihilation » Annihilation #3

Annihilation #3

Annihilation #3

"Desperate Measures"

Postacie
Cytat

Super-Skrull: "Someone care to explain how I wake up buried under a mound of debris with a Kree accuser and Galactus' herald piled on top of me?"

Streszczenie

Daedalus 5, obóz wojsk koalicji. Walka z podwładnymi Annihilusa trwa. Drax raz za razem dźga Delinquenta, ale ten wciąż żyje. Udaje mu się zrobić wyrwę w murze fortecy, w której bronią się Kree. Drax powala Delinquenta na ziemię i chce go dobić, ale zostaje powstrzymany wystrzałem energii przez jedną z Centurionów. Szybko podnosi się i rzuca się na nią.

Praxagora wynosi ciało Super-Skrulla spod ostrzału wroga. Ronan wciąż walczy z Ravenousem. Peter Quill krzyczy do Novy, że nie ich pozycja została przerwana i Fala ich zmiecie. Red Shift jako pierwszy orientuje się, że planeta jest stracona i razem ze Stardust zaczynają oczyszczać drogę, aby statki mogły się ewakuować. Praxagora daje ciało Kl’rta Mari i prosi ją, aby ta zaniosła je do ambulatorium. Ta niechętnie, ale się zgadza. Nova, walcząc z Centurionami, krzyczy do Phyli-Vell, żeby osłaniała Petera i zabrała go z pola walki. Quill mówi, że nie potrzebuje ochrony, ale po ponownym rozkazie Richarda, Phyla zabiera go i ucieka.

Na orbitę planety teleportuje się okręt flagowy Annihilusa. Władca nie jest zadowolony z tego, że Daedalus 5 jeszcze nie padł i nie chce słuchać tłumaczeń, więc niszczy część floty za pomocą obręczy kwantowych odebranych Quasarowi i każe pozostałym zniszczyć planetę. Następnie udaje się do Thanosa, który oznajmia, że udało mu się ujarzmić kosmiczną moc Galactusa i Annihilus będzie mógł ją wykorzystać w walce. Mówi, że komiczne moce nie mają aspektu biologicznego, ponieważ nie mają z biologią nic wspólnego. Można je określić jako aurę, pole energetyczne, nawet duszę. Tak samo Galactus wysysa energię z planet i wchłania ją w swoją aurę, która podtrzymuje przy życiu jego ciało. Thanos zdołał zaadaptować aparaturę, którą Galactus używa do pożerania planet. Olbrzym wciąż będzie absorbował energię ze światów, które Annihilus wskaże, ale moc będzie ładowała generatory, natomiast Galactus będzie umierał w tym czasie z głodu. Thanos pyta się władcy, czy życzy on sobie demonstracji.

W ambulatorium, Mari każe reszcie personelu medycznego ewakuować rannych, kiedy przez ścianę do pomieszczenia wpadają Ronan i Ravenous. Ten drugi uważa, że jedynie kostnica byłaby odpowiedniejszym miejscem do zakończenia tej walki. Mari wyciąga pistolet i strzela do Ravenousa, ale nie robi mu krzywdy. Ten chce odpowiedzieć wystrzałem energii, ale Ronan osłania lekarkę. Kree pada, a Mari przewraca stół, na którym leży Super-Skrull i rozbija zbiornik, w którym umieszczony jest Firelord. Ravenous chce dobić Ronana, ale przerywa mu obudzony Pyreus i obaj szykują się do starcia. Mari wybiega i ostrzega żołnierzy, że zaraz nastąpi eksplozja.

Wybuch mocy Firelorda zwraca uwagę Novy. Quill uważa, że to jest dobry moment, żeby zacząć ewakuację. Richard mówi, że nie mają się dokąd wycofać, ale Drax tłumaczy, że Peter miał na myśli opuszczenie planety. Inaczej nikt nie przeżyje. Biegnąc do statków, Phyla pyta się, gdzie jest Cammi, na co Drax stwierdza, że dziewczyna potrafi zatroszczyć się o siebie. Peter postanawia zarządzić całkowitą ewakuację, na co Nova się zgadza. Quill dodaje, że zostaną tylko ochotnicy, którzy zechcą osłaniać ucieczkę. Drax zauważa, że robot Mad Thinkera odlatuje i uważa to za zły znak.

