Avalon » Serie komiksowe » The Sentry » The Sentry #2

The Sentry #2

The Sentry #2

Act 2: "The Unicorn"

Postacie
Streszczenie

Nie jesteś bohaterem. Nazywasz się Robert Reynolds, jesteś zwykłym facetem, któremu wydaje się, że kiedyś był superbohaterem znanym jako Sentry. Masz nadwagę, za dużo pijesz i tracisz poczucie rzeczywistości, a teraz cieszysz się wiatrem, który wieje ci w twarz, bo stoisz na szczycie żurawia budowlanego i wydaje ci się, że latasz. Wiesz, że nie lubisz tłumów, miejsc publicznych i wysokości, więc jak u diabła się tu znalazłeś? Na szczycie dźwigu, który odbudowuje zniszczoną siedzibę Fantastic Four. Słyszysz echo dawnych wydarzeń i masz uczucie, że kiedyś wydarzyło się tu coś ważnego. Miałeś kiedyś młodego pomocnika, który działał pod imieniem Scout. Podczas jednego z wielu powrotów, Void wziął go na cel - przebił go swoimi mackami, torturował, okaleczył. Ruszyłeś mu na pomoc i... Pamiętasz tylko błysk. Za nim jest czarna dziura wspomnień. Nagle pojawia się on - Reed Richards. Nie pamięta cię i pyta, kim jesteś, ale ty witasz go jak starego przyjaciela, którym przecież jest. Zaskoczyłeś go, ale wolisz nie wyjaśniać mu wszystkiego, bo uzna cię za wariata. Lepiej niech sam sobie przypomni, daj mu tylko wskazówkę. Sam nie wiesz, jak to się stało, że wszyscy zapomnieli o tobie, ani tym bardziej jak im przypomnieć, ale masz nadzieje, że róża, którą wyciągasz zza pazuchy pomoże. Róża i krótkie wspomnienie o weselu. Reed najwyraźniej ci nie wierzy, chyba uważa cię za świra, ale to nieważne. Powiedz mu o jednorożcu. Tak, to na chwilę odwróciło jego uwagę - pamięta o jednorożcu. Teraz zniknij, zanim się odwróci.

Reed wraca do tymczasowej siedziby grupy w porcie. Johnny i Ben oglądają właśnie program o niewyjaśnionych anomaliach pogodowych na Bliskim Wschodzie, a Sue od razu pyta, co wywołało alarm na placu budowy. Reed jest trochę skołowany i pyta, czy byli kiedyś na jakimś weselu, gdzie był jednorożec. Nagle zauważa, że na półce pod ścianą stoi metalowy jednorożec, którego nigdy wcześniej nie widział.

Jesteś tylko jednym z ludzi w metrze. Nazywasz się Bob Reynolds i to wszystko, czym jesteś. Nie możesz  być superbohaterem - to tylko twoje urojenia. A jednak pamiętasz wyjątkowy dzień swojego ślubu i ten dzień, kiedy powiedziałeś Lindy, że ty i Sentry to ta sama osoba, a ona uściskała cię i powiedziała, że dobrze o tym wie. Ten pocałunek zdawał się trwać wiecznie.

Reed jest zaskoczony nagłym pojawieniem się statuetki, a Sue również nigdy wcześniej jej nie widziała. Kiedy podchodzą bliżej zauważają, że stoi ona na kasecie video. Oboje mają bardzo silne uczucie dejavu. Reed przypomina sobie wesele Roberta i Lindy. Był drużbą i wygłaszał przemówienie. Tony Stark był zalany w trupa, więc poprosił Bena, żeby odstawił go w bezpieczne miejsce, a wtedy Bob odciągnął go na bok i powiedział, że chce mu coś dać w ramach podziękowania. Tym czymś była statuetka jednorożca. Reed od razu zrozumiał alegorię między jednorożcem, a Sentrym i stwierdził, że to wiele dla niego znaczy, tak samo jak cała ich przyjaźń. Bob zażartował, że gdyby wiedział, że tak się rozczuli, dałby mu cokolwiek, ale potem dodał, że prezent jest po to, by Reed zawsze o nim pamiętał, nawet, jeśli kiedyś coś by ich rozdzieliło.

Ty też to pamiętasz, prawda, Bob? Reed był twoim drużbą i najlepszym przyjacielem. Lindy i Sue razem chodziły do fryzjera. Oni byli twoimi sojusznikami, przyjaciółmi, rodziną... Co możesz zrobić, żeby przypomnieli sobie o twoim istnieniu?

Reed zauważa na kasecie nalepkę z napisem "wesele". Sue stwierdza, że właśnie przeszły ją ciarki, a to jest chyba najbardziej upiorna rzecz, jaka jej się kiedykolwiek przytrafiła. Nie wie, czy chce wiedzieć, co jest na kasecie, ale Reed zauważa, że jest tylko jeden sposób, by się przekonać.

Czujesz to, prawda, Bob? Dlatego się uśmiechasz? Wiesz, że wkrótce przypomną sobie o tobie, o Sentrym - bohaterze z siłą miliona eksplodujących słońc. Twój największy wróg powraca i świat będzie potrzebował bohatera, który ich ocali. Inni ludzie w pociągu wydają się nerwowi. Może, dlatego, że zachowujesz się dziwnie i wyglądasz jak ostatnie nieszczęście. A może, dlatego, że lśnisz w ciemności i nie rzucasz cienia.

Johnny i Ben zostają poproszeni o wyłączenie na razie swojego programu, bo Sue i Reed chcą rzucić okiem na kasetę. Gdy zaczyna się film, Reed widzi siebie sprzed lat. Przesłanie jest proste: "Mam nadzieje, że nigdy nie obejrzysz tej kasety, ale jeśli tak się stało, to znaczy, że wszyscy jesteśmy już martwi."

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

The Sentry #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.