Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Super-Skrull » Annihilation: Super-Skrull #1

Annihilation: Super-Skrull #1

Postacie
Cytat

Super-Skrull: "I hope you're ready to be a hero, R'kin. Because we will either return as heroes... or not at all."

Streszczenie

Planeta Ask'lo była miejscem, do którego Cesarzowa Imperium i jej najbardziej zaufani zausznicy przybywali, by odpocząć na łonie natury. Dziś jednak, z powodu zbliżającej się Fali Anihilacji, będzie polem bitwy.

Z pokładu jednego ze statków admirał Salo każe żołnierzom znaleźć i zniszczyć wszelką broń przeciwlotniczą na planecie. Dowódca oddziału, który wylądował na planecie melduje, że planeta wygląda na opuszczoną. Nie na długo jednak - otaczająca siepaczy Annihilusa roślinność zaczyna się przekształcać i po chwili, już w swojej prawdziwej formie, Skrullowie rozpoczynają kontratak. Nie są jednak w stanie sprostać znacznie większej sile ognia żołnierzy Fali. Dlatego też do akcji wkracza żywa broń Imperium - Kl'rt, lepiej znany jako Super-Skrull. Wykorzystując moce Fantastycznej Czwórki rozprawia się kolejno z żołnierzami Annihilusa. Tymczasem, dowódca melduje admirałowi o braku jakiejkolwiek obrony przeciwlotniczej, na co Salo nakazuje odwrót i wysyła na planetę Żniwiarza Boleści [w oryginale "Harvester of Sorrow" - dop. translator S_O]. Po chwili Kl'rt widzi, jak na powierzchni planety ląduje gigantyczny statek wyglądem przypominający pszczele gniazdo. Uciekający z planety Super-Skrull obserwuje działanie statku. Potężna wiązka energii rozbija całą planetę na podstawowe składniki. W przeciągu sekund Ask'lo zmienia się w pokarm dla Fali Anihilacji.

Po pięciu dniach lotu Super-Skrull znalazł się na pokładzie pancernika należącego do baronowej S'bak. Przybliża jej sytuację, ona jednak nie zamierza wysyłać swej floty na spotkanie ze Żniwiarzem i tym samym zostawić swego terytorium na pastwę innych przywódców. Gdy Kl'rt proponuje powierzenie mu małego oddziału Skrullów, baronowa odpowiada, że nikt nie zechciałby być jego podkomendnym i wylicza jego porażki. Super-Skrull początkowo stara się zachować spokój, jednak w końcu nie wytrzymuje tego poniżania i atakuje kobietę. S'bak, podnosząc się z podłogi i plując krwią, nakazuje go zabić.

Drzwi na mostek pancernika eksplodują, gdy wylatuje przez nie obwieszony bronią Super-Skrull. Strzela do zbliżających się korytarzem pobratymców, jednak zostaje otoczony. Nie mając innego wyboru, wybija dziurę w ścianie statku i ucieka w przestrzeń kosmiczną. Teraz musi sobie tylko poradzić z eskadrą myśliwców. W środku walki jednak podlatuje do niego kolejny stateczek, łapie go przy pomocy linki, wciąga do środka i odlatuje. Już we wnętrzu pojazdu, Kl'rt postanawia "podziękować" swemu wybawicielowi - pilotującemu statek młodemu Skrullowi. Łapie go swą elastyczną ręką i każe wyjawić, kim jest. R'kin, bo tak ma na imię, wyjaśnia, że jest - a raczej był - mechanikiem na statku baronowej, a także wielkim fanem Super-Skrulla. Kl'rt podejrzewa zasadzkę, ale młody mechanik wyjaśnia, że chce tylko walczyć u boku swego idola, jak jego ojciec podczas bitwy z Kree na planecie Harkoon. W tej chwili otrzymują przekaz od baronowej S'bak, która ogłasza Super-Skrulla wrogiem Imperium i wyznacza za niego wysoką nagrodę [trzy miliony złotych z’laków, wiecie, ile za to można kupić? – dop. materialista S_O]. Kl'rt postanawia wprowadzić R'kina w szczegóły swego planu - zamierza zebrać armię, która będzie w stanie zniszczyć Żniwiarza Boleści, nim ten osiągnie planetę Zaragz'na, na której mieszka jego syn. Oczywiście, nie może on zrobić tego w tej galaktyce, w związku z nagrodą za jego głowę. Dlatego polecą tam, gdzie ruch oporu miał czas powstać - do Strefy Negatywnej.

Są dwa sposoby na dotarcie do królestwa Annihilusa - jeden polega na przebiciu się przez Falę Anihilacji i dotarciu do krańców Wszechświata. Super-Skrull postanawia więc wykorzystać łatwiejszą drogę i dlatego razem z R'kinem pojawia się w Budynku Baxtera na Manhattanie. Mr. Fantastic celuje w niego gigantycznym dezintegratorem, widzi jednak, że jego dawny wróg przybył, by porozmawiać. Kl'rt przybliża mu więc sposób działania Fali Anihilacji i swój plan. Reed nie jest przekonany, jednak Skrull zauważa, że Ziemianin nie ma nic do stracenia, a wręcz przeciwnie - albo pozbędzie się swego starego wroga, albo pomoże pokonać nowego, który w przeciwnym wypadku znalazłby w końcu drogę ku Ziemi. Richards w końcu się zgadza i już po chwili stojący przy portalu do Strefy Negatywnej Kl'rt mówi swemu towarzyszowi, by przygotował się do zostania bohaterem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Annihilation: Super-Skrull #1 Annihilation: Super-Skrull #1 Annihilation: Super-Skrull #1 Annihilation: Super-Skrull #1 Annihilation: Super-Skrull #1 Annihilation: Super-Skrull #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.