Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Emperor Vulcan » X-Men: Emperor Vulcan #3

X-Men: Emperor Vulcan #3

Postacie
Zapowiedź

Uporządkowany świat Havoka i Strajmmers runął gdy zdecydowali się oni pomóc Vulcanowi w zniszczeniu wrogów Imperium Shi'Ar. Jakie są powody tej decyzji? Bo to, że Vulcan zdradzi sojuszników jest pewne. Pytanie tylko kiedy?

Cytat

Vulcan: "Welcome to my empire."
Ch'od: "We're still alive."
Raza: "Aye."
Ch'od: "Double or nothing?"

Streszczenie

Tysiąc lat temu. Shi’Ar wypędzają M’kraan ze swojej planety i zabierają im ich kryształ. Najstarszy M’kraan umiera i wyznacza swojego następcę, który poprzysięga zemstę napastnikom.

 

Starjammer, teraz. Havok strzela do Vulcana, ale ten osłania się polem siłowym. Zwraca mu uwagę, że są na statku kosmicznym, więc podczas ewentualnej walki zniszczą go. Polaris mówi Alexowi, że goście nie atakują ich, co potwierdza Gabriel, który przybył porozmawiać. Marvel Girl nie może tego potwierdzić, ponieważ Oracle osłania umysły pozostałych. Vulcan mówi, że chce, aby X-Men i Starjammerzy pomogli mu pokonać Scy’Ar Tal, ale Rachel przypomina mu o wszystkich zbrodniach, których wcześniej dokonał. Gabriel zauważa, iż to nie on zniszczył całą planetę. Ma zamiar zabić swoich wrogów, ale nie zniszczyć cały wszechświat. Stwierdza, że X-Men do tej pory walczyli z takim zagrożeniem, więc daje im dobę na rozważenie jego propozycji. Vulcan i Straż Imperialna znikają w portalu.

 

Baza buntowników. Havok mówi, że Vulcan musi być zdesperowany i widać było po nim i Gladiatorze, że zostali pokonani przez Najstarszego. Ka’ardum uważa, że zwrócenie się o pomoc do wroga to oznaka słabości i jeżeli poddani Gabriela się o tym dowiedzą, to staną się jeszcze mniej lojalni. Raza przyznaje mu rację. Polaris nie podoba się wybór między większym i mniejszym złem. Lilandra mówi, że Scy’Ar Tal nie mogą sobie rościć prawa do kryształu M’kraan, ale Marvel Girl krzyczy, że Shi’Ar to rasa zdobywców, więc równie dobrze była cesarzowa może się mylić. Havok ucina dyskusję i stwierdza, że po zniszczeniu całej planety Scy’Ar Tal nie mogą być traktowani jako potencjalni sojusznicy. Decyduje się sprzymierzyć z Vulcanem, a po pokonaniu wspólnego wroga zabić Gabriela wcześniej niż on zabije ich.

 

Później w nocy Polaris budzi się i widzi, że Alexa nie w łóżku. On odpowiada jej, że nie może spać, ponieważ zastanawia się, co zrobiłby Cyclops na jego miejscu i czy Corsair jest z niego dumny. Stwierdza, że zawsze znajdują się w nieprawdopodobnych sytuacjach i tęskni do czasów, kiedy po prostu walczyli z Sentinelami. Ostatecznie uznaje, że to nieważne, co inni by zrobili, on wie, co musi zrobić. Vulcan posunął się za daleko i nie ma już dla niego odkupienia, dlatego musi umrzeć.

 

Gdzie indziej. Rachel budzi się z koszmaru, w którym przeżywała na nowo śmierć jej rodziny z rąk Komandosów Shi’Ar. Do pokoju wbiega Korvus, ale dziewczyna chce, żeby zostawił ją w spokoju. Shi’Ar odpowiada, że Marvel Girl nie może myśleć jedynie o zemście, ponieważ to i tak nie przywróci jej krewnych do życia. Wychodząc dodaje, że ich więź jest prawdziwa, ponieważ czuje ją nie tylko w umyśle, ale i w sercu.

 

Okręt Vulcana. Na pokład wkraczają X-Men i Starjammerzy. Gabriel wita nowych sprzymierzeńców, ale Deathbird uważa, że powinien ich od razu pozabijać. Vulcan jest przekonany, że bohaterowie nie złamią danego słowa. Do zebranych dołącza kanclerz ze swoją ochroną, w której Rachel rozpoznaje morderców jej rodziny. Komandosi próbują chronić swojego pana, ale Marvel Girl szybko odtrąca ich na bok. W myślach kanclerza znajduje informację, że to on jest dowódcą tajnego stowarzyszenia, które zleciło zabójstwo jej bliskich. Polaris owija Rachel w kawałki metalu, a Havok przekonuje ją, aby najpierw zajęli się wspólnym wrogiem. Obiecuje, że potem wszyscy pozostali zapłacą za swoje zbrodnie.

 

Rozpoczyna się narada. Vulcan proponuje uderzyć na główne siły Scy’Ar Tal, ale Havok uważa, że lepiej będzie najpierw zniszczyć ich broń. Ch’od znalazł miejsce, z którego została przeniesiona gwiazda, która zniszczyła Feather’s Edge. Vulcan przyznaje mu rację i chce wysłać Starjammerów i Straż Imperialną do „magazynu” z gwiazdami, a generał Ka’ardum na czele floty będzie chronić kryształu M’kraan.

 

Praetorium i Starjammer wylatują z portalu poza przestrzenią Shi’Ar. Raza wykrywa okręty Scy’Ar Tal, a po chwili wszyscy z przerażeniem zauważają kilkadziesiąt zebranych przez obcych gwiazd czekających na użycie w walce. Havok i Vulcan dochodzą do wniosku, że Scy’Ar Tal w każdej chwili mogą zniszczyć całe imperium, więc muszą zabić wszystkich obcych, zaczynając od tych strzegących arsenału.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Emperor Vulcan #3 X-Men: Emperor Vulcan #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.