Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #8

The Ultimates 2 #8

The Ultimates 2 #8

"Born On The Fourth Of July"

Postacie
Cytat

Fury do jednostki powietrznej o uciekającym Rogersie: "Shoot to kill! Whatever it takes! Just don't let him reach that chopper!"

Streszczenie

Jan się budzi. Widzi, że Steve'a nie ma w łóżku. Znajduje go na balkonie. Okazuje się, że Rogers wcale się nie kładł. Mówi, że Fury powiedział mu o jej spotkaniach z Hankiem i że wie, że z nim sypia. Kobieta mówi, że tylko rozmawiali. Steve z żalem w głosie mówi, że myśli, że Jan po prostu nie pozwala sobie na bycie szczęśliwą. Dodaje, że jako pierwszy potraktował ją dobrze, a ona zrobiła z niego idiotę. Jan wścieka się. Mówi, że Steve ledwo co się do niej odzywa, co wieczór siada, czyta gazetę i słucha płyt Binga Crosby'ego. Rogers pyta się jej, czy to wystarczający powód, żeby przespać się z człowiekiem, który ją pobił. Jan powtarza, że nie spała z Hankiem, jeszcze nie. Słysząc to, Rogers wychodzi.

Mieszkanie Hawkeye'a. Ekpia S.H.I.E.L.D. z Furym na czele próbuje ustalić, co się stało. Dochodzą do wniosku, że Clint nie żyje, tak jak reszta rodziny, a ciało zostało zabrane jako trofeum. Najbradziej poruszony wydaje się być Nick. Terroryści nie oszczędzili bowiem nawet Nicole - najmłodszego dziecka, Fury miał zostać jej ojcem chrzestnym. Poleca odtworzyć nagrania wideo. Mimo że napastnicy wyłączyli kamery przed akcją, Nick miał tam ukryty ich zestaw, o ktorym nie wiedzieli nawet domownicy. Wydaje także polecenie, iż członkowie zespołu Ultimates nie mogą się o tym dowiedzieć. Technicy w bazie oglądają zapis z kamer wideo. Nie mogą uwierzyć własnym oczom.

Dom Barnesów. Steve rozmawia na ganku z przyjacielem o Jan. Przeprasza go, ze zawraca mu głowę swoimi sprawami, ale nie ma nikogo innego, do kogo mógłby się zwrócić. Oprócz niego nie ma innych przyjaciół. Załamany płacze. Barnes pociesza go uściskiem.

Fury wsiada do helikoptera. Nie może uwierzyć, że był tak głupi, że przyjął go do drużyny bez żadnego sprawdzenia. Żołnierz próbuje go rozgrzeszyć, mówi, że przecież ten pojawił się z cholerną flagą na piersi. Fury ma żal do siebie. W końcu płacą mu za bycie pesymistą. Ten błąd kosztował życie jego przyjaciół. Ponownie wydaje rozkaz, iż do akcji mają być włączeni jedynie rezerwowoi Ultimates.

Cmentarz Greenwood. Steve i Bucky spacerują, ciągle rozmawiając. Steve mówi, że zna więcej osób, które umarły, niż tych, które wciąż żyją. Dodaje, że nie powinien zostać przywrócony do życia. Nie pasuje do tych czasów, do tej dziwacznej Ameryki. Odpowiedzią Barnesa jest pytanie, czy Steve widział pomnik jaki mu postawiono. Aż do lat sześćdziesiątych odbywało się tam coroczne wspominanie jego bohaterskich działań. Nagle do akcji wkraczają oddziały S.H.I.E.L.D. Faszerują Rogersa środkiem obezwładniającym, jeden z agentów zabiera Bucky'ego. Kilku super żołnierzy chwyta Captaina i bije go. Steve pada. Wtedy podchodzi Fury. Każe go podnieść. Gdy żołnierze spełniają rozkaz, Nick przykłada Rogersowi pistolet do głowy. Pyta się go, czy mieli dobrą zabawę patrząc, jak całe S.H.I..E.L.D. nabiera się na numer z Captainem Americą. Dodaje, ze powinien się zorientowac, gdy ciało Captaina znaleziono akurat, kiedy rząd tworzył zespół super żołnierzy. Oszołomiony Steve nie wie o czym generał mówi. Zirytowany Fury uderza go bronią i ostrymi słowami każe przestać mu kłamać. Po czym uderza go ponownie. Każe zabrać go do Triskelionu i wydobyć informacje, dla kogo pracuje. Nie może uwierzyć, że wzięli go za prawdziwego Captaina America. Steve zbiera się z ziemi. Jeden z żołnierzy mówi, że usmażą go za to, co zrobił rodzinie Hawkeye'a. Rogers, podnosząc się, łapie za nagrobek i uderza nim żołnierza. Trafia kopniakami pozostałych i zaczyna uciekać. Kieruje się w stronę śmigłowca. Fury wydaje rozkaz jednostce powietrznej, żołnierzowi w zbroi, aby zatrzymał go za wszelką cenę. Rogers tymczasem przebija się przez żołnierzy, zarówno zwyklych, jak i rezerwych Ultimates. Gdy jest tuż przy śmigłowcu żołnierz w zbroi strzela, wywołując potężne zniszczenia.

Sklep. Natasha przymierza suknię ślubną. Jest wraz z Wandą i Pietro. Scarlet Witch odbiera smsa i czyta go z coraz większym zdziwieniem. Także Stark zostaje poinformowany o zdradzie Captaina.

Bar. Do lokalu wchodzi Janet. Informuje Hanka, że odeszła od Steve'a. Ten ją ucisza, bo chce posłuchać wiadomości. Jest w nich mowa zarówno o śmierci Bartonów, jak i o domniemanym udziale w tej zbrodni Rogersa. Wszyscy, z Jan na czele, patrzą na telewizor z niedowierzaniem.

Cmentarz. Jednostka powietrzna ląduje obok nieprzytomnego Rogersa. Informuje Fury'ego, że go mają. Steve leży tuż obok pomnika upamiętniającego jego walkę w czasie II Wojny Światowej.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.