Avalon » Serie komiksowe » The Sentry » The Sentry #4

The Sentry #4

The Sentry #4

Act 4: "The Conspiracy"

Postacie
Streszczenie

Reed i Stephen utknęli w impasie. Pierwszy nie może odpowiedzieć na pytanie, którego nie zna, drugi natomiast obiecał nigdy nie zadawać tego pytania. Richards pogubił się już we własnych wspomnieniach - wie już, że Sentry istnieje, ale jednocześnie nie pamięta go i czuje, że powinien zapomnieć. Stephen rozumie go i przyznaje, że w tej sytuacji również poszukiwałby odpowiedzi, ale ponieważ złożył obietnicę, może tylko pokazać mu fragment zdarzenia z ich wspólnej przeszłości. Na obrazie, który wywołuje, pracują razem z Sue i Benem nad jakimś urządzeniem, w miejscu pełnym zegarów. Wszyscy mają nadzieje, że w końcu zadziała, ale Reed jest tak zmęczony, że ledwo może się skupić. Przed uruchomieniem urządzenia prosi Stephena, żeby dla dobra ludzkości sprawił, że zapomni, jeśli kiedykolwiek przypomni sobie o Sentrym. Teraz, Reed zgaduje, że to Strange zniszczył kasetę, zanim zdążyli ją obejrzeć, a ten się  przyznaje. Pyta też, czy Richards jest na tyle rozsądny by zastosować się do własnej prośby, czy też zamierza drążyć temat.

Westchester. Byłeś tu kiedyś. Miałeś tu przyjaciół. Zawisasz nad rezydencją i sięgasz do niego umysłem, a Charles Xavier odpowiada ci. Wie, że cię znał, potrafi odnaleźć mgliste wspomnienia przyjaźni, ale nie potrafi powiedzieć, z kim rozmawia. Prosisz, by się skupił, ale w zamian on wyczuwa twoje lęki - mroczną postać, która kładzie się cieniem na każdej myśli. Chcesz, żeby przypomniał sobie, zanim mu powiesz. On też chce sobie przypomnieć i usilnie próbuje, ale czuje, że nie powinien pamiętać - że to coś złego pamiętać o nim. Jego uczniowie się niepokoją, czujesz to. Kiedyś ich znałeś, ale to nie ci sami ludzie. Rozpoznajesz tylko Angela, ale jest jakiś inny, zmieniony. "Wiele się zmieniło" - mówi profesor i nagle przypomina sobie, że zniknąłeś nagle, odszedłeś. "Gdzie byłeś, Sentry?" Ale ty nie wiesz. Wiesz tylko, że Void powraca i zdajesz sobie sprawę z konsekwencji. Potrzebujesz jego pomocy, by poskładać kawałki układanki - odnaleźć skradzione fragmenty twojej egzystencji. Wspomnienia mogą być kluczem do przetrwania i waszą jedyną nadzieją.

Red Dragon pilnie wzywa bazę S.H.E. [Super-Heroes Europe - Gil], prosząc o pomoc. Większość jego oddziału poległa w starciu z ciemnością - nie mieli szans. Nie wiedzieli nawet, co w nich uderzyło. Błaga o pomoc, zanim on wróci, ale jest już za późno. Połączenie zostaje gwałtownie przerwane. Magma - szef grupy, zupełnie nie wie, co się dzieje. Pozostali zgadują, ze może to mieć jakiś związek z trzęsieniami ziemi w Grecji, zaginięciem Claymore'a w Glasgow i samobójstwem Generała. Nawet ich własny mega-mózg nie potrafi doszukać się związku między tymi wydarzeniami, a jednak wszyscy czują, że są powiązane i dziwnie znajome. Nagle pojawia się komunikat o nowej fali ciemności, która pojawiła się w okolicach Kijowa.

Joe Robertson zastaje Petera Parkera w archiwum Bugle, przeglądającego stare magazyny. Pyta, czego szuka, a w odpowiedzi słyszy, że brakuje niektórych numerów ich tygodniowych dodatków, na przykład siedemdziesiątego trzeciego numeru Clariona. Ku jego zaskoczeniu, Robbie mówi, że ten numer nie istnieje - nie wolno mu istnieć. Gdy Peter powtarza sobie w głowie te słowa, nagle zauważa, że brakujący numer leży na wierzchu kupki magazynów, a na jego okładce jest zdjęcie, które zrobił pamiętnego wieczoru - Sentry na tle miasta. Nagle przypomina sobie wszystko, a jego pajęczy zmysł wariuje.

Tony Stark będzie wiedział, co się stało. Dlaczego to zrobili. Wywabiasz go ze spotkania biznesowego, by zadać to pytanie, a gdy w końcu pojawia się na tarasie, zdaje się pamiętać twoje nazwisko oraz to, że dawno się nie widzieliście. Pytasz wprost: dlaczego ty? Mówi, że nie może sobie przypomnieć - że nie wolno mu pamiętać. Krzyczysz, więc, że byłeś Sentrym, że byłeś pierwszy, ratowałeś świat i chcesz wiedzieć, dlaczego ci to zrobili. Kolejny przebłysk wspomnień: Fantastic Four pojawiają się na miejscu masakry i zastają tam... co? Czy to ty? Opanowany przez mrok, krzyczący. Starasz się przypomnieć sobie szczegóły, ale nie możesz. Wspomnienia przeskakują do innego punktu: stoisz przed grupą bohaterów, a Stephen Strange mówi, że ktoś powinien odpowiedzieć za to, co się stało. Iron Man staje w twojej obronie, ale ty przyznajesz racje doktorowi. Thor i Captain America twierdzą, że nadużywałeś mocy, że uzależniłeś się od niej. Prosisz, żeby się zastanowili, zapewniasz, że Void nie odważy się powrócić, ale Reed przypomina twoją własną dewizę: być czujnym. Mówi, że dla dobra ludzkości trzeba zneutralizować truciznę. Zapada cisza, a w końcu ktoś podejmuje decyzję - dla dobra świata, Sentry musi umrzeć. Kto to był? Tony nie może sobie przypomnieć, mino twoich nalegań. Dziękujesz mu za poparcie wtedy, ale podkreślasz, jak ważne jest, by wszyscy zrozumieli - Void wraca i wszelkie istnienie jest zagrożone. Tony również jest przerażony. Jak wszyscy.

Inny przebłysk wspomnień: Void przebija swoimi mackami młodego Scouta, torturuje go, okalecza... Billy budzi się z krzykiem w swoim łóżku. To był tylko koszmarny sen, ale blizny na jego ciele i kikut lewej ręki są prawdziwe. Skąd się wzięły?

Co to wszystko znaczy, Sentry? Odzyskałeś wspomnienia, ale dokąd one prowadzą? Byłeś bohaterem, ale coś się stało. Coś się stało z twojej winy, to prawda, ale ktoś cię zdradził i zmusił do odejścia. Czy tak to było? W środku czujesz, że to bardziej skomplikowane. Kiedy lądujesz w alejce, masz już na sobie pełen kostium w barwach złota i błękitu. Czujesz, że tutaj, na Manhattanie, znajdziesz odpowiedzi. Znasz to miejsce dobrze, byłeś tu nie raz. Teraz opuszczone, pełne duchów, odstrasza ludzi, ale nie pamiętasz, dlaczego. Do czasu, aż wychodzisz z uliczek i spoglądasz w stronę światła. Kazano ci zapomnieć o twojej siedzibie, twojej fortecy. O twojej Watchtower.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

The Sentry #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.