Gdzie indziej, Gamora powala Terraxa na ziemię. Były herold Galactusa na chwilę odzyskuje panowanie nad sobą i prosi kobietę, aby wykończyła go zanim znów straci wolę na rzecz insektów. Gamora przychyla się do prośby, ale zanim zdąża zadać cios nożem, Stardust zabiera ją, ponieważ wszyscy członkowie dowództwa mają zostać ewakuowani. Mówi jej, że Galactus jest blisko. Razem z Red Shiftem powstrzymają go, jak długo będą w stanie. Gamora powiadamia o tym Petera, który mówi jej, żeby później znalazła ich podążając za ich sygnałem. Nova słysząc o Galactusie uważa, że przegrali wojnę, ale Phyla mówi, żeby teraz o tym nie myśleć. W miejscu, gdzie wcześniej stało ambulatorium znajdują Mari, która mówi coś o walczących idiotach, którzy ją prawie zabili. Wtedy spod gruzów wychodzi całkiem żywy i zdziwiony sytuacją Kl’rt trzymający nieprzytomnych Ronana i Firelorda. Pozostali bez zastanowienia akceptują zmartwychwstanie Super-Skrulla i wsiadają do statku. Tam czeka już na nich Cammi. Kiedy wszyscy usiedli na miejscach, dziewczyna zaczyna rozglądać za Draxem i orientuje się, że on został na powierzchni. Chce biec do niego, ale Quill zatrzymuje ją. Nova wie, że Drax udaje, że nie zależy mu na Cammi, ale to nieprawda, i to głównie dla niej pozostał na planecie osłaniając ucieczkę koalicji. Ale to nie wystarczyłoby, gdyby nie Red Shift i Stardust. Podczas ewakuacji Annihilus uruchomił Galactusa i tylko dzięki dwóm byłym heroldom, którzy osłonili flotę, najprawdopodobniej przy tym ginąc, Nova i reszta zdołali uciec.

Później, oddziały koalicji zbierają się niedaleko Ziemi. Peter przychodzi do Novy i mówi mu, że Ronan zamierza lecieć na Halę i obalić Dom Fiyero. Chce lecieć sam, ale Super-Skrull i Praxagora zaoferowali się mu towarzyszyć. Richarda nie dziwi to, biorąc pod uwagę wrogość między tymi rasami. Wchodzi Gamora i mówi, że wszyscy, którzy mieli się pojawić już tu są. Nie mają nawet całego batalionu, więc kobieta odesłała ich. Nova protestuje, ale Peter mówi, że wojna jest już przegrana. Gamora stwierdza, że wciąż istnieje możliwość walki partyzanckiej i właśnie to ma zamiar robić z chętnymi, po czym wychodzi. Peter proponuje ostrzec ziemskich bohaterów. Rider mówi, że zawiadomi Fantastyczną Czwórkę, którzy mieli wcześniej do czynienia z Annihilusem. Żałuje, że nie mogą zabić władcy, żeby zakończyć walkę, ale po chwili Peter zdaje się wpaść na pomysł i wybiega.

Nova spotyka się z Ronanem, który mówił mu, że zdecydował się wracać do imperium Kree. Pyta się, czy Richard ma zamiar wracać na Ziemię, ale ten mówi, że to nie jest dobry pomysł. Ronan stwierdza, że Fala dojdzie tam za trzy miesiące i obawia się, że nawet przy wspólnej walce wszystkich super-istot, Ziemia i tak by padła. Przed odejściem mówi Riderowi, że gdyby był Kree, mógłby nazywać go bratem.

Ronan idzie na statek, przy którym czekają Kl’rt i Praxagora, ale nie odzywa się do nich słowem. Mechanoid stwierdza, że jednak nie lecą, ale Super-Skrull każe jej poczekać, ponieważ Kree łatwo nie proszą o pomoc. Po chwili z wnętrza statku Ronan pyta się, czy ma czekać na nich cały dzień. Wkrótce trójka odlatuje w kierunku przestrzeni Kree.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Annihilation #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